Перейти до змісту

Вийди з рос.соц.мереж.


atol

Рекомендовані повідомлення

4 минуты назад, dj_design сказал:

так згідно заяв наших чиновників, така схема купівлі газу виходить дешевше ніж на пряму .. от не хоче Росія продавати нам газ по адекватній ціні ... 

Та ладно

Цитата

Міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що Україна зараз купує газ у Європі дорожче, ніж могла б у Росії.

Про це він розповів в ефірі 112 каналу, розповідаючи про критичну ситуацію в енергетиці, яку країна пережила цього літа.

"Якщо говорити чисто з газу, то я ще раз хочу підтвердити: ми не взяли жодного куба з Російської Федерації. Так, ми платимо дорожче, тому що ми платимо за транзит і територією України, і  територією Європи. На сьогоднішній день ця ціна становить 185 доларів. За прямими контрактами з Російською Федерацією ця ціна становила б 140 доларів", - заявив він.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,3 тис
  • Створено
  • Остання відповідь
6 минут назад, nickel сказал:

Та ладно

 

я сказав "за словами наших чиновників" .. і не про те що зараз відбувається, а на момент підписання контрактів ... а заяви різних міністрів у нас можуть бути які завгодно .. он, один адекватно обгрунтовув ціну газу для населення, і так гарно розказував що вона адекватна .. а інша - навпаки .. навіть в суд грозилась подавати .. але ми всерівно платимо як платили ... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, dj_design сказал:

я сказав "за словами наших чиновників" .. і не про те що зараз відбувається, а на момент підписання контрактів ... а заяви різних міністрів у нас можуть бути які завгодно .. он, один адекватно обгрунтовув ціну газу для населення, і так гарно розказував що вона адекватна .. а інша - навпаки .. навіть в суд грозилась подавати .. але ми всерівно платимо як платили ... 

Я поняв. Міністр - не чиновник. Моїм чиновникам не віримо, лише твоїм. ОК.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, nickel сказал:

Я поняв. Міністр - не чиновник. Моїм чиновникам не віримо, лише твоїм. ОК.

знову ви за своє .. "мої", "ваші" .. може вже досить ? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, Zheny@ сказал:

ми на 75%-85% зможемо прожити без російського.

Є ОДИНИЧНІ речі ,які є ЛИШЕ в росії.  На вскидку не скажу, але тих вкрай необхідних речей - вкраймало.

 

А газ - це усього лиш заробляння олігархами бабла!

Бо *лярди гривень, які йдуть на рос-газ - можна вкласти у розвиток власного. І заробляти на ньому!

Принаймні, щонайменше, свій народ зігріти вийде 100%

 

46 минут назад, nickel сказал:

Телевізора надивився? Давай разом рахувати: Україна в 2016 році добула 20 млрд. кубів власного газу, а населення і котельні спожили 17,6. Все ще холодно?

Да? Точно? То якого х.. ви (і я) платите 6.88 грн/куб?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

1 минуту назад, dj_design сказал:

знову ви за своє .. "мої", "ваші" .. може вже досить ? 

То може досить дурня валяти? Два поста і діаметрально протилежна думка.

19 минут назад, dj_design сказал:

так згідно заяв наших чиновників, 

тут я маю їм вірити

4 минуты назад, dj_design сказал:

а заяви різних міністрів у нас можуть бути які завгодно

а тут вже - ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, vaz75 сказал:

Да? Точно? То якого х.. ви (і я) платите 6.88 грн/куб?

О, бачиш, вже і ти починаєш задумуватися ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, nickel сказал:

То може досить дурня валяти? Два поста і діаметрально протилежна думка..

ось тут от пишуть зовсім інше про газ - http://korrespondent.net/business/economics/3839571-naftohaz-kupyly-haz-v-es-deshevle-chem-u-hazproma

і "мій" директор Нафтогаза Юрий Витренко каже що дешевші ніж "ваш" міністр енергетики Ігор Насалик ... то кому вірити ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, nickel сказал:

О, бачиш, вже і ти починаєш задумуватися ;)

гиги. я це все думав і не раз ще за яцика. Толку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, halcogen сказано:

Росія - Словакія - Україна. Від того що газ отримується через посередника він по свому походженню все одно залишається російським. Та й взагалі є сумніви що він перекачується туди-сюди, хіба що лише на бумагах.

