Перейти до змісту

пересадка дерева з горщика незручної форми


eNyk

Рекомендовані повідомлення

Росте в мене в кімнаті дерево в великому глиняному горщику. Я хочу це дерево пересадити не розбиваючи горщик (ібо шкода), але рослина вже добряче вимахала і відповідно коріння в неї займає весь простір горщика, тому якось підкопати не варіант бо понівечу коріння і просто витягнути дерево з горщика також не вийде бо форма не дозволяє. Поки єдине, що зміг придумати, то це поставити вазон в ванну і потроху вимити водою землю (сітка для стопу землі на зливі води в каналізацію передбачена), але з моїм терпінням я розфігачу і вазон, і всю ванну швидше, ніж вимию хоч 1/10 тієї землі.

Може хтось стикався з подібною проблемою і може щось порадити?

dzfgs.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У ванній довго. Якщо зможете винести на двір то вимиєте поливальним шлангом чи мінімийкою (тільки без фанатизму) набагато швидше. Якщо ж ні. То ставлю на те, що горщику гаплик :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коріння шкодиться в будь-якому випадку. АЛЕ не настільки, щоб це було смертельно для вазона. Два тижні тому пересаджувала всі свої величезні фікуси, які перед тим пересаджувала ніколи))), тож ситуація з корінням подібна. Просто взяла великого ножа і по максимуму близько до горшка "прорізала землю".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Велику ложку, або дитячу лопатку  і вибирати землю по максимуму. Довго, за те надійно.

Із водою - купа бруду. Хоча, воду таки, мабуть, доведеться доливати в будь-якому випадку.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую за поради. Дерево апельсин. І він дуже примхливий - присохлу гілку обламаєш і в нього вже листя скручується і опадає ніби я його під корінь рубанув. Особливо за ним ніколи не доглядав, але останнім часом з ним щось лихе робиться, того хочу пересадити в нормальну землю щоб все по феншую було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, eNyk сказал:

дякую за поради. Дерево апельсин. І він дуже примхливий - присохлу гілку обламаєш і в нього вже листя скручується і опадає ніби я його під корінь рубанув. Особливо за ним ніколи не доглядав, але останнім часом з ним щось лихе робиться, того хочу пересадити в нормальну землю щоб все по феншую було.

З цього треба було починати, що у вас цитрусове дерево. Цитрусові, через особливе коріння, не пересаджують, а перевалюють, тобто пересаджують разом з старою землею. Ні в якому разі не вимивайте стару землю, апельсин майже гарантовано загине. Якщо форма горщика така як намальовано, у вигляді бочки, то найкраще, для апельсина, буде пожертвувати горщиком і розбити його. Набагато гірше буде, якщо підрізати по периметру ножем, як радила Оксана, але це краще ніж вимивати. Апельсин похворіє трохи, але має вижити. 

Торфяна суміш для пересадки не підходить, занадто кислий грунт. А в магазинах в основному торф.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...