Перейти до змісту

Краєзнавчі велопоходи по Волині


Navigator

Рекомендовані повідомлення

Навігатором використовую Google Earth в смартфоні в рідких випадках,а так карту та компас,було діло на Стоході коли не вписались по часу до заданого місця в день,прийшлось в ночі бродити по хащах щоб знайти озеро Сліпе-2,штука непогана,але смарт розрядився так як немаловато GPS тягне заряду акумулятора,добре що мав із собою УМБ.Карта та компас будуть ще актуальні не один десяток років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 165
  • Створено
  • Остання відповідь

А мені ще дуже стає у пригоді маленький блокнот, в який я перед виїздом вписую запланований "маршрутний лист": список ключових об'єктів з відстанями між ними і напрямками поворотів. Вдома спокійно над картами і супутниковими знімками це все готую, а потім в дорозі таким користуватись навіть зручніше, ніж картою. Це, правда, потребує трохи часу і його зазвичай перед виїздом бракує. Але якщо в майбутньому маршрут частково повторює раніше пройдений, то я просто відкриваю потрібну сторінку блокнота.

Аналогічно. Я теж попередньо довго вивчаю карту,  дороги , критичні ділянки маршруту, виміряю відстані. Заздалегідь намічаю можливі місця стоянок та ночівель. Між ключовими точками привалів вимірюю попередньо відстань  відрізків шляху і записую або на листку або на карті. Тоді набагато зручніше на маршруті. Хоча, інколи щось йде не так, і треба коректувати маршрут.

Щодо водних маршрутів, то такі розрахункти треба робити обов"язково, щоб не ночувати в корчомахах, а заздалегідь намітити собі гарне місце. Для мене далеко не всерівно, де я буду ночувати. Якщо це гарне місце, де є ліс ,дрова, питна вода,пляж,  приємні краєвиди - то це справжні щасливі моменти походу.

 На наших поліських річках таке вивчення маршруту треба робити обов"язково. Адже на Стоході, Турії чи Прип"яті нерідко бувають ділянки де за день тверда земля може бути 1 раз. Мої знайомі двічі ночували в байдарках серед нашої Стохідської Амазонії - блукали серед лабіринтів , суші так і не знайшли - цілу ніч кормили в байдарках комарів- ні вогнища, ні гарячої їжі.

Та й на Стиру ми колись недастатньо вивчили маршрут - шукали місце ночівлі до сутінків - або вертикальна стіна берегу або болото. Врешті, коли вже почали підмерзати , лізли з байдарками майже по вертикалі - всі брудні , в глині , а ставали на ночівлю серед якогось переораного поля  вже в темряві

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мені ще дуже стає у пригоді маленький блокнот, в який я перед виїздом вписую запланований "маршрутний лист": список ключових об'єктів з відстанями між ними і напрямками поворотів. Вдома спокійно над картами і супутниковими знімками це все готую, а потім в дорозі таким користуватись навіть зручніше, ніж картою. Це, правда, потребує трохи часу і його зазвичай перед виїздом бракує. Але якщо в майбутньому маршрут частково повторює раніше пройдений, то я просто відкриваю потрібну сторінку блокнота.

Анологічно, підготовка займає декілька годин. Маршрут розбиваю на ділянки, де проставляю їх протяжність. Потім шукаю маяки (орієнтири), які проставляю по всьому маршруту. Всю цю інформацію заношу в таблицю Excel, в одній колонці проставляю відстань між дистанціями і маяками, в іншій - відстань від старту. Дуже зручно загальну пройдену відстань (друга колонка) звіряти з показами крокоміра (в км. звичайно). Також користуюся картою і роздруковками місцевості з Інтернету, також компасом і GPS (останнім часом).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zeppelin,  Mykola,  Jimi Jamison,  Odzer  відчуваю себе неуком і школярем  :unsure:

Не прибідняйся,хто б казав...)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zeppelin,  Mykola,  Jimi Jamison,  Odzer  відчуваю себе неуком і школярем  :unsure:

Сергію, не знаю як іншим, але мені до вас ще далеко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ODZER,mykola, Jimi Jamison, карта і компас актуальні коли потрібна автономність, в подорожі  на 2 і більше дня. В мене подорожі по пів-дня, і витрачати так багато часу на підготовку маршруту і подальше орієнтування під час подорожі - то зажирно, оскільки стараюсь вкластись в світловий день. Тому підготовка маршрута в мене займає 30-60 хвилин. В zeppelin поїздки теж обмежуються одним днем, тож такої автономності не потрібно. Хоча погоджуюсь - карта, компас - то елемент подорожі. Просто в мене пріоритет - рух, побільше проїхати за певний час, та й поменше речей взяти, бо інколи не велосипед мене везе, а я його несу)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Vadimm а ти спробуй з ночівкою в лісі сам,тут зовсім інше відчуття,тим більше вранці встав, і далі поїхав відкривати нові горизонти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Vadimm а ти спробуй з ночівкою в лісі сам,тут зовсім інше відчуття,тим більше вранці встав, і далі поїхав відкривати нові горизонти.

