Перейти до змісту

Закон про відео і фотозйомку в Україні


Kypidon

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Останнім часом дуже часто модна побачити людей які фіксують ті чи інші правопорушення, а також самих правопорушників. Більшість з них говорять "...по закону ти мене не маєш права знімати, я тебе засуджу!". Скільки шукав в інтернеті закони про дозвіл (заборону) відео і фотозйомки так нічого і не прояснив... Підкажіть де і при яких обставинах проста пересічна людина може вести зйомку? Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також багато цікавився цим, але знаю тільки одне, що в своєму авто маю право знімати все і кого завгодно, наприклад при зупинці гаі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не пам"ятаю точно, але в громадських місцях відсутність заборони означає дозвіл

Типу ви можете знімати будь-кого, крім випадків що той будь-хо скаже "я не хочу щоб мене знімали"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я десь читав що можна знімати на вулиці, на мітингах і ще на якихось зібраннях. На рахунок даі то чув що зараз вийшов якийсь закон який забороняє знімати працівників даі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знімати можна будь де в громадських місцях. якщо це держ службовці - то вони на роботі, а отже на той момент вони при виконання - їх знімати можна будь де крім спец об"єктів з обмеженим доступом.

працівники даі при виконанні - отже знімати їх теж можна.

закон знайти легко в інтернеті

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цивільний Кодекс України, Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Коментар під спойлером

Коментована стаття передбачає захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відео зйомки. Дане положення є суттєвою гарантією реалізації багатьох особистих немайнових прав: права на індивідуальність (ст. 300 ЦК України), права на особисте життя (ст. 301 ЦК України), права на повагу до гідності та честі (ст. 297 ЦК України), права на недоторканість ділової репутації (ст. 299 ЦК України) тощо.

Під поняттям "фото-, кіно-, теле-, чи відео зйомка" слід розуміти процес фіксації фактів на відповідний фото-, кіно-, теле-, чи відеоносій. Оскільки процес відповідної зйомки може суттєво порушувати певні особисті немайнові права фізичної особи, то законодавець визначає, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. При цьому, законодавець виходить з того, що згода фізичної особи може виражатись як у письмовій так і в усній формі, в тому числі і шляхом конклюдентних дій. Конкретна ж форма повинна бути обумовлена обставинами, при яких провадиться відповідна зйомка. Але в будь-якому випадку, така згода на проведення фото-, кіно-, теле-, чи відео зйомки фізичної особи повинна бути отримана до моменту початку зйомки.

Проте, в окремих випадках згода особи на зйомку презюмується, тобто фізична особа вважається такою, що погодилась на зйомку, аж поки вона не виразить своє заперечення щодо цього. До таких випадків презумпції згоди на знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку законодавець відносить зйомки, які проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. У випадку, коли фізична особа заперечила щодо її фіксації на відповідну плівку, то зйомка повинна бути припинена, а моменти з її участю вилучені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

одним словом знімати на вулиці можна але якщо мені скажуть припинити я маю припинити...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це про фізичні особи. а щодо об'єктів приватної власності є якійсь закон?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайців знамати не те, що можна, а треба, бо вони тоді відразу стають "паїньками". :)

а деколи і мову втрачають)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви ніколи не помічали різницю спілкування даі на камеру і без неї? То просто капець якийсь!!!))) Сама доброта і чесність!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви ніколи не помічали різницю спілкування даі на камеру і без неї? То просто капець якийсь!!!))) Сама доброта і чесність!!

помічав)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Прикольно, прийшов собі на дископляскі, а якесь чмо тебе пофоткало, потім вивісило твою рожу на підпитку при вході, бо тіпа прикольно виглядає, захочеш йому "начистити чайника", скаже що він на це все має (мав) повне право.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я якось виставив пред*яву Приват Банку, що не хочу,щоб мене знімали через вебку, викликав головного манагера, та пішла спілкуватися з юристом, через 5хв повідомила, що не фотографувати мають право лише ті люди, у яких в паспорті стоїть відмітка - фото та відео зйомка забороненна (а це в середньому наші улюбленні депутати). от прийшлося фоткатися, щоб обновити данні і забрати грошики =(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в США кілька разів подавали в суд на держ управління шоссе (чи якось так), яке слідкує за лімітом швидкості, і фотографує порушників, так от людина,яка нарушила, їхала в готель разом з коханкою. Штраф із фото прийшов йому по адресу, це побачила його дружина, подала на розлучення, забрала собі половину. Зрадник же подав в суд і відсудив кілька мілліонів. то тепер автоматично всі,хто зправа від водія заштриховується, і цим користуються автомобілісти із правим кермом =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в США кілька разів подавали в суд на держ управління шоссе (чи якось так), яке слідкує за лімітом швидкості, і фотографує порушників, так от людина,яка нарушила, їхала в готель разом з коханкою. Штраф із фото прийшов йому по адресу, це побачила його дружина, подала на розлучення, забрала собі половину. Зрадник же подав в суд і відсудив кілька мілліонів. то тепер автоматично всі,хто зправа від водія заштриховується, і цим користуються автомобілісти із правим кермом =)

