Перейти до змісту

Зариблення ставка


Pr0ektant

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

В ставку реально багато чорних жуків, схожих на великих тараканів. З десяток навіть зловив на черв'яка.  Літом невдало викинув карасика, попавши в мул під самий  берег, так ті жуки почали того карася їсти живцем і з'їли. Після побаченого з'явилася думка, що може-то їх справа оті пошкодження на карпах.

Розказав про ставок знайомому атовцю. Він послухав, каже: ну раз ескаватором углубити неможна, а рибу треба вибити, то шукай пару снарядів і тротилову шашку... :D

5 часов назад, KILLER сказал:

далі вибити все електровудкою

Тоже над цим задумувався. Але ніколи з цим не стикався і знання рівні нулю. 

Маю можливість підтянути до ставка переноску 220В. Що далі? 

 

  • Відповідей 70
  • Створено
  • Остання відповідь
Опубліковано
21 годин тому, Pr0ektant сказано:

Маю можливість підтянути до ставка переноску 220В. Що далі? 

як мені пояснили не так давно, там не все так просто.

колись я собі думав, що браконьєри беруть акумулятор, від нього два провода в воду, і чекають, поки риба пузом догори не спливе. мені ж пояснили, що там, по-перше, має бути спеціальний прилад, а по-друге - частина риби гине (причому спливає тільки якась частина догори, а ще частина - навпаки, тоне), а частина (здається, казали, що більша частина) - залишається живою. так от, ті, що вижили - вони ніби як стають стерильними (тобто не відкладають ікру більше), але їсти їм і надалі щось треба... тому електровудка - навряд чи виб'є всього ротана.

 

21 годин тому, Pr0ektant сказано:

може-то їх справа оті пошкодження на карпах

не думаю. рибу з іншої водойми поміщають в солону воду як в карантин - для дезінфекції. в кожній водоймі свій "коктейль" патогенної мікрофлори, і, щоб не занести нової - рибу таким чином дезінфікують. якщо не продезінфікувати - то нову рибу "тероризує" і "стара", "рідна" мікрофлора, і "нова", з нової водойми, а під подвійним "натиском" імунітет може не витримувати. а якщо вже риба не зможе рухатись - то за справу візьмуться жуки...

  • 3 місяця потому...
Опубліковано

Сьогодні визначний день - в ставку поселилося 3 кг. в'юнів, а це 115шт. :rolleyes:

 

Як пишуть на багатьох сайтах - в'юн - це риба-санітар мулистої водойми. Запуск пов'язаний не так з смачністю м'яса цієї риби, як зі способом її життя в водоймі. В'юн дуже полюбляє мул і все що в мулі. Він постійно розворушує мулисте дно, шукаючи в ньому їжу і захисток. Завдяки цій рибі, всі залишки гнилі  водоростей, листків, трави, залишки мертвих комах та риб швидше перегнивають, а вода в мулі не застоюється. Крім цього, вони дуже полюбляють личинки різних шкідливих комах та жуків. Надіюсь, що зменшиться кількість тих жуків-плавунців. Бо то ще та зараза, якщо вірити інету.  Ну і корисним є різноманіття риби в ставку. )))  

В'юна привезли на Варшавку на моє прохання. Зараз якраз сезон, коли його можна придбати. Ринкова вартість 80грн/кг. Для своїх і оптовиків - дешевше. Кому треба риба та зарибок, набирайте Руслану - O5O8O5O682. Основний зарибок будуть продавати з березня.

Більше 3кг не бачив сенсу брати, тому що з 115 в'юнів - 85 дорослих особин, які в квітні-червні будуть нереститися.

Зараз ставок в непоганому стані. Води трохи побільшало. Товщина льоду 18см. Глибина в ополонці більше метра. Риба лише на цьому тижні почала час-від-часу винирювати, щоб набирати повітря. Поки лише карася бачив. І тільки в ополонці над зимувальною ямою. Мертвої риби не видно. Вода стала коричневою від нападавшого восени листя з верб. Минулої весни, коли сніг і лід розтали, то видно було, що зверху прозорий шар води, а знизу отакий коричневий. 

Опубліковано

Надіюсь всі до ополонки доповзли?) До речі, пам'ятаю колись в кожній калюжі ці в'юни водилися. Навіть були там, де води і не було, лише мул. Зараз думаю такого вже нема.

Опубліковано
2 минуты назад, rossonero1899 сказал:

Надіюсь всі до ополонки доповзли?) До речі, пам'ятаю колись в кожній калюжі ці в'юни водилися. Навіть були там, де води і не було, лише мул. Зараз думаю такого вже нема.

Які не доповзли, то повкидав. Просто камеру вимкнув, щоб не вислизнула з мокрих рук в ополонку. ) 

В нас більшість сіл в болотистій місцевості, де вода розливається і затоплює різні низовини та ями. Раніше більше розливалось, і риби в тих ямах було багато. А в останнє десятиріччя багато тих низовин попересихало разом з рибою.

Опубліковано
1 година тому, Pr0ektant сказано:

А в останнє десятиріччя багато тих низовин попересихало разом з рибою.

вже і забув як вони виглядають)

Опубліковано
2 годин тому, Pr0ektant сказано:

Більше 3кг не бачив сенсу брати, тому що з 115 в'юнів - 85 дорослих особин, які в квітні-червні будуть нереститися.

 

А я б не запускав, а якщо й надумав, то запускав би вже по-максимуму.

Просто вьюн - то риба, якій нема рівних в знаходжені і пожиранні ікри іншої риби. Він їсть все і виживає навіть в калюжі. Один вьюн може відкласти до 150 000 ікринок протягом одного нереста. Колись мені старі діди казали, що нереститься він двічі в рік. Але починає нереститися лише в віці 4-5 років, при яких досягає довжини лише 13-15см. Тобто, якщо він віднереститься цьогоріч, то ця хєрова туча вьюнів з ікринок досягне такого розміру лише в 2023р.))

Опубліковано
3 часа назад, KILLER сказал:

Тобто, якщо він віднереститься цьогоріч, то ця хєрова туча вьюнів з ікринок досягне такого розміру лише в 2023р.))

ага, а в 2023 буде якось так: 

 

Опубліковано
23 годин тому, Pr0ektant сказано:

Сьогодні визначний день - в ставку поселилося 3 кг. в'юнів, а це 115шт. :rolleyes:

Нагадало:

 

  • 1 рік потому...
Опубліковано

Давно не писав. 

Короче впав рівень води до мінімального. Десь появилась школота і повиловлювали все з водойми. Може лише в'юни і ротани в мулі позалишались.

Я не сильно за цього розстроївся. Хлопаки отримали багато позитивних емоцій. Колись і я так малим ловив. Від покльовки більшої рибини адреналін зашкалює в кожного. :-)

Більш сумно за низький рівень води і відсутність хазяїна, який той ставок почистив би і тримав би його в належному стані.

 

Опубліковано

Вирішив викопати свого ставка. Знайшов хорошу ділянку, в низовинці біля села Новокотів. Оформив. Переговорив з землевпорядником. Той каже, що ''ставка'' рити не можна - лише ''дренажну водойму'' глибиною не більше 2м. Переговорив з тими, хто копає драглайном. Беруть від 500грн/год. + соляра. За годину викопують від 450 до 550кубів землі.

Порахував, що ставок 65*80м. обійдеться в районі 40тис. грн.

Потрібно вибрати біля 10тис. кубів землі, половина з них - чорнозем, який потрібно продати. Залишки розвезти по ділянці камазами та вкінці порівняти все бульдозером.

Від ''знаючих'' людей дізнався, що якщо знайти оптового покупця на чорнозем, то його продаж може повністю окупити всі витрати.

Зараз в процесі роздумів по організації того всього процесу і в пошуках допомоги по реалізації задуманого. 

Може в когось є якась інформація, яка допоможе в процесі реалізації, пишіть :-)

 

Опубліковано

Ну так є купа людей,що продають чорнозем.

Вони ж його десь купують.

Набери в оголошеннях.,можу номери дати.

