Перейти до змісту

Припинено виплату субсидій


nickel

Рекомендовані повідомлення

IMG3204.jpg

Людина отримала такий лист. Звичайний лист (не рекомендований), повідомлення без печатки. Доходи в Приватбанку і військовій частині - це зарплата учасника АТО, який на момент подачі заяви на виплату субсидій, знаходився в АТО (з квітня 2014 по квітень 2015). Коли подавали заяву (жовтень 2014), в соцзахисті вимагали оригінал паспорта усіх приписаних. Пояснили, що людина в АТО і паспорта в нас немає, а дали ксерокопію паспорта і довідку про доходи з місця роботи атошника, яке збереглося за ним на час проходження служби. Більше вони нічого не вимагали. А тепер прийшов такий лист.

В Постанові КМУ №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" зараз є пункт "Під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:

отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги", але цей пункт з'явився лише в редакції від 1 жовтня 2015 року. Чи має він зворотню силу (тобто чи розповсюджується його дія на період до внесення цього пункту в положення №848)? Чи може департамент вимагати повернення цих коштів після того як в положенні з'явився такий пункт?

п.с. Були в департаменті, вони пояснили, що в листі допущена помилка - невірно вказаний період, за який вимагають повернення коштів. Правильний період з 11,2014 по 04,2015, учасник АТО перебував на службі з 04,2014 по 04,2015.

Оновлено: Під час подачі заяви була довідка з військкомату, що людину забрали у військо. Але в департаменті її не забрали.

Оновлено2: Субсидію повторно оформляли в серпні 2015, бо учасник АТО виписався. Знову до документів не було жодних претензій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Чи може департамент вимагати повернення цих коштів після того як в положенні з'явився такий пункт?

"У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), зобов’язуюся протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення."

 

"Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов’язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії у подвійному розмірі."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), зобов’язуюся протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення."

 

"Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов’язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії у подвійному розмірі."

Я це все бачив і читав. До чого воно тут? На час подання заяви на субсидію,  жодних підтверджуючих документів, що людина служить в АТО, не було, тому повідомили усно. Є якісь претензії до заявника?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На час подання заяви на субсидію,  жодних підтверджуючих документів, що людина служить в АТО, не було, тому повідомили усно. Є якісь претензії до заявника?

Чому не донесли документи в зазначений термін чи коли вони з*явилися?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з державою дуже дорого грати в азартні ігри, а надання субсидій це одна із таких ігор....

призначена вона в першу чергу і в основному для виплат пенсіонерів....

все решта від лукавого авось получиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому не донесли документи в зазначений термін чи коли вони з*явилися?

Більше вони нічого не вимагали.

А якщо чогось не вистачає, то у видачі субсидій повинні були відмовити з вказанням причини відмови. Якщо субсидію дають, значить до поданих документів претензій не мають.

Вимагають повернути кошти за період з 11,2014 по 04,2015, учасник АТО перебував на службі з 04,2014 по 04,2015. Документи учасника АТО були отримані після закінчення служби. Дехто їх ще досі не отримав.

п.с. Мене в цій історії немає, тому краще не питайте мене про мотиви цих людей та ще й півторарічної давності.

Оновлено: Під час подачі заяви була довідка з військкомату, що людину забрали у військо. Але в департаменті її не забрали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з державою дуже дорого грати в азартні ігри, а надання субсидій це одна із таких ігор....

призначена вона в першу чергу і в основному для виплат пенсіонерів....

все решта від лукавого авось получиться

Жалко що неможу тебе мінуснути.

Тобто по твоєму субсидію повинні одержувати тільки пенсіонери, а люди які отримують мінімальні ЗП шо мають зуби на полку і за опалення 35 грн за м.кв. вивалювати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тому і збирали всі довідки на момент подання субсидії.  Із мокрими печатками і т.д.

 


. Пояснили, що людина в АТО і паспорта в нас немає, а дали ксерокопію паспорта і довідку про доходи з місця роботи атошника, яке збереглося за ним на час проходження служби.

 

Військова частина, могла дати відповідні документи?  Про те, що дійсно служить у АТО, учасник і т.д. ?

 



призначена вона в першу чергу і в основному для виплат пенсіонерів....

Не говорите єрундой!

