Перейти до змісту

Вибір зарядного пристрою


Рекомендовані повідомлення

6 часов назад, Unknown сказал:

Як ти визначив озвучені цифри

ставив акум кейпауер ємністю 3400, зарядка заряджала 2500-2700

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 50
  • Створено
  • Остання відповідь
6 часов назад, Unknown сказал:

Є думки в інеті,  що оптимально для ресурсу ганяти літієві акуму в діапазоні від 20 до 80 %  заряду для кращого реурсу (не гола к-ть циклів, а скоригована на віддачу, тобто скільки сумарно амперГодин віддасть акум за життя),  хоча бонус там не особливо великий.   Більш важливий тепловий режим заряду і розряду для здоров'я акума. 

є живий телефон, (єдиний, за який знаю повну історію експлуатації, бо залишився в знайомого) СоніЕріксон Арк ЕС ЛТ18і , пробув в мене 3.5 роки, після того 5 років у знайомого, ітого 8.5 років, акум до цих пір рідний, вже ледь дихає звичайно, але тим не меньше. Завжди розраджав до 15% (крім випадків, що дома добу не буду) й заряджав до повного (часто залишав на зарядці на ніч), знайомий так само в основному. Всі остальні телефони просто не можу відслідкувати історію експлуатації, в мене вони 2-3 роки а потім в люди. Тому ті *думки* в інеті, мені якось монопісуально :) , користуюсь власним досвідом, в даному випадку :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, MANJAK11 сказано:

ставив акум кейпауер ємністю 3400, зарядка заряджала 2500-2700

То заливалось чи на розряді?  Стосовно напруги повного розряду - не може бути на двох сотих такий недолив міліампер, фізику не обманиш.  Може дійсно акум з розряду 4,35? Друге питання - повну ємність 3400 в той акум в тебе влазило,  чи то тільки циферки на етикетці? 

 

Стосовно особистого досвіду спостереження за кількома різними акумами в таких умовах - то, якраз, ніпрощо...  Вибач,  але бази порівняння ти не маєш. Я не стверджую,  що постійний повний заряд прямо гробить акум,  ну може втрачається якихось 10-20% додаткового потенційного ресурсу,  але і то під питанням.  Навіть якщо трохи втрачається,  то при таких цифрах заморочуватись постійно якимись режимами заряду я сенсу не бачу. 

Стосовно  заряду і розряду літію при високих температурах - то це  однозначно суттєво підриває його здоров'я.  Тому любителі подовгу ганяти грулі на смартфоні,  втикнутому в розетку,  однозначно вгроблять акум передчасно... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, Unknown сказал:

То заливалось чи на розряді?

заливалось

10 минут назад, Unknown сказал:

Може дійсно акум з розряду 4,35?

можливо

11 минут назад, Unknown сказал:

Друге питання - повну ємність 3400 в той акум в тебе влазило,  чи то тільки циферки на етикетці?

а яким макаром я можу впихнути 3400, якщо зарядка його недозаряджає ? :) :)  З циферками там все нормально, я не перший день в армії ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

а яким макаром я можу впихнути 3400, якщо зарядка його недозаряджає

Хто тебе знає,  може в тебе інша зарядка є,  яка вміє,  або якось на коліні.  Маючи нормальний точний тестер і китайську dc-dc платку з регулюванням напруги і струму можна легко виставити потрібні параметри і зарядити.  Постійно так робити незручно,  але в якості експерименту можна ж.  А потім так заряджений акум кинути в ту ж лі500 для тесту на розряд...  Ймовірно b6 вміє таке зарядити,  але я не маю такого звіра,  тому точно не знаю. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 годин тому, MANJAK11 сказано:

ставив акум кейпауер ємністю 3400, зарядка заряджала 2500-2700

якщо такий як тут - https://keeppower.com.ua/keeppower-18650-3400-mAh-panasonic-ncr18650b

то він повинен заряджатись до 4.2В! ;) і ємність до 3400 він повинен набрати із зарядною напругою саме 4.2В, а не 4.35

на відміну від цього, наприклад, який має ємність ДО 3000, а саме 2900мАг, для зарядки має бути 4.35В: https://keeppower.com.ua/18650_26650_20700_21700_18350_18500_продукция/Li-ion-bez-zajitu-14500-16340-18350-18500-18650-26650/18650/sanyo-18650-UR18650ZTA-3000mAh що підтверджується і на оф.сайті: https://na.industrial.panasonic.com/sites/default/pidsa/files/ur18650zta.pdf

в тебе або зарядка барахлить, або на акумі написи маркетингові (або й обидва фактори співпали...)

