Перейти до змісту

Зовнішнє утеплення багатоповерхівки


Ukrainec

Рекомендовані повідомлення

Так цікаво читати ті "статті": якщо зараз в мене в квартирі грибок і волога стіна - це типу "нормально"?! але якщо я утеплюсь і в мене це все зникне, а в сусідів в яких така ж стіна, але які не утеплилися далі буде грибок і волога то винне моє утеплення?! - брЄд! 

Тому якщо ще кілька років сусіди жатимуть гроші, але читатимуть різну  "писанину", вони справді можуть почати вірити, що причиною їх всіх бід є моє утеплення. :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь
On 10.06.2017 at 01:19, natalka) сказано:

і не  знайдете поки що. Я про це написала - утеплення багатоквартирних будинків почалося масово відносно недавно.

масовість якраз не має значення, має значення термін експлуатації. маю знайомих пром.альпіністів з 2006-2008рр, які займались в т.ч. утепленням в Харкові та Львові. 10 років - ніби як достатньо часу, щоб "вилізли" проблеми? але фактів жоден ікспєрд не наводить, всі (в т.ч. "практики") тільки теоретизують.

по Україні - будуть тисячі квартир, утеплених клаптиковим методом, де пройшло вже по 5-10 років з моменту утеплення. але фактів негативних наслідків для несучої здатності стін, чи погіршення теплового режиму сусідів, поки ніц нема виявлених.

 

On 10.06.2017 at 01:19, natalka) сказано:

Тут, бажано щоб в тему зайшов якийсь хороший :) будівельник і не тільки теоретик а й практик і дав нам реальні поради.

як показує практика, сумніватись необхідно в словах майже всіх будівельників.

колись я вірив в міф про те, що стіна під пінопластовим утепленням не "дихає" - так стверджували більшість "будівельників-практиків", і купа "теоретиків". потім десь на борді була дискусія про "дихання" стін, тоді я не полінувався підняти довідники - і, як виявилось, 10см пінопласту легко забезпечують паропроникність цегляної кладки товщиною 60см (це цифри з довідників, а в реальності - цегляна стіна має меншу паропроникність, ніж зазначено в довідниках, бо є ще різноманітні гіпсові штукатурки, які знижують паропроникність стіни, порівняно з "голою" кладкою).

а спонукало звернутись до довідників те, що на Д.Галицького досі безпроблемно стоїть один з перших утеплених звичайним пінопластом будинків, і ніде там пінопласт не відвалюється, і ніхто те утеплення не ремонтує вже багато років (будівля, де консульство було).

не всі будівельники однаково корисні ;) їм заробити треба, і чим більше - тим краще...

 

On 10.06.2017 at 01:19, natalka) сказано:

голова ОСББ Вашої сестри випадково не Сабатюк?

ні, і вона більше не голова - за такі "вигідні" контракти її переобрали вже давно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Ukrainec питання "клаптикового" утеплення вивчались ще при СРСР, досконало. Є всякі СНІПи, ДБН і т.п. І пані Сабатюк про це неодноразово казала , писала і доводила. Фізика рівня 6-го класу. Тепло, яке ніби-то "зберігається" в тебе під шаром пінопласту\мінвати\тощо - розподіляється на площу всієї стіни будинку. Тому ефект буде лише при внутрішньому утепленні, і то у вигляді "кокону", коли ти теплоізолюєш не тільки стіни, а й стелю з підлогою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, difoto сказано:

Тепло, яке ніби-то "зберігається" в тебе під шаром пінопласту\мінвати\тощо - розподіляється на площу всієї стіни будинку.

Тепло розподіляється, але повільніше + на вулицю буде віддавати значно менше тепла. Тепловтрати по-любому менші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, difoto сказано:

Фізика рівня 6-го класу. Тепло, яке ніби-то "зберігається" в тебе під шаром пінопласту\мінвати\тощо - розподіляється на площу всієї стіни будинку. Тому ефект буде лише при внутрішньому утепленні, і то у вигляді "кокону", коли ти теплоізолюєш не тільки стіни, а й стелю з підлогою.

Як же тоді "фізики рівня 6-го класу" пояснюють те, що в "клаптиково" утепленій квартирі на 2-4 градуси вища температура, порівняно з неутепленими сусідами, за інших рівних умов?

А можна мені, економісту за фахом, привести декілька цифр: тепловтрати "через сусідів" до і після утеплення 10см пінопласту 25-ки, а також тепловтрати через зовнішні стіни, які безпосередньо утеплюються, до і після утеплення? Я не фізик за освітою, але з цифрами на практиці працювати вмію ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, difoto сказано:

@Ukrainec питання "клаптикового" утеплення вивчались ще при СРСР, досконало. Є всякі СНІПи, ДБН і т.п. І пані Сабатюк про це неодноразово казала , писала і доводила. Фізика рівня 6-го класу. Тепло, яке ніби-то "зберігається" в тебе під шаром пінопласту\мінвати\тощо - розподіляється на площу всієї стіни будинку. Тому ефект буде лише при внутрішньому утепленні, і то у вигляді "кокону", коли ти теплоізолюєш не тільки стіни, а й стелю з підлогою.

На вулиці -20 в сусіда +16, де більші тепловтрати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, difoto сказано:

@Ukrainec питання "клаптикового" утеплення вивчались ще при СРСР, досконало. Є всякі СНІПи, ДБН і т.п. І пані Сабатюк про це неодноразово казала , писала і доводила. Фізика рівня 6-го класу. Тепло, яке ніби-то "зберігається" в тебе під шаром пінопласту\мінвати\тощо - розподіляється на площу всієї стіни будинку. Тому ефект буде лише при внутрішньому утепленні, і то у вигляді "кокону", коли ти теплоізолюєш не тільки стіни, а й стелю з підлогою.

Дядько, якби я не взяв в колись  руки пірометр (до речі в тебе) і не побачив реальну картину я б далі "теоретизував" і намотував на вуха різні домисли так би мовити "практиків". Я бачу те що бачу, в людей в яких утеплена стіна температура в кімнатах на 4-6градусів вища і суха стіна ніж в тих в кого не утеплена. І мені до попи всі решта думок різного рівня демагогів.

Да і Саботюк не є інженерною особою щоб її думка була для мене авторитетною. Я з нею мав мову про ітп, то повір вона - манагер і розмовляє сформованими кимось "штампами".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

35 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Дядько, якби я не взяв в колись  руки пірометр (до речі в тебе) і не побачив реальну картину я б далі "теоретизував" і намотував на вуха різні домисли так би мовити "практиків".

Шось ви загнались вже з "теоретиками" і "практиками". Ніхто не казав, що не буде тепліше! Якщо ти утеплиш стіни своєї квартири пінопластом 10 см - в тебе буде тепліше на 4 градуси, в сусідів зверху/знизу - на 2. Але це не відміняє того факту, що того самого ефекту можна досягти для всього будинку , утепливши його не на 10, а на 5 см. Всі цифри умовні.

А Сабатюк і є манагєр! Але вона всіляких конференцій по теплозбереженню об'їздила більше, ніж ти по автоматизації. І там вона слухала, повір мені, зовсім не демагогів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто володіє інформацію про утеплення будинку на вулиці Федорова? Обдертий панельний будинок за пару тижнів значно змінився. Зверху надпис ОСББ, на торці логотип типу такого

cb-DSC_0001.jpg

Хто керує ОСББ? Хто підрадчик? Яка вартість такого утеплення і ремонту?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 10.06.2017 at 02:32, Ukrainec сказал:

якщо зараз в мене в квартирі грибок і волога стіна

От і я з цих причин задумався про утеплення квартири. Варто? Про будинок чи хоча б під'їзд мова навіть не йде. В будинку більше 200 квартир, замахаєшся гроші збирати (не ОСББ), а в під'їзді багато пенсіонерів, реально бідових, ну і алкашні вистачає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 10.06.2017 at 01:56, Ukrainec сказал:

Споживання послуг.

ну дуже пов'язані сфери ))) На рахунок Вас все зрозуміло - вибір зроблений.

І ніхто Вас не збирається відмовляти індивідуально утеплюватись.

 

Поділіться на кому зупинились із виконавців робіт? Чим збираєтесь утепляти, які матеріали (шо по чём) ?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 час назад, rrid сказал:

...а спонукало звернутись до довідників те, що на Д.Галицького досі безпроблемно стоїть один з перших утеплених звичайним пінопластом будинків, і ніде там пінопласт не відвалюється, і ніхто те утеплення не ремонтує вже багато років (будівля, де консульство було).

не всі будівельники однаково корисні ;) їм заробити треба, і чим більше - тим краще...

 

А хто каже що пінопласт має відлітати? Він же і приклеєний і дюбелями прибитий. Питання чи комфортно в квартирах  після стількох років утеплення і що з стінами під пінопластом. А Ваші знайомі альпіністи хоч раз знімали шар утеплення чи тільки постійно клеять? Вони хоч з кимось з замовниками після стількох років спілкувались на рах. ефекта?  Реально цікаво.

А на рах будівельників - в кожній професії не без ... Може не з тими спілкувались ;) Ну і математика не завжди допомагає - в кожній сфері є свої нюанси... (згадала анекдот пр нюанси :) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За останні три роки, дуже багато прийшлось монтувати кондиціонерів в квартирах, де на зовнішній стіні був пінопласт. Під час монтажу, свердлю наскрізний отвір із приміщення на зовні, діаметром 40-65мм.

