Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


Рекомендовані повідомлення

28 хвилин тому, yu2007 сказано:

Хм

  Hide contents

Тепловые насосы способны обеспечивать отопление даже при наружной температуре воздуха в -25°C. Тем самым, достигается высокий показатель КПД тепловых насосов – 3-5кВт тепла (или же холода) на 1 кВт электричества, в то время когда у газовых и электрических котлов уровень КПД меньше 1 кВт!

 

Реклама. Це вказані параметри теплових насосів земля-вода чи земля-повітря. 

Аналіз основних видів теплових насосів

 

Цитувати

Недолік один, але він перекриває всі переваги даного типу насоса. Безперебійне опалення можливо тільки в країнах з теплим кліматом і м’якими зимами, температура взимку не повинна опускатися нижче -7 С. Так само не забуваємо про зниження ККД при низькій температурі джерела низькотемпературного тепла. Оптимальною температурою джерела тепла для теплового насоса, є +10 С. При таких умовах ККД насоса становить до 300%. Відповідно чим нижче температура низькотемпературного тепла тим нижче ККД.

 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 750
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

7 хвилин тому, HWman сказано:

Само собою добре коли є хороший перепад температур, але копати ями, закладати туди обмінники як би справа не з легких, та й дешевих, а тут повітря зайшло і вийшло - вуаля.

А хтось з таким стикався в живу, Не в теорії?

Я стикався - це фактично кондиціонер промисловий. Працює циклічно взимку - спочатку на зовнішньому радіаторі намерзає, потім він нагріває зовнішній контур, щоб наморозь пропала.

Він виглядає саме так

В рідкісних моделях може бути інше виконання зовнішньої частини, але суть та сама - той же холодильник.

Змінено користувачем sergkots
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, Dima4s сказал:

@nickel чого відмовився?

Я не відмовився, я хату продаю. Мені запропонували покупцю будинка сватати таке опалення. Мені 15%. Так що можете брати такого котла і вимагати 15% знижки. Скажете: нікель порекомендував. :)

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо опалення для власної хати то тепловий насос повітря-повітря має бути разом з рекуператором та підземним підігрівом повітря. Тоді на виході ставиться зовнішній блок, що охолоджує повітря до 3-5 0С, відповідно нагріває вже підігріте під землею повітря до 22-25. 

Ще колись зустрічав активне утеплення будинку, коли будинок охолоджується ззовні - відповідно тепловий насос використовує тепло яке раніше втрачалось. Але то все дорого - потрібно рахувати термін окупності нормально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 30.01.2021 at 23:37, HWman сказано:

 

Техноманіяк, не ображайся, але піст"!ош на цьому відео в цього автора починається із картинки на заставці))

почнемо з утеплення будинку.

вважати обгрунтованим його вибір - а саме 150мм екструдера на грунт (під підлогу), 250мм пінополіуретану на горище (плюс ще 300мм мінвати зверху) і 100 мм базальтової вати на стіни - ну, це ні по наших ДБНах не проходить, ні по здоровому глузду (нагадаю, ДБН вимагає 5см екструдованого пінопласту під теплу підлогу і мінумум 12см пінопласту на зовнішні стіни).

парадокс в іншому - ще до утеплення будинку, в нього в лютому пішло 720кВт на опалення нежилого будинку. страшно й подумати, якою буде економія після утеплення стін!

в нього є ще одне відео, де він показує СОР під 9, хоча в рекламних проспектах пишуть цифру "3", а користувачі нарікають, що це досягається тільки в плюсову погоду. в цього ж москаля з Риги - середній СОР в будь-який місяць, коли показник відмінний від нуля  - не менше 3. що цікаво, на скріншоті - тільки два місяці (1-й і 9-й, хоча в січні було споживання 61.2кВт) стовпчики діаграми показують СОР=0, тобто чувак опалював будинок все літо - сюрреалізм якийсь)))

графіки:

мінімальний СОР=3.5 був в травні, максимальний - в жовтні-листопаді.

