Перейти до змісту

Navigator

Учасники
 • Кількість зміста

  1 075
 • Дата реєстрації

 • Останній візит

 • Days Won

  144

Navigator last won the day on Березень 10

Navigator had the most liked content!

Репутація громади

5 208 Гуру

Про Navigator

 • Ранг
  Talking box
 • День народження 08.07.1974

Контакты

 • Сайт
  http://www.panoramio.com/user/6634283?comment_page=1&photo_page=1

Останні відвідувачі профілю

34 221 перелядів профілю
 1. ЖАРА І ГРОЗИ СВІТЯЗЯ. ЧЕРВЕНЬ 2017.
 2. За протокою невеличке село Залисиця. Воно скоріше схоже на групку розкиданних хуторів. На погану грейдерну дорогу нанизались поліські села Межисить, Заприп"ять, Захлухів, Щитинська Воля. Біля Щитинської Волі розташоване велике озеро Волянське. З нього йде канал Хабарище на озеро Біле. Через канал кладка. Лісові дороги ведуть на село Невір. З Невіра через гарні соснові ліси виїхали на озеро Біле. Велике озеро з чистою водою. Половина його знаходиться на території України, половина в республіці Білорусь. Тут зупинились в березовому лісі на ночівку. Табір розташували на самому березі. Вода прохолодна, але купатись можна. Озеро з усіх боків оточене лісом. По лісовій дорозі можна доїхати до самого кордону. Тут на чистих полянах біля води ростуть вікові дуби. Вежа білоруських прикордонників. Вид з табора на вечірнє озеро. Спалося добре. Ранком взяли курс на Камань-Каширський. В 16.00 звідтам іде дизель-поїзд на Ковель. Часу вдосталь. То ми поїхали кружними селами, що ледь встигли на нього! Ріка Прип"ять Столітня хата. З Каміня приїхали в Ковель. Дві години до пересадки провели на річці Турія. І в 23.30 були в Луцьку.
 3. Грозовий перевал

  Вночі тепло, до +5 тепла. Ранком ходять важкі хмари, вітер дме з південного-заходу. Вид на гору Шешул. Гора Стара. Над долиною Тиси ходять тумани. Сніги Браїлки. Вирушаємо в напрямку Близниць. Вони закутані хмарами. Далеко на півдні проглядають Мармароси. Насувається важка хмара. Блискає, потужно вдаряє грім. Гроза перетнула долину Тиси і навалилась на Петрос. Гори після грози "димлять". Туман з долин часом з"єднується з туманом на верхах. Піднімаємся під Близниці. Тут холодно, вітряно і волого! Видимість на вершині 15-20 метрів. Ледь знайшли стовпчик з табличкою. Довго тут не задержуємся - все в білому молоці. Карніз на північній частині гори я помітив лише за два метри - так все зливається. Спускаємся на південь, в сторону гори Переслуп. Скинули метрів 150-200 і кінчилась нижня межа хмари. Знову видно!
 4. Фотозвіт про трьохденну подорож в Карпатах по Свидовецькому масиві 22-25 березня 2017 року. Старт нашої групи з трьох чоловік був в Квасах о дев"ятій ранку. Участники: Навігатор, Лучеськ і Стас. В долинах тепло, вітряно. Світить сонце, на небі легкі хмари. На хребтах біліють сніги! По дорозі з Луцька вночі пройшли грози, гриміло і блискало майже до Львова. На підйомі в Квасах: За весь похід в горах не зустріли ні одної людини. На висоті 800-900 метрів в лісі починається кордон ще нерозтанувшого снігу. Полонина Браїлка на південному схилі гори, тому вона майже наполовину "витаяла" Ночуємо тут в колибі. До вечора ще пів дня. Ми обідаєм, запасаємся дровами для пічки. А потім без рюкзаків піднімаємся на полонину Стримческу, майже під Близницю. В буковому лісі ще з пів-метра снігу. Сніг стараємся обходити - провалюються ноги, йти важко. Вид на гору Стара і полонину Беліну. Захід сонця провели на висоті.
 5. На кладці через Кормин. Ранок Ранок в таборі. Ночівка була біля вогню, на ліжках с сухої трави і очерету. Понад Кормин. Дорога в лісах північніше Берестяного. Лісовий струмок. По дорозі до залізної дороги. *Кінець*
 6. Велоекскурсія на Чортове болото і в заплаву ріки Кормин Ліси, річки і болота Цуманської пущі, її східної частини зійснена 25-26 травня 2016 року. Учасники - Навігатор і Одзер. Луг ріки Путилівка В"їзд в ліс північніше села Скреготівка. Заболочений ліс біля Радзивилівського каналу. Старий дуб віком 350 років. Чортове болото! Орхідея на болоті. Болотні хащі. Дуби на окраїні боліт. Болото. Ріка Кормин на витоку з Чортового болота. Пташення дрозда. Підбираємо місце для ночівки в лугах Кормина.
 7. Хроніка річки Стир

  ЯЛОВИЦЬКІ КРУТОСХИЛИ НА ПОЧАТКУ ОСІННІ 2016.
 8. Хроніка річки Стир

  ПОЧАТОК ЧЕРВНЯ 2016 НА ЯЛОВИЦЬКИХ КРУТОСХИЛАХ. Ластівки -береговушки.
 9. Хроніка річки Стир

