Перейти до змісту

Свавілля в Гаразджі


Nyava

Рекомендовані повідомлення

Я хотів би розповісти історію яка трапилась зі мною сьогодні і дізнатись думку не байдужих людей.
Сьогодні ми з другом поїхали кататись на велосипеді в ліс у Гаразджу. Мені дуже подобається цей ліс, давно вже туди їздимо відпочивати. У лісі є озеро біля колишнього дитячого табору на території якого стоїть старий літак, я думаю багато хто його знає. Табір давно вже не працює, тому до озера завжди приїжджали відпочивати всі бажаючі до недавнього часу. Раніше ця водойма була огороджена парканом зі сторони табору, тобто на авто до води проїзду не було, можна було або пройти пішки через маленькі ворота, або зайти зі сторони лісу (як ми завжди і робили). Приблизно пів року тому навколо озера з'явився новий паркан. Хтось огородив все озеро металевою сіткою, яка з обох боків з'єднується з парканом табору. Люди яким не сподобалось таке нововведення зробили невеличку дірку в огорожі для проходу, ми скористалися нею сьогодні. Як тількі ми припаркувалися біля озера і почали збирати дрова, щоб розпалити вогонь, відпочиваючі з іншого берега повідомили нам, що цього робити не можна бо це приватна власність і сказали що вогонь можна палити в цьому ж лісі але з іншої сторони паркана. Ми вирішили дізнатись детальніше про "нові правила поведінки в старому лісі" і підійшли до них ближче. Після короткої дискусії нам, замість відповіді на питання чия це приватна власність і чому простим смертним тепер не можна тут відпочивати, сказали, що ми можемо посидіти біля озера, але якщо потім після себе приберемо. Я завжди прибираю в лісі після себе і такий дозвіл мене дуже обурив, настрою відпочивати вже не було і ми з другом вирішили детальніше оглянути нову огорожу і пошукати нові таблички "Приватна власність" про які нам сказали наші "нові знайомі". Об'їхавши весь табір по колу ми не знайшли ніяких табличок, коли ми повернулись, один з хлопців якраз відкривав ворота щоб виїхати на автомобілі. Він сказав що табличка "Приватна власність", про яку він згадував раніше, це напис на паркані "Вхід заборонено", який, доречі зовсім не новий, а висить там ще з часів роботи табору мабуть. На його думку це означає теж саме. Ще він нам пояснив, що цю територію "віддали" комусь під забудову будинку або ще чогось і те, що я хочу потрапити на неї (тобто відпочити в лісі біля озера), рівносильно тому, що він захоче зайти до мене додому. Сперечатись далі з цим молодим чоловіком не було сенсу, мені стало зрозуміло, що він точно не власник цієї ділянки, а просто якийсь його родич або знайомий, тому що мав ключі від замка. Розчаровані невдалим відпочинком ми з товаришем поїхали додому.
Я не маю юридичної освіти, підкажіть, будь ласка, хто знає, як і де можна дізнатись по-перше, чи справді хтось забрав цю землю з лісом і озером у приватну власність, чи, можливо, хтось вчинив свавілля, поставивши паркан і повісивши замок, що дуже імовірно, зважаючи на відсутність табличок "приватна власність" і охорони на території. По-друге, якщо це справді приватна територія, то чи взагалі це законно, забирати собі озеро і частину лісу біля нього. І по-третє, що реально можна зробити для того, щоб прибрати той паркан з лісу, щоб мені і всім нормальним людям не доводилось пролазити крізь маленьку дірку, як злодій, для того щоб відпочити на природі.
Біля Луцька залишилось не так багато місць для відпочинку. У тій самій Гаразджі вже майже все огородили, ні пройти ні проїхати. Якщо так далі буде продовжуватись, то скоро простому смертному ні де буде подихати свіжим повітрям. Я вважаю не справедливим те, що хтось просто бере і забирає в людей ліс та озеро, і, що не можна закривати на це очі.

AzCjJpLSiKE.jpg

DmgQSbzWj8E.jpg

p9jhde6nP2E.jpg

gAboPLQYaJ0.jpg

sLlNpEPJ16E.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 54
  • Створено
  • Остання відповідь
28 хвилин тому, Nyava сказано:

як і де можна дізнатись по-перше, чи справді хтось забрав цю землю з лісом і озером у приватну власність

http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раджу копати глибше. Після встановлення паркану і в лісі стало чистіше, з'явились лавочки, смітники (але уже декілька вкрали бо уже їх нема біля лавок), почистили, розчистили і розрівняли дороги, поставили знаки аля "бережіть ліс" і все таке. Цілком можливо, що це який слуга народу відхопив собі шматок землі щоб подубувати черговий будинок. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, sanbOK сказано:

Цілком можливо, що це який слуга народу відхопив собі шматок землі щоб подубувати черговий будинок. 

Спадщина Романюка і Ко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 0722885000:02:001:0020
  • Тип власності:
    Приватна власність
  • Цільове призначення:
    будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)

8 ділянок що блокують підхід до води зі всіх сторін

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з воротнівськими ставками в лісі схожа ситуація зараз(

чула розмови, що якийсь багатій хоче розводити оленів там.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буде як на закарпатті? Там практично всі озера та ставочки огороджені і до них платний доступ. Щоправда чисто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 минут назад, lanima сказал:

з воротнівськими ставками в лісі схожа ситуація зараз(

чула розмови, що якийсь багатій хоче розводити оленів там.

 

років 15-20 тому в Воротнівских лісах козликів було біля 30 штук.зараз немае їх там.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з мовчазної згоди носія суверенітету ще не таке робитимуть...