 

призначена вона впершу чергу для тих, в кого ЗП не Овер 4-5К, а для тих, в кого вона мінімальна!

Для тих, в кого немає можливості заробляти більше.

 

А щодо пенсіонерів, то знаю таких, що у них пенсія така, що в мене ЗП була менша!


оффтоп.


Жалко що неможу тебе мінуснути.

ще 97 постів - і зможеш!  :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Військова частина, могла дати відповідні документи?  Про те, що дійсно служить у АТО, учасник і т.д. ?

Сам на ходу взнаю деталі, дописую, що взнаю: Під час подачі заяви була довідка з військкомату, що людину забрали у військо. Але в департаменті її не забрали.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

була довідка з військкомату, що людину забрали у військо. Але в департаменті її не забрали.

Мдя.

Тепер доказати щось важко. ХОЧА!

Як казали тоді ще, то достатньо заповнити декларацію, і ніяких документів не потрібно було. (Знаючи наше совкове минуле - збирали все, навіть те, що не вимагалося!).

Тепер можна судитися. Тобто оскаржувати цей папірець. Він, фактично, не несе ніякої юридичної сили. Хоча там і є якийсь вихідний номер.

Вважаю, що варто із цим папірцем та усіма документами, що збиралися у той час, звернутися до юриста. Є і без коштовні (відносно).

Або, нехай хтось із адвокатів, подасть стосовно цього адвокатський запит. (знаю, що багато підприємств цього бояться). на підставі чого було виявлено ці "порушення".

І чому не врахували те, що людина знаходилася у АТО. Документи, що це підтверджують є.

 

 

АПД. в Юридичних питаннях я не настільки сильний, щоб давати конкретні поради, але хід своїх дій я висловив. Тобто, у разі чого, я б робив так само.

Юрист (адвокат) - запит. Спочатку перепитати про юридичну силу цього "папірця".

Схоже, що вони там, у департаменті, навчилися у приватбанка (чи їхніх колекторських собак). Який розсилав (точно знаю, сам бачив) фейкові рішення суду, за несплату крудиту і подібне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мдя.

Тепер доказати щось важко. ХОЧА!

Як казали тоді ще, то достатньо заповнити декларацію, і ніяких документів не потрібно було. (Знаючи наше совкове минуле - збирали все, навіть те, що не вимагалося!).

Тепер можна судитися. Тобто оскаржувати цей папірець. Він, фактично, не несе ніякої юридичної сили. Хоча там і є якийсь вихідний номер.

Вважаю, що варто із цим папірцем та усіма документами, що збиралися у той час, звернутися до юриста. Є і без коштовні (відносно).

Або, нехай хтось із адвокатів, подасть стосовно цього адвокатський запит. (знаю, що багато підприємств цього бояться). на підставі чого було виявлено ці "порушення".

І чому не врахували те, що людина знаходилася у АТО. Документи, що це підтверджують є.

Можливо папірець і не вартий нічого, але припинено виплату субсидій. Квартплата без субсидій приблизно дорівнює пенсії людини, яка є власником квартири, а можливо й перевищує її.

Оновлено2: Субсидію повторно оформляли в серпні 2015, бо учасник АТО виписався. Знову до документів не було жодних претензій і субсидію дали.

Тема для того й створена, щоб місцеві юристи щось підказали, а "не юристи", щоб підказали явки-паролі юристів, які можуть надати безкоштовну первинну правову допомогу, щоб хоча б розібратися хто правий, а хто - ні, про вторинну допомогу навіть не йдеться, бо платний адвокат, суди і вся ця тяганина може обійтися дорожче ніж вимагає повернути департамент.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


явки-паролі юристів, які можуть надати безкоштовну первинну правову допомогу

Мама ходила десь біля Собору в центрі до юристки-жіночки. Вона надає консультації безкоштовні. Ну ,або майже безкоштовні.

Перепитаю - відпишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доходи в Приватбанку і військовій частині - це зарплата

Точно доходи в Приватбанку - це зарплата?

Виплата ЗП через банк - це лише один зі способів виплати ЗП, і доходом є саме ЗП (в даній ситуації - від військової частини).

Тут є неточність формулювання в листі собезу, чи вони мають дані, що Приватбанк видав хоча б копійку %%?