  ПОЧАТОК БЕРЕЗНЯ 2016. УЧАСТОК СТИРУ ВІД МАЯКІВ ДО РОКИНЬ. СПЛАВ НА НАДУВНОМУ ЧОВНІ.
 10. Стемніло зовсім. Йшли без фонарів. Навкруги тиша, безлюддя. Криволіся по краю болота виглядає зловісно. Ми про щось розмовляємо. Питаю Діми чи шарахався, якщо йшов би сам, від всяких звуків)) Каже, що так... З шумом піднялась і побігла косуля. Далі вже зовсім темно, включили налобники. Ще пару кілометрів і показалась лісова хатина. До неї ми і рухались. Тут є пічка, запас дрів, свічі... Порубали трохи колодки, розпалили, почали готовити їжу і чаї. В хатині двоє нар, стіл. Тут чергують вдень, а інколи і вночі єгері Черемського заповіднику. Не спалось, підкидали дрова, розмовляли до двух ночі. В хатині тепло, спав поверх спальника в одній рубашці і підштаніках. Вночі, десь в болотах, ухкала сова, раз пішов дощ. Зранку лишили рюкзаки в хаті і пішли на екскурсію в західну частину болота. Воно поросло якоюсь карликовою вільхою, зарослі якої повністю непрохідні. Знову виручав навігатор, по ньому шукали чисті, стежки, проходи... На болотах є лосі, косулі, кабани, єнотовидні собаки, борсуки, видри... В одному місці нащупали стежку збирачів журавлини і по ній зайшли далеко в драговину. Верхній шар тут коливався під нашою вагою! Погода портилась, накрапав поривами дощ. Вернулись в хатину, по дорозі назбиравши зеленушок і підзеленків. Великий обід і шість кілометрів до дороги на автобус. В загальному ми пройшли біля 40 кілометрів.
 11. Ранком дощ не переставав, кінчився лише біля часу дня. Ми виспались, розпалили вогонь, зварили каву, почали потроху змотуватись. Від табору через болото взяли напрям на південь. Серед ягід зараз ще зустрічаються лохина, чорниця!, брусниця і дуже багато журавлини. На південній кромці болота привал. Виглянуло сонце! Замітили по навігатору, що в болото заходить довгий, порослий лісом, пів-острів. Сховали рюкзаки і пішли туди на екскурсію. Боброва хатина дає великий огляд!! На кінці пів-острову трави як у преріях! Все освітило вечірнє сонце. Це як подарунок! Далі лісом по південній кромці болота рухались вже в сутінках.
 12. Осінній похід Черемськими болотами Цього року осінь на Волині видалась надзвичайно дощова, вітряна і похмура. Це не завадило провести декілька цікавих походів. Один з них викладаю до вашої уваги. Болото знаходиться в північно-східній частині Волинської області. Добирались з Луцька автобусом. Мій напарник - Діма Сардак. На карті схема руху. Дві зелені крапки - місця ночівок. Погода хмура, при виході з рейсового автобуса посипала сніжна крупа, але швидко перестала. Курс лісами на віддалене болотне озеро Редічі. Дорога лісовими дорогами досить плутана, виручав навігатор на смартфоні. Через декілька годин вийшли на край болота. До озера веде стежка, на гуглфотографіях її добре видно. Ці стежки нас потім добре виручали. Натоптали їх в одних місцях звірі, в інших збирачі журавлини. А ось і озеро Редічі! Тут привал на обід. В лісі тихо, а тут проймає холодний вітерець. Погода і пейзаж як в Фінляндії! Від озера почали пересікати болото в північному напрямі. Заходили на островки, які видно на гуглфотографіях. Там є сухі місця з високими деревами, полянками, з великим запасом сухостійних дрів. Місцями високі очерети затрудняли шлях. Старались вийти на звірині стежки. Вони заповнені водою, але мілкі. Вечоріло. Вийшли на великий сухий пів-острів в східній частині болот. Тут натягнули тент і стали на ночівку. До восьмої години сиділи біля вогню, але пішов дощ - залізли під тент. Ще в сутінках без рюкзаків зробили вилазку в напрямку центра болота. Вона нас дуже вимотала: кочки з глибокою водою між ними... Дощ йшов цілу ніч. Добре спиться в теплому пуховому натовському спальнику під шум дощу...
 13. Дорога з Самар на Самари-Горіхові дуже важка - крупна гравійка. По бокам розкидані хутори. В Самарах-Горіхових виїхали на велике озеро Горохове. По лісовому березі виїхали на його північну частину. В лісі могилка. На окраїні озера великі луга. Ними через два кілометра можна вийти до Білоруссії. Вечіро, пора було ставати на ніч. Вернулись трохи назад в ліс. Розклались в невисоких соснах. Дув вітер, але ліс прикривав. Вночі десь зовсім поруч гавкав собака. Зранку пішов подивитись туди. Серед лісу на маленькій поляні стоїть стара хатина. В ній зовсім сама живе баба Настя, їй 86 років. Колись в неї в селі була хата, був чоловік і двоє дітей. Хата згоріла, з чоловіком прожила лише чотири роки - помер, поховала потім і дітей.Бабусі з села Мале Горіхове допомогають їй : носять продукти, воду, хтось наколе дров. Саме Мале Горіхове теж ледь жевріє - з 20 хат 10 порожніх.Хата дуже стара, десь куплена і перевезена ще пів-віку назад. Єдине вікно виходить на стіну лісу... В селі на неї кажуть баба-калічка. Баба сама казала, що на неї находить "трясучка", і сьогодні трясе, і їй давно пора вже бути он там - показує рукою на невидимий цвинтар. Вернулись до озера. Через протоку по містку перебрались на інший берег.
 14. Канал Турський. Ще, напевно, радянська споруда поблизу Жирина. Сