Перейти до змісту

Доля Windows XP


snouden

  

156 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Шкода Windows XP 64 bit, з точки зору швидкості та надійності вона краща, за вісту, сімку чи 8. Але з софтом все погано: нові драйвери не випускаються, скайп не працює (тому що найостанніший сервіс пак для хр64 - другий). Але як робоча надійна лошадка - те, що потрібно.

Шкода, що майкрософт не розвинув її далі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 143
  • Створено
  • Остання відповідь

Шкода Windows XP 64 bit, з точки зору швидкості та надійності вона краща, за вісту, сімку чи 8. Але з софтом все погано: нові драйвери не випускаються, скайп не працює (тому що найостанніший сервіс пак для хр64 - другий). Але як робоча надійна лошадка - те, що потрібно.

Шкода, що майкрософт не розвинув її далі.

Свого часу і машина копійка була хороша, але зараз її випускати немає сенсу. Так із ОС.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про "копійку" невдале порівняння. ОС - це, по суті, всього-навсього інтерфейс. Тобто, в твоєму прикладі, кермо, педалі, кнопки, спідометр і т.д... І сенс він (інтерфейс) має доти, доки він виконує свої фукції. А інші кольори, іконки, вигляд вікон - це все одежинки на ляльці.

Приміром, що може "Win-вісімка" на звичайній машині такого, що не може ХР? Чим вона суттєво відрізняється, чим таким вона істотно є "вищим" рівнем відносно ХР? Теж саме копіювання/видалення/переміщення файлів, теж саме програвання музики, відтворення відео (та й то, це не самою ОС, а за допомогою сторонніх програм), теж саме серфування інтернетом (і тут теж ОС не особо при ділах)... Друк на принтері - нічого нового тут не придумаєш... Та й інтерфейсу це теж не стосується...

Створення мережі? Як на мене, в ХР тут зроблено все набагато простіше і зрозуміліше для звичайного юзера.

Підключення мобілок/планшетів/смартів? Дааа, тут вісімка "впєрєдіпланєтивсєй", але й це можна було вправити ХРюші одним SP, а не створенням "принципово нової ОС"...

Це все бабки, просто бабки. Мєлкософту ж треба чимось заробляти, от і тулять типу "нову" ОС всіма методами. А методів вистачає. Один з них і є та відсутність драйверів для "нового" обладнання під "стару" ХР. Тільки не треба розповідати, що це тому, що "стара" ХР фізично не може працювати з "новим" обладнанням :) Це тому, що виробники мають підкилимні домовленості і взаємовигідні "тенденції прогресу".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про "копійку" невдале порівняння. ОС - це, по суті, всього-навсього інтерфейс. Тобто, в твоєму прикладі, кермо, педалі, кнопки, спідометр і т.д... І сенс він (інтерфейс) має доти, доки він виконує свої фукції. А інші кольори, іконки, вигляд вікон - це все одежинки на ляльці.

Приміром, що може "Win-вісімка" на звичайній машині такого, що не може ХР? Чим вона суттєво відрізняється, чим таким вона істотно є "вищим" рівнем відносно ХР? Теж саме копіювання/видалення/переміщення файлів, теж саме програвання музики, відтворення відео (та й то, це не самою ОС, а за допомогою сторонніх програм), теж саме серфування інтернетом (і тут теж ОС не особо при ділах)... Друк на принтері - нічого нового тут не придумаєш... Та й інтерфейсу це теж не стосується...

Створення мережі? Як на мене, в ХР тут зроблено все набагато простіше і зрозуміліше для звичайного юзера.

Підключення мобілок/планшетів/смартів? Дааа, тут вісімка "впєрєдіпланєтивсєй", але й це можна було вправити ХРюші одним SP, а не створенням "принципово нової ОС"...

Це все бабки, просто бабки. Мєлкософту ж треба чимось заробляти, от і тулять типу "нову" ОС всіма методами. А методів вистачає. Один з них і є та відсутність драйверів для "нового" обладнання під "стару" ХР. Тільки не треба розповідати, що це тому, що "стара" ХР фізично не може працювати з "новим" обладнанням :) Це тому, що виробники мають підкилимні домовленості і взаємовигідні "тенденції прогресу".

