Перейти до змісту

Колосальна вирубка українського лісу.


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

Місяць тому прочитав в фейсбуці, що з Києва на Одеський порт валило по трасі біля 50 вантажівок кругляка. Через декілька днів і мені довелось їхати цією трасою, то ж відразу взявся рахувати. нарахував біля 40-ка. Можна з великою впевненістю сказати що поки я пишу цей пост, ще ціла купа найкращого українського лісу рухається одеською трасою. Я б не відкривав цієї теми, якщо знову не прийшли сигнали: " А що твориться в Чернівцях на вокзалі. Люди кажуть що при Янику ну состав в місяць, то зараз два в тиждень! Просто катастрофічно крадуть та знищують ліс по всій Україні ". Те ж саме і в Івано Франківській області, в заповідних Карпатах: урал за зілом, за камазом, безперерви. Цікаво що в Закарпатті? А то кацапські фури вроді перекривали, але щоб хтось ліс боронив, я такого не чув. Що робиться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 минуты назад, romaxa11 сказал:

Місяць тому прочитав в фейсбуці, що з Києва на Одеський порт валило по трасі біля 50 вантажівок кругляка. Через декілька днів і мені довелось їхати цією трасою, то ж відразу взявся рахувати. нарахував біля 40-ка. Можна з великою впевненістю сказати що поки я пишу цей пост, ще ціла купа найкращого українського лісу рухається одеською трасою. Я б не відкривав цієї теми, якщо знову не прийшли сигнали: " А що твориться в Чернівцях на вокзалі. Люди кажуть що при Янику ну состав в місяць, то зараз два в тиждень! Просто катастрофічно крадуть та знищують ліс по всій Україні ". Те ж саме і в Івано Франківській області, в заповідних Карпатах: урал за зілом, за камазом, безперерви. Цікаво що в Закарпатті? А то кацапські фури вроді перекривали, але щоб хтось ліс боронив, я такого не чув. Що робиться?

Колега на ФБ постійно піднімає це питання.

Декілька статей з його сторінки і фотка для наочності. Ще десь бачив схожі знімки з космосу.

56d7ec1adb21b-karpaty-lis-vyrubka-3.jpg

 

http://pmg.ua/life/44159-nezakonna-vyrubka-lisiv-zakarpattya-syagnula-krytychnoi-mezhi

http://pmg.ua/life/44189-protest-na-rakhivshhyni-lyudy-pidpaly-shyny-i-vymagayut-prypynyty-vynyshhuvaty-lis

http://pmg.ua/life/44285-zhurnalisty-pokazaly-na-vsyu-ukrainu-mayzhe-apokaliptychne-video-pro-vyrubku-lisiv-na-zakarpatti

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І що ти хочеш тут почути? 

"Пацани, а зганяйте-но в Карпати, гляньте, шо там, і мені розкажіть. А я потім скажу вам, що робити далі", так? Піднми дупу з дивану, поїдь до лісу, почекай порожнього урала/камаза/зіла, прослідкуй за ним, сповісти поліцію і розкажи тоді нам "Я впіймав того-то і того-то

А то поки лиш би поп...ти, бо "щось я не чув, щоб ХТОСЬ боронив"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 минуты назад, jack74 сказал:

І що ти хочеш тут почути? 

"Пацани, а зганяйте-но в Карпати, гляньте, шо там, і мені розкажіть. А я потім скажу вам, що робити далі", так? Піднми дупу з дивану, поїдь до лісу, почекай порожнього урала/камаза/зіла, прослідкуй за ним, сповісти поліцію і розкажи тоді нам "Я впіймав того-то і того-то

А то поки лиш би поп...ти, бо "щось я не чув, щоб ХТОСЬ боронив"

jack74, ти колись мені писав:

Цитата

Ваня Уллянов, ну от скажи, для чого тикати своїх 5 коп. всюди, де не просять?Таким чином набрав 4 762 повідомлень? не дивно...

Ну якщо не маєш що сказати по темі, то пройди повз, не пиши взагалі. А то мені тикав кількістю, а сам набив за такий же час удвічі більше постів. не дивно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, romaxa11 сказано:

А то кацапські фури вроді перекривали, але щоб хтось ліс боронив, я такого не чув.

На Волині боронять ліс - аж гай шумить. Але там "зверху" Лапін десь, так шо "всьо куплєно". :))) Так само як бурштин.

Єслі шо - це сарказм, а то завтра на цитати розберуть.

