Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


Рекомендовані повідомлення

9 минут назад, HWman сказал:

І ще одне, тобі треба було врахувати природну конвекцію, тобто вентилятор розмістити знизу, а вихід теплого повітря зверху. Чи я проґавив цей момент на відео?

image.png.aca7175d102c649e90df26bf19a096eb.png
Ось так я бачу ідеальний повітряний сонячний колектор

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 750
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Щойно, HWman сказано:


Ось так я бачу ідеальний повітряний сонячний колектор

http://prntscr.com/gzedax

так краще. різкі повороти сильно зменшують потужність вентилятора

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Dima4s сказал:

http://prntscr.com/gzedax

так краще. різкі повороти сильно зменшують потужність вентилятора

Проте починає мати місце природна конвекція, але це так... На мій хлопський розум, як то кажуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, HWman сказано:

Проте починає мати місце природна конвекція, але це так... На мій хлопський розум, як то кажуть.

перевірю як вчеплю)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Dima4s сказал:

перевірю як вчеплю)

Ти не рахував корисну площу твого колектора?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, HWman сказано:

Ти не рахував корисну площу твого колектора?

по розміру скла десь 2м2.  гофра кругла,площа більша. але я не шарю як то рахувати)

  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, Dima4s сказал:

http://prntscr.com/gzedax

так краще. різкі повороти сильно зменшують потужність вентилятора

http://solarsistem.ru/vozdyshniy_collector_iz_gofro_trubi.php

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, HWman сказано:

Зверніть увагу як вкладені труби. Повітря нагрівається та поступово підіймається вгору.

1 година тому, HWman сказано:

image.png.aca7175d102c649e90df26bf19a096eb.png
Ось так я бачу ідеальний повітряний сонячний колектор

А ти вже неправильно розмістив - у тебе повітря при нагріві йде вгору - потім вниз і так кілька разів.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені гофра не подобається в колекторі - тепло передається тій частині труби, що не гріється. Гадаю, що плоский має працювати краще.

Такий наприклад:

http://ecotown.com.ua/news/YAk-zmaystruvaty-povitryanyy-sonyachnyy-kolektor-dlya-obihrivu-budynku/

 

Єдине, мені здається можна взяти зачорнену фольгу - є груба, більш плотна ніж харчова. Вона тонка та швидше прогрівається. Ну і утеплити з іншої сторони з тепловим екраном (те, що клеють за батареями опалення).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, sergkots сказано:

Мені гофра не подобається в колекторі - тепло передається тій частині труби, що не гріється. Гадаю, що плоский має працювати краще.

Такий наприклад:

http://ecotown.com.ua/news/YAk-zmaystruvaty-povitryanyy-sonyachnyy-kolektor-dlya-obihrivu-budynku/

 

Єдине, мені здається можна взяти зачорнену фольгу - є груба, більш плотна ніж харчова. Вона тонка та швидше прогрівається. Ну і утеплити з іншої сторони з тепловим екраном (те, що клеють за батареями опалення).

Спинка утеплена 5см вати. На ній картон товстий і фольга тоді вже гофра

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, Dima4s сказано:

Спинка утеплена 5см вати. На ній картон товстий і фольга тоді вже гофра

А боки як? 

Взагалі завдання гофри ускладнене - гріється вона із зовнішньої сторони, передає тепло через метал на сторону, що не освітлюється, далі гріє повітря, що всередині. Досить довга теплопередача виходить. В плоскому фольга нагрілась і відразу всією площею (спереду, між фольгою та склом) передає тепло повітрю. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, sergkots сказано:

А боки як? 

Взагалі завдання гофри ускладнене - гріється вона із зовнішньої сторони, передає тепло через метал на сторону, що не освітлюється, далі гріє повітря, що всередині. Досить довга теплопередача виходить. В плоскому фольга нагрілась і відразу всією площею (спереду, між фольгою та склом) передає тепло повітрю. 

Боки еппс 2см і фольга на верх.
Є на ютубі мужик що робив гофрований і проский з фольги. по йог овисновках гофрований має вищий ккд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Dima4s сказано:

Боки еппс 2см і фольга на верх.
Є на ютубі мужик що робив гофрований і проский з фольги. по йог овисновках гофрований має вищий ккд.

Хм! А як і чим він робив заміри?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Dima4s

Те, що він сам і написав:

Цитувати

Ошибка была в том, что в этом коллекторе я не покрыл фольгой гипсокартон! Переизлучение инфракрасное уходит в гипсокартон и далее в стену!

У нього коли фольга нагрівалась, то через задню стінку передавала тепло через інфрачервоне випромінювання.

