Перейти до змісту

Wi-Fi в доме (нужна консультация, совет)


dragger

Рекомендовані повідомлення

есть дом (железобетонные колонны, ригеля, и перекрытия. стены- ракушняк/кирпич),

и участок(40х20м)

планировка этажей и участка прилагается:

хотелось бы получить доступ к интернету через wi-fi во всем доме,

и желательно по всему участку.

как я себе это представляю:

вариант 1(зеленым):

четыре роутера(или как его там) в доме, на каждом этаже.

и один на улице.

вариант 2(красным):

один какой-то мощный прибор/аппарат, раздающий wi-fi.

(надеюсь что такие существуют), которого хватит "покрыть"

и дом, и участок.

но это мое видение, как дилетанта.

господа специалисты, скорректируйте/направьте меня в нужном направлении,

(не в том, куда вы подумали :_02: )

сейчас стоит вопрос прокладки кабеля.

какой кабель(марка/параметры) нужен,

и куда его вести?

...да, в цоколе и на 1 этаже, будет основной комп.

к нему кабельная подводка интернета.

заранее благодарен.

буду признателен, за ценные советы.

post-2985-0-65939000-1381774399_thumb.jp

post-2985-0-29609200-1381774422_thumb.jp

post-2985-0-22927200-1381774829_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Вот для полезностей http://sysop.lutsk.ua/home-wifi-improve/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене будинок значно більший, вистачає одного роутера, і біля будинку нормальний сигнал

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. для ТС треба вивчити матчасть і розрізняти різницю між роутером, WI-FI роутером і точкою доступу.

2.точно знати кінцеву інфраструктуру: де мають бути споживачі і якого інету: провіідного (персональний комп, нас, камери відеоспостереження, супутниковий тюнер і т.п.) та безпровідного (ноути, планшети, телефони тощо). Від цього залежить де потрібні роутери, а де точки доступу, де їх розміщоти (найближче до кінцевих споживачів) і головне, куди тягнути дроти.

Потім змінити буде проблематичніше і дорожче

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для ТС треба вивчити матчасть і розрізняти різницю між роутером, WI-FI роутером і точкою доступу.

кабы я знал матчасть, я б не задавал "глупых" вопросов на форуме.

человек, в принципе, не может всего знать(к сожалению).

люди которые действительно разбираются в данной теме,

нормально ответили(за что я им благодарен) в личку, либо "ткнули носом" куда смотреть,

а не кичатся гипертрофированным чувством собственной важности :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ставиш один роутер, де зручніше... і використовуєш кілька повторювачів, розміщуючи їх на межі, в зоні покриття розширюваної мережі. При цьому фактично це буде одна мережа з ідентичними до материнської параметрами (SSID, password, etc) плюс жодних кабелів, окрім живлення, хлча можна просто увімкнути без подовжувача у розетку.

п.с. щось типу Linksys RE1000

Хоча є ще дещо екзотичніший варіант.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До чого тут "кітчитись", не знаючи основ мережу не побудувати. Припущу, що ти все ж купиш роутери\точки доступу чи "як їх там". Уявляю, що буде як ти почнеш налаштовувати всі елементи. :_31: Чи знову всіх будеш просити "тикати носом"?

Розібратись у невідомому - похвально

Моє розуміння, що в безмежних просторах інета читаюь\вичитують матчасть, а якщо не розуміють, то питають, а не навпаки.

Удачі тобі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи знову всіх будеш просити "тикати носом"?

прошу прощения, если вас обременила моя просьба :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в пості №3, між іншим, просто афігєнний варіант. Так ,ціна питання не в 100-200 грн, за те матимемо якість і бажаний результат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наразі, як я зрозумів, в ТС основне запитання, які кабелі розкидати...

...

сейчас стоит вопрос прокладки кабеля.

какой кабель(марка/параметры) нужен,

и куда его вести?

...

Розкидай по два кабелі "повитої пари" по всьому будинку по всіх кімнатах (приміщеннях). ...ну, хоча би один... Великих затрат фінансових (в порівнянні з будівництвом будинку) це не потягне, але потім як знайдеш.

Тягни суцільним куском, виводячи просто петлі в кімнатах, щоб попали під плінтус (плінтусом заховаються потім). Пізніше, при потребі, петля дістанеться, при потребі розріжеться, при потребі прямо над плінтусом встановиться розетка, при потребі докинеться під тим же плінтусом в потрібний куток кімнати... І затрат небагато, і косметичний вигляд кімнати не змарнує...

