Перейти до змісту

Прошу поради по налаштуванню D-Link DVA-G3170i/PT


Рекомендовані повідомлення

Є такий АДСЛ-модем + ВайФай-роутер D-Link DVA-G3170i/PT

фото  

46533f0ef0cd58e.jpg

Hide  

 

Раніше він працював на Укртелекомівському АДСЛі і роздавав інет по ВайФаю на ноути, планшети, смарти...

Тепер пробую його змусити працювати як WAN-WiFi, тобто подаю йому на ЛАН-порт швидкісний інтернет від провайдера і хочу отримати від нього ту ж роздачу на вайФаї.

Що отримав на даний момент: перший ноут, котрий підключається Вай-Фаєм, отримує інтернет, але не має доступу до налаштувань самого роутера (по 192.168.10.1 (в нього така)), а інші ноути теж підключаються до ВайФая, але інета вони не отримують. Зате вони мають доступ до панелі налаштувань. Таке враження, що створився якийсь один "прямий" канал "LAN-порт <---> ВайФай першого ноута", і окрема внутрішня ізольована Вай-Фай мережа... 

 

Ось емулятор його панелі налаштувань, може хто з спеціалістів краще розуміється на тих всіх "матюках" і нюансах, і дасть пораду, бо я не айтішник, і слабо в тому "плаваю"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На цій прошивці  ЛАН-порт  не може працювати в режимі  WAN  порту,  тому роздати інтернет не вийде. Даний модем може працювати лише як точка доступу, без маршрутизації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"як точка доступу" - тобто отак, як в мене зараз працює - що лише один "вайфайщик" отримує доступ до інету?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, jack74 сказано:

"як точка доступу" - тобто отак, як в мене зараз працює - що лише один "вайфайщик" отримує доступ до інету?

так, а роздати на всіх треба якийсь роутер, як варіант роутером зробити можна один з ноутів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

1 година тому, case_l сказано:

На цій прошивці  ЛАН-порт  не може працювати в режимі  WAN  порту,  тому 

цей висновок ти робиш по тому, що не знаходиш такого явного пункту в налаштуваннях? хех... якби він там був, я б не запитував порад :)

 

1 година тому, case_l сказано:

так, а роздати на всіх треба якийсь роутер, ...

ну так а хіба ж він не має функцій роутера??? Він роздає/призначає айпішки тим "ізольованим" ноутам, ці ноути між собою пінгуються ... Долзволяє створювати віртуальні мережі, прокидати якість щлюзи... Єдине, що нема наявного "тупого" переключення LAN-порта в WAN (як це буває в інших)... Тут, певно, ця "функція" закопана в "тонкощах" налаштувань...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, jack74 сказано:

ну так а хіба ж він не має функцій роутера??? Він роздає/призначає айпішки тим "ізольованим" ноутам, ці ноути між собою пінгуються ... Долзволяє створювати віртуальні мережі, прокидати якість щлюзи... Єдине, що нема наявного "тупого" переключення LAN-порта в WAN (як це буває в інших)... Тут, певно, ця "функція" закопана в "тонкощах" налаштувань...

функцію роутера то має, але для аdsl, а на лан це перекинути не можна, налаштування тут стандартні як і у всіх аdsl роутерів. І альтернативних прошивок він не має, щоб це поправити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нічого не вийде. вам треба окремий роутер (можна без вафая, щоб був ДНСР сервером і маршрутизатором. тоді можна приліпити адсл-віфі чисто для роздачі інету через одне місце.

інакшим методом маршрутизацію не наладити.

подібні теми тут вже обговорювались 2 рази точно. погугліть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так і цей має налаштування і ДНСР, і роутера, і різних віртуальних шлюзів... Мені просто знань не вистачає, а на одній інтуіції тут довго можна блудити...

Зараз виходить, що залізяка прокидає отриманий по ЛАН-порту інет прямо на один з ВайФаїв, типу як брідж, чи як свіч.... прокидає АйПі, отриманий від провайдера на отой "перший" ВайФай. Тобто на тому "першому" ноуті (котрий має інтернет по ВайФаю) я маю АйПі такий же, як і коли отримую інтернет напряму по Езернетовському кабельку.

А ДНСР залізяки займається тим, що роздає внутрішні "домашні" айпішки отим безінтернетовським ноутам по вайфаю...

А роутер там поки вимкнений, я не знаю, що туди за адреси вводити...

 

В мене думка така, що потрібно увімкнути роутер і прокинути якимось шлюзом ЛАН-порт на той роутер...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, laser сказано:

нічого не вийде. вам треба окремий роутер (можна без вафая, щоб був ДНСР сервером і маршрутизатором. тоді можна приліпити адсл-віфі чисто для роздачі інету через одне місце.

