Перейти до змісту

Світловідбиваючі смуги на одязі пішоходів в темну пору доби


madkot

  

48 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Після того, як 2 дні тому була свідком того, як водій таксі збив дівчинку на переході (темно, дощ, дівчинка в темному одязі)стала задумуватись над цим питанням

Спортивний одяг (для бігу та велосипеду) у мене з світловідбивачими елементами

Класичний одяг яскрвих,світлих кольорів краще видно за темний

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 76
  • Створено
  • Остання відповідь

Поговорили)

Я все-таки вважаю, що проблема в людях. От ти, приміром, водій, а не знав, що такий пункт є в правилах. Правда? Признайся чесно. Навіть перед створенням теми не поцікавився.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пункт говорить про добровільну сторону. І ПРОСИТЬ пішоходів виділятися.

І ні слова не сказано, що це ОБОВ'ЯЗКОВО!

 

Бо "за можливості" таке вже воно розпливчате поняття.

Фінансової? Фізичної? Якої?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поговорили)

Я все-таки вважаю, що проблема в людях. От ти, приміром, водій, а не знав, що такий пункт є в правилах. Правда? Признайся чесно. Навіть перед створенням теми не поцікавився.

Якщо особисто до мене - то знав, але пішоходи не виконують ПДР виходячи на дорогу, навіть в більшості не читали їх, а те, що вони знають про ПДР - то на рівні ОБС - одна баба сказала

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як мені подобається, як водії ніхріна не знаючи правил, починають, щось там обговорювати про введення в них і зміни.

4.4 У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе (???), а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Обговорювати треба не те, що там треба прийняти, а, як слушно уже хтось зауважив в темі, як у нас виконуються закони.

А доцільність підвищення видимості пішоходів у темний час, по-моєму, очевидна. Тут нема про що говорити просто.

 

По-перше, пункту написаних "блондинкою". "Виділити себе" це що? це як? Ну, я собі зроблю татуаж на лобі, це 100% мене "виділить", і що? Але це так, доколупування до слова, а от оце "за можливості" повністю нівелює ЗОБОВ'ЯЗАННЯ!

 

По-друге, коли якась норма прописується в законі (в нашому випадку оцей пункт ПДР), але ніде більше не передбачає ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за невиконання цієї норми, то це "пук у воду".

 

А саме головне - по-третє! ХТО читає ці ПДР?! Отож-бо! ВО-ДІ-Ї! А пішоходи їх не читають, не знають, і їм на них плювати. За наших часів, за "совка", безпеці дорожнього руху приділялось НАБАГАТО бульше часу і акцентів! Певно, багато хто згадає "містечко" в Парку (де зараз хлопці колес накидали і на міні-квадрациклах дають кататись) з доріжками, встановленими світлофорами, дорожніми знаками, розміткою, "зеброю", де проводили наочні практичні уроки. А зара дітей цьому вчать ... ні, навіть не вчать, а знайомлять! вскользь побіжно, мимохідь! (вскользь) Десь один-два уроки!

 

То звідки має взятись оця відповідальність пішохода?! Добре, якщо цьому навчать батьки. Але дивлячись, що робиться на дорогах, я бачу, що багатьом батькам на це насрати, їх ще самих потрібно вчити. І бажано ПАЛКОЮ!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене дуже давно дозрівала ідея.

Зробити Боард-акцію.  Стояти біля пішоходних переходів, і роздавати людям роздруковані витяги із ПДР, що стосуються саме пішоходів.

Разом із тим (при наявності спонсорства, пофіг хто) можна роздавати і стрічки / смужки / наклейки на одяг.  МОжна із логотипом Борди :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Від себе додам, хто ще не впевнений, що на дорозі треба світитись, як новорічна ялинка: у старому автомобілі, з великою кількістю мікроподряпин на лобовому склі, в темну пору абсолютно нічого не видно на неосвітлених ділянках, ні при зустрічному світлі, ні без. Усе жахливо блікує. Тому водій може просто фізично не помітити вас і на переході, і на дорозі, і просто перед носом. Тому варто мати світловідбивні елементи, варто враховувати при спробі вийти на перехід, чи вас бачать, чи встигне автомобіль зупинитись, чи встигнете ви щось зробити, якщо не встигне. Це все ваша безпека.