  • 1 рік потому...
Опубліковано

Цього року у ставка, а точніше у ділянки, де він викопаний, появився новий власник. Він вирішив, що ставок там зайвий і позрізав всі дерева та кущі, які закривали ставок від людських очей, та зробив зі ставка сміттєву свалку, яку поступово закопує непотрібом та землею, а на ділянці облаштовує спортивні майданчики.

Десь на початку літа від забруднення в ставку повспливала вся риба, яка до останнього там залишалася. Дуже шкода, що замість розчищення та углиблення дану обжиту водойму спіткала така доля. 

 

IMG_20210815_181517.jpg

IMG_20210815_181500.jpg

IMG_20210815_181442.jpg

Опубліковано

Я спочатку сильно засмутився і переключився на ідею з копанням ставка на своїй ділянці в Новокотові. Привіз на ділянку трьох різних "фахівців" по водоймах + двох ескаваторщиків і землевпорядника. Кожного окремо, для консультації і створення загальної уяви по запланованому. Кожен висловив свою думку, які, як на мене,  опираються на максималізації можливої вигоди для кожного з них. Єдине, в чому вони були єдині - дешево і швидко не буде, якщо робити все офіційно і правильно. Задуманий ставок обійдеться мені в районі 400...500тис. грн. + дофігіща часу на документальне оформлення )  Але ніхто навіть гарантій не дає, що документально пройде все гладко, бо виявляється, що офіційної процедури створення та узаконення штучної водойми в ОТГ ніхто незнає. А "фахівці" не дають гарантій, що викопаний ставок відразу заповниться водою з подальшим дотриманням потрібного рівня та  нормою хімічних характеристик води .

Короче я ще більше засмутився і троха псіханув - продав свою ділянку, залучив друзяк-АТОвців і ми викупили іншу ділянку з вже існуючим 7-ми річним ставком, який десь в 3...4 рази більший від того, що в темі... Там поки водяться аналогічного розміру карасики та ротани і місцеві жителі активно навідувалися їх ловити, оскільки попередній власник даною ділянкою не опікувався.

Недавно закінчили розчистку та вирівнювання ділянки і облаштування паркану. Тепер можна планувати зариблення вже таки свого ставка. ))) Наразі перебуваю в пошуках декількох щук.

Далі буде...

IMG_20210628_194505.jpg

Опубліковано

для зарибку рибу можна знайти тут https://invite.viber.com/?g2=AQBrl1p4fROViklGplaaOcmS%2BiGjq9Ne4kz9sZB9uAku1bBGNRM9c1NEtGPUJ44P  можливо й щука є, але я б не радив категорично, бо не виведеш цю заразу нічим поки не спустиш ПОВНІСТЮ ставка. На ютубі є багато роликів, де люди матюкаются, що щуку запустили, бо вижерає особливо карпа, бо він меньш рухливий, а карасікі здебільшого успішно ничкарятся і живуть. Це якщо щука запускаєтся з метою прорідження  популяції карася

 

наприклад 

 

Опубліковано
18 часов назад, Pr0ektant сказал:

Цього року у ставка, а точніше у ділянки, де він викопаний, появився новий власник. Він вирішив, що ставок там зайвий і позрізав всі дерева та кущі, які закривали ставок від людських очей, та зробив зі ставка сміттєву свалку, яку поступово закопує непотрібом та землею, а на ділянці облаштовує спортивні майданчики.

Десь на початку літа від забруднення в ставку повспливала вся риба, яка до останнього там залишалася. Дуже шкода, що замість розчищення та углиблення дану обжиту водойму спіткала така доля.

Тепер, коли продав ділянку, признайся нарешті де була та пожежна водойма.

Опубліковано
32 минуты назад, nickel сказал:

Тепер, коли продав ділянку, признайся нарешті де була та пожежна водойма.

Ділянка зі ставком знаходилась у Струмівці, біля готелю Альтаміра, межувала з дачним масивом. Вона належала депутату обл. ради - Столяру, який її недавно продав разом з готелем, який перейменували на MAKIS.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...