точно-точно російський? не середньо-азійський?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, dj_design сказал:

ось тут от пишуть зовсім інше про газ - http://korrespondent.net/business/economics/3839571-naftohaz-kupyly-haz-v-es-deshevle-chem-u-hazproma

і "мій" директор Нафтогаза Юрий Витренко каже що дешевші ніж "ваш" міністр енергетики Ігор Насалик ... то кому вірити ?

От давай разом і розгрібемо ці авгієві конюшні.

Я трохи загуглив. Знайшов першоджерело про дешевший європейський газ, це пост Вітренка на ФБ

Показать содержимое  

Завершили покупать плановые обьемы импортного газа на май. Из Европы. У Газпрома не покупаем уже больше 500 дней, напоминаю.

Цена газа из Европы с поставкой в мае была ниже на 25-30 долларов, чем цена по контракту с Газпромом во втором квартале 2017 года.

То есть только на закупках с поставкой в мае разница составила как минимум 21 млн. дол.

Как видим, газ из Европы дешевле, чем из России.

И мы экономим, покупая не у России.

И это не говоря о том, что условия покупки у Газпрома для нас все равно неприемлемые. Например, потому, что наши платежи могут быть зачтены в счет "обязательств бери-или-плати", а это бездонная бочка и газ мы не получим...

На май мы покупали у ведущих европейских компаний используя кредит международных банков под гарантию Мирового банка. С процентой ставкой на уровне 3%. То есть на процентах мы тоже экономим.

Сэкономили на закупках газа, сэкономили на процентах, - значит увеличили прибыль. Увеличили прибыль - значит увеличили отчисления в госбюджет, увеличили возможности для инвестиций в добычу газа в Украине.

Спасибо коллегам и всем, кто помогает!

Hide  

Там же є коментар Вітренка звідки взяті такі цифри для порівняння

Показать содержимое  

 

Yuriy Vitrenko Все данные по закупкам газа мы публикуем в системе e-data. Цену по газпромовскому контракту можно рассчитать по формуле (сам контракт был опубликован в интернете).

Hide  

Він порівнює ціну газу "з Європи", з ціною в газпромівському контракті. Наскільки мені відомо, на сьогодні в нас один діючий контракт з Газпромом - Юлькін (по посиланню є скани контракту з формулами розрахунку), який діє до 2019 року. По Юлькіному контракту на 2009 рік фактична ціна газу склала 360 доларів (п. 4,6). Не знаю яка ціна мала би бути в 2017 році, подужаєш формулу - шапку зніму, але це дуже хитрожопе порівняння цін. Тому що Вітренко порівнює ціну "європейського" газу з ціною по контракту, якого вже давно ніхто не виконує, бо ми ж мали по ньому платити навіть якщо не вибиратимемо газ (бери або плати). Газпром вже давно погоджується переглянути контракт і ціну на нього. Найнижча цінова пропозиція, яка була озвучена в новинах - 167,57 доларів за 1000 кубів.

Показать содержимое  
Цитата

Позднее директор по развитию бизнеса украинской компании Юрий Витренко заявил, что "Нафтогаз" не согласится на покупку газа у "Газпрома" в третьем квартале 2016 года по озвученной министром энергетики России цене 177 долларов за тысячу кубометров. Витренко отметил, что стоимость европейского газа на июль была ниже 173 долларов.

 

Hide  
Чомусь тут "твій" Вітренко озвучив різниця всього у 4 долара, а не 25-30. Але разом з тим 173 в Європі дорожче ніж 167,57 в Росії. То кому вірити?

Можливо на момент заяви Насалика вже була і ціна в 140, які і озвучив Насалик. Так от я чогось впевнений, що Насалик казав про такі пропозиції Газпрому, а не про ціну в Юлькіному контракті. В контракті дійсно завищена ціна і "європейський газ" дійсно може здатися дешевшим за Юлькін. Але в контракті є пункт про перегляд ціни (п. 4,4). Складається враження, що наш уряд готовий платити більше, купуючи той же російський газ в Європі, ніж купуючи напряму в газпрому, лише для того щоб догодити ура-патріотам, бо ті здуру ще один майдан піднімуть. А щоб не вийшли на майдан через надміру високі тарифи решта, то завалили українців субсидіями. І вовки ситі і вівці цілі.