Та сама копійка і зараз виконує ті самі функції, так що порівняння доречне, тільки чомусь роблять інші машини, трошки економічніші, трохи комфортніші, зі всілякими примочками. Оте "трошки" і є причиною чому їх витіснили інші.

І різниця між XP та навіть сімкою (не кажучи вже про вісімку) дуже велика, це значний якісний скачок, може і зразу не всім помітний, але спитайте в спеців, вони вам скажуть. Та сама сімка набагато краще співпрацює з багатоядерними процами, а XP вийшла ще коли їх не було. На рахунок що можна випустити сервіс пак, то це не завжди можливо. Інколи новий продукт випустити набагато простіше та більш вигідніше ніж переробляти майже відпрацьований ресурс.

Це як зробити із копійки сучасний ферарі. Можна тюнінгувати і отримати чудо в пєрьях, а можна зконструювати по-новому і отримати швидкісний ікомфортний автомобіль.

P.S. Да, якби все було б так як ви описували то ХР би ще розвивали і розвивали. А те що люди за хорошу роботу чи новий продукт (ОС) хочуть грошей це нормально. Хто не хоче платити вибирайте безкоштовні лінукси.

P.S.S. ХР від сімки десь так само відрізняється як і ХР від віндовс 98, але ж ви не б'єте себе в груди що жити не можете без допотопної 98-ки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"І різниця між XP та навіть сімкою (не кажучи вже про вісімку) дуже велика, це значний якісний скачок, може і зразу не всім помітний, але спитайте в спеців, вони вам скажуть." :) в спеців? Це в кого? В Біла Гейтса? Чи в небожителів? Я користуюсь комп'ютерами з часів DOSа, з БеКашок, ДВК, Ямах, Корветів, Спктрумів, 386-х, 486-х і т.д. Але то, певно, не то... Специ - вони краще знають! Їм тра вірити ;)

:) з "копійки" ферарі? Ще раз повторю, не плутай залізяку і інтерфейс. От якщо б на "копійку" поставити ракетний двигун, приміром, і приробити крила, то вже "копієчного" інтерфейсу (кномпочок, ричажків і датчиків) дійсно б не вистачило. А от коли "копійка" всередині не міняється, мотор той же, підвіска та ж, то й зміна інтерфейса - це чисто тюнінг, на любителя.

До чого я... А до того, що теперішня штучна відмова від "старої" ОС робиться брудними прийомами. Перестав працювати Скайп, не пишуться драйвера для нової периферії - це все штучний примус до переходу на "нову" ОС, і проплачений він мєлкософтом. Може не проплачений, а іншими домовленностями, бартерами, шахєр-махєрами, але це не чесно робиться по відношенню до нас, споживачів.

Ти пишеш "Оте "трошки" і є причиною чому їх витіснили інші" - ХТО витіснив??? Якби в нас був вибір, і ми все частіше обирали б і обирали б "нову" ОС, - от в такому випадку твої слова б відповідали дійсності. А зараз нас тупо змушують переходити на "нову" ОС. А це за собою тягне і примус міняти і залізо, бо старе (яке ще повністю виконує свої функції) вже не може вдовольнити запити тієї "нової" ОС. В результаті, збагачуються виробники, як софта, так і заліза... Тобто, вигідно всім... крім нас. Бо за нас "вибрали".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ХР від сімки десь так само відрізняється як і ХР від віндовс 98

Windows XP це Windows NT 5.1, Windows 7 - Wndows NT 6.1 (версія ядра)

Windows 98 це взагалі не NT. І де більша різниця?

Windows 98 нормально не підтримує вай фай, флешки, мережі поверхнево, немає NTFS (макс файл - 4гбайт), багатоюзерність машини чисто формальна, і найголовніше ядро ще по суті win 95 де дуже багато 16 бітного коду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От я, наприклад, теж довго не хотів переходити на сімку, але попрацювавши в ній на роботі більше року, вже не зміг повернутися на XP. Для мене важливою перевагою 7 над ХР є здатність останньої зберігати вид сортування файлів у всіх папках після перезавантаження, зручний пошук файлів (поле пошуку у кожному вікні), оптимізація роботи з ССД, зручне керування доступом для розшарених папок. Останнім часом ХР не ставлю за винятком випадків, коли немає драйверів на 7, також ХР стоїть на VirtualBox (щоб багато місця не займала).

Питання для тих, хто користується вісімкою, як на вашу думку, чим 8 краща за 7 та для чого варто на неї переходити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нема Аеро, системка постабільніша та швидша (пруф -

)

Собсно для мене 8.1, це те, як мала виглядати Win 7.

Ну і мабуть вдосконаналений проводник. І так по мелочі баловство, всякі хмарки, типу OneDrive - може комусь треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кіліманджаро,

До перечисленого snouden'ом добавлю: вбудований віртуальний привід, вбудований антивірус, копіювання в декілька потоків відображаються в одному вікні з можливістю паузи, швидше встановлення, windows update краще знаходить драйвера, зручний диспетчер задач, не росте в об'ємах системний диск, легко активовується ключем офлайн. Це тільки те, що пригадалось зразу.

Так, Windows 8.1 далеко не ідеальна ОС. Більше того, в ній є серйозні промахи: раціональність плиткового інтерфейсу, "функціонал" кнопки пуск, бокова спливаюча панель. Проте переваг явно більше. Як мінімум, для мене.

Десь я вже ділився лінком... Продублюю. «Исправленная» Windows 8 Джозефа Машалани. Дуже вже мені близьке бачення удосконалення вісімки. Маю надію, що воно надихне мікрософтових при створенні дев'ятки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, в декого з аналогіями не зовсім порядок)) Звичайно що порівняння з автомобілями та ОС умовне, але воно зрозуміле для більшості людей тому і приводжу.

Тепер на рахунок 64-бітної ХР та сімки - ХР в цьому плані програє дуже сильно, а проци і об'єм оперативки на сьогодняшній день самі знаєте які.

Для всіх плачущих за ХР, ніхто вас не заставляє переходити на щось, вас взагалі ніхто не завтавляє користуватись компом і комп'ютерною технікою, друкуйте собі на печатальній машинці та радійте що нікому не потрібно нічого платити. Вам ніхто і не обіцяв що все життя ХР буде існувати, і ви користуючись чужим титанічним трудом (на 99% безкоштовно, читай нелегально) ще й качаєте свої права комусь хто вкалує розумом і цим заробляє бабкі. Та зробіть самі своїми руками щось подібне, віддайте за це все своє життя і ще й готуйтесь що ваш безкоштовний продукт (ви ж не будете за це брати гроші, бо як же ш) будуть нещадно критикувати.

Якби весь бізнес працював безкоштовно то це був би не бізнес а благодійність, тільки чомусь історично світ так не складається як вам хочеться. Цікаво чому ж? Питання до того хто не хоче платити за нові ІТ-продукти - ви готові працювати безкоштовно на своїй роботі? Тільки чесно? Ось ви і дали відповідь на свої ж дивування.

А хто взагалі купував чесно ОС чи програми? Багато в нас таких? Такий вже в нас менталітет український. Вкрасти, взяти хабар, кинути сміття не в пристосованому місці - і вважати це нормою. Та ще й кричати на інших що хтось за програмний (високоінтелектуальний) продукт хоче грошей, причому чесно зароблених.

Мені взагалі це смішно звучить, оце скиглення. Ми йдемо в Європу, там люди на відміну від нас цивілізовані, і нам потрібно теж вчитись у них всього того, що у нас не так а в них є нормою. Там люди платять і нічого, живуть. А нам подай безплатно і ще й на все життя. Як говориться стидно таваріщі.

Ну і на кінець ХР ще працює, так що можете ще трохи покайфувати. А в той же час мільйони чи навіть мільярди людей будуть іти прогресивним шляхом технологій, в якому ХР буде місце хіба що в музеї. Хочете того ви чи ні.