Рома, а ти ж знаєш Харьковського Сашу або Юру з Рожищанської самооборони?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, romaxa11 сказано:

Цікаво що в Закарпатті? А то кацапські фури вроді перекривали, але щоб хтось ліс боронив, я такого не чув. Що робиться?

А на Закарпатті, чи у Франківській області, чи Львівській - в Карпатах, коротше, 99% відсоткам місцевих срать на той ліс. Вони його самі навипередки біжать рубати, де дерева цінніші і ціліші - аж трісочки розлітаються. І якісь слова типу "екологічна катастрофа", "державна власність", "заказник" та інші - то цитатки з інформаційних щитів, які вони бачать, коли проїзжають  на своїх лісовозах поруч. Там головний алгоритм: лісу врубав-бабло мутанув-хату побудував-дітей вчитись до Франківська відправив. Розумніші - мутять бізнес. Але на ліс той їм всеодно насрать.

П.С. І так вже не переший рік і навіть не третій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кінцевому випадку ліс залишиться тільки там де фізично його не можна буде рубанути. Оце ставлення місцевих до свого рідного лісу, до цієї краси шокує найбільше. Повна збалансованість системи: божественна краса і хитросракі дебіли. Вже зараз гори, де можуть доїхати місцеві перетворились в гівно. Був в Яремче біля водоспаду Дівочі сльози: тому водоспаду мільйон років, там мох, корневища настільки древні це заворожує, а навколо якесь порубане і закидане як небуть патиччя, пляшки, розрите колесами болото. А поки йдеш по цьому заповіднику, зілок гружений проїхав, а внизу вже камазик затаївся, всі на місцевих номерах, всі всім відомі довбодятлові енциклопедичні рагулі. І ти починаєш розуміти, що ніфіга ти не розумієш. А може йому, місцевому, видніша істина і мусарку що в долі і лісничому і чиновничку місцевому і вищому, районному і обласному і столичному, міністерському, президентському. Може їм всім краще все зрозуміло і це все дійсно потрібно спиляти, зрубати, повиривати, позасирати, а саме ти якийсь неправильний. От поїхав в Баїв по воду. Можна було б спокійно набрати собі води, але кожен хоче з баклахами прямо в джерело заїхати і порозривали доріжку в гівно, болота по коліно і вже не кожен зможе проїхати, але хтось видно що пробує до останнього. Людина приїжає набрати чистої води і залишає після себе болото, розрите гівно і воно все навкруги так. І тільки єдине місце де місцевий старається не смітити то власне подвір'я, все робиться для того, щоб мати гарне власне подвір'я, як повезе, за високим глухим парканом - екстаз. Отут і ялиночки і сосенка може безстрашно рости, бо то своє, огороджене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, difoto сказано:

Але там "зверху" Лапін десь, так шо "всьо куплєно". :)))

На злодії шапка горить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 хвилин тому, nikifor сказано:

рівень будівельної деревини все росте і росте, в той час коли у всьому світі скорочується... 

Пам'ятаю історію як років 10 назад в село, звідки родом мої батьки приїхав німецький фермер, землю хотів у селян орендувати, то очі в німця ледь з орбіт не повилазили як побачив що плоти в людей з дерева, а вікна (самий шик в ті часи) - пластикові :D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Demeter сказано:

А на Закарпатті, чи у Франківській області, чи Львівській - в Карпатах, коротше, 99% відсоткам місцевих срать на той ліс. Вони його самі навипередки біжать рубати, де дерева цінніші і ціліші - аж трісочки розлітаються. І якісь слова типу "екологічна катастрофа", "державна власність", "заказник" та інші - то цитатки з інформаційних щитів, які вони бачать, коли проїзжають  на своїх лісовозах поруч. Там головний алгоритм: лісу врубав-бабло мутанув-хату побудував-дітей вчитись до Франківська відправив. Розумніші - мутять бізнес. Але на ліс той їм всеодно насрать.

П.С. І так вже не переший рік і навіть не третій.

Ти думаєш тільки там так? В нас на поліссі не краще. Не знаю як зараз, але ще років зо два назад, основна маса вирубок лісу була не лісгоспами, а різними фірмочками зі своїми "мутками", і дуже великий процент вирубки був нелегальний самими місцевими. Збиток від цього посилювався ще  й тим що на відміну від лісгоспів, місце вирубки не прибиралось і не засаджувалось молодими деревами, згодом це все заростало самосівом березою осокою і іншими нецінними рослинами, що за декілька років перетворює ділянку на непрохідні хащі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

:)

Волиняни вкрали лісу більше, ніж на 300 тисяч

Цитувати

24 березня, 16:48

На Волині вирубали лісу на 336 тисяч гривень.

