Перейти до змісту

Про термопасту. (знову) :)


Рекомендовані повідомлення

Багато сказано було і не раз, але все ж таки увагу варто звернути - зайвим не буде. А комусь і збереже гроші , залізо.

Передісторія.

 

Збирав я чоловіку на замовлення ПК.  Дійшла черга до відеокарти. Знайшов radeon 6930.

Знайшов її аж у Запоріжжі.  Домовилися з чоловіком, він мені скинув тести "бублика", і запевнив, що термопасту міняв, і що для такого радеона температура при навантаженні  у 85°С - норма. Оскільки я не фанат Радеонів, а фанат нВідії, повірив людині.

Оплатив, карта приїхала. Включив уже готового компа. Запустив "бублик" і відяха за кільканадцять секунд нагрілася до 85-86°С.

І це при умові, що у мене в тестовому кабінеті холодно (відносно) в районі  20°С. Якби в квартирі, то було, можливо,  б і більше.

Думаю, пасту таки я заміню, хто знає що там!

 

Зняв охолодження. і побачив "зубну пасту" :)  тобто якусь КПТ. 8 чи 19 - не знаю.

Але її витер. І наніс GD900 (китайське Чудо, про яке багато написано в інтеренті).

Поставив на місце охолодження  і  запустив "бублик".

 

 

Під навантаженням температура сягнула "АЖ" 70-71°С.

Завдяки грамотній пасті, температура знизилася на 15(!!!) градусів. Це, насправді, дуже багато.

В одному із оглядів даної пасти, 7°С на відеокарті уже вважалося приростом.

 

Для всіх ентузіастів хочу зайвий раз наголосити. Кількість пасти грає роль. Це не масло в кашу, і не кеш в процесор.

паста буде зайвою.  наноситься вона тонесеньким шаром (слоєм), щоб підошва радіатора щільно прилягала до кристала відеокарти чи поверхні процесора. Якщо хтось вважає, що зайве "видушиться " з боків - хибна думка.

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 72
  • Створено
  • Остання відповідь

Якщо площа кристалу не велика і він без кришки, то gd900 зайва буде витіснена з під кришки. КПТ-8 може і ні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, alexvvv сказано:

то gd900 зайва буде витіснена з під кришки. КПТ-8 може і ні

це теж не є добре, щоб зайва паста видушувалася на інші елементи на платі. Тому, все ж, варто намазати її грамотно одразу.

 

ОДна єдина паста, яку я бачив,  не потребувала розмазування по поверхні, це та, що мені прийшла у комплекті із кулером до процесора Noctua.

В інструкції чітко намальовано і сказано - одна крапка пасти зі шприца по центру поверхні. Все. Далі підошва радіатора робила своє.

 

надцятий раз пощу малюнок про правильність нанесення :)

 

basics-300x218.png

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ це все зрозуміло, але сам наносив gd900 тільки по центру краплею і зайва виштовхувалась за межі кришки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, MaestroA сказано:

Буде цікаво для ентузіастів і оверлокерів:

це актуально для процесорів інтел, де немає припою під кришкою ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, alexvvv сказано:

це актуально для процесорів інтел, де немає припою під кришкою ;)

Знаю. Але оскільки тема про термопасту загалом, то я вирішив запостити. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, MaestroA сказано:

Буде цікаво для ентузіастів і оверлокерів:

Цікава штука.  бачив її прототипи.

Але уже під кришку такого процика варто наносити щось значно цікавіше. Наприклад "рідкий метал".

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рідкий метал лише де абсолютно рівні поверхні. В процика чи в відеочіпів вони рівні апріорі (я не зустрічав кривих), а от в деяких кулерів навіть в топових вона не завжди рівна, часом буває випукла чи зігнута( наприклад був в мене Zalman 9700, кулмастер). Тому ефект від рідкого металу там буде малопомітний.

Але навіть за умови рівних поверхонь при його використанні перевага в 1-3 градуси мені видалася сумнівною, тому й емігрував на саму звичайну NT-H1, а зараз МХ-4.

Зараз лежить 1-2 дози, мо то зараз спробую на свому FX?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тест альтернатив термопасти:

https://www.overclockers.ru/lab/41032/poisk-i-testirovanie-alternativ-termopasty.html

 

:) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, alexvvv сказал:

Якщо площа кристалу не велика і він без кришки, то gd900 зайва буде витіснена з під кришки. КПТ-8 може і ні

КПТ-8 також нормально видавлюється при таких же умовах.

І взагалі, як показує практика, для процесорів типу Core2Duo і анологічних з TDP 65 ват і нижче не має абсолютно ніякого сенсу витрачати кошти на термопасти кращі ніж стара добра КПТ-8.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Litovets сказано:

КПТ-8 також нормально видавлюється при таких же умовах.

