Перейти до змісту

Карта поляка


Zefirka

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня! Цікавить таке питання: чи можу я отримати карту поляка на основі народження за кордоном? Мій тато військовий і 30 років назад проходив службу на заході Польщі. Так як він був при хорошому чині та в дуже гарних стосунках із польськими колегами, я народилась не у звичайному госпіталі в/ч, а в пологовому будинку польського містечка. В свідоцтві про нарождення та в паспорті зазначається як місце народження - місто Мендзижеч, Польща. Я навіть маю лікарняну карту із того пологового будинку. Чи можу я лише на основі свого народження добиватись карти поляка? Чи потрібно шукати родинні зв"язки (бабка, дід, прабабка...)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

принцип права грунту для отримання карти поляка в даному випадку не діє. Детальніше про отримання карти: http://migrant.info.pl/karta-poljaka.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

принцип права грунту для отримання карти поляка в даному випадку не діє. Детальніше про отримання карти: http://migrant.info....ta-poljaka.html

Дякую! В польській школі не довелось вчитись, а в родинних зв"язках (прадід-прабака) ніяк не можуть зійтись кінці з кінцями...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фактично думаю ви вважаєтесь полячкою, тому що народились не на території військової частини - це моя думка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись в законодавсті України було зазначано, що люди, котрі народились за кордоном, можуть претендувати на громадянство тієї країни. Але як це можна зробити в реальності?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

готові відмовитися від українського громадянства?

На рахунок цього питання наше законодавство недосконале

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карта поляка надається на основі наявності польського громадянства когось з родини претендента /батьки, дід баба, прадід прабаба/. Проживання чи народження на території не є причиною. Надання карти не означає відмови від українського громадянства а тим більше надання польського.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карта поляка надається на основі наявності польського громадянства когось з родини претендента /батьки, дід баба, прадід прабаба/. Проживання чи народження на території не є причиною. Надання карти не означає відмови від українського громадянства а тим більше надання польського.

Ось такі різні моменти я і хочу вияснити, щоб знати що мені робити далі.. І чого я можу добитись а чого ні...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карта поляка надається на основі наявності польського громадянства когось з родини претендента /батьки, дід баба, прадід прабаба/. Проживання чи народження на території не є причиною. Надання карти не означає відмови від українського громадянства а тим більше надання польського.

Ось такі різні моменти я і хочу вияснити, щоб знати що мені робити далі.. І чого я можу добитись а чого ні...

jurgen007 правий. Сам колись цікавився цією темою. Місце Вашого народження не має ніякого значення. Для отримання Карти Поляка необхідно, щоби Ви самі, або хтось із батьків або дід/баба, або прадід і прабаба були поляками за національністю або мали польське громадянство. Тобто в свідоцтві про народження має бути написано чітко і ясно - поляк.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карта поляка надається на основі наявності польського громадянства когось з родини претендента /батьки, дід баба, прадід прабаба/. Проживання чи народження на території не є причиною. Надання карти не означає відмови від українського громадянства а тим більше надання польського.

Ось такі різні моменти я і хочу вияснити, щоб знати що мені робити далі.. І чого я можу добитись а чого ні...

jurgen007 правий. Сам колись цікавився цією темою. Місце Вашого народження не має ніякого значення. Для отримання Карти Поляка необхідно, щоби Ви самі, або хтось із батьків або дід/баба, або прадід і прабаба були поляками за національністю або мали польське громадянство. Тобто в свідоцтві про народження має бути написано чітко і ясно - поляк.

Поправка - не поляк а громадянин держави Польща /в тому числі і українці які були польськими громадянами до 39го на Волині/.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в тому числі і українці які були польськими громадянами до 39го на Волині/.

Навряд чи це дійсно так. В такому випадку напевно більшість жителів теперішньої Західної України можуть подавати документи на КП, бо їх бабці/дідусі жили на території Польщі до 1939. Хоча жити на території і бути громадянином - це далеко не завжди одне і те ж. В мене дід був українцем, народжений на території Польщі (не Зах. України!), але після війни був репатрійований з території Польщі на Зах. Україну на підставі репатріаційних угод укладених в 1944-1957 рр. між Республікою Польща та Українською РСР. І мені в консульстві сказали, що права на КП я не маю, оскільки репатріанти і їх нащадки не можуть претендувати на КП. Впринципі, я це знав, але думав "авось". На жаль, не прокатило :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись в законодавсті України було зазначано, що люди, котрі народились за кордоном, можуть претендувати на громадянство тієї країни.

от яким боком закони України до правових норм отримання громадянства інших країн?
Але як це можна зробити в реальності?
Якщо мова про отримання польского громадянства то найпростіший спосіб інвестувати зо два мільйони злотих :) (на рахунок суми можу помилятись)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В даний момент розглядаються обидва варіанти: або карта поляка або громадянство Польщі. Із родинними зв'язками виникли проблеми. Думала, що через місце народження зможу чогось добитись. Видно доведеться повертатись в архів і далі розкопувати родовід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свого часу був на прийомі у консула, по питанню отримання карти поляка. Документів в мене була гора: свідоцтва батьків та бабусів/дідусів (з національністю поляки), документи на польські нагороди діда (в другу світову воював в польській армії), підтверджуючі доки, що це саме він, а я його внук. Консул перегорнув всі папери і сказав, що для отримання карти поляка йому достатньо свідоцтва батька/матері, діда/баби з національністю поляк, знання польської розмовної. Ні про які гроомадянства і мови не має, і не може бути.