    У Стирному лісництві, що поблизу села Городині Рожищенського району злодії зрубали й викрали 59 вільх, 10 сосен та 5 ялин. Сума завданого збитку становить понад 336 тисяч гривень, - повідомляє прес-служба ГУНП у Волинській області. 
    Дерева зрізали у лісосмузі на території Городинівської сільскої ради у Рожищенському районі в період з 14 по 21 березня. Невідомі зрубали усього 74 дерева. Збитки лісництва становлять 336 тисяч 211 грн. Попередньо встановлено, що кримінальне правопорушення скоїли двоє мешканців сіл цього ж району. Одному з них 31 рік іншому – 29. Незаконно здобута деревина знаходиться на відповідальному збереженні у селі Городині на складі. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 246 (Незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України. Наразі правоохоронці з’ясовують усі обставини події. Триває досудове розслідування.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тю то фігня, в порівнянні з тим що за "бєтонкою" робиться, там майже кожне село по декілька пилорам має, і ліс місцевими вирубуються катастрофічними темпами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так в тому то і справа, що виннні виконавчі, законодачі і судові органи держави. Везеш кругляк за кордон - 10 років строгача, зрубав дерево кримінал, зрубав 10 - 2 роки, підробив документи- конфіскація і десятка. Там де не працює закон, правило почни з себе не працює.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да всё нормально, не сцццццыте вырубают только "больные" и повреждённые " шкидныками " деревья, то есть ---- млять всё что растёт ----- этот грёбаный бизнес ---- практически невозможно остановить, как и копательный бизнес янтаря .........  Суки вырубили уже всё , и продолжают вырубать ..... Два года назад вырубили деревья (вдоль дороги) !!!! СУКА!!!!! Больные деревья !! На участке Луцк-Боремель --------- и что вы демаете???? Да я Вам ЩАС СКАЖУ перемёты зимой такие, что нахер  даже маршрутка теперь не ездит ( ну разумеется в те дни когда навалит снега с полей), А КАКОГО ХЕРА СНЕГ С ПОЛЕЙ ТЕПЕРЬ ВАЛИТ НА ДОРОГУ????????????   А блляяяяяяя ---- теперь его задерживать то нечему БОЛЬНЫЕ ГРЁБАНЫЕ ДЕРЕВЬЯ -- уже давно сгорели в банях и барах --- их блять продали !!!!!!! Сейчас продолжают рубать за "сахарным" ----- болезнь млять .......

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За дерева вздовж дороги

Зїхав в кювет - живий

Заїхав в дерево вздовж дороги -ні

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Revolver сказано:

За дерева вздовж дороги

Зїхав в кювет - живий

Заїхав в дерево вздовж дороги -ні

 

зверху даркмонк писав

за дерева вздовж дороги

є дерева-зимою не так мете

немає - перемети такі, що не проїдеш(одеська обл. приклад)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в США в національних парках браконьєри вирубують секвої, яким не одна сотня років. І країна багата, і закони суворі, але це їх не зупиняє. Так що люди скрізь одинакові, справа лише в ціні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, Lisovic сказано:

Тю то фігня, в порівнянні з тим що за "бєтонкою" робиться, там майже кожне село по декілька пилорам має, і ліс місцевими вирубуються катастрофічними темпами.

 

В гуглі забанили? Давно карту дивився? Місцеві вирубують  ділянками по кілька гектарів?

2016-03-29_100501.jpg
Всі оці сірі плями - це вирубані ділянки, розміром 2-3 гектари, які з'явились за останні кілька років. Всі лісові дороги розбиті лісовозами, активно насипаються щебнем і піском нові, щоб зручніше ліс вивозити. Це все місцеві?

 

15 годин тому, NightVision сказано:

А потім знов скажуть, що держава винна. Так, вона винна в безкарності, але ж і в самих повинна бути голова на плечах. Нашій країні допоможуть тільки масові розстріли.

Там був і бачив хто що каже і хто винен? 

 

Катастрофічними темпами ліс вирубується лісгоспами, а лісгосп - це державне підприємство.

 І така ситуація не тільки за бетонкою.

В сорока кілометрах від Луцька у селі, звідки родом мій батько, лісу кіт наплакав, за годину можна з кінця в кінець пройти, а різали цілу осінь, зиму і зараз ріжуть.