якщо накласти два графіки - споживання електрики і СОР - то найбільше на опалення він витратив в травні - 730кіловатгодин)))

а от якщо подивитись на кіловати (730) в травні, а не на його триндьош про 720 в лютому - картинка якось троха кардинально міняється.

нє, я, звісно, можу припустити існування людей на Марсі те, що японська фірма Робінхуд Панасонік найопуя своїх покупців, декларуючи агрегати з показником СОР ДО 3, а фактично впарюючи їм гораздо более ценньій мєх агрегати з СОР до 9, але чомусь більше віриться що москаль з Риги триндить і не розбирається в темі.

закон збереження енергії вимагає, щоб СОР знижувався зі зниженням температури...

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...
  • 1 місяць потому...

нагадайте як порахувати КПД повітряного сонячного колектора? якщо на вході 25С а на виході 60. при потокові повітря в 100м3/год

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 5 місяців потому...
В 01.02.2021 в 14:24, rrid сказал:

Техноманіяк, не ображайся, але піст"!ош на цьому відео в цього автора починається із картинки на заставці))

почнемо з утеплення будинку.

вважати обгрунтованим його вибір - а саме 150мм екструдера на грунт (під підлогу), 250мм пінополіуретану на горище (плюс ще 300мм мінвати зверху) і 100 мм базальтової вати на стіни - ну, це ні по наших ДБНах не проходить, ні по здоровому глузду (нагадаю, ДБН вимагає 5см екструдованого пінопласту під теплу підлогу і мінумум 12см пінопласту на зовнішні стіни).

парадокс в іншому - ще до утеплення будинку, в нього в лютому пішло 720кВт на опалення нежилого будинку. страшно й подумати, якою буде економія після утеплення стін!

в нього є ще одне відео, де він показує СОР під 9, хоча в рекламних проспектах пишуть цифру "3", а користувачі нарікають, що це досягається тільки в плюсову погоду. в цього ж москаля з Риги - середній СОР в будь-який місяць, коли показник відмінний від нуля  - не менше 3. що цікаво, на скріншоті - тільки два місяці (1-й і 9-й, хоча в січні було споживання 61.2кВт) стовпчики діаграми показують СОР=0, тобто чувак опалював будинок все літо - сюрреалізм якийсь)))

графіки:

мінімальний СОР=3.5 був в травні, максимальний - в жовтні-листопаді.

якщо накласти два графіки - споживання електрики і СОР - то найбільше на опалення він витратив в травні - 730кіловатгодин)))

а от якщо подивитись на кіловати (730) в травні, а не на його триндьош про 720 в лютому - картинка якось троха кардинально міняється.

нє, я, звісно, можу припустити існування людей на Марсі те, що японська фірма Робінхуд Панасонік найопуя своїх покупців, декларуючи агрегати з показником СОР ДО 3, а фактично впарюючи їм гораздо более ценньій мєх агрегати з СОР до 9, але чомусь більше віриться що москаль з Риги триндить і не розбирається в темі.

закон збереження енергії вимагає, щоб СОР знижувався зі зниженням температури...

 

Встановив такий самий панасонік T-CAP 9kw, в жовтні 2021, сезон відпрацював. Виходить економніше ніж газом, якщо дивитись на рахунки, в найхолодніші місяці я платив за електроенергію 2700 грн, за отоплення будинку 100 кв.м, бойлер від теплового насоса гріється, плюс в мене в гаражі кондиціонер, на другому поверсі, там обігріваю собі офіс. В друга обігрів будинку газом, в рахунку 2400, + електроенергія 500 і це при тому, що він ще камін протоплює раз на 2 дні. Звичайно мало даних щоб стверджувати, що це супер штукенція, але я попередні роки отоплював твердотопливним котлом Пальче, величезна машина дров згоряла, + їх порізати, порубати, поскладати, зберігати, і найголовніше 2 рази на день закидати в котел. В такому порівнянні, це просто небо і земля, я на 7 небі від щастя )