інакшим методом маршрутизацію не наладити.

подібні теми тут вже обговорювались 2 рази точно. погугліть.

так, тут нічого не вийде, а от в мене колись був adsl роутер d-link dsl-2650u, то там ставилась прошивка openwrt, тоді він ставав повноцінним роутером.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, jack74 сказано:

 Мені просто знань не вистачає

Ще раз вам кажу, в даній конфігурації нічого не вийде. Незалежно хватить знань у вас чи ні.

Єдиним можливим варіантом могло б бути як написав кейс вище - прошитись на ддврт чи опенврт. І там пробувати щось колхозити. І то не факт що б хватило функціоналу.

 

Вам треба роутер який буде працюватиме шлюзом, і роздаватиме ір-шники усім вашим клієнтам. Ваш адсл мопед таке може робити тільки з дсл порта. З лан порта не може. Це вихід інету а не вхід. Ви стараєтесь навчити його їсти заднім місцем. Єдине що він може, то це роздати вайфай, якшо прописати редіректи ір.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@laser

1 час назад, laser сказал:

Це вихід інету а не вхід. Ви стараєтесь навчити його їсти заднім місцем.

Ту є одне але, він таки їсть через заднє місце

17 часов назад, jack74 сказал:

Що отримав на даний момент: перший ноут, котрий підключається Вай-Фаєм, отримує інтернет, але не має доступу до налаштувань самого роутера (по 192.168.10.1 (в нього така)), а інші ноути теж підключаються до ВайФая, але інета вони не отримують.

тобто WAN кабель втикнутий у LAN і точка доступу магічним дивом дає інет через віфі одному клієнту. Але от маршрутизвцію точка робити може лише через ADSL.

Так що @jack74 купуй нормальний роутер і не парся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, vaz75 сказано:

Ту є одне але, він таки їсть через заднє місце

Це клізма :)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 14.01.2017 at 17:40, jack74 сказано:

перший ноут, котрий підключається Вай-Фаєм, отримує інтернет, але не має доступу до налаштувань самого роутера

А як він отримує налаштування від провайдера? по DHCP?  Чи прописані статично ?

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

"автоматом"

А якщо спробувати прописати жорстко, статично. А ві-фі нехай роздає "автоматом" по DHCP?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прописати що куди?

Провайдер видає динамічний айпі, тобто до провайдера підключатись маєм по "автомату".

А вайфай він (модем-роутер) і роздає "автоматом" всім іншим. Питання в тому, що нема шлюза між отим внутрішнім вай-фаєм і Лан-портом. Хоча одне з'єднання, "пряме", він все ж робить... "через заднє місце"... І без видачі свого АйПі цьому "вайфаю"...

 Не вистачає шлюза якогось, чи як воно там зветься

21212.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ок.

А я кщо всім іншим, хто без нета жорстко задати ІР? Із того ж діапазону?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хм... не пробував... ідею зрозумів, спробую

можливо навіть не на компи статичну, а в DHCP модема вказати, щоб роздавав айпішки з "провайдерського" діапазона... хоча тут, певно, або буде "конфлікт", або, швидше за все, ця внутрішня мережа так і лишиться ізольованою, просто зі схожими айпішками...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 хвилин тому, jack74 сказано:

Питання в тому, що нема шлюза між отим внутрішнім вай-фаєм і Лан-портом

там не стільки шлюз треба, а nat

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Вашому випадку для провайдера Укртелеком поставте модем в Bridge Lan port (modem) -> Wan 1 port Router (Mikritik 951 ND)

на ньому  прокините по 1 Nat білу ІР на WiFi

2 Nat роздасте нет в 2 пулі DHCP для клієнтів локальної мережі на порти 2-5

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

Тоді я так і не домучив його (бо потрібно було б мучити вас далі "чайниковими" запитаннями по ваших останніх двох порадах :)), а от зараз знов дістав його з чулану.

 

Отже, ситуація вже зара трішки інша. Тепер є нормальний інет, втикнутий в WAN іншому роутеру (D-Link DSL-2650U), а от з LAN-порта того роутера я хочу взяти інет в LAN-порт цьому звіру (про якого мова в цій темі, G3170i)), і щоб він роздавав вай-фай. Тобто, типу сталося оце

On 14.01.2017 at 22:37, laser сказано:

вам треба окремий роутер (можна без вафая, щоб був ДНСР сервером і маршрутизатором. тоді можна приліпити адсл-віфі чисто для роздачі інету через одне місце.

