Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


Рекомендовані повідомлення

  • Адміністратори

Приємно, що все більше людей починають рахувати, чого не доб'єшся від продавців. Жоден не скаже про те, "коли ж я почну заробляти" :)

А ситуація не така вже райдужна, бо по завершенню часу окупності  є дуже великі ризики, що те обладнання перестане працювати.

Хіба є вільні кошти, тоді можна ризикнути вкинутись в цю затію з продажею нагенерованої сонцем електроенергії і молитись на те, щоб після 4-5 років станція все ще буде працювати і генерувати ті ж об'єми і держава не переглянула в сторону зниження закупівельні ціни - тоді так, кожен рік буде приносити прибуток кращий ніж депозит в банку.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 750
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Хлопці, якої потужності треба фотоелемент для того щоб в сонячну погоду працював компютерний вентилятор 120мм? Хочу на пряму підключити для повітряного сонячного колектора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 часов назад, Dima4s сказал:

Хлопці, якої потужності треба фотоелемент для того щоб в сонячну погоду працював компютерний вентилятор 120мм? Хочу на пряму підключити для повітряного сонячного колектора.

Пара ось таких послідовно з'єднаних мають видати те що треба
http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=SOLAR-136X110-2W-6V
У мене такі, 6 В 300 мА при сонячному дні дають гарантовано, відповідно з'єднавши дві таких послідовно вийде 12 В 0.3 А.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 хвилин тому, HWman сказано:

Пара ось таких послідовно з'єднаних мають видати те що треба
http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=SOLAR-136X110-2W-6V
У мене такі, 6 В 300 мА при сонячному дні дають гарантовано, відповідно з'єднавши дві таких послідовно вийде 12 В 0.3 А.

Читав що пікова напруга 17в. Не згорит ьвентилятор? Чи то я щось не так зрозумів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Dima4s сказал:

Читав що пікова напруга 17в. Не згорит ьвентилятор? Чи то я щось не так зрозумів?

Напруга холостого ходу приведеної мною панелі  7.1 В.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, Dima4s сказано:

Хочу на пряму підключити для повітряного сонячного колектора.

Варіант природної конвекції розглядав? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, HWman сказано:

Напруга холостого ходу приведеної мною панелі  7.1 В.

Зрозуміло. дякую.
Ще питання. типу як сонце по трохи виходить, т оі напруга по трохи росте? типу 12в буде коли на них під прямим кутом засвітить сонце?

 

4 годин тому, sergkots сказано:

Варіант природної конвекції розглядав? 

Не хочу природню, Важко контролювати. А тут саме те що треба, коли э сонце- вентилятор працюэ,  А чим більше закручу гофру, тим,пишуть, більше прогріватиметься повітря.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я буду робити так як тут: http://www.solar-battery.com.ua/solnechnyiy-kollektor-svoimi-rukami/ 

59 хвилин тому, Dima4s сказано:

Не хочу природню, Важко контролювати. А тут саме те що треба, коли э сонце- вентилятор працюэ,  А чим більше закручу гофру, тим,пишуть, більше прогріватиметься повітря.

Мені здається, та й кругом пишуть, що недостатньо малого вентилятора (Для теплогенератора из пивных банок рекомендуется использовать высокопроизводительный вентилятор (200 — 270 м3/ч). При работе вентилятора с меньшей производительностью уменьшится КПД.). Я буду ставити щось типу https://www.nl.ua/ua/santehnika/sistemi_ventilyatsii/ventilyatori/ventilyator_Vents_125_k.html , але з можливістю регулювати оберти (потужність). Від сонячної батареї такий заживити можливо, але дороговато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Dima4s сказал:

Ще питання. типу як сонце по трохи виходить, т оі напруга по трохи росте? типу 12в буде коли на них під прямим кутом засвітить сонце?

Можна сказати так, причому чим пряміший кут до сонця тим більше виробка і навпаки, тобто чим більше сонячної енергії падає на панель тим більше вона видаватиме. 
У випадку повітряного колектора це в принципі норм рішення, мало сонця падає на колектор - вентилятор практично нічого не ганятиме, багато - працює на всю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, sasha2008lk сказано:

Я буду робити так як тут: http://www.solar-battery.com.ua/solnechnyiy-kollektor-svoimi-rukami/ 

Мені здається, та й кругом пишуть, що недостатньо малого вентилятора (Для теплогенератора из пивных банок рекомендуется использовать высокопроизводительный вентилятор (200 — 270 м3/ч). При работе вентилятора с меньшей производительностью уменьшится КПД.). Я буду ставити щось типу https://www.nl.ua/ua/santehnika/sistemi_ventilyatsii/ventilyatori/ventilyator_Vents_125_k.html , але з можливістю регулювати оберти (потужність). Від сонячної батареї такий заживити можливо, але дороговато.