Тоді мені прийдеться повністю міняти формат моїх покатушок - начепити багажнік, брати з собою каремат, запас їжі і пиття, і звісно готувати карти, згадувати як користуватись компасом... З бухти-барахти так не вийде, в цьому плані в мене підготовка "0".

Ми трохи віддалилися від теми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

ВЕЛОПОХІД ПО ОЗЕРАМ І РІЧКАМ ПІВНІЧНОЇ ВОЛИНІ

 

Фотозвіт про веломандрівку по маршруту Заболоття-Тур-Жирин-Гірники-Броди-Самари-Залисиця-Межисить-Захлухів-Щитинська Воля-Хабарище-Невір-Велика Глуша-Черче-Острівок-Камінь Каширськ.

 

Ввечері з Андрієм-Лучеськом виїхали з Луцька електричкою на Ковель. З нами, споряджені для подорожі, велосипеди. В Ковелі пересадка на дизель до Заболоття в 20.30. Тут не обійшлось без пригоди.)) Сіли ми не в той дизель і спокійно поїхали. Я навіть задрімав. Кондуктор при провірці наших білетів довго їх роздивлялась. По цій паузі я одразу зрозумів, що ми сіли не на той потяг. Тепер мене дуже цікавило - хоч в яку сторону ми поїхали? Виявилось зовсім протилежну - на Володимир! Швидко дістав карту, спитав яка станція наступна і план готовий. Сходимо одразу і їдемо через невеликий ліс до ріки Турії, а зранку своїм ходом вертаємось 10 км в Ковель і сідаємо на Заболоття нв 9.00. Так і робим.

Десь через годину виїхали на безлюдний пів-острів на Турії. Розклали багаття, повечеряли, покупались і спати.

131583005.jpg

 

Вночі поповзли тумани, все відсиріло.

131583021.jpg

 

Поки доїхали до Ковеля все висохло. Сонячно! В 11.00 були в Заболотті.

131583028.jpg

 

Виїхали на берегову стежку величезного Турського озера.

131583031.jpg

 

 

131583014.jpg

 

 

 

Вздовж озера доїхали до віддаленого села Тур.

131583037.jpg

 

131583034.jpg

 

131583043.jpg

 

131583040.jpg

Далі  догога через поля вздовж каналів іде до села Жирин.

131583008.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минуты назад, Navigator сказал:

Далі  догога через поля вздовж каналів іде до села Жирин.

Супер! Тільки село не Жирин, а Жиричі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Канал Турський.

131583046.jpg

 

Ще, напевно, радянська споруда поблизу Жирина.

131583047.jpg

 

Сильний північно-західний вітер переважно був попутний нам. Але на деяких участках, коли дорога повертала на північ - він наз здорово приторможував.

131583015.jpg

 

За Жирином пересікли дорогу Ковель-Брест і почали селами і полями заглиблюватися в Волинське Полісся північніше Прип"яті.

Озеро Радожечі. Тут ми сховались від вітру і короткочасного дощу під деревами і пообідали.

131583011.jpg

 

Пішла суцільна полосі мальовничих сел і озер. Вони витягнулись вздовж дороги.

131583060.jpg

 

Озеро Мшане

131583053.jpg

 

131583019.jpg

 

Замальовки з Бродів

131583057.jpg

 

131583054.jpg

 

За Бродами ще раз переїхали канал Турський і в Теребовичах виїхали на невелике озеро.

131583841.jpg

131583839.jpg




 

 


 

 

В Теребовичах розговорився з бабулею, яка живе в дуже старій хаті. Казала, що в ній народилась вона, її мати і її баба.

131583832.jpg

131583836.jpg

 




 

Дуже бідні невеликі села чередуються з багатими, де великі кам"яні будинки, багато машин.  Там живуть або віруючі, або село займається контрабандою.

131583815.jpg

 

Озеро в Самарах

131583819.jpg

 


 


 


 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Дорога з Самар на Самари-Горіхові дуже важка - крупна гравійка. По бокам розкидані хутори.

kuddddddhg.jpg

 

В Самарах-Горіхових виїхали  на велике озеро Горохове. По лісовому березі виїхали на його північну частину. В лісі могилка.

mghmncvnn.jpg

 

На окраїні озера великі луга. Ними через два кілометра можна вийти до Білоруссії.

kuykccccccccccccj.jpg

 

Вечіро, пора було ставати на ніч. Вернулись трохи назад в ліс. Розклались в невисоких соснах. Дув вітер, але ліс прикривав. 

