Перейти до змісту

Поховання німецьких солдат в Дачному


NMA

Рекомендовані повідомлення

Можливо трохи не по темі Луцька, але неподалік в лісі за селом Дачне, на одній з галявин, напевне багато хто помічав хреста з декількома могилами. Під хрестом пише "Тут поховано 3000 німецьких солдат та офіцерів". Можливо хто в курсі, як виникло поховання? Були вони розстріляні, чи загинули у боях. Далі в лісі можна побачити багато залишків бліндажів, а ще далі - ближче до Жабки в лісі довгі траншеї та окопи. 
Вчора вдалося зробити декілька знімків місця поховання. 
Позначив місце на Вікімапії

IMG_20160409_190027.jpg

IMG_20160409_185639.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 hours ago, Andualex said:

Ні у червні 1941 р. ні у лютому 1944 р. у німецької армії у цьому місці втрат практично не було.

ХЗ. Ми дітьми у 80-х там багато людських кісток і черепів знаходили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, SunSeth сказал:

ХЗ. Ми дітьми у 80-х там багато людських кісток і черепів знаходили.

 

І підошв від німецьких сапогів)). Було цікаво бачити велику цількість цвяхів по периметру підошви... Був п'ять раз в піонертаборі ім.Кошевого. Все там перерили...і в окопах войнушкі грали...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б цікаво глянути карти бойових дій довкола Луцька у червні 1941 або в 1944, окопів там багацько, а можливо вони ще з Першої світової. 
А на рахунок чобіт і кісток: коли проїжджав поряд бачив декілька компаній, які відпочивали неподалік на галявині, я й сам раніше не підозрював, що там таке і в школі теж бігав серед окопів, які зараз поступово перетворюються у сміттєзвалище.
Ось ще напис під хрестом. 

photo_2016-04-10_21-51-21.jpg
 

P.s. то хтось має більш детальну інформацію? Вебсторінки? Статті в газетах?
sergK звідки знаєш що перезахоронення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, SunSeth сказано:

. Ми дітьми у 80-х там багато людських кісток і черепів знаходили.

І не лише там. За Гаразджою також.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 hours ago, Andualex said:

Більш вірогідно що це поховання відноситься до літа 1916 року. Ні у червні 1941 р. ні у лютому 1944 р. у німецької армії у цьому місці втрат практично не було.

Ніфіга собі в німців не було втрат 0_о

Кудь Вадим Олексійович пише про 20к вбитими під час Рівне-Луцької наступальної операції в лютому 44го.

Гадаю, при бажанні можна зайти в історичний факультет ВДУ і запитати особисто в нього.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 minutes ago, Andualex said:

Прийшлося потурбувати літню людину. Вадим Олексійович сказав наступне: "У районі Дачного ні у 1941 ні у 1944 роках ніяких помітних боїв не було".

Ви мабуть не будете стверджувати, що усіх німецьких покійників звозили у Дачне з Рівного, Сарн, Колок у лютому 44 р.? 

Стверджувати ніц не буду, тому що в той час могло бути що завгодно. Вони могли бути привезені туди ще не покійниками - як варіант польовий госпіталь з захороненням неподалік.

Значить, потрібно шукати тих, хто цей пам'ятник встановлював. Якось не дуже він схожий на оригінальний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Надпис, судячи по його стану, скоріше всього з'явився вже в теперішньому тисячолітті, можливо ті, хто встановлював помилились. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, NMA сказал:

можливо ті, хто встановлював помилились. 

 Я думаю, що для того, щоб встановити пам'ятник і таке написати, потрібно вагомі на то аргументи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

А я ось що думаю... Як відомо, Ківерцями раніше називалося село Прилуцьке. Там де зараз знаходяться Ківерці, була лише З.Д. станція, і це рахувався "стратегічний вузол". Ось за неї і могли точитися запеклі бої з великими втратами.

 

k_verts__800.jpgi.gif

 

Так-що при пошуку інформації, на мою думку, "ключовими словами" повинно бути не Дачне чи Жабка, а саме Ківерці. Ось що знайшов, про визволення Луцька у 1944 році.

 

Безпосереднє визволення селища та станції Ківерці здійснювали бійці 2 гвардійської кавалерійської дивізії (Мамсуров Х-У.Д.).
Вночі з 31.01. на 1.02. 1944р. в селищі побувала розвідка 7гв.кав.полку (л-нт Мізенцов) та корпусна розвідка (л-нт Соколянський). Зібрані дані доповнили партизани та місцеві жителі.
Вранці 1 лютого 4 гв. кав. полк (Бєлих Й.Н.) підійшов до західної околиці селища, а 7 гв. кав. полк. (Мнищенка М.Я.) – до східної. Наступ розпочали одночасно. Угорські піхотинці, чинили незначний опір бійцям 7гв.кав полку – розбіглися. Одна їх частина відступила на Луцьк, інша в напрямку Рожищ. Німці ж у своїх укріплених пунктах трималися вперто, але невдовзі теж почали відступ на Луцьк. В районі нинішнього луцького повороту частини 4гв.кав полку не дали можливості їм уникнути бою, загнали німців в болото і там повністю знищили. Після цього 7гв.кав. полк повів наступ на Луцьк, охоплюючи його з північного заходу.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

В лютому 44-го там нормальні бої були, так що втрати німці несли не малі. Не такі, як совєти, але теж нівроку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...