Пробував знайти Вітренкову ціну на "європейський" газ на е-дата, але там лише вказана сума контракту і предмет договору - купівля продаж природного газу, ціни за одиницю не вказано чи хоча б об'єму, щоб можна вичислити ціну за куб. Думаю не випадково. Можеш і сам пошукати, вибереш "пошук за розпорядниками" впишеш "нафтогаз україни" і дивись контракти з іноземними компаніями чи просто з найбільшими сумами контракту. Постачальників 13 чи 14 штук.

Зайшов з іншого кінця, щоб таки вичслити Вітренову ціну на "європейський" газ. 

Показать содержимое  

Отож, оптова ціна природного газу для України становить 4 942 гривні за 1000 кубометрів. Вона включає в себе прогнознуціну на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину.

Hide  

Отже  єврогаз на кордоні України коштує 4942 грн, по курсу Нацбанку (26,281) це виходить 188,05 доларів за 1000 кубів. Це дуже близько до цифри озвученої "моїм" Насаликом - 185 доларів. То кому вірити?

 

п.с. Я нічого не довів на 100%. Це лише половина роботи. Маєш е-дату, на яку посилався "твій" Вітренко , можливо я погано шукав і ти знайдеш реальну ціну за єврогаз. Але я щось сильно сумніваюся, там стільки муток завжди було, що назвати справжню ціну = зруйнувати чиїсь/свої схеми, так можна і життям поплатитись. І маєш Юлькін контракт з формулами, в яких мені не вистачило терпіння розібратись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, vaz75 сказал:

гиги. я це все думав і не раз ще за яцика. Толку.

І ще не раз подумаєш ;)

Цитата

"Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення, так звані "спеціальні зобов'язання", то, виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших факторів, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40%", - повідомив він.

"Якщо до 1 жовтня не буде позитивного рішення в арбітражі, і якщо використовувати поточні форвардні ціни на газ з постачанням взимку 16-17 року, а інші параметри залишити незмінними, то можна очікувати, що підвищення оптових цін на газ для потреб населення становитиме як мінімум 47%", - підсумував Вітренко.

https://www.epravda.com.ua/news/2017/02/15/620922/

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вставлю свої пять копійок. Так як вихідні то можна трохи розвести полеміки. Я вважаю якщо справно плачу за спожитий мною газ-електрику-гарячу воду-інтернет значить він мій. І не припустимо щось з цього відключати-обмежувати під будь-яким приводом і будь-яким благими намірами. Бо якщо чесно в мої майже 30 років я не можу зрозуміти сх*ялі літом відключають людям гарячу воду, якщо люди за неї платять власні (за високими тарифами але це вже інша мова) гроші. Я добре памятаю як хуюлька всіх агітувала злазити з газової голки і підключатись до електрообігріву і тд, а зараз коли мало не кожен квартал збільшують плату за туж електрику стає трохі не по собі. Мені начхати на кредити від мвф і їх вимоги, якщо прибрати корупцію, ліві схеми, нам ті кредити нафіг не впадуть, самі зможем норм жити. Всі прекрасно розуміють що єдине що стримує нинішню влажду від народного гніву це розуміння того що це на руку пуйлу і компанії. Моя особиста думка, дуже шкода що в нас не має консолідованої і патріотичної воєнної еліти, яка погналаб в три шиї тих олігархів, запроданців, ввелаб воєнний стан зі всіма його негативними наслідками, і почала виконувати хорватський чи ізраільський сценарій. Бо слухати ті занепокоєння і глибокі турбування вже не має ні сил ні терпіння. Світ поважає сильних, ми стали сильніт за останні роки, то може пора діяти. А якщо влада не хоче, то може пора її міняти? Ах так, тема ж про вк і ок. У нас же більш проблем інших не має. Читаю цю тему і дивуюся як така проста річ розділила людей на два табори. Як же нам обєднатися тоді в більш серйозних питаннях? 
Много бувк, але дякую за увагу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, AnimaNoir сказал:

Читаю цю тему і дивуюся як така проста річ розділила людей на два табори. Як же нам обєднатися тоді в більш серйозних питаннях? 

@AnimaNoir а мовне питання 3-4 роки назад тобі нічого не нагадує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, sergkots сказано:

Починати варто із ефективного використання газу

більше того, варто відмовлятись від нього в побуті, поки є така можливість. Сучасні індукційні плити споживають мало енергії, тому дуже економні. А то зроблять таки абонплату, прийдеться платити, хоч і не використовуєш. У мене електроплита, газу в будинку немає. Чудово! в Європі в побуті газ мало використовують.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Dim@ сказано:

Чи зараз почнеться

тоді тільки в ліс і палити дровами. ;) Я раджу відмовлятись від газу в побуті, бо потім навряд чи дозволять. І буде таки абонплата. Не без того, що вона буде і на електрику, але не зараз. Поки жирують з газу, до електрики діло не дійде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, Dim@ сказано:

а про блокування російського. А в нас і газ і електрика походять з Росії.