поток 120 компютерноъ десь 100м3. Так як мій колектор буде раза в 2 менший( маю 2 непотрібні склопакети 150х70см), думаю вистачить і його. або поставлю на вхід і вихід по одному скинувши потужність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, Dima4s сказано:

поток 120 компютерноъ десь 100м3. Так як мій колектор буде раза в 2 менший( маю 2 непотрібні склопакети 150х70см), думаю вистачить і його. або поставлю на вхід і вихід по одному скинувши потужність.

Треба пробувати, було б непогано, якби працювало від сонця, зліплю каркас - спробую з різними вентиляторами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як думаєте, чи варто накривати колектор повітряний склопакетом? В мене валяються 4 16 4і .. Чи будут ьвони тепло пропускати достатньо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Dima4s сказано:

Як думаєте, чи варто накривати колектор повітряний склопакетом? В мене валяються 4 16 4і .. Чи будут ьвони тепло пропускати достатньо...

Можливо варто зробити універсальне кріплення - щоб і склопакет і так. Бо прорахувати важко - багато факторів. Хіба в неті пошукати чи хтось вже не робив такі експерименти.

З досвіду експлуатації теплиці можу сказати, що гріти може і взимку. В теплиці тільки сонце блиснуло відразу ставало жарко, доводилось відкривати на провітрювання. Накриття було сотовий полікарбонат - його я точно не раджу, соти швидко забиваються сміттям, ростуть водорості.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 17.10.2017 at 22:23, sergkots сказано:

Можливо варто зробити універсальне кріплення - щоб і склопакет і так. Бо прорахувати важко - багато факторів. Хіба в неті пошукати чи хтось вже не робив такі експерименти.

З досвіду експлуатації теплиці можу сказати, що гріти може і взимку. В теплиці тільки сонце блиснуло відразу ставало жарко, доводилось відкривати на провітрювання. Накриття було сотовий полікарбонат - його я точно не раджу, соти швидко забиваються сміттям, ростуть водорості.

при роботі вентилятора на всю- різниця температури на вході і виході- 15 градусів. я очікував більшого...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 хвилин тому, Dima4s сказано:

при роботі вентилятора на всю- різниця температури на вході і виході- 15 градусів. я очікував більшого...

Об'єм повітря, та площа нагрівального покриття невеликі. У тебе жесть? Яка товщина?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, sergkots сказано:

Об'єм повітря, та площа нагрівального покриття невеликі. У тебе жесть? Яка товщина?

15 метрів гофротруби 120тки. алюміній 0.1 мм. 70х290см. 120мм вентилятор від компа

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Dima4s сказано:

15 метрів гофротруби 120тки. алюміній 0.1 мм. 70х290см. 120мм вентилятор від компа

А фото конструкції можна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю, що мала площа нагрівання на такий великий об"єм повітря. Якби труба була діаметром 50 мм... Хоча і цього достатньо, якщо повітря буде братись з приміщення, в якому температура буде +18, а на вулиці -5, приріст температури в 10 гр. вже допоможе зекономити на опаленні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минут назад, Dima4s сказал:

 

Ще є зміст правильно підібрати кут відносно сонця, я думаю ти помітив як ведуть себе сонячні панелі в цьому контексті, те ж саме актуально і для колектора.

І ще одне, хочеш більшу різницю температури - зменшуй повітряний потік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, HWman сказано:

@Dima4s не встиг розгледіти на відео, у тебе пофарбована труба у чорне чи ні?

я на стіну почеплю. тмоу кут не вийде особо міняти. труба пофарбована.
Думаю чи варто морочитись і ставити чітко на південь.. бо в мене стіна від півдня градусів на 30 повернута на захід

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Dima4s сказал:

Думаю чи варто морочитись і ставити чітко на південь.. бо в мене стіна від півдня градусів на 30 повернута на захід

Є цілі формули розрахунку оптимального кута, навтіь колись бачив онлайн калькулятор. Спробуй погуглити, якщо цікаво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне, тобі треба було врахувати природну конвекцію, тобто вентилятор розмістити знизу, а вихід теплого повітря зверху. Чи я проґавив цей момент на відео?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, HWman сказано:

І ще одне, тобі треба було врахувати природну конвекцію, тобто вентилятор розмістити знизу, а вихід теплого повітря зверху. Чи я проґавив цей момент на відео?

так і зроблено. прост оця махіна важка і я сам не можу її поставити в вертикальне положення) тому тестував в вертикальному.

 вичитав таке " Лучше всего, если рабочая плоскость солнечного коллектора будет обращена на юг. Но небольшое небольшое отклонение (до 30°) на восток или запад практически не влияет на производительность системы. "

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...