Перейти до змісту

ЩО вигідніше?


ANANAS

Рекомендовані повідомлення

Я живу в Луцьку,і мене цікавить одна штука!!

Вдома в мене стоіть газова плитка,а на дачі є непогана електро плита,так сказати нова,і вот думаю що вигідніше для дому,газова чи електро плита???

Користуюсь не дуже часто,ну там щось підігріти чи зварити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я живу в Луцьку,і мене цікавить одна штука!!

Вдома в мене стоіть газова плитка,а на дачі є непогана електро плита,так сказати нова,і вот думаю що вигідніше для дому,газова чи електро плита???

Користуюсь не дуже часто,ну там щось підігріти чи зварити.

мабуть влітку електро (індукційна), а взимку газова - це так мені здається не вдаючись до обчислень
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я живу в Луцьку,і мене цікавить одна штука!!

Вдома в мене стоіть газова плитка,а на дачі є непогана електро плита,так сказати нова,і вот думаю що вигідніше для дому,газова чи електро плита???

Користуюсь не дуже часто,ну там щось підігріти чи зварити.

мабуть влітку електро (індукційна), а взимку газова - це так мені здається не вдаючись до обчислень

ну я точно не буду міняти плити по сезонам

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо стоїть газовий лічильник, то включи газ на одній камфорці на годину, й запиши показники, до й після, так само з електро (тільки щоб однаково по нагрузці, скажем на максимум), порахуй скільки виходить витрат там і там за годину безперервної роботи. Якщо ж газового лічильника не стоїть то питання не розумне імхо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо стоїть газовий лічильник, то включи газ на одній камфорці на годину, й запиши показники, до й після, так само з електро (тільки щоб однаково по нагрузці, скажем на максимум), порахуй скільки виходить витрат там і там за годину безперервної роботи. Якщо ж газового лічильника не стоїть то питання не розумне імхо

Непрвильно! Там вихідна потужність не та.

Потрібно закип'ятити одинакову кількість води в тій самій ємності.

На газу вона закіпить швидше ніж на електриці. Треба рахувати скільки грн пішло на те щоб нагріти 1 ємність з водою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо стоїть газовий лічильник, то включи газ на одній камфорці на годину, й запиши показники, до й після, так само з електро (тільки щоб однаково по нагрузці, скажем на максимум), порахуй скільки виходить витрат там і там за годину безперервної роботи. Якщо ж газового лічильника не стоїть то питання не розумне імхо

грубо кажучи то треба допустимо порахувати скільки коштує випарувати 1л води на тій і на тій плиті - для точності порівняння.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Плита електрична довго нагрівається (я про чугун) і повільно вистигає. Яєчню не вигідно смажити - нагрівається за 7-8 хвилин, а потім жарить ще більше, макарони варити вигідно, виключив коли ледве закіпає і ще під кришкою до 10 хв. кипіти буде. Яле я особисто воду грію в електрочайнику, так на 10 хв. швидше. Є скляні поверхні, там швидше нагріває і швидше вистигає. Головний плюс плити - немає угарного газу і чаду, в повітрі тільки смаки майбутньої їжі. Я вже за 13 років звик та газу не хочу. Для електрики треба 2-3 кВт на плиту та 3-5 кВт на духовку. В мене пакетник на 32А стоїть, а в плиті 4-та комфорка не працює коли духовка вмикається.

Якщо просто варити їсти - газ буде дешевший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теоретично - один кубометр природного газу дає 10 кВт тепла. Коштує зараз понад 7грн.

Так само теоретично - 10кВт електроенергії з розетки дасть до 10 кВт тепла. Коштує понад 3грн.

Але це теоретично. Практично - залежатиме від ККД пристрою та ціни ресурсу. Масивна стара електроплита матиме великі тепловтрати (залежно від режиму роботи), ціна газу падає на опалювальний період для тих, хто опалюється газом (в межах норм споживання), а ціна електроенергії різко зростає при споживанні понад 100кВт-год/міс. Нова індукційна електроплита матиме високий ККД, і швидше зварить, ніж стара на електроспіралях. І т.д.

Тому варто робити заміри й обрахунки для кожного конкретного випадку ;) І бажано не кип'ятити абстрактний чайник води, а саме для очікуваних умов постійного використання техніки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по розрахунках у мене вийшло вода з 20 до 100 гріємо

літр води закипятити в чайнику з кпд 0,9 - виходить - 0,093 кВт

літр загріти на газу з кпд 0,8 і газом 38 231 кДж/м³ - 0,007 м³

0,093 кВт по 0,63 (усе що понад 100 кВт, якщо ми будемо гріти то точно набереться) = 5,8 коп

0,007 по 7,18 = 5 копійок

зимою, вигідніше на газу однозначно, літом чайник електро вигідніше (електрочайник пластмасовий, газовий чайник металевий - інерційність),

гадаю електро плита також має низький кпд 60-80%, через інерційність

Теоретично - один кубометр природного газу дає 10 кВт тепла.

10,619 кВт
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для підігріву використовуєм мікрохвильовку - півтори хвилини і готово. Набагато краще ніж пару хвилин гріти на газу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Revolver, є ще такий нюанс - якщо повільно гріти, ту ж літру води, то будуть більші тепловтрати в навколишнє середовище. Тобто літр за 5 хвилин і літр за 20 то дві великі різниці. Якщо все ж кип'ятити воду на електриці - то краще електрочайник чи мікрохвильовка, ніж електроплитка. Якщо кип'ятити або на газу або на електроплитці - на око, на газу буде вигідніше, це без розрахунків.

Те саме стосується макаронів, де для початку треба зробити окріп.

Мені наприклад електроплиткою користуватись незручно бо потужність неможливо відрегулювати "на око" точно, а на газу можна. Буде википати вода а хавчік ще не звариться, але вже встигне пригоріти. Така незручність перекриває любу несуттєву економію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене газова плита + лічильник. Користуюсь приблизно як ви. В місяць виходить десь 3 куб.м. Не думаю, що з електроплитою буде дешевше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...