Якщо вона нова і нормальної якості, то  так , але при такій ціні на gd900, економії майже немає. Хіба як під рукою немає іншої пасти, то можна намазати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Тест альтернатив термопасти:

на рахунок фольги - повний гон.  Перші процесори (кулери, радіатори) на  370 і 478 сокетах були якраз таки із фольгою! Вона повинна бути м'якою.

Хоча, тест показує, що вже краще майонезом, аніж КПТ 8 :)

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Тому ефект від рідкого металу там буде малопомітний.

якраз ефективність термопасти залежить від товщини шару - чим менше, тим краще, а рідкому металу на так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Зараз лежить 1-2 дози, мо то зараз спробую на свому FX?

на FX ефект буде не такий помітний, бо там площа кришки велика, треба мазати на кристал - тоді так, але у fx і так припой під кришкою, от для інтела з какашками під кришкою - саме те.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо КТП-8 нормальна, то тепло вона проводить теж чудово. В мене колись був атлон 6400 і кулер Zalman CNPS9500, разом з кулером купив тоді круту залмановську термопасту в баночці з кісточкою, а потім виявилось що стара добра ктп-8 справлялась з передачею тепла набагато краще цим оця дорога брендова херня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно, 15°С - це дійсно багато. Але щось мені здається, що попередній власник просто криво поставив радіатор, і через перекос та нещільний контакт радіатора з кристалом відбувся такий ефект. Ну або боявся сколоти кристал і дуже легко затягнув болти, тому і термопаста не видавилася і лежала товстим шаром між кристалом та радіатором. Або з часом під дією постійних вібрацій кулера болти самі по собі трохи відкрутилися і контакт ослабнув (рідко, але буває). Словом, не думаю, що винна ТІЛЬКИ термопаста, зазвичай результат між хорошою і не дуже термопастами набагато скромніший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про КПТ-8 мабудь скільки людей стільки й думок. Для себе я про неї висновки зробив вже давно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, Litovets сказано:

Про КПТ-8 мабудь скільки людей стільки й думок. Для себе я про неї висновки зробив вже давно.

Звісно, але найкращі зразки кпт-8 знаходять в покинутих бункерах часів ссср ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, Serpent сказано:

Словом, не думаю, що винна ТІЛЬКИ термопаста, зазвичай результати між хорошою і не дуже термопастами набагато скромніший.

можливо. Хоча болти, ніби, були затягнуті цілком пристойно. Або я просто не звернув увагу.

Факт залишається фактом.

Попередній раз, із тією ж пастою - 10°С.  Здається то була GTX650 чи подібна. Там була суха залмановська.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі з досвіду використання gd900 - в режимі роботи 70-80 градусів із часом розпадається на компоненти - витікає щось прозоре типу силікону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить мене давно одне питання: чому вендори (як мінімум в лептопах) так безмірно ляпають термопасту на кристал, що остання аж розтікається на половину площі всього модуля?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, MaestroA сказано:

Цікавить мене давно одне питання: чому вендори (як мінімум в лептопах) так безмірно ляпають термопасту на кристал, що остання аж розтікається на половину площі всього модуля?

фотки є?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 14.02.2017 at 14:36, Litovets сказано:

КПТ-8 також нормально видавлюється при таких же умовах.

І взагалі, як показує практика, для процесорів типу Core2Duo і анологічних з TDP 65 ват і нижче не має абсолютно ніякого сенсу витрачати кошти на термопасти кращі ніж стара добра КПТ-8.

Звісно, їх можна і майонезом помазати, якщо не передбачається розгону.

 

23 годин тому, Serpent сказано:

Дійсно, 15°С - це дійсно багато. Але щось мені здається, що попередній власник просто криво поставив радіатор, і через перекос та нещільний контакт радіатора з кристалом відбувся такий ефект. Ну або боявся сколоти кристал і дуже легко затягнув болти, тому і термопаста не видавилася і лежала товстим шаром між кристалом та радіатором. Або з часом під дією постійних вібрацій кулера болти самі по собі трохи відкрутилися і контакт ослабнув (рідко, але буває). Словом, не думаю, що винна ТІЛЬКИ термопаста, зазвичай результат між хорошою і не дуже термопастами набагато скромніший.

97% - що ймовірна причина. Мав ситуацію коли гвинти кріплення кулера послабились. 

Роль термопасти це 3-7°С, ну  10°С максимум, ну 15°С це вже щось значить було інше.

Цитувати

на рахунок фольги - повний гон.  Перші процесори (кулери, радіатори) на  370 і 478 сокетах були якраз таки із фольгою! Вона повинна бути м'якою.

Ну і їх теплові характеристики були інші.

 

КПТ - лайно, лише коли немає чогось пристойнішого. Лише для побутових приборів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...