Отже, якщо ніяких налаштувань не чіпаю, а просто з'єдную лан-порти, отримую ситуацію, схожу попередньою:

On 14.01.2017 at 17:40, jack74 сказано:

Що отримав на даний момент: перший ноут, котрий підключається Вай-Фаєм, отримує інтернет, але не має доступу до налаштувань самого роутера (по 192.168.10.1 (в нього така)), а інші ноути теж підключаються до ВайФая, але інета вони не отримують. Зате вони мають доступ до панелі налаштувань. Таке враження, що створився якийсь один "прямий" канал "LAN-порт <---> ВайФай першого ноута", і окрема внутрішня ізольована Вай-Фай мережа... 

тобто зараз інет має лише один девайс, котрий першим підключився по ва-фаю, а більше ніхто. Ні "вайфайщики" з G3170i, ні по лан-кабелях з першого роутера - ніхто з них інету не має, крім отого першого юзера

59ccee8a92b7c_D-LinkDSL-2650U-DVA-G3170i.thumb.jpg.7153810aa55713bac27ace5e7842966d.jpg

Враження таке, що другий роутер, отой DVA-G3170i, "вирубає роутера" в першому роутері (чи вирубає в ньому НАТ, чи навпаки, лишає лише НАТ, але "вирубає" його DHCP-сервер своїм DHCP-сервером, чи що там ще), і перший починає працювати типу в режимі просто "моста".

 

Одним словом, мені здається, що потрібно в другому роутері (в DVA-G3170i) зробити "міст" між його LAN-портом і його WiFi, як думаєте, можна таке прокинути? (Ось емулятор його панелі налаштувань)

От шось типу так, як прокинули тут в роутері HUAWEI HG532e (я в своєму такому ж Хуавеі теж так зробив, і теж після D-Link DSL-2650U - гарно працює)

 

ПиСи: можна було б ще спробувати зробити його репітером, але і такої можливості в його налаштуваннях я не знаходжу... Ну мало в мене знань і досвіду в цьому питанні, тому й запитую поради

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, якщо до роутера1 (який з інтернетом) по лан приєднуються ще якісь компи, тоді твоя схема підключеннявірна, але в точці доступу 2 треба зробити DHCP з відмінними IP-адресами від роутера1, тобто якщо в Роутері стоїть діапазон 192.168.0.х-ххх, то в ТД2 має бути, наприклад, 192.168.1.х-ххх. Тоді в тебе буде не пов'язаних дві мережі по ЛАН 192.168.0.х і по WIFI 192.168.1.х з виходами в інет. DHCP не вимимкаэться ні, там ні там.Міняється тут

59ccf3da636f7_2017-09-28(1).thumb.png.0ab0bbc6670008dc76000c5f61762775.png

Одна ремарка. Не можу зрозуміти. в ТД2 WAN - АДСЛ, чи також і Езернет? Бо кабель від Роутера1 треба втикати в WAN порт ТД.

Все, побачив, тільки DSL. Отже ТД2 по задуманій тобою схемі працювати не буде, бо LAN працює лише на вихід (ну хіба залити якийсь OpenWRT і перенаправити порти, але то теорія).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"ну хіба залити якийсь OpenWRT" - не знайшов я для нього OpenWRT...

"Так, якщо до роутера1 (який з інтернетом) по лан приєднуються ще якісь компи" - так, до першого є підключені компи по ЛАН, тому і там повинно працювати DHCP.

"в точці доступу 2 треба зробити DHCP з відмінними IP-адресами від роутера1" - зробити різні IP-поля для DHCP? думаєш, тут конфлікт і з-за цього вирубається DHCP-сервер першого?... спробую, звичайно... (на тому скріні трішки не те, це айпі самого другого роутера, для доступу до його налаштувань по веб, а DHCP-поле в іншому вікні, але я зрозумів думку, спробую) Але сумніви в твоєму поясненні викликає той факт, що схоже DHCP-сервер другого роутера не вимикається, бо інші пристрої по вайфаю до нього нормально приєднуються, але доступу до інету вони не мають... Певно і тут справа в НАТ, якого, певно, нема в цій залізяці...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні, якби був би нормальний (не ДСЛ) роутер, то при приєднанні в WAN порт все б чудово працювало, тобто роутер1 роздавав би по HDCP адреси 192.168.0.1-255, в тому числі ін на роутер2 (ТД2), а той би в сіою чергу по своєму HDCP роздавав би по вайфайю свої адреси 192.168.1.1-255. А коли ти втикаєш в ЛАН порт а не в ВАН, то не відбувається маршрутизації, в т.ч. і на ВайФай.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, vaz75 сказано:

А коли ти втикаєш в ЛАН порт а не в ВАН, то не відбувається маршрутизації, в т.ч. і на ВайФай.

Ну чого ж не відбувається, одна відбувається - один (перший) юзер то має інет по вайфаю!

Тобто, якийсь кастрований "місток" там створюється, але лише для одного вайфай-підключення, і плюс він "кладе" роутінг в першому роутері

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...