Ну і ще наостанок дуже впертим: якщо вам так подобається то вважайте сімку якимось мега сервіс паком ХР, над яким люди звичайно дуже попрацювали. І хочуть оплату своєї праці. І ще можливо що хтось на цьому заробить. Але якби Майкрософт була не прибутковою а благодійною організацією, то можливо на сьогодні був би інший гігант ІТ-галузі,і називався б наприклад Лінукс Корпорейшен, який би випускав свою інтелектуальну і платну продукцію, і всеодно ви б на нього гнали бочку, за що ж це він гроші так безбожно дере. А в Майкрософті працювала б кучка волонтерів і спромоглися б вони на не зовсім зручні для користувача зате безкоштовні продукти.

Ви ще б на Епл нагнали, щоб вони випускали безкоштовні айфони)))) Як ще вам волося дибом не стане коли почуєте ціну на новинку Айфон 6.

Та ладно, щось я заболтався, але суть ви зрозуміли. Нікого не хочу образити, думку свою висказав. Опонуйте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і на кінець ХР ще працює, так що можете ще трохи покайфувати. А в той же час мільйони чи навіть мільярди людей будуть іти прогресивним шляхом технологій, в якому ХР буде місце хіба що в музеї. Хочете того ви чи ні.

Зловеще ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

andrik_w, опонувати? Ти такої ахінеї наніс, що навіть невідомо на що опонувати...

"... друкуйте собі на печатальній машинці... ви користуючись чужим титанічним трудом ще й качаєте свої права... зробіть самі своїми руками... А нам подай безплатно... " Хлопче, ти взагалі про що??? З твого "многабукаф" я зробив висновок, що ти ані слова не зрозумів з того, що я писав. Ніхто тут не каже, що Він7 чи Він8 погана чи непотрібна, ніхто не агітує користуватись піратськими версіями і гнобити бідного БілаГейтса. Зрозуміло, що на нову машину ніхто ХР ліпити не буде. Тобі говорять про те, що якщо я маю те, що я маю, і воно мені виконує все, що я від нього хочу, і воно мене влаштовує, і я за нього платив! - то чому я зараз маю по чиїйсь забаганці переходити на щось типу краще?!?! При чому не безкоштовно, а витрачаючи СВОЇ гроші з-за ЧИЙОГОСЬ примусу?!?

... Ще й ціну 6-го айфона сюди до чогось приплів... Ти мені в гаманець заглядав, що знаєш, від чого в мене волосся дибки ставати буде? А якщо вже й зацепив айфон, то проведем і тут паралелі - скажи, від появи 5-го айфону 3-й чи 4-й айфон перестав працювати? А чи може хоча б функції їх якісь заблокувались? Ні? А від появи 6-го щось таке буде? Теж, думаю, що ні. Ото ж то!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хороший, перевірений часом: сканер, принтер і залізо ПК, на якому працює під звичайним користувачем, звичайний верстальник тексту.

ХР для такої потреби за очі вистачить ще на довгі роки. При тому що, бв залізяк повно, а зайвих гектарів оперативки не треба.

Для навчання, повністю вистачає старенької платформи з 2-3 гб оперативки, щоб не звертати увагу на купу запущених вкладок браузерів. Двоядерного проца під 775 сокет, майже любого покоління, бажано на 45нм процесі, а все інше то від лукавого. Якщо мова не йде про якесь специфічне-важке ПЗ.

"Довгі" - 2-3 роки (а далі буде нова хвиля дешевого апгрейду), якщо мова йде про економ варіант. Бо коли гроші є, то можна складати перспективніші конфігурації, з любою ОС.

Але, зекономивши, можна купити непоганий планшет, чи телефон і мати досить корисний ПК "на базі"))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"І різниця між XP та навіть сімкою (не кажучи вже про вісімку) дуже велика, це значний якісний скачок, може і зразу не всім помітний, але спитайте в спеців, вони вам скажуть." :) в спеців? Це в кого? В Біла Гейтса? Чи в небожителів? Я користуюсь комп'ютерами з часів DOSа, з БеКашок, ДВК, Ямах, Корветів, Спктрумів, 386-х, 486-х і т.д. Але то, певно, не то... Специ - вони краще знають! Їм тра вірити ;)