Утеплення має бути багатослойним - мінвата + фольга + мінвата. Біля стіни можна і пінопласта 10 ще вчепити. Тоді фольга, що між мінватою, відбиває тепло назад.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, sergkots сказано:

@Dima4s

Те, що він сам і написав:

У нього коли фольга нагрівалась, то через задню стінку передавала тепло через інфрачервоне випромінювання.

Утеплення має бути багатослойним - мінвата + фольга + мінвата. Біля стіни можна і пінопласта 10 ще вчепити. Тоді фольга, що між мінватою, відбиває тепло назад.

я не розумію чому в нього набагато більша різниця температур.. ніби все так само та ж гофра)
 площа в 2 рази вища і вентилятор точно раза в 2 потужніший о_О я десь лоханувся чи що)
А на рахунок колектора з фольги- може колись зроблю) на стіні місця вистачає))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, sasha2008lk сказано:

Я думаю, що мала площа нагрівання на такий великий об"єм повітря. Якби труба була діаметром 50 мм... Хоча і цього достатньо, якщо повітря буде братись з приміщення, в якому температура буде +18, а на вулиці -5, приріст температури в 10 гр. вже допоможе зекономити на опаленні

що думаєш про відстань від абсорбера до скла? в мене 1-2см. В неті зустрічав думку що треба більше. 5 а краще 10..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Dima4s сказано:

що думаєш про відстань від абсорбера до скла? в мене 1-2см. В неті зустрічав думку що треба більше. 5 а краще 10..

Думаю, що немає особливого значення.

На рахунок температури. Візьмемо метр гофри, площа поверхні приблизно S=2*3,14*R*H=2*3,14*0,06*1=0,3768 м.кв., об"єм V=3,14*R*R*H=3,14*0,06*0,06*1=0,11304 м.куб. В тебе під сонячні промені попадає близько третини площі (0,123 м.кв.). Якби об"єм гофри був в два раза менший, при тій самій площі нагрівання, наприклад еліпс, чи розрізана труба по діаметру, думаю повітря нагрілося  до більшої температури.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, sasha2008lk сказано:

Думаю, що немає особливого значення.

На рахунок температури. Візьмемо метр гофри, площа поверхні приблизно S=2*3,14*R*H=2*3,14*0,06*1=0,3768 м.кв., об"єм V=3,14*R*R*H=3,14*0,06*0,06*1=0,11304 м.куб. В тебе під сонячні промені попадає близько третини площі (0,123 м.кв.). Якби об"єм гофри був в два раза менший, при тій самій площі нагрівання, наприклад еліпс, чи розрізана труба по діаметру, думаю повітря нагрілося  до більшої температури.

шось не сходиться. тому що виходить що площа моїх 15 м гофри+- менша ніж площа скла яке там стоїть) на сонце попадає 16см окружності.


Збільшення відстанні обгрунтовують тим що повітря як ізолятор між абсорбером і склом не даватиме нагріватись склу і віддавати тепло назад.


 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Dima4s сказано:

шось не сходиться. тому що виходить що площа моїх 15 м гофри+- менша ніж площа скла яке там стоїть) на сонце попадає 16см окружності.

 

 

slide_6.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Dima4s сказано:

Збільшення відстанні обгрунтовують тим що повітря як ізолятор між абсорбером і склом не даватиме нагріватись склу і віддавати тепло назад.

Тут цілком згоден, але треба підібрати оптимальну відстань. З збільшенням відстані збільшується об"єм повітря в корпусі, адже гофра віддає тепло не тільки в середину абсорбера, але й зовні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Dima4s сказано:

що думаєш про відстань від абсорбера до скла? в мене 1-2см. В неті зустрічав думку що треба більше. 5 а краще 10..

У склопакетах до 8 мм (приблизно), якщо більше вже починаються конвективні процеси. Тобто коли мала відстань - повітря не рухається активно. Коли велика то гаряче підіймається вгору, холодне опускається - процес передачі тепла відбувається значно активніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, sergkots сказано:

У склопакетах до 8 мм (приблизно), якщо більше вже починаються конвективні процеси. Тобто коли мала відстань - повітря не рухається активно. Коли велика то гаряче підіймається вгору, холодне опускається - процес передачі тепла відбувається значно активніше.

при малій відстані і великій різниці температур- склопакет лопає. дивився відео про це. не можна робити таку малу відстань.

Хто вкурсі де в нас купити таке??
https://www.olx.ua/obyavlenie/datchik-temperatury-tsifrovoy-termometr-s-zhk-displeem-ot-50-do-70-IDwwf08.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...