Перейти до змісту

RAMDisk чи є користь ?


bormotuha

Рекомендовані повідомлення

Маю 6 гіг памяті на борту ddr2, процесор E8400, але так як є проблеми з драйверами на старе обладнання, хочу встановити 32 bit Windows. Чи доцільно використати Ramdisk для створення розділу в оперативній памяті ? Який розмір розділу створити ? Чи варто перенести файл підкачки на цей диск ? У когось є досвід у цьому питанні ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 76
  • Створено
  • Остання відповідь

зазвичай файл підкачки = оперативка помножена на 2.

При 6 гігах ОЗУ - файл підкачки фактично втрачає свою доцільність. Я на ХР при 2-х ГБ - вимикав. Шустріше, бо вінта не смикає.

32-бітна вінда не побачить більше 3,5 гіг оперативки. А звідси - і використовувати не буде.

Я б ставив х64 і не парився. Дрова знайти РЕАЛЬНО! на крайняк допоможе DriverPack Solution. Мене частенько виручає, хоча не являюся його прихильником.

РАМ-диск використовував би для ТМП файлів.

Колись, коли частоти процесорів міряли Мегагерцами в межах кількох сотень. А жорсткі диски вартували як іномарка. Я створював Рамдиск з оперативки, щоб погратися в Дуум:)

Оперативки було 48Мб. MsDos вміщався в 12мб а 36 - рамдиск. З дискетки розпаковував дум на рамдиск і грався! Бо розпакований дум важив більше ніж кілька дискет. Не пограєшся.

Так от, погратися із Рамдиском є сенс, навіть для того, щоб зрозуміти, чи нада воно тобі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант поставити Windows Server 2003 Datacenter Edition або Windows Server 2003 Enterprise Edition

Яким чином це вирішить проблему з драйверами до старого обладнання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя думка - ніяких RAM-дисків, своп має бути. Система сама чудово розбереться, як краще розпорядитись реальною та вітртуальною пам'яттю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант поставити Windows Server 2003 Datacenter Edition або Windows Server 2003 Enterprise Edition

Яким чином це вирішить проблему з драйверами до старого обладнання?

драйвери від xp 32 bit працюють і пам'яті бачить більше 4

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя думка - ніяких RAM-дисків, своп має бути. Система сама чудово розбереться, як краще розпорядитись реальною та вітртуальною пам'яттю.

Тобто по-твоєму хай краще взагалі та пам'ять не використовується? Більше 2 Гб хай краще простоює?

imho, краще поставити x64 і вирішити проблему з драйверами, але якщо цього зробити не вдасться, то поексперементувати варто. Зрештою це досвід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і пам'яті бачить більше 4

А використовує? Чи тільки бачить?

а якщо PAE увімкнути?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасе. Але все одно не так ефективно, як вінда х64.

Грубо кажучи РАЕ - не панацея. Це швидше "затичка", коли є 32-бітна вінда, і доставили до неї ОЗУ, бо переставляти її не можна.

ну ы знову ж таки, все залежить від задач. Якщо крутитиметься SQL сервак, де база 4 гіга. Чи якийсь SolidWorks, де робочий файл в озу може мати кілька гіг, то РАЕ - точно не вихід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасе. Але все одно не так ефективно, як вінда х64.

Грубо кажучи РАЕ - не панацея. Це швидше "затичка", коли є 32-бітна вінда, і доставили до неї ОЗУ, бо переставляти її не можна.

та чому ж, наприклад така вінда дає змогу запускати кілька програм і кожна буде брати свою пам'ять, наприклад той же хром працює декількома процесами і може забирати більше 4Gb. Ви мабуть хром 32 бітний використовуєте?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще такий варіант - http://geektimes.ru/post/202406/

Якщо є вільний час - спробуй. Відпишеш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви мабуть хром 32 бітний використовуєте?

я хром взагалі не юзаю. Це гівно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасе. Але все одно не так ефективно, як вінда х64.

Грубо кажучи РАЕ - не панацея. Це швидше "затичка", коли є 32-бітна вінда, і доставили до неї ОЗУ, бо переставляти її не можна.

ну ы знову ж таки, все залежить від задач. Якщо крутитиметься SQL сервак, де база 4 гіга. Чи якийсь SolidWorks, де робочий файл в озу може мати кілька гіг, то РАЕ - точно не вихід.

Здається що Microsoft SQL для певних релізів підтримує AWE і може брати більше 4 ГБ
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасе. Але все одно не так ефективно, як вінда х64.

Грубо кажучи РАЕ - не панацея. Це швидше "затичка", коли є 32-бітна вінда, і доставили до неї ОЗУ, бо переставляти її не можна.

та чому ж, наприклад така вінда дає змогу запускати кілька програм і кожна буде брати свою пам'ять, наприклад той же хром працює декількома процесами і може забирати більше 4Gb. Ви мабуть хром 32 бітний використовуєте?

і яким чином ви збираєтесь поставити Хром х64 на Вінду х32 (навіть якщо ви її навчите бачити більше 4-х ГБ) ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і яким чином ви збираєтесь поставити Хром х64 на Вінду х32 (навіть якщо ви її навчите бачити більше 4-х ГБ) ?

Де я писав що треба хром64 ставити ? :) У мене на win64 стоїть хром32 і розбивається на процеси :)

коли вінда буде бачити більше 4 гіга - спокійно роздасть кожному процесу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і яким чином ви збираєтесь поставити Хром х64 на Вінду х32 (навіть якщо ви її навчите бачити більше 4-х ГБ) ?

Де я писав що треба хром64 ставити ? :) У мене на win64 стоїть хром32 і розбивається на процеси :)

наприклад той же хром працює декількома процесами і може забирати більше 4Gb. Ви мабуть хром 32 бітний використовуєте?

і що ви хотіли тоді цим сказати ?

те що Хром під кожну сторінку виділяє свій процес, не означає що він побачить більше 4-х ГБ ...

Хром х64 буде працювати і бачити всю пам'ять тільки в х64 системі ...

Хром х32 навіть в х64 системі не буде використовувати більше 3.2 Гб

трошки розписано як працює Хром - http://habrahabr.ru/post/167971/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хром32 і розбивається на процеси

Хром в принципі на процеси розбивається. Така специфіка його роботи

кожна вкладка - окремий хром. "геніальне" рішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і що ви хотіли тоді цим сказати ?

що сума пам'яті усіх процесів буде більша 4гіга
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і що ви хотіли тоді цим сказати ?

що сума пам'яті усіх процесів буде більша 4гіга

відкрийте "диспетчер задач" в самому Хромі і порахуйте :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хром в принципі на процеси розбивається. Така специфіка його роботи

кожна вкладка - окремий хром. "геніальне" рішення.

цілком правильне рішення.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хром в принципі на процеси розбивається. Така специфіка його роботи

кожна вкладка - окремий хром. "геніальне" рішення.

цілком правильне рішення.

ну не знаю, жерти 500-600мб при відкритті декількох вкладок, це канібалізм опкративної памяті) жаль з альтернативами поки туго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...