У Вашому випадку, я б пробував отримати карту поляка. Моя дружина вже два роки володіє, 365 днів перебування і ноу проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

в тому числі і українці які були польськими громадянами до 39го на Волині/.

Навряд чи це дійсно так. В такому випадку напевно більшість жителів теперішньої Західної України можуть подавати документи на КП, бо їх бабці/дідусі жили на території Польщі до 1939. Хоча жити на території і бути громадянином - це далеко не завжди одне і те ж. В мене дід був українцем, народжений на території Польщі (не Зах. України!), але після війни був репатрійований з території Польщі на Зах. Україну на підставі репатріаційних угод укладених в 1944-1957 рр. між Республікою Польща та Українською РСР. І мені в консульстві сказали, що права на КП я не маю, оскільки репатріанти і їх нащадки не можуть претендувати на КП. Впринципі, я це знав, але думав "авось". На жаль, не прокатило :)

Ну закон то треба почитати але так на перший жут ока КП не надається в тому числі в тому випадку коли:

wnioskodawca repatriował się z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo

Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych

zawartych w latach 1944–1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo przez Pol-

ską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Ra-

dziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjali-

styczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Ra-

dzieckich, do jednego z państw będących stroną tych umów;

ну йдеться про те, що не дається тому хто репатріювавсь, але не сказано за його нащадків. Тут було б з пані Бетою поговорити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо є питання по карті поляка,то дзвоніть в консульство і просіть консула по карті поляка(там окремо є такий консул) і задавайте всі питання.Бо в кожному випадку є свої ньюанси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спочатку бажано зателефонувати, а якщо виявиться,що документи потребують детального вивчення,то Вас запросять в консульство.

В мене наприклад є кілька знайомих,в яких діди воювали в польській армії.Вони зателефонували ,в них спитали який є в пілтвердження документ.Вони казали,що радянський військовий квиток.Консул сказав,що цього недостатньо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну радянського недостатньо, треба писати в військовий архів Польщі, але для цього треба знати роки служби, частину, звання...

А про нащадків репатріантів питання таки відкрите...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Ну радянського недостатньо, треба писати в військовий архів Польщі, але для цього треба знати роки служби, частину, звання...

А про нащадків репатріантів питання таки відкрите...

Тут вже наголошувалося, що особи (відповідно, і їх нащадки), які були репатрійовані з території Польщі після ІІ світової війни, не можуть претендувати на отримання Карти поляка (ст. 19, п. 3 Закону РП "Про Карту поляка").

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Я не буду сперечатись з тим, що фактичне положення справ є таким як ви написали.

АЛЕ...

Art. 19. Konsul wydaje decyzję o odmowie przyznania Karty Polaka w przypadku, gdy:

3) wnioskodawca repatriował się z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych zawartych w latach 1944-1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo przez Polską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjalistyczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, do jednego z państw będących stroną tych umów;

Відповідна стаття, пункт, а тепер покажіть мені пальцем де тут написано про нащадків репатрійованих...

Єдино можливий варіант законно відмовити нащадку репатріанта в тому випадку якщо є інший закон при якому нащадки репатрійованих прирівнюються до репатрійованих. АЛЕ!

Наприклад, щодо видачі віз шенгенських на 2 і 5 років репатрійованим і їх нащадкам, спеціально зазначено: "Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи за умови представлення оригіналу вищезгаданого документу, що підтверджує факт переселення з території Польщі на територію України їх батьків чи дідів, а також документу, який підтверджує їхні родинні зв’язки."

В законі пор карту поляка не вказано що стаття 19 п 3 стосується нащадків.

Крім того це не логічно, оскільки наприклад якщо громадянин Фамілія був на половину забужанином (по батькові), а наприклад мати його була полькою чистокровною. І що виходить він не має права на КП? Бо десь там є нащадком репатрійованих?

Це ж безглуздо.

Репатрійованим КП не дають бо вони вважаються як такі шо відмовились від Польщі, зрадники, а те як їх звідти виганяли самі ж поляки то вже історія хай памятає.

А от щодо їх нащадків, ну нема в законі ані слова!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В законі немає заборони надати Карту Поляка нащадкам репатрійованих. Товариш попадає в цю категорію. На співбесіді йому не відмовили, тільки сказали що польського громадянства батьків в його випадку недостатньо, тим більше що не були етнічними поляками. Щоб прийняти його заяву, має підтвердити документально шо хтось з предків служив в Польській Армії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В законі немає заборони надати Карту Поляка нащадкам репатрійованих.

Так і я про це ж!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В законі немає заборони надати Карту Поляка нащадкам репатрійованих.

Так і я про це ж!

Але рішення всеодно приймає консул і до членів родин репатрійованих умови жорсткіші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...