Собез бере дані з податкової, а податкова бачить тільки юридичну особу, яка здійснює виплати, і суму виплат, а якщо виплата була на карту банку - то таких даних податкова не бачить. Звідки в собезу інформація про Приватбанк???

Щодо зворотньої сили. Є загальне правило - Закон має зворотню дію в часі, якщо він скасовує або пом'якшує відповідальність за правопорушення. Щодо субсидії - такої норми не бачив, тому вимога собезу ніби як законна - діючі на той час правила були порушені, нехай навіть документи про доходи були відсутні (Практикуючі юристи нехай поправлять, якщо моє імхо невірне).

Але. Можна пробувати робити суспільний розголос (сім'ю учасника АТО позбавили субсидії "заднім числом"), спиратись на те, що учасник АТО був фізично цілодобово у в/ч, і довідки надати не могли фізично, плюс те, що вже скасовано норму про включення "мобілізаційних" доходів учасників АТО в сукупний сімейний дохід, - і залежно від реакції мерії, собезу просити або скасування постанови собезу, або хоча б перерахунку субсидії у зв'язку з уточненими даними.

І ще одне. Комісія по призначенню субсидій має право призначати субсидію, наприклад, в ситуації, коли є людина, яка прописана в житлі, але фактично не проживає (це і по "старих" правилах, і по "нових"). Треба й до членів комісії звертатись (краще поосібно).

Раджу звернутись ще сюди: http://legalspace.org/ua/ Вони надають безкоштовну юридичну допомогу, і, думаю, АТО-шниками будуть займатись як пріоритетним напрямком

Ситуація непроста, але, як на мене - одна з тих, коли варто йти, пояснювати, добиватись - тут і соцільний аспект, і захист учасників АТО, і аналогії про застосування заднім числом Закону, який пом'якшує або скасовує відповідальність.

Але треба точно дізнатись про Приватбанк - чи не було доходів крім ЗП з в/ч.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


очно доходи в Приватбанку - це зарплата?

Ну, якщо картка не просто ЗП, а якась трошки цікавіша, то відсотки на залишок за 10-12 місяців, могли капнути в прибуток, і це потрібно оподатковувати. Типу депозит.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точно доходи в Приватбанку - це зарплата?

Але треба точно дізнатись про Приватбанк - чи не було доходів крім ЗП з в/ч.

Уточнив, точно зарплата і більше нічого.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жалко що неможу тебе мінуснути.

Тобто по твоєму субсидію повинні одержувати тільки пенсіонери, а люди які отримують мінімальні ЗП шо мають зуби на полку і за опалення 35 грн за м.кв. вивалювати?

 

ти забув дописати офіційно мінімальні ЗП

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

очно доходи в Приватбанку - це зарплата?

Ну, якщо картка не просто ЗП, а якась трошки цікавіша, то відсотки на залишок за 10-12 місяців, могли капнути в прибуток, і це потрібно оподатковувати. Типу депозит.
В даному контексті оподаткування - це вторинне. Первинне - якщо такі (пасивні - %%, "копилка", "бонус плюс" і т.п.) доходи були, то шанси "відвоювати" субсидію мізерні, тут немає пільги, яка з'явилась для АТОшників. Ну, і само собою цікаво - звідки інформація в собезу про доходи в Приватбанку (і чому така інформація "вилізла" тільки зараз, а не в момент призначення субсидії).

А податки з доходів по депозитах сплачуються автоматично і знеособлено (принаймні, так декларується)...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не говорите єрундой!

 

 

призначена вона впершу чергу для тих, в кого ЗП не Овер 4-5К, а для тих, в кого вона мінімальна!

Для тих, в кого немає можливості заробляти більше.

 

 

дивно як тоді максимальний розмір субсидії по м. Луцьку більше 8000 грн. в місяць

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А податки з доходів по депозитах сплачуються автоматично і знеособлено (принаймні, так декларується)...

Я коли собі оформляв субсидію, спеціально звернувся в податкову за отриманням довідки про доходи. Там були вказані відсотки від депозитів (Приватбанк). Якесь в них дивне знеособлення :)

Зате в редакції положення від 21,07,2015 з'явилося

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти,

доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення

військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які

беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, і само собою цікаво - звідки інформація в собезу про доходи в Приватбанку

Банк обіцяв сам платити податки по депозитам. А це і пенсійний, і податкова і всі решта.