Ця порада не стосується мережі Вай-Фай (тут можна і одним нормальним роутером обійтись). Просто в майбутньому хто його знає, що ще забажається... Сигналізація... Камери відеонагляду... внутрішня мережа... телебачення... та хто його знає, що ще з'явиться....

Це ІМХО, я б собі так робив.

Звичайно, всього не передбачиш, і, наприклад, для будівництва повноцінної внутрішньої мережі така схема не підійде, але враховуючи, що це має бути приватний будинок, а не супер-офіс Пентагону з десятьма компами в кожній кімнаті (чи я помиляюсь? ;)), то користь з ти кабелів буде, і не раз...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Використовувати wi-fi роутери від tp-link (наприклад) дешевше і оптимальніше ніж точки доступу.

Пояснюється це наявністю додаткових 3-х LAN портів, а також тим, що в дешевих точках доступу не знайшов контролю потужності. Для випадку коли, буде декілька бездротових пристроїв в одному приміщенні, контроль потужності важливий.

З іншої сторони точки доступу підтримують РоЕ з коробки, не доведеться думати за живлення.

2. Unifi дійсно позиціонується як дешеве вирішення проблем, але все не так гарно як вони малюють.

Мав справу на одному з об'єктів з цими точками доступу.

З 6-ти точок після пропозиції контролера оновити ПЗ померло 4.

Unifi не є самостійними. Вони налаштовуються через програмний контролер.

Після цих налаштувань, вони можуть жити своїм життям, але знову ж таки з досвіду, часта ситуація коли вони гублять налаштування і без контролера не можуть відновити їх назад.

Тому для повноцінної роботи мережі на Unifi треба десь тримати постійно увімкнений ПК.

З переваг Unifi можна відмітити продуманість зовнішнього вигляду лінійки пристроїв.

З кабелями усе дуже просто:

Беріть внутрішній Одескабель 5-тої категорії. (придбати можна у ptk)

Виберіть підсобне приміщення, де буде розміщений ящик з мережевим обладнанням.

Від цього ящика до усіх точок, де потрібен дротовий інтернет кидається 3-4 окремих кабеля на споживача.

До кожного місця розміщення точки доступу 2 таких самих кабеля.

Від ящика на дах/горище будинку вивести 2 зовнішніх кабеля витої пари того ж Одескабеля, для випадку встановлення бездротового інтернету.

Вивести від ящика оптичний 4-х волоконний зовнішній кабель і дотягнути його до стовба, з якого отримуєте 380. Залишити запас метрів 20 зі сторони стовба, на випадок приходу FTTH у на ваш район.

Усі кинуті кабелі обов'язково маркувати з обох сторін, а також продзвонювати після прокладки та повторно після оздоблювальних робіт.

Не варто забувати про кабелі супутникового телебачення та сигналізацію.

Можливо захочете 'розумний будинок', для нього теж потрібно не мало кабелів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З кабелями усе дуже просто:

Беріть внутрішній Одескабель 5-тої категорії. (придбати можна у ptk)

Виберіть підсобне приміщення, де буде розміщений ящик з мережевим обладнанням.

Від цього ящика до усіх точок, де потрібен дротовий інтернет кидається 3-4 окремих кабеля на споживача.

До кожного місця розміщення точки доступу 2 таких самих кабеля.

Від ящика на дах/горище будинку вивести 2 зовнішніх кабеля витої пари того ж Одескабеля, для випадку встановлення бездротового інтернету.

Вивести від ящика оптичний 4-х волоконний зовнішній кабель і дотягнути його до стовба, з якого отримуєте 380. Залишити запас метрів 20 зі сторони стовба, на випадок приходу FTTH у на ваш район.

Усі кинуті кабелі обов'язково маркувати з обох сторін, а також продзвонювати після прокладки та повторно після оздоблювальних робіт.

Не варто забувати про кабелі супутникового телебачення та сигналізацію.

Можливо захочете 'розумний будинок', для нього теж потрібно не мало кабелів.

Це ти вже йому "намалював" майже повноцінну мережу :) Рахуєш для людини, яка не мала справу з мережами, це все "просто"? ;)

до ТС - знаєш... всього дійсно не передбачиш.. А тому саме надійне бути поховати в стіни технологічні короба, по яких потім можна буде прокидати що хочеш і куди хочеш... Враховуючи (як правильно згадав ) можливість виходу кабелів на вулицю і враховуючи, що оптичний кабель не гнеться так, як звичайна мідь...

Я серйозно. Може варто над таким варіантом подумати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...