Самовільний захват берегів водойм. Чи правомірно це і як з цим боротися?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, lanima сказано:

чула розмови, що якийсь багатій хоче розводити оленів там.

Оленів і так вистачає...

54 хвилин тому, sergkots сказано:

Буде як на закарпатті? Там практично всі озера та ставочки огороджені і до них платний доступ. Щоправда чисто.

+1. Я за, я згоден заплатити за в'їзд, за вхід, але щоб мене чекав мангал, альтанка, смітник і чистий пляж.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А з юридичної точки зору чи маю я право купатися і розводити багаття і взагалі перебувати на даній конкретній території? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zheny@ сказано:

Оленів і так вистачає...

+1. Я за, я згоден заплатити за в'їзд, за вхід, але щоб мене чекав мангал, альтанка, смітник і чистий пляж.

 

Я не згоден, платити за те, що має бути апріорі безплатне. І що робити? ах, да я ж забув, в якій країні я живу:huh:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Zheny@ сказал:

Спадщина Романюка і Ко.

Є докази? :) А інша інформація, що Васі Столяра! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 хвилин тому, Barugan сказано:

Я не згоден, платити за те, що має бути апріорі безплатне

мова  не про те.

Є безкоштовні ставки.  Є орендовані.  А є й приватні.

Якщо мова йде про приватний, який раніше був халявним і занедбаним, то чому б не купатися там, де чисто і прибрано?

Інше питання законності тієї "оренди"  чи "приватизації".

Тут он мені закидають про "докази", то я відповім,  НІЧОГО НІДЕ не робиться, без згоди керівництва.  І я просто ніяк  ніколи в житті не повірю, що без згоди очільників це хтось собі зробив. А щоб отримати таку згоду, потрібно добре помазати зеленою маззю.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Zheny@ сказал:

мова  не про те.

Є безкоштовні ставки.  Є орендовані.  А є й приватні.

Якщо мова йде про приватний, який раніше був халявним і занедбаним, то чому б не купатися там, де чисто і прибрано?

Інше питання законності тієї "оренди"  чи "приватизації".

Тут он мені закидають про "докази", то я відповім,  НІЧОГО НІДЕ не робиться, без згоди керівництва.  І я просто ніяк  ніколи в житті не повірю, що без згоди очільників це хтось собі зробив. А щоб отримати таку згоду, потрібно добре помазати зеленою маззю.

 

Водний кодекс України:

Стаття 6. Власність на води (водні об'єкти)

Води (водні об'єкти) є виключно власністю Українського народу і надаються тільки у користування. 

Український народ здійснює право власності на води (водні об'єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.

Окремі повноваження щодо розпорядження водами (водними об'єктами) можуть надаватися відповідним органам виконавчої влади та Раді міністрів Автономної Республіки Крим.

 

Оскільки води є окремими природними ресурсами, мають відмінний від землі правовий режим, для їх використання закон зазвичай вимагає отримувати спеціальні дозволи незалежно від наявності у користувача прав на земельну ділянку, слід розмежовувати землі, земельні ділянки, з одного боку, та води, з іншого. Тому проголошення власника земельної ділянки "автоматично" власником зазначених природних ресурсів фактично є декларацією, не наповненою реальним змістом: власник земельної ділянки не має можливості на свій розсуд володіти, користуватися та розпоряджатися водами, розташованими в межах земельної ділянки. Отже, вважаємо, що води не охоплюються поняттями "земельна ділянка", "земля".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Driver сказал:

А з юридичної точки зору чи маю я право купатися і розводити багаття і взагалі перебувати на даній конкретній території? 

Всі водні об'єкти мають прибережну смугу, яку не можна приватизувати. Тому, якщо у власника є доки лише на землю і немає на оренду водного об'єкта, то маєш. Це - чиста теорія. реальний розклАд сам бачив. :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тогда, если я выкопал ставок на своем участке, он автоматически станет не моим?

По теме, в кадастре указано, что земля под застройку, а не в аренде(((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо земля у приватній власності чому б ні?

через рік хоч засип землею назад, хоч навіть курган постав :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Zheny@ сказал:

Купи слона!

@Zheny@ Не даремно під ніком підпис - популіст :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 годин тому, nickel сказано:

Води (водні об'єкти) є виключно власністю Українського народу і надаються тільки у користування. 

 

19 годин тому, nickel сказано:

власник земельної ділянки не має можливості на свій розсуд володіти, користуватися та розпоряджатися водами, розташованими в межах земельної ділянки.

 

так от я розумію, що на період користування, чоловік і відгородив водойму від сторонніх.

І якщо він з нею нічого не робитиме, то і закону він і ніби й не порушує. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Zheny@ сказал:

так от я розумію, що на період користування, чоловік і відгородив водойму від сторонніх.

І якщо він з нею нічого не робитиме, то і закону він і ніби й не порушує. 

 

Коли обмежує доступ до об'єкта то порушує права інших громадян.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 хвилин тому, nickel сказано:

Коли обмежує доступ до об'єкта то порушує права інших громадян.

закон, як він написаний. можна трактувати -як завгодно :(

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, Zheny@ сказал:

закон, як він написаний. можна трактувати -як завгодно :(

 

Ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Природня водойма не може бути приватизована. До природніх слід віднести всі водойми, які були до введення приватної власності. Що тут незрозуміло. Такі ставки, озера неможна приватизувати. Можна певним чином орендувати для ведення рибальського господарства, але з доступом всіх бажаючих до води. Тільки куди скаржитись, якщо лисиці і вовки не тільки впущені в курятники, але вже давно в них розмножуються замість курей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...