Водій винен, лише коли нетверезий, або коли свідомо хоче вас збити. У решті випадків винні пішоходи, оскільки машина металева, їй все рівно, а пішохід — вразливий і тендітний організм.

Окремим випадком свідомої спроби збити пішохода, я вважаю ситуацію, коли водій не зупиняється перед переходом, якщо на сусідній смузі автомобіль зупинився перед переходом. Це не тільки пряме порушення теж доволі чітко сформульованого пункту правил, а ще й майже стовідсоткова аварійна ситуація.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Водій винен, лише коли нетверезий, або коли свідомо хоче вас збити. У решті випадків винні пішоходи, оскільки машина металева, їй все рівно, а пішохід — вразливий і тендітний організм.

Це з моральної точки зору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, у кого проблеми з українською мовою, то на попередній сторінці є цитата з академічного тлумачного словника української мови. Якщо у когось свої погляди на мову, то виключно ваші проблеми, а не Верховної Ради.

Розумна людина все рівно старалася б себе виділити, що б там в правилах не написали. Але якщо вам так хочеться, давайте розсусолимо.

У кого проблеми з тим, що повинні=зобов'язані, то мені нема про що з вами говорити. Вам потрібно знову пройти шкільний курс української мови спочатку.

На рахунок фрази "повинні себе виділити". Мається на увазі, що правила нічим вас не обмежують, лишають спосіб виділення на ваш розсуд, а ставлять вимогу лише для результату: треба виділятись. Способи, здається, повним ходом обговорюються у цій темі.

Що стосується мати по можливості світловідбиваючі елементи на верхньому одязі, то теж доволі логічно, адже не кожен захоче ліпити на яку-небудь теплу куртку, яка для пересічного громадянина є доволі недешевою покупкою, свтіловідбиваючі елементи. Так само не бачу черги бажаючих ходити в жилетці. Тобто вам сказано: виділяйте себе, як хочете, як можете, але виділяйте.

Нема ніяких формальностей, норм, ніхто не доколупається, що у вас площа світловідбивання не відповідає правилам, все на власний розсуд. Все ідеально сформульовано.

В чому проблема? Мама не навчила приймати самостійні рішення? Хочете перевалити на когось відповідальність за власну безпеку?

Ніфіга, безпека залежить тільки від вас, а не від того, що в книжці написано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, у кого проблеми з українською мовою, то на попередній сторінці є цитата з академічного тлумачного словника української мови. Якщо у когось свої погляди на мову, то виключно ваші проблеми, а не Верховної Ради.

Проблем із укр. мовою немає. на щастя.

А от із Верховною Радою є. І були.

Тому, хоч вищезгадані слова і є синонімами, але у випадку Кості, слово "обов'язково"  - буде мати більшу вагу.

Повинен себе виділи. Зобов'язаний себе виділити. Це як? Махати руками? Яким чином?

І знову. "За можливості". Це вже протиріччя.

 

Якби було сказано, "обов'язково повинен (зобов'язаний) мати на одязі світловідбиваючі елементи." тоді всім би все стало ясно.

І було б чітко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Борда, така борда (С) :)

По темі - екскурсія по Алі дала результати: собі замовляю такі штуки http://ru.aliexpress.com/item/2-Set-Lot-Hi-Viz-High-Visibility-Cycling-Bike-Warning-Light-Bicycle-Sticker-Smile-Happy-Face/32354572614.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_21_79_78_77_92_91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9 і http://ru.aliexpress.com/item/safety-running-fishing-cycling-reflective-straps-bicycle-warning-light-bind-pants-leg-belt-band-bike-accessories/32372080080.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_21_79_78_77_92_91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Якщо комусь ще потрібно - стукайте в приват і приєднуйтесь. 