тема зайшла в газове русло, тому я й відписалась. Щодо газу і електрики, то я б не була настільки категорична, приписуючи їх тільки рашці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, Dim@ сказано:

Якщо в нас війна з росією, то має бути повний блок всього

ну і як це Ви собі уявляєте? треба реальні речі робити, а не те, що хочеться. Ми нарешті хоч щось зробили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Dim@ сказано:

Якщо в нас війна з росією, то має бути повний блок всього, а не вибірковий пил в очі,

кацапським фсбшним соцмережам є альтернатива, тому їх блокують, що не ясно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, Dim@ сказано:

Однією рукою стріляєте, а іншою торгуєте?

ми живемо не самі на планеті, тому мусимо бути в рамках міжнародних стосунків. А Ваша позиція виглядає просто наївною. Ви можете запропонувати механізми, які зможуть обмежити зв*язки з рашкою повністю? варіант КНДР не пропонувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Dim@ сказано:

Тобто, якби не було альтернативи, то ми б і далі там сиділи? Класна державна політика)) 

Я там не сидів ніколи, якщо вам подобається кацапське, це ваші проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, halcogen сказано:

Росія - Словакія - Україна. Від того що газ отримується через посередника він по свому походженню все одно залишається російським. Та й взагалі є сумніви що він перекачується туди-сюди, хіба що лише на бумагах.

 

 

Газ є не тільки в росії. Питання було чому пан Нікель вважає, що в його плиті горить саме російський газ?

 

Цитувати

Державна компанія «Укргазвидобування» у 2015 році видобула 14,5 млрд. куб. м газу. Компанія залишає на власні технічно-виробничі потреби лише 1,6 млрд. куб. м газу. 12,9 млрд. куб. м товарного газу іде населенню. У 2015 році населення та теплопостачальні підприємства разом використали  17,2 млрд. куб. м.  Різницю в 4,3 млрд. куб. м Україна імпортує.

 

От вам мапа газових родовищ України:

 

gas-nafta-ukrainy.jpg

 

990-36f051cd2ebcfe8ed651e0179d3b77a6.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, Dim@ сказано:

А я сидів. Тому що ВК зручніший за ФБ. Але проблема не в тому, що його закрили. А в тому, що відверті пропагандонські сайти ніхто не блокує. Треба бути послідовним і заблокувати всю ту муть, причому ще три роки тому. А так це виглядає як замилювання очей. 

В вк адепти кацапського сиділи, в тому числі і діти, тому і закрили, щоб населення не одурманювалось, а сепарські сайти нікому не потрібні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

8 хвилин тому, SΩLΩMΩN сказано:

Газ є не тільки в росії. Питання було чому пан Нікель вважає, що в його плиті горить саме російський газ?

причому для потреб населення його наче вистачає, не вистачає для ахметівської промисловості,  тому ми споживаємо його по ціні російського

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, halcogen сказано:

Карта не актуальна - Крим не наш. Антрацит ДНРовський, ТВЕЛи російські, бензин білоруський з російської нафти. Зато закрили ВК і Однокласники, оце досягнення..

 

Крим - Україна. Просто тимчасово окупована територія.

З антрациту будуть переводити ТЕС нап інші типи вугілля:

https://mind.kiev.ua/news/20172597-v-ukrayini-pereveli-z-antracitu-na-gazove-vugillya-pershij-energoblok

так само і з ядерним паливом, переведуть:

На Запорізьку АЕС привезли ядерне паливо із США

З ок і вк можна швидше розправитись от і зробили раніше ніж все інше.

 

Тим хто не вміє читати, даю дані ще раз інформаіцію за 2015 рік. 

 

Цитувати

Державна компанія «Укргазвидобування» у 2015 році видобула 14,5 млрд. куб. м газу. Компанія залишає на власні технічно-виробничі потреби лише 1,6 млрд. куб. м газу. 12,9 млрд. куб. м товарного газу іде населенню. У 2015 році населення та теплопостачальні підприємства разом використали  17,2 млрд. куб. м.  Різницю в 4,3 млрд. куб. м Україна імпортує.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...