Перейти до змісту

Допоможіть спасти гараж ( майстерню) від конденсату


лейтенант

Рекомендовані повідомлення

Шановне панство форума допоможіть спастися від конденсату в майстерні. 

На сьогодні маю майстерню ( гараж) 3*6 м

проблема як оргвнізувати вентиляцію, щоб спастиля від конднсату на плитах ( потолок) і стіни. 

Розповім що гараж інколи опалюється.

І так розповім як на сьогодні організована вентиляція. 

 

Над гаражними воротами заморовані дві труби діаметром 70 мм. 

Також по середині гаража з двох сторін вмуровано дві труби 100 мм в підвал. 

З підвалу зроблена витяжка на вулицю 200 мм ( димарь змурований з цегли) 

на задній стіні змонтована труба 110 мм з вентилятор на витяг. 

Постарався схематично зобразити що і як організовано. 

 

Підскажіть як спастися від конденсату? 

 

 

 

image.jpeg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А де ж приток повітря в підвал? Для нормальної конвекції потрібен перепад висот між притоком і витяжкою, чим більший, тим кращий. Як казали вище, слід зробити окремий приток в підвал з вулиці. Звернись до @kayot, він профі у витяжних системах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так зрозумів буржуйка в підвалі? Постав її в самому гаражі і позбудешся конденсату і інію на стелі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, searcher сказал:

Я так зрозумів буржуйка в підвалі? Постав її в самому гаражі і позбудешся конденсату і інію на стелі.

Булерян стоїть в гаражі. То з мене художник поганий. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В себе в гаражі такого не спостерігав, вентиляційних отворів мінімум. Коли палю буржуйку в себе, вологість в гаражі падає з 60% до 20-25% і середня температура +18-20°С. Ще іноді відчиняю яму з  підвалом щоб їх підсушити. Інію чи конденсату ще жодного разу не бачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, pLutsk сказал:

В мене була аналогічна ситуація, після встановлення котла-печі в літній кухні   конденсат на вікнах  був,  з підвалу краще вивести на вулицю бо тепло не виходитиме, висота труби витяжки грає роль, чим вища тим краще,  але краще купіть електровентилятор я купив 2 вентилятора венс і провів проводку, беруть вони електроенергії небагато, підключив на один вимикач, і включаю коли потрібно, конденсату немає взагалі, а оці дирки над вікном ніякої ролі не грають якщо немає труби, тай для такого гаража з головою вистачить 2 витяжки з вентиляторами.

Один вентилятор вже стоїть. Але цього не достатньо. сирість впала, але не пропала. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, vaz75 сказано:

А де ж приток повітря в підвал? Для нормальної конвекції потрібен перепад висот між притоком і витяжкою, чим більший, тим кращий. Як казали вище, слід зробити окремий приток в підвал з вулиці.

запитання ж не про підвал, а про гараж.

 

1. З підвала в гараж прибрати. З підвала повинно зразу йти назовні.

2. В гаражі повинен бути: 1-приток (десь внизу) + 2-виток (десь під стелею). По-простому, приток повинен рівнятись відтоку (враховуючи, що булер'яну потрібне повітря для горіння).

В тебе ж приток, виходить, йде з підвала, звідки й йде волога, а виток в отвори над воротами.

Це коли самотоком, без булер'яна. А коли булер'ян палить, то тим-більше повинен бути приток з вулиці, а от відток вже треба дивитись по ситуації, можливо два отвори над воротами забагато буде, і багато тепла буде задарма вилітати.

Це коли не працює вентилятор. А коли працює, то взагалі єрунда виходить, бо повітря проходить по прямій під стелею гаража з отворів над воротами відразу в витяжку-вентилятор... Він же на витяжку працює, я так подумав? чи втягує з вулиці в гараж? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, jack74 сказал:

запитання ж не про підвал, а про гараж.

 

1. З підвала в гараж прибрати. З підвала повинно зразу йти назовні.

2. В гаражі повинен бути: 1-приток (десь внизу) + 2-виток (десь під стелею). По-простому, приток повинен рівнятись відтоку (враховуючи, що булер'яну потрібне повітря для горіння).

В тебе ж приток, виходить, йде з підвала, звідки й йде волога, а виток в отвори над воротами.

Це коли самотоком, без булер'яна. А коли булер'ян палить, то тим-більше повинен бути приток з вулиці, а от відток вже треба дивитись по ситуації, можливо два отвори над воротами забагато буде, і багато тепла буде задарма вилітати.

Це коли не працює вентилятор. А коли працює, то взагалі єрунда виходить, бо повітря проходить по прямій під стелею гаража з отворів над воротами відразу в витяжку-вентилятор... Він же на витяжку працює, я так подумав? чи втягує з вулиці в гараж? 

