Перейти до змісту

ЦРУ виклало у відкритий доступ більше 12 млн сторінок архівних документів: згадується і Україна


sss381

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
Цитата

http://ipress.ua/news/tsru_vyklalo_u_vidkrytyy_dostup_bilshe_12_mln_storinok_arhivnyh_dokumentiv_zgaduietsya_i_ukraina_195943.html

18 01 2017

 

Центральне розвідувальне управління США розмістило у відкритому доступі частину свого архіву.

Документ за лютий 1954 рік містить звіт про умови життя на заході України в складі СРСР і причини опору українців вступу в колгоспні господарства

 

На сайті відомства зазначають, що в цілому розсекречені приблизно 930 000 документів більше ніж на 12 млн сторінок. У них - напрацювання ЦРУ з моменту заснування і до середини 90-х років, і відтепер всі вони доступні в онлайн-біліотеці на сайті управління. https://www.cia.gov/library/readingroom/collection/crest-25-year-program-archive?

Раніше ці документи були доступні тільки в Національному архіві в Меріленді. Про це повідомляє AIN.ua.

Всі документи розбиті на колекції за темами: холодна війна, В'єтнам, берлінський тунель, корейська війна, літак-розвідник U-2 і т.п. Також можна здійснювати пошук по всіх темах. Для цього в рядку вгорі потрібно вибрати вкладку Advance Search (просунутий пошук) і задати ключове слово. Наприклад, "Україна" згадується більш ніж в 11 000 розсекречених документах.

Наприклад, документ за лютий 1954 рік містить звіт про умови життя на заході України в складі СРСР і причини опору українців вступу в колгоспні господарства. Документи частково відцензурені, наприклад, затерті імена респондентів, чиї історії та коментарі згадуються в звіті.

У ЦРУ запевняють, що це незначні правки.

"Нічого окремо не відбирати. Це повна історія, з усім добрим і всім поганим", - заявила представник ЦРУ Хізер Фріц Хорніак в коментарі CNN.

В архівах міститься ще чимало цікавого про Україну. Тут і політика, і природні багатства, і наукові досягнення, і настрої населення в різні часи і в різних областях, і військовий потенціал в окремих регіонах. Деякі з цих документів розсекречено тільки в січні 2017 року, а найстаріші датовані 40-ми роками.

Також можна звузити пошук по бібліотеці, задавши дати публікації, що цікавить колекцію, номер і класифікацію документа.

 

Опубліковано
14 minutes ago, Oli said:

шось я там шукав, але так нычого ы не знайшов

 

В мене пошук завершився відразу після початку : CIA.gov is temporarily unavailable. We apologize for the inconvenience. Please try again later.

Мабуть багато допитливих :)

 

Опубліковано

Advanced search дійсно працює. Перша думка після поверхового перегляду кількох документів: вони будуть цікаві в першу чергу фахівцям. Для пересічного читача - доволі нудно. Та й в тих документах, що я відкривав - багато купюр :) .

Опубліковано

там того Луцька 20сторінок, 470 документів

 

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R008200090001-5.pdf

 

якісь знімки міста 64року, там ніби 40-й квартал на 6сторінці ??  https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP78B04560A002700010007-2.pdf

 

 

Опубліковано

Афігєть, мужику який на зборах селян проголосував за вступ до колгоспу односельчани вночі відрубали руку ... І це було в Луцькому районі ...

Опубліковано
20 minutes ago, Oli said:

якісь знімки міста 64року, там ніби 40-й квартал на 6сторінці ??  https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP78B04560A002700010007-2.pdf

 

K3 на 6-ій сторінці це стадіон. Можливо Авангард? K1 та K2 названо "спортивними полями".

Опубліковано
2 хвилин тому, phantom сказано:

K3 на 6-ій сторінці це стадіон Авангард

 

там колія на Ківерці я так зрозумів.

 

 

замітив на розвідувальних фото якісь їєрогліфи ?  наприклад тут в самому низу https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R008200090001-5.pdf

Опубліковано
8 minutes ago, Oli said:

 

там колія на Ківерці я так зрозумів.