І дякую, що нагадали про покупку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuraul,

Почитай тут приклад Білорусі

 

витяг:

 

 

 

При движении по краю проезжей части дороги в темное время суток пешеход должен обозначить себя световозвращающим элементом (элементами). Световозвращающие характеристики данных элементов устанавливаются техническими нормативными правовыми актами;

 

 

 

При пересечении проезжей части дороги вне подземного, надземного, наземного пешеходных переходов и перекрестка в темное время суток пешеходу рекомендуется обозначить себя световозвращающим элементом (элементами).

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Протисраччя. Повинність стосується виділення, а можливість — світловідбиваючих елементів.

А може вам туди ще матюків написати, щоб мало більшу вагу?

Ладно, передьоргуйте далі, як хочете.

У законах, ще й не написано прямо, що не можна грабувати, тому, певне, чиновники собі це і дозволяють.

 


Тобто українською "повинен" для тебе не обов'язково, а російською в білоруських правилах — уже обов'язково? Оце якраз і є протиріччя, дядьку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юра, перестань кіпішувати.

В нашому законі ніде не сказано, що я зобов'язаний мати світловідбиваючі елементи.

В білоруському чітко

 - зобов'язаний, коли йдеш по обочині

 - бажано, коли переходиш дорогу.

 

А ми тут срач розвели якраз про те, що це в наш закон варто внести у "обов'язково".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

=) Жень, ну там же написано "должен", це прямий аналог слова "повинен". Я чесно, не знаю, як тобі це ще донести. Долг - вина, повинність. Ну?

У нас — "повинен виділити себе", у них — "должен обозначить себя". Чому в нас необов'язково, а у них вже обов'язково?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юра. Я це розумію. Я чітко зрозумів, що обов'язок мій - себе якось виділити. Як?

От ти передивися ще раз білоруський варіант. Там чітко сказано - виділити себе повинен світловідбиваючими елементами.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Борда, така борда (С) :)

По темі - екскурсія по Алі дала результати: собі замовляю такі штуки http://ru.aliexpress.com/item/2-Set-Lot-Hi-Viz-High-Visibility-Cycling-Bike-Warning-Light-Bicycle-Sticker-Smile-Happy-Face/32354572614.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_21_79_78_77_92_91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9 і http://ru.aliexpress.com/item/safety-running-fishing-cycling-reflective-straps-bicycle-warning-light-bind-pants-leg-belt-band-bike-accessories/32372080080.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_21_79_78_77_92_91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Якщо комусь ще потрібно - стукайте в приват і приєднуйтесь. 

І дякую, що нагадали про покупку.

ось теж саме дешевше ;), хоча соррі, там лише один комплект

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юра, ще раз повторю - зроби експеремент - спитай трьох різних людей про те, що для них є більш обов'язковим до виконання - "повинен" чи "зобов'язаний"

або ще краще 5 людей спитай. чи опитування окрему запустити на борді.

 

питання не у філології значень, а у психології сприйняття

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вони і на базарі є. Впевнений.

Варто прогулятися. Погода хороша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юра, ось цитата ПДР для пішоходів - питання, вони виконують це?

 

 

1.3

Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, ...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після виборів Самооборона розпочне знову минулорічну практику - всім велосипедистам без світоловідбивачів/маячків будуть ловити і в примусовому порядку обклеювати їхніх коней світловідбивними наклейками.

Я ж від себе планую відновити випуск світловідбивних брелоків  та значків, які булавкою або карабіном  кріпляться до рюкзака, одягу тощо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Я ж від себе планую відновити випуск світловідбивних брелоків

Брендовані? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а цю треба почистити

 

ні не треба - завтра опитування теж закриється. нехай все буде так як є

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...