Вентилятор працює на витяжку на протилежні стіні від воріт. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 минуты назад, лейтенант сказал:

Один вентилятор вже стоїть. Але цього не достатньо. сирість впала, але не пропала. 

Ну організацією однієї вентиляції проблема не вирішиться. Що таке конденсат? Це точка роси всередині приміщення + висока вологість. Чому точка роси всередині? Причини дві.

1. Нерегулярне опалення, від чого температура росте (точка роси то відсовується в бік пирога покрівлі даху), то падає (точка роси зсувається в середину приміщення, конденсується на стелі вода). Вирішується утепленням даху зовні і постійне опалення приміщення. Як приклад можу привести свій досвід вдома. На початку опалювального сезону були проблеми з котельнею і температура теплоносія була до 40 град. Дружина періодично для прискорення полюбляє сушити одяг після прання в коридорі. Приміщення не прогрівалося нормально, висока вологість - вікна "текли", з'явився грибок. Запустилася котельня, теплоносій став в 55-60 град, дружині заборонив сушити одяг - вікна сухі.

2. Не гідроізольований підвал, внаслідок чого висока вологість в приміщенні. Тут гідроізоляція і витяжка. Знову приклад. Орендую гараж з ямою. Як склад зверху. Підвал не гідроізольований. Для утримання консервації в підвалі яму закрив дошками і картоном. Коли ліз в підвал по консервацію, то зі стелі в підвалі краплями висіла вода, всі кришки (і всі залізячки, що були в підвалі) іржавіли. Але мені головне сухий верхній поверх, і гараж не мій, тому вентиляцію\гідроізоляцію не чіпаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, jack74 сказал:

запитання ж не про підвал, а про гараж.

Підвал є частиною гаражу. Чи я щось не те написав, і окремий приток (і звісно виток) з підвалу не потрібний?

13 минут назад, jack74 сказал:

1. З підвала в гараж прибрати. З підвала повинно зразу йти назовні.

2. В гаражі повинен бути: 1-приток (десь внизу) + 2-виток (десь під стелею). По-простому, приток повинен рівнятись відтоку (враховуючи, що булер'яну потрібне повітря для горіння).

В тебе ж приток, виходить, йде з підвала, звідки й йде волога, а виток в отвори над воротами.

Це коли самотоком, без булер'яна. А коли булер'ян палить, то тим-більше повинен бути приток з вулиці, а от відток вже треба дивитись по ситуації, можливо два отвори над воротами забагато буде, і багато тепла буде задарма вилітати.

Це коли не працює вентилятор. А коли працює, то взагалі єрунда виходить, бо повітря проходить по прямій під стелею гаража з отворів над воротами відразу в витяжку-вентилятор... Він же на витяжку працює, я так подумав? чи втягує з вулиці в гараж? 

З цим всім погоджуюся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені здається, що то не в вентиляції проблема. В мене іній на стелі був в попередньому гаражі, бо плити перекриття були тонкими (такими накривають ангари, вони не мають порожнини в середині, просто армований бетон кілька см товщиною), на воротах був конденсат і іній поки їх не утеплив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 19.01.2018 в 22:04, searcher сказал:

Мені здається, що то не в вентиляції проблема. В мене іній на стелі був в попередньому гаражі, бо плити перекриття були тонкими (такими накривають ангари, вони не мають порожнини в середині, просто армований бетон кілька см товщиною), на воротах був конденсат і іній поки їх не утеплив.

Плита перекриття тонка. 

На воротах конденсату не має утеплені пінопластом 5 см. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, лейтенант сказал:

Плита перекриття тонка. 

На воротах конденсату не має утеплені пінопластом 5 см. 

Конденсат тепер на воротах під пінопластом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, volks сказал:

Конденсат тепер на воротах під пінопластом.

Недавно знімав екобонд і дивився стан пінопласту там все сухо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, lord сказал:

Вам жеж пояснили

1 По максимуму обмежте доступ вологого теплого повітря з підвалу - тому ,що воно буде конденсуватись на всьому холодному.

2  Утепліть стелю і стіни, - як вже получається, краще зовні.

Доступ теплого волого повітря з підвалу перекритий. 

Утеплення стін неможливо (зовні) з середини також не варіант мало місці залишається. утеплення вкраде 10-15см вільного місця.  

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, lord сказал:

Перекрили доступ повітря з підвалу - більшу половину проблеми вирішили

Утепліть хоч стелю

Вентиляція в зимою, при опаленні не допоможе.

 

Вода на потолку замерзла.

і на сьогоднішній день утеплювати потолок не можливо. 

Прийде весна буду утеплювати потолок. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...