але це не скасовує того факту, що акуми різних вирбників - мають різну верхню межу заряду, конкретно в твоєму випадку якщо акуми зроблені на основі гнусмаса - то 4.2В, а не 4.25 і не 4.35

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можливо все, як то кажуть, робить зарядка, та й робить, фіг з ними, з тими великоємними акумами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@nickel оригінал b6 вже невипускається.... 

тому або китай копія

або ще є

turnigy accucel

gtpower

bantam-bc6hp

 

тут написано що ще підтримує прошивка

https://github.com/stawel/cheali-charger?files=1

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Voronin10 сказал:

@nickel оригінал b6 вже невипускається.... 

звідки така інформація? на офсайті такого не зустрічав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Придбаною зарядкою задоволений, шкода що немає режиму відновлення для нікелевих акумів, прийдеться свою ЛаКрос залишити. Імах В6 досі не купив, шукаю де.

Маю питання, що за "125 mr" на екрані показує?

976690447_2019-02-2808-14-38.thumb.JPG.a9890e80a2fac9ca166f9aeabd538271.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

що за "125 mr"

125mR, 125 mOhm, 125мОм, 125mΩ - внутрішній опір акума, показник його "здоров'я".

Lii-500 вважається не надто точним приладом для цього, але імхо достатньо актуальним.

125 міліОм - це вже старенький втомлений акум, 10А під навантаженням він вже не видасть безболісно, але в недорогому ліхтарику ще послужить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, rrid сказал:

125mR, 125 mOhm, 125мОм, 125mΩ - внутрішній опір акума, показник його "здоров'я".

Lii-500 вважається не надто точним приладом для цього, але імхо достатньо актуальним.

125 міліОм - це вже старенький втомлений акум, 10А під навантаженням він вже не видасть безболісно, але в недорогому ліхтарику ще послужить.

125 - це максимум що показує зарядка? Бо більше не показала на жодному акумові, а 125 найчастіше. Воно й не дивно, в мене всі акуми з батарей від ноутів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, nickel сказал:

125 - це максимум що показує зарядка? Бо більше не показала на жодному акумові, а 125 найчастіше. Воно й не дивно, в мене всі акуми з батарей від ноутів.

в мене вроді 140 показувала

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б на опір, що показує лі500, не орієнтувався. Різниця між 40 і 120 звичайно є, але точність там не дуже, як на мене. Щодо 10 ампер - то і новий ноутбучний безболісно не дасть. Місце старих ноутбучних акумів у ліхтариках, іграшках дитячих, ... Виходимо з правила, що довготривале навантаження менше від двократної   реальної поточної ємності, а в ідеалі не більша від поточної ємності. Можна і для якогось дитячого електромобіля або навіть електровелосипеда з б.у. зібрати акум, але набрати потрібно стільки елементів, щоб розрядний струм був не більше 1С-1.3С для кожної банки, так щоб пожило це все добро. 

Щодо тренування кадмію -  то лі500 може таке робити, але у напівручному режимі. Нічого не заважає запускати повторний повний тест відразу після поточного (в ідеалі навіть не дочекавшись зарядки акума після тестового розряду, а перервавши той заряд і відразу розпочавши новий тест. Так циклічно можна хоч 10 раз прогнати, аби бажання було. А якщо записати попутно віддану ємність у кожному циклі, то стане ясно, коли не варто продовжувати тренування. Зазвичай 3-4 цикли - то потолок.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
On 27.02.2019 at 22:01, MANJAK11 сказано:

зарядка не заряджає великоємні акумулятори. Тобто 3000 і вище. Там відсікання по вольтажу йде, то більше 4.23 вольт не заряджає, а від 3000міліампер акуми мають 4.25 вольт при повному заряді. Маю вже лише два акуми на 3400, остальні на 2800, але всерівно неприємно, що людські акуми не зарядиш на повну

обманули @MANJAK11  з акумами, швидше за все.

приїхала нарешті моя Lii-500 з алі.

поставив на швидкий тест акум LiitoKala Lii-40A форм-фактора 21700 заявленою ємністю 4000mAh. результат: IMG_20190507_084358.jpg

 

а це результат тесту висотокотової "шоколадки" від тієї ж літокали з алі, заявлено ємність 3000мАг (3400 не брав, бо треба в шурупокрут, пріоритет - сила струму на віддачу, а не ємність, тому й акум з "пелюстками"):

 

IMG_20190507_084338.jpg

тому все ж думаю, що Lii-500 - не варто недооцінювати

 

p/s/ можу поміняти Lii-500 на свою Lii-S2 - остання може заряджати літій до 4.35В, і автоматично визначає полярність ;) жарт, звісно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, rrid сказано:

обманули @MANJAK11  з акумами, швидше за все.

Швидше за все прошивку поправили.

В кого саме на алі брав? Скинь посилання плз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, S30 сказано:

Швидше за все прошивку поправили.