 

 

 

Там де на плані М - 'driver training area'. Тобто на місці сучасного Завокзального ринку ('Варшавки') знаходилася якась зона для навчання водіїв. Чи не танкодром про який я чув краєм вуха колись?

Опубліковано
37 хвилин тому, Oli сказано:

якісь знімки міста 64року, там ніби 40-й квартал на 6сторінці ??

це військові частини між Стрілецькою-Арцеулова-Привокзальною-Ківерцівською.
Зверни увагу на напрямок стрілки "північ" - направо ;)

Опубліковано
17 хвилин тому, phantom сказано:

якась зона для навчання водіїв. Чи не танкодром

 але для чого там танкам  овальна ділянка та "вісімка" ?

 

текст Area M is a driver training area with a figure-8 driver training course, an oval track, and track activity throughout most of the area.

Опубліковано
11 minutes ago, Oli said:

 але для чого там танкам  овальна ділянка та "вісімка" ?

 

текст Area M is a driver training area with a figure-8 driver training course, an oval track, and track activity throughout most of the area.

 

думаю це якісь тренажери.для їзди вісімкою, по овалу та якась дорога по всій площі танкодрому, можливо з певними перепонами чи завданнями які потрібно виконати під час їзди по ній. Тобто різні треки для відпрацьовування навиків їзди.

Опубліковано

Ми в дитинстві по тому "танкодрому" роверами гасали, правда зараз не пригадаю чи була там "вісімка", а гірки були добрячі.

  • 3 тижня потому...
Опубліковано
Цитата

 

http://www.volynpost.com/news/83585-uran-ta-strategichna-zaliznycia-scho-znalo-pro-volyn-cru

...У документах, опублікованих ЦРУ, є чимало згадок не лише про Волинську область загалом, а й про конкретні міста.

Наприклад, в одному з рапортів йдеться про те, що існують чутки про існування уранових покладів в районі Нововолинська. Взагалі Нововолинський вугільний басейн чи не найбільше після військових складів та казарм, про що читайте уже згодом, цікавив ЦРУ. У повідомленні від інформатора зазначено конкретну місцевість ймовірних уранових родовищ – між Нововолинськом та Великими мостами. Згадується і населений пункт Жовтневе (зараз Благодатне) як місце, де бере початок родовище уранових покладів.
 

Уран та стратегічна залізниця: що знало про Волинь ЦРУ
 

 


Також є і опис волинських шахт. У доповіді інформатор посилається на слова туристів, які вказують на те, що усі шахти були автоматизовані. Однак, для туристів на той час була доступна лише Нововолинська шахта №2. Саме ж шахтарське місто описане як «нове, з гарно спланованими багатоквартирними будинками, школами та великим госпіталем». Єдина нормальна асфальтована дорога з’єднує Нововолинськ з Володимиром-Волинським та Сокалем. Згадується і залізниця, яка з’єднувала молоде містечко з Іваничами, Равою-Руською, Ковелем, але яка була демонтована радянською владою після війни. У повідомленні наведено і автобусні маршрути, які пролягали і через Нововолинськ. Дістатися сюди можна було через Литовеж та Правду.

ЦРУ приділяло дуже багато уваги у рапортах саме інфраструктурі та доступності тих чи інших об’єктів. Особливу увагу приділено оновленій залізничній станції у Ковелі. Про це є окремий документ від 6 лютого 1953 року.

 

 

Уран та стратегічна залізниця: що знало про Волинь ЦРУ
 



У доповіді зазначається, що у 1953 році ковельська залізниця складалася з двох залізничних ліній – звичайні колії та одна широка. Колії з’єднували польське місто Люблін з Ковелем або з білоруським Брестом (у доповіді зазначено, що достеменно невідомо). Також йдеться про перевантажувальну станцію у південно-західному напрямку від Ковеля та про систему пожежної безпеки. Як стає відомо з доповіді, на той час на станції було 6 резервуарів з водою 6 м. в діаметрі та 3 м. глибиною на випадок загорання.

На території цієї ж станції було розміщено понад 200 складів з великими воротами-в'їздами для потягів різних розмірів.

Через 2 км. на північ від станції розташована електростанція, на даху якої було три металевих димових труби.

 

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...