І отже отримав певний цікавий досвід: в половині квартир, де я працював, після свердління, із отвору відчувався сильний запах цвілі. Пов'язати це з чимось конкретно, не берусь, бо не досліджував. В квартирах, де немає пінопласту, ніколи таке не спостерігав.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цвіль на зовнішній стіні і цвіль у внутрішній стіні це 2 різні речі, лише момент: цвіллю на внутрішній стіні ви постійно дихаєте. Зовнішні і внутрішні поверхні стіни між собою розділені якраз повітряним проміжком. І ваше право обирати чи ця цвіль буде постійно у вас на шпалерах, а її спори  житимуть в стіні, в повітряному проміжку чи буде вона винесена назовнішню стіну, куди буде зміщена точка роси. Коли 6 років назад я робив ремонт в квартирі то зміг оцінити глибину проникнення грибка в стіну, уявіть, що в певних місцях крім штукатурки почав збивати навіть  цеглу на глибину до 20мм, а в ростворі між цеглинами та й на самих цеглинах постійно виднілися темно-зелені плями цвілі. Дії ротигрибкових засобів вистачило рівно на 5 років, а далі все знову. Натомість в сусіда, який утеплився самим першим 7років назад, за 1,2к.баксів на той час, пінопластом 5см, зараз цієї всієї херні немає.

Ніхто не оспорює, що утеплення цілого будинку гірше, але коли без варіантів то хоча б так.

І де гарантія, що під шаром пінопласту утепленої повністтю стіни не відбуваються ті ж процеси?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Ukrainec сказал:

Ніхто не оспорює, що утеплення цілого будинку гірше, але коли без варіантів то хоча б так.

Ти мав на увазі "краще"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, kayot сказал:

За останні три роки, дуже багато прийшлось монтувати кондиціонерів в квартирах, де на зовнішній стіні був пінопласт. Під час монтажу, свердлю наскрізний отвір із приміщення на зовні, діаметром 40-65мм.

І отже отримав певний цікавий досвід: в половині квартир, де я працював, після свердління, із отвору відчувався сильний запах цвілі. Пов'язати це з чимось конкретно, не берусь, бо не досліджував. В квартирах, де немає пінопласту, ніколи таке не спостерігав.

 

Стіни не дихають і відповідно розмножуються грибки в вологому і теплому середовищі.

Я би ніколи в житті не утеплявся би пінопластом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, Валерій86 сказал:

Я би ніколи в житті не утеплявся би пінопластом.

Це ти просто грибка в квартирі не мав. Якщо не можна його повністю здихатися, то хоч винести за межі квартири.

28 минут назад, Ukrainec сказал:

Ні, саме те й мав на увазі

Щось я нічого не зрозумів...

 

Питання до теоретиків, а що буде якщо пінопластом зсередини утеплитися?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 минут назад, nickel сказал:

Це ти просто грибка в квартирі не мав. Якщо не можна його повністю здихатися, то хоч винести за межі квартири.

Щось я нічого не зрозумів...

 

Питання до теоретиків, а що буде якщо пінопластом зсередини утеплитися?

Може бути отруєння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні. Грибок - страшна річ. Знаю одного дядька, в якого серйозні проблеми з горлом. Кілька років просидів в кабінеті з грибком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, kayot сказано:

Токсичним пінопластом

Тільки якщо його підпалити і підтримувати горіння, бо він самозатухаючий. ПДК стиролу в повітрі в рази вища, ніж показують реальні заміри. Так само можна отруїтись наприклад гіпсокартоном.

А щодо утеплення зсередини - можна, але лише вивівши перед тим грибок з стін.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, difoto сказано:

 

А щодо утеплення зсередини - можна, але лише вивівши перед тим грибок з стін.

Тобто не можливо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пінополістиролом утеплювати ніхто не забороняє. Тільки ППС буває різним. Для "мокрих" фасадів сам виробник ППС радить використовувати ППС  вагою від 15 кг на куб. А він на ринку недешевий. Крім того, не радять утеплювати ППС при утеплення будинків з піноблоків. Ну не підходять ці матеріали один одному. В моїй практиці були власники будинків, які спочатку утеплилися ППС, а після 5 років проживання в будинку почали використовувати більше газу на опалення. Зараз зняли ППС та утеплилися ватою. Звісно, що про висновки зміни утеплювача говорити рано, але. 

Крім того є виробники систем утеплення, які на ринку України років 10. У них є рекомендації у вигляді технологічних карт, які основні на досвіді та дослідженнях. В Луцьку я ще не бачив жодного будинку, утепленого згідно ТК. Можливо придираюсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...