чому прошивку? вона розрахована на зарядку в т.ч. високоємних акумів 26650, а в них і 5000 mAh може бути, і більше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так заряджає по якомусь алгоритму, котрий залитий в єпром. Ти ж не хочеш сказати , що твоя зарядка аналогова "як двері".

В мене імакс В6  має можливість заміни прошивки, хоча ніколи не користувався. Твоя Lii-500 навряд чи виняток, просто нема такої опціїї для юзера. А на виробництві запросто можуть підкорегувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
On 07.05.2019 at 13:14, S30 сказано:

Швидше за все прошивку поправили.

кажуть, що все ж інший акум зарядка @MANJAK11 зарядила до 3тис. мАг ;) так що прошивка тут ні при чому

швидше, він просто не до кінця розряджав свої акуми, коли ставив на зарядку

On 07.05.2019 at 13:14, S30 сказано:

В кого саме на алі брав? Скинь посилання плз.

брав в Літокала Офіціал Сторе.

посилання під рукою не маю, але найімовірніше ці: https://mysku.ru/blog/aliexpress/70318.html

примітка - в різних лотах, може бути різна ціна на різну кількість, тому якщо треба замовити декілька - то не варто орієнтуватись тільки на ціну 1шт.

але на муську виклали тест ніби ліпших в тому ж бюджеті, високотокові але на 3500 (також 4.2В, а не 4.35!): https://mysku.ru/blog/aliexpress/72721.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Всіх з Новим Роком!

Чи має хтось досвід зарядки акумуляторів RCR123A (!!! 3V)? Бувають Li-Ion або LiFePo
Шукаю альтернативу літієвим батареям CR123A. Більшість зарядок підтримують 16340 (RCR123 (3,6-3,7V)).

OPUS BT-C100 (напряжения заряда для литий-ионного аккумулятора:3,6В 4,2В  4,35В.)      !!!RCR123
LiitoKala Lii-100  (Выходное напряжение: 4,35V / 4.20V / 3.65V / 1.48V)     !!!RCR123

Порадьте зарядне, яке підтримує цей типорозмір (про imax знаю).

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, kece сказано:

Чи має хтось досвід зарядки акумуляторів RCR123A (!!! 3V)? Бувають Li-Ion або LiFePo
Шукаю альтернативу літієвим батареям CR123A. Більшість зарядок підтримують 16340 (RCR123 (3,6-3,7V)).

OPUS BT-C100 (напряжения заряда для литий-ионного аккумулятора:3,6В 4,2В  4,35В.)      !!!RCR123
LiitoKala Lii-100  (Выходное напряжение: 4,35V / 4.20V / 3.65V / 1.48V)     !!!RCR123

Порадьте зарядне, яке підтримує цей типорозмір (про imax знаю).

акумулятор вже є на руках?

згадані вище BT-C100 і Lii-100 можуть заряджати і Li-Ion, і LiFePo. При цьому Lii-100 коштує 4-6дол. (ціна в китайських інет-магазинах), а Lii-500 за 15-20дол. не вміє заряджати LiFePo.

типорозмір - це RCR123A, CR123A, 16340 - всі ці елементи живлення повинні мати лінійні розміри 16(17)мм в діамерті, і 34мм довжини. а самі батарейки CR123A можуть мати номінальну напругу 1.5В або 3В, акумулятори RCR123A - 3.7(3.6)В (Li-Ion) або 3.2В (LiFePo).

 

для зарядки форм-фактор, тобто лінійні розміри, мають значення тільки в плані того, чи поміститься акумулятор в зарядку, і чи зафіксується.

основне ж - режим заряду ("мізки", "прошивка"). літій-іонні акуми номінальною напругою 3.7В обидві згадані зарядки будуть заряджати по дефолту, для літій-ферум-полімерних щоразу треба буде не забути руками виставити режим заряду "3.2В"

 

LiitoKala Lii-100 - перевірений часом варіант "дешево й сердито", вибрав режим зарядки - і чекаєш завершення процесу індикації зарядки.

OPUS BT-C100 - показує ще й багато цифір, має режими виміру ємності, тестування ("відновлення"), показує якийсь внутрішній опір - інколи це корисно.

 

але неправильним режимом заряду можна вбити LiFePo, або постійно недозаряджати Li-Ion.

якщо споживач нормально буде реагувати на напругу повністю зарядженого Li-Ion 4.2В, і немає низьких температур - то в цьому форм-факторі, імхо, найзручніше брати Li-Ion - тоді просто вийняв розряджений акум зі споживача, вставив в зарядку, і без додаткових маніпуляцій через трохи вийняв із зарядки заряджений акум.

 

форм-фактор визначає максимальні лінійні розміри акумулятора. а режим роботи споживача визначає "хімію" акумулятора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...