Ставили хлопці з Луцька, замовляв теж через Луцький магазин сантехніки по Волі

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...
On 05.05.2022 at 17:47, bobyk сказано:

 

Встановив такий самий панасонік T-CAP 9kw, в жовтні 2021, сезон відпрацював. Виходить економніше ніж газом, якщо дивитись на рахунки, в найхолодніші місяці я платив за електроенергію 2700 грн, за отоплення будинку 100 кв.м, бойлер від теплового насоса гріється, плюс в мене в гаражі кондиціонер, на другому поверсі, там обігріваю собі офіс. В друга обігрів будинку газом, в рахунку 2400, + електроенергія 500 і це при тому, що він ще камін протоплює раз на 2 дні. Звичайно мало даних щоб стверджувати, що це супер штукенція, але я попередні роки отоплював твердотопливним котлом Пальче, величезна машина дров згоряла, + їх порізати, порубати, поскладати, зберігати, і найголовніше 2 рази на день закидати в котел. В такому порівнянні, це просто небо і земля, я на 7 небі від щастя )

Ставили хлопці з Луцька, замовляв теж через Луцький магазин сантехніки по Волі

Можна якісь фото установки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...
  • 2 тижня потому...

Про ефективність СП при нагріві, та способи покращення ефективності

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@HWman думаю то не для нашого клімату. за той місяць теплого літа що в нас є, таке ніколи не окупиться. тим більше що в цей період кількість енергії від панелей просто величезна.

  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 23.01.2023 at 17:31, Dima4s сказано:

@HWman думаю то не для нашого клімату. за той місяць теплого літа що в нас є, таке ніколи не окупиться. тим більше що в цей період кількість енергії від панелей просто величезна.

А якщо я скажу, що окуплювалось за 2р(ще до війни) якщо продавати по Зеленому тарифу? 

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, HWman сказано:

А якщо я скажу, що окуплювалось за 2р(ще до війни) якщо продавати по Зеленому тарифу? 

є якісь розрахунки?
або графікі готової системи?
в нас гаряче літом буквально пару тижнів. всі інші дні температура далека навіть до 30. Не розумію що можна охолоджувати... Тим більше що панелі не закриті в корпус. а обдуваються.

Змінено користувачем Dima4s
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2р коли ти платиш лише за панелі та інвертор, а монтаж та підключення, зварювання каркасу, прокладка дротів і всілляке таке - своїми силами. 

Змінено користувачем HWman
... панелі та інвертор
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 26.01.2023 at 10:27, Dima4s сказано:

є якісь розрахунки?
або графікі готової системи?
в нас гаряче літом буквально пару тижнів. всі інші дні температура далека навіть до 30. Не розумію що можна охолоджувати... Тим більше що панелі не закриті в корпус. а обдуваються.

Видно , що людина в теплиці не була)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, sergkots сказано:

Видно , що людина в теплиці не була)

А що в теплиці?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 26.01.2023 at 19:29, HWman сказано:

2р коли ти платиш лише за панелі та інвертор, а монтаж та підключення, зварювання каркасу, прокладка дротів і всілляке таке - своїми силами. 

одне але, ціна підключення зеленого тарифу яка?

яка потужність з окупністю 2р?

 

і це проект чисто СЕС чи гібрид?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Factory сказано:

одне але, ціна підключення зеленого тарифу яка?

яка потужність з окупністю 2р?

 

і це проект чисто СЕС чи гібрид?

То я у свій час мав задоволення спілкуватись з людиною, котра поставила собі 10 кВт СЕС на базі GRID власними силами. 
Про Зелений тариф сильно не розпитував, просто мені дали коротеньке резюме - окупність приблизно 2 роки.

Змінено користувачем HWman
СЕС на базі GRID
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, HWman сказано:

А що в теплиці?

Ну так людина пише:

On 26.01.2023 at 10:27, Dima4s сказано:

в нас гаряче літом буквально пару тижнів. всі інші дні температура далека навіть до 30

А в теплиці навіть взимку при мінусі коли сонце блисне температура так підскакує що провітрювати потрібно. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...