 

 

і чому така інформація "вилізла" тільки зараз, а не в момент призначення субсидії

Прикол в тому, що субсидії спочатку призначали, а лише потім перевіряли документи і можливість призначення. Тобто, згідно поданої декларації призначали суму. А вже потім перевіряли можливість. От власне про це я і казав (писав) (знайду зараз пост) на початку усіх цих двіжух!

 

 

 

 

дивно як тоді максимальний розмір субсидії по м. Луцьку більше 8000 грн. в місяць

В кого ?

Може сім'я, яка взяла прийомних кілька дітей і проживає у власному будинку?

 

 

АПД.

Пост я таки знайшов!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Просто, коли потім, колись, дадуть субсидію. А дадуть її усім охочим (бо це вигідно (саме так - вигідно державі)). Коли дадуть субсидію. то почнуть перевіряти.

саме про це я і писав коли мав на увазі азартні ігри із державою, ніхто на спорить про те що ваш банк, як податковий агент заплатив за Вас податки державі, ніхто не каже що Ви ухилилися від сплати податків по інших невеликих сумах доходів, сама суть, що ВИ НЕ ПОКАЗАЛИ СВІЙ ДОХІД ПРИ РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ, і саме за це ви повернете державі субсидії х 2.

Не треба ставити мінусів, Ви просто логічно подумайте, де у нашій державі робиться так як говориться із екрана телевізору, приписку на дачах дозволили у квітні 2015року, до цього часу хтось приписався???? На газ немає обмеження  при використанні до 1200кубів, але не більше 200кубів у місяць, запитайте ...  І куча подібних речей...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто, коли потім, колись, дадуть субсидію. А дадуть її усім охочим (бо це вигідно (саме так - вигідно державі)). Коли дадуть субсидію. то почнуть перевіряти.

саме про це я і писав коли мав на увазі азартні ігри із державою, ніхто на спорить про те що ваш банк, як податковий агент заплатив за Вас податки державі, ніхто не каже що Ви ухилилися від сплати податків по інших невеликих сумах доходів, сама суть, що ВИ НЕ ПОКАЗАЛИ СВІЙ ДОХІД ПРИ РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ, і саме за це ви повернете державі субсидії х 2.

не вірю, що могли призначити субсидію без урахування рівня доходу. бо 1) мінімум 10-15% заявників отримували письмові відмови; 2) розмір субсидії визначається саме виходячи з рівня доходу.

був період, коли слід було подавати довідки про доходи, але на даний момент - вказується тільки джерело доходів, але не розмір доходів.

А соцзабез вже самостійно робить запит на податкову, і на основі даних із запиту визначає розмір обов'язкового мінімального платежу й суми субсидії, яка піде на постачальників послуг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Жалко що неможу тебе мінуснути. Тобто по твоєму субсидію повинні одержувати тільки пенсіонери, а люди які отримують мінімальні ЗП шо мають зуби на полку і за опалення 35 грн за м.кв. вивалювати?

 

документи все вирішують, і тому не потрібно вивалювати, якщо по розрахунку субсидія виходить і ти не забув показати свій дохід (навіть якщо за тебе ПА заплатив ПДФО) в кілька нещасних гривень, щоби  потім  не отримувати подібні листи і не грати в азартні ігри, та звинувачувати когось у своїх прорахунках. Якщо впевнений у правоті то тільки суд і хороший адвокат.



але на даний момент - вказується тільки джерело доходів, але не розмір доходів.

 

Ви можете і не пам'ятати про відсотки що капають на вашу картку як джерело доходу не кажучи вже про суму. Забудькуватість дорого вартує...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кого ?

 

Може сім'я, яка взяла прийомних кілька дітей і проживає у власному будинку?

 

 

 

Загалом же середній розмір субсидій по місту становить 1023 гривень, мінімальний розмір – 1,32 гривень, а максимальний – 8834, 74 гривень.

звідси

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Ви можете і не пам'ятати про відсотки що капають на вашу картку як джерело доходу не кажучи вже про суму.
Якщо це депозит - то про це навряд чи забудеш!

Якщо просто пасивний дохід, як писали вище - ніхто нічого не скаже і не зробе,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...