Прикольно))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в США кілька разів подавали в суд на держ управління шоссе (чи якось так), яке слідкує за лімітом швидкості, і фотографує порушників, так от людина,яка нарушила, їхала в готель разом з коханкою. Штраф із фото прийшов йому по адресу, це побачила його дружина, подала на розлучення, забрала собі половину. Зрадник же подав в суд і відсудив кілька мілліонів. то тепер автоматично всі,хто зправа від водія заштриховується, і цим користуються автомобілісти із правим кермом =)

зато у нас видно все лица(((
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я якось виставив пред*яву Приват Банку, що не хочу,щоб мене знімали через вебку, викликав головного манагера, та пішла спілкуватися з юристом, через 5хв повідомила, що не фотографувати мають право лише ті люди, у яких в паспорті стоїть відмітка - фото та відео зйомка забороненна (а це в середньому наші улюбленні депутати). от прийшлося фоткатися, щоб обновити данні і забрати грошики =(

Шото мені інтуїція підказує, що тебе розвели. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а як щодо магазинів?

вони то чіпляють на двері значки з перекресленим фотіком, але ж ніби по закону заборонити не мають права? чи я помиляюсь?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а як щодо магазинів?

вони то чіпляють на двері значки з перекресленим фотіком, але ж ніби по закону заборонити не мають права? чи я помиляюсь?

Магазини можуть багато чого понаклеювати, це не означає що треба обов'язково виконувати. Так, з морозивом не можна, з собаками не можна, але фотографувати і заходити з сумкою чи рюкзаком можна, інакше це суперечитиме нормам Цивільного кодексу які не забороняють фото-відеозйомку в громадських місцях, яким являється приміщення магазину. А ще магазини таки відповідають за збереження ваших речей в камері схову, не дивлячись на всякі липові наклейки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вони то чіпляють на двері значки з перекресленим фотіком, але ж ніби по закону заборонити не мають права?

Згідно Конституції України та Закону України "Про інформацію", Ви маєте право збирати, зберігати інформацію будь-яким зручним для Вас способом, будь то фото чи відеозйомка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

повністю згідний, але ж потрібно звернути увагу на те, що магазин - це вже приватна територія,яка працює з 9 ранку до 9 вечора, там є своя охорона,яка слідкує за "порядком" + у бізнесі існує питання конфіденційності (звісно,кожен може прийти і глянути), але коли фото та відео звіт - це вже інше (наприклад як доказ на свідченнях) + по офто можна, наприклад, роздивитися щось новеньке, а потім скопіювати.

якось, перед захистом дипломного працював в магазині "Адідас", там охорони не було (так як вона лякає покупців). і коли тирили спортивний костюм від Порше за 15к грн, то знімали по 300грн з усіх,навіть якщо мене на змінні і не було. Камер схову немає, тому просили показувати все, що є у пакетах,на що відвідувачі говорили,що то приватне і не показували, внаслідок чого крали. і саме головне, могли легко прийти якісь бомжі та поміряти речі, НО ФОТО ТА ВІДЕО ЗЙОМКА БУЛА ЗАБОРОНЕНА!

Saddy, в корінь не вірно =)

є така штука як Гугл око, от СБУ забороняє його використовувати на нашій території,так як вважає його шпигунським пристроєм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є така штука як Гугл око, от СБУ забороняє його використовувати на нашій території,так як вважає його шпигунським пристроєм.

можна все, що не заборонено. якщо використання якогось пристрою підпадає під формулювання спеціальний технічний засіб, то його використовувати неможна.

магазин "адідас" і інші подібні, не значить, що поступають правильно. наклейки про заборону фото- та відеозйомки висять на кожному магазині, але це порушення закону! якщо я прийду в там-там і захочу порівняти наприклад ціни на деякі товари із Сільпо, щоб знати, де вигідніше купувати, і буду не записувати назви в блокнот, а фоткати на телефон чи фотоапарат, то ніхто не зможе мені це заборонити. якщо в магазині адідас я захочу зфотографувати спортивний костюм, наприклад для того, щоб показати сину, чи він йому подобається, я маю право це зробити!

почитай уважно ЗУ "Про інформацію" та Конституцію.

для лінивих:

ЗУ "Про інформацію"

Стаття 5. Право на інформацію

1. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Стаття 7. Охорона права на інформацію

1. Право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.

2. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Стаття 14. Інформація про товар (роботу, послугу)

1. Інформація про товар (роботу, послугу) - відомості та/або дані, які розкривають кількісні, якісні та інші характеристики товару (роботи, послуги).

П.С. мінус не від мене

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...