Перейти до змісту

Суд Гааги прирівняв анексію Криму до війни


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
У Міжнародному кримінальному суді наголошують, що ситуація на території анексованого Криму є рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією.
 

Про це йдеться у звіті прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.

Зазначений документ містить дані, які використовуються для попереднього розслідування ситуації в Україні.

"Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України", - наголошує у звіті Бенсуда.

За його словами, факт правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, встановлювати у цій ситуації не потрібно.

"Для цілей Римського статуту збройний конфлікт може бути міжнародним по своїй суті, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором", - пояснив Бенсуда.

 

http://espreso.tv/news/2016/11/15/sud_gaagy_pryrivnyav_aneksiyu_krymu_do_viyny

Опубліковано

сказав знаток

 



21 липня 2008 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира за звинуваченням у геноциді у зв'язку з конфліктом у Дарфурі. Таким чином аль-Башир став першим чинним главою держави, проти якого було висунуто звинувачення органом міжнародної юстиції.

27 червня 2011 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, його сина Саїфа аль-Іслама і глави лівійської розвідки Абдулли аль-Сенуссі, звинувативши їх у злочинах проти людяності. Головний прокурор МКС Луїс Морено Окампо у травні 2011 року просив видати ордери за «навмисне» вбивство демонстрантів у Лівії після того, як Рада безпеки ООН звернувся з даним питанням до суду. У своїй постанові МКС повідомив, що існують «достатні підстави», щоб вважати, що Каддафі, його син і аль-Сенуссі вчинили злочини, що потрапляють під юрисдикцію суду, і що слід видати ордер на їх арешт. Проведення арештів, проте, є складним завданням для Міжнародного Кримінального Суду, зважаючи на відсутність власної поліції, що змушує суд покладатися в цій справі на країни-учасниці. Саїф аль-Іслам і Абдулла Сенуссі затримані і перебувають під вартою в Лівії, але в Міжнародний кримінальний суд досі не передані.

У грудні 2012 року Міжнародний кримінальний суд виправдав Метью Нгуджоло Чуі з Демократичної Республіки Конго. Він обвинувачувався у вчиненні військових злочинів і злочинів проти людяності під час ітурійського конфлікту. Судді у своєму рішенні постановили, що надані обвинуваченням докази і свідчення свідків, не дозволяють повною мірою без сумнівів прийти до висновку про те, що Матьє Нгуджоло Чуі був командиром бойовиків, які причетні до нападу на село Богор.

4 березня 2013 року один з обвинувачених у справі про ситуації в Кенії Ухуру Кеніата був обраний президентом цієї країни в ході загальних виборів.

Опубліковано
Цитувати

Суд Гааги прирівняв анексію Криму до війни

ну, журналісти такі журналісти... Прям вже СУД прирівняв! З такого заголовку пересічній людині може здатись, що в Гаазі судді вже щось вирішили! 

Далі вже пишуть розмитіше: "У Міжнародному кримінальному суді наголошують..."... Це в приміщенні суду ходять і розмовляють? І "наголошують" - це що? Який юридичний зміст того "наголошення"?

І вже далі щось більш-менш по суті: "Про це йдеться у звіті прокурора ...  Зазначений документ містить дані, які використовуються для попереднього розслідування "

В заключній частині того "звіту" є текст:

Цитувати

Канцелярия Прокурора продолжает свой подробный фактический анализ предполагаемых преступлений на основании предварительной оценки наличия вооруженных конфликтов в обоих регионах с целью выявления возможных дел в рамках юрисдикции Суда. Учитывая бессрочный характер принятия Украиной юрисдикции МУС, Канцелярия Прокурора также продолжит регистрацию обвинений в преступлениях, совершенных в Украине, в той степени, в какой они подпадают под юрисдикцию Суда. На данной стадии анализа в соответствии с правилами о предварительном расследовании Канцелярия Прокурора может производить сбор дальнейших сведений о соответствующих судебных разбирательствах на национальном уровне.

Тобто, наскільки я розумію ту кухню, то це поки лише всього лиш "звіт" прокурора, котрий він подає в Палату Попередього провадження, де колегія з трьох (чи шести?) судей ще має цей звіт почитати, подумати і затвердити дії прокурора (дати дозвіл Канцелярії Прокурора про початок попереднього провадження?)

Тобто це лише ПОЧАТОК попереднього розслідування! а не "СУД прирівняв"

Але це теж гарна новина, що все ж Є ПОЧАТОК!

 

 

ПиСи: схоже, я трішки помилився, звіт називається "Отчет о действиях по предварительному расследованию", тобто дозвіл Канцелярія Прокурора від Палати попереднього провадження вже має і попереднє провадження вже ведеться

Опубліковано

все добре є пункт 158 і 170 саме те що

158

Установления факта правомерности изначальной интервенции, которая повлекла за собой оккупацию, не требуется.  Для целей Римского  статута вооруженный конфликт может быть  международным по своей сути, если одно или более государств частично или полностью оккупируют территорию другого государства вне зависимости от того, сопровождается ли оккупация вооруженным  сопротивлением.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...