 

P.S.: Між іншим, Орнітологічний заказник місцевого значення "Чорна долина"  - місце гніздування глухарів і тетеруків, які занесені до Червоної книги України. (Глухар  - це пташка, розміром з індика, якщо хто не знав.)

В дитинстві мій, нині покійний, дід часто водив мене по гриби в "Чорну долину". Глухарів не бачив, але сліди їхньої наявності зустрічав постійно, а наприкінці зими можна було натрапити на місця майбутнього "весілля" глухарів, так званого току, які було видно по характерних слідах на снігу, що залишає глухар своїми крилами.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Віталій СК сказано:

В гуглі забанили? Давно карту дивився? Місцеві вирубують  ділянками по кілька гектарів?

На відміну від тебе і твого гугла, я на власні очі бачив хто де і як ріже і чим возить, правда в одній окремо взятій але великій ділянці лісу, де межують три лісгоспи. Місцеві там ліс ріжуть теж отакими ділянками, і возять лісовозами. Ліс там такий же бізнес як і бурштин.

Лісгоспи теж ліс ріжуть, але після вирізки ділянки вони проводять рекультивацію і засаджують молодими деревами, принаймні так було ще два роки назад. Місцеві і різні фірмочки, які "замутили" дозволи ніякої рекультивації не проводять, зрізали що краще і все, навіть обрізки не прибирають.

І ця проблема не вчора з'явилась, різали ще при Ющі, правда масштаби були менші і правоохоронці трохи намагались з цим боротись, і так само як про бурштин, про то не говорили. При Янику вирубка набула вже катастрофічних масштабів, зараз нічого особливо не змінилось, влада на місцях там практично не змінилась.

І винні в тому всі, починаючи від того хто незаконно рубає ліс і до чиновників в Києві які нічого не роблять для того щоб навести порядок.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А взагалі на поліссі проблема знищення природи дуже гостра, і це не тільки ліс і бурштин, хоча ці два чинники найбільш пагубливі, там більшість місцевих взагалі живе сьогоднішнім днем, аби отримати вигоду сьогодні, а що буде завтра його не хвилює. Починаються ягоди, для того щоб зібрати побільше використовують гребінки, і здирають ягоди разом із листям, потім ягідники можуть декілька років не давати урожаю, засіви лисичок на галявинах збирають граблями, здираючи мох разом з грибницею, після чого вже багато років там гриби рости не будуть. Рибу у диких водоймах виловили практично всю. І потім ті ж самі на наступний рік жаліються що за ягодами вже треба їхати далеко в ліс, бо чогось на минулорічних ягідниках ягід нема, що грибів чогось в цьому році мало і риба кудись ділась. І так практично зі всім що може принести швидкі гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикинь я теж не в гуглі (просто на карті добре видно масштаби вирубки) бачив хто як ріже і возить, і теж на великій ділянці, де межують три лісгоспи, ще й швагро мій працює лісником в Турійському районі.  Місцевих з лісовозами не бачив, фірм з дозволами теж, хіба якийсь дядько конем вкраде пару колодок. Напевно весь дисонанс через те, що ми робимо висновки по різних ділянках лісу.

Ти не припускаєш, що найбільший крадій лісу - це лісгосп, який вирубує і продає деревину за підробленими документами, або взагалі без них?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Віталій СК сказано:

Ти не припускаєш, що найбільший крадій лісу - це лісгосп, який вирубує і продає деревину за підробленими документами, або взагалі без них?

Я десь писав що лісгоспи не ріжуть і не крадуть ліс?

Я хочу сказати що місцеве населення винне в вирубках не менше ніж ті ж лісгоспи, може в Турійському районі там місцеві і не ріжуть, але Камінь-Каширський і Маневицький район ще й як ріжуть. Я практично виріс в тих краях, всі канікули проводив на хуторі серед лісу, і дуже добре бачив зміни в лісі за ці років так з 25. В нас просто прийнято у всьому винити владу і не помічати проблеми у нас самих, у нас завжди винен хтось інший а не ми самі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Lisovic сказано:

Я практично виріс в тих краях, всі канікули проводив на хуторі серед лісу, і дуже добре бачив зміни в лісі за ці років так з 25

Я теж пишу про Маневицький район, а швагра приплів, як ще один аргумент. Років 25 я не пам'ятаю, але за 20 можу сказати: винна влада, яка є причиною тотального безробіття та низького рівня життя. Розкажи но чим на хуторі заробляють на хліб?

Я не здивуюсь, коли виявиться, що в Держлісагентстві побудована "піраміда", аналогічна, як була в ДАЇ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...