а нащо бути спецом, запустіть громістку операцію для процесора 4 ядрами і 4-8 гб оп, наприклад, на xp 64 , а потім на тій же ж машині поставте 8-ку 64 і ту саму операцію виконайте. От і побачите, де по часу швидше пройде. Та навіть між 7 і 8 ви побачите різницю на нових машинах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

а нащо бути спецом, запустіть громістку операцію для процесора 4 ядрами і 4-8 гб оп, наприклад, на xp 64 , а потім на тій же ж машині поставте 8-ку 64 і ту саму операцію виконайте. От і побачите, де по часу швидше пройде. Та навіть між 7 і 8 ви побачите різницю на нових машинах.

О! :) на НОВИХ! А старі що, викидати? Бо Біллі нові хфорточки склепав? :)

4 ядра! 8 гіг оп! Балувані ви тепер, дітки, балувані :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74,

це не мої забаганки, це необхідність. Програми оновлюються і вони беруть все більше ресурсів. Навіть по одних інтернет браузерах видно, на одноядерних процах майже з кожним оновленням бачиш різницю. Я мовчу про серйозні програми. На роботі простенький комп одне ядро і 1 гб, стояла опера 11,63 досить довго, думаю поставлю 12,17 (вдома на ній сиджу). 3 дні і назад поставив 11,63, бо різницю відразу відчув, наскільки все тугіше стало :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є така програма Автодата. Кому цікаво, запустіть на ХР та на 7ці. 7ка як система плужить на старенькому проці 1.5 ПМ на ноутбуці, а програма всеодно швидше працює ніж на ХР.

Все таки не дарма пройшло стільки часу))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поки є старе залізо то ХР є і буде виконувати поставлені перед нею задачі. Все вище мною описане стосується переважно нового. І ніхто нікого не змушує переходити на новіші версії, це байки. Наведіть хоч би один приклад.

з-за ЧИЙОГОСЬ примусу?!?

Сміх та й годі))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шкода Windows XP 64 bit, з точки зору швидкості та надійності вона краща, за вісту, сімку чи 8. Але з софтом все погано: нові драйвери не випускаються, скайп не працює (тому що найостанніший сервіс пак для хр64 - другий). Але ...

До речі, хто сказав, що скайп не працює? А я повірив :) Працює.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • 6 місяців потому...

Багато написано, але це більш для просунутих користувачів.

А якщо перекласти на більш доступнішу мову, скажіть

Скільки ще можна буде користуватися Windows XP з постійним виходом в мережу,

які будуть виникати ризики, труднощі і т.д.?

Тому що на сьогодні до XP без підключеного інету коли працюю з офісними програмами питань не має,

в той же час помічаю коли захожу в інтернет особливо з кожним наступним оновленням браузера Mozilla Firefox

робота комп'ютера стає все повільніша і повільніша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки ще можна буде користуватися Windows XP з постійним виходом в мережу

Доки не набридне ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки ще можна буде користуватися Windows XP з постійним виходом в мережу, які будуть виникати ризики, труднощі і т.д.? Тому що на сьогодні до XP без підключеного інету коли працюю з офісними програмами питань не має, в той же час помічаю коли захожу в інтернет особливо з кожним наступним оновленням браузера Mozilla Firefox робота комп'ютера стає все повільніша і повільніша.

скільки ще можна буде користуватись ХРюшою, ти трішки не там запитуєш... Таке запитання до БілаГейтса, а не до нас :)

А на рахунок "повільніша і повільніша", то, по-перше, оновлення Фаєрфокса тут ні до чого (бо в інших браузерах теж саме), по-друге, причин може бути море, по-третє, на мою думку і висновки, інтернет став набагато "важчий", ніж раніше...

Я ще поки не пробував знайти причину, але варіантів "важкості" інету декілька. Може бути криворукість сайтописачів, які не утруднюють себе оптимізацією, може бути перевантаженість рекламою (скриптами, переходами, аудіо-відео і т.д.), а може просто з-за того, що сучасні платформи (на яких живуть сайти) вже орієнтовані на більшу потужність машин, тобто відповідно орієнтуються на використання більших ресурсів...

Мене це теж давно бісить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...