Вночі десь зовсім поруч гавкав собака. Зранку пішов подивитись туди. 
Серед лісу на маленькій поляні стоїть стара хатина. В ній зовсім сама живе баба Настя, їй 86 років. Колись в неї в селі була хата, був чоловік і двоє дітей. Хата згоріла, з чоловіком прожила лише чотири роки - помер, поховала потім і дітей.
Бабусі з села Мале Горіхове допомогають їй : носять продукти, воду, хтось наколе дров. Саме Мале Горіхове теж ледь жевріє - з 20 хат 10 порожніх.
Хата дуже стара, десь куплена і перевезена ще пів-віку назад. Єдине вікно виходить на стіну лісу... 
В селі на неї кажуть баба-калічка. Баба сама казала, що на неї находить "трясучка", і сьогодні трясе, і їй давно пора вже бути он там - показує рукою на невидимий цвинтар.

khucccccccfgf.jpg

 

lcvhjhhh.jpg

 

uilghfdddd.jpg

 

lukgffhhh.jpg

 

yugkjgxdfssssgf.jpg

 

ukgbxxxx.jpg

 

Вернулись до озера. Через протоку по містку перебрались на інший берег.

kuykfxfgiopu.jpg

 

iudcccccccccccccj.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

За протокою невеличке село Залисиця. Воно скоріше схоже на групку розкиданних хуторів.

000014-t.jpg

 

000015-t.jpg

 

000048-t.jpg

 

000060-t.jpg

 

На погану грейдерну дорогу нанизались поліські села Межисить, Заприп"ять, Захлухів, Щитинська Воля.

000004-t.jpg

 

000002-t.jpg

 

000022-t.jpg

 

000041-t.jpg

 

Біля Щитинської Волі розташоване велике озеро Волянське. З нього йде канал Хабарище на озеро Біле. Через канал кладка.

000036-t.jpg

 

Лісові дороги ведуть на село Невір.

000053-t.jpg

 

000029-t.jpg

 

З Невіра через гарні соснові ліси виїхали на озеро Біле. Велике озеро з чистою водою. Половина його знаходиться на території України, половина в республіці Білорусь. 

Тут зупинились в березовому лісі на ночівку. Табір розташували на самому березі.

000055-t.jpg

 

Вода прохолодна, але купатись можна.

000001-t.jpg

 

Озеро з усіх боків оточене лісом. По лісовій дорозі можна доїхати до самого кордону. Тут на чистих полянах біля води ростуть вікові дуби.

000011-t.jpg

 

000044-t.jpg

 

Вежа білоруських прикордонників.

000050-t.jpg

 

Вид з табора на вечірнє озеро.

000063-t.jpg

 

000018-t.jpg

 

Спалося добре. Ранком взяли курс на Камань-Каширський. В 16.00 звідтам іде дизель-поїзд на Ковель. Часу вдосталь. То ми поїхали кружними селами, що ледь встигли на нього!

 

Ріка Прип"ять

000059-t.jpg

 

Столітня хата.

000057-t.jpg

 

З Каміня приїхали в Ковель. Дві години до пересадки провели на річці Турія. І в 23.30 були в Луцьку.

000071-t.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

Мої маленькі подорожі на полісся.

с.Озеро. Нічого впринципі особливого, просто водойма та й все.

Спойлер

5a92a1281d7e4_.thumb.jpg.d5e95a92aec4edf02b5f1e29a11ad3c5.jpg

 

Оз.Тросне, с.Карасин. 

Пляжу немає, всюди трава

Спойлер

5a92a13780bcd_.thumb.JPG.b518607ac7e0067ee8209e217275d5fd.JPG

 

В лісі зустрічаються всяка живність,

Спойлер

IMG_4159.thumb.JPG.3473de441875d372ecc3a86f2489974c.JPG

IMG_4163.thumb.JPG.175ee7d22dea35f0574e3775c223b56e.JPG

IMG_5903.thumb.JPG.75a0c8a095283fe76d13b7efe5b650e7.JPG

 

А тут колись був ліс. Колись - це 2 роки тому

Спойлер

5a92a286aa38e_2.thumb.jpg.43020a310959e3619a50c03d5b568e8d.jpg

399.thumb.JPG.fc40ddf1e959798a3d789bd62a607009.JPG

 

І ось саме цікаве для мене, для чого я стільки крутив педалі.

Оз.Біле, с.Рудка.

Знаходиться в лісі, тому, якби не шум відпочиваючих, то проїхав би мимо.

Попри холодну воду у спеку та гарний вигляд воно має багато недоліків, які зазвичай випивають на березі.

Спойлер

5a92a10b88ee4_.thumb.JPG.cd2e6036973cc590d268cd42b8cf03b7.JPG5a92a27319754_2.thumb.jpg.1236992a8a9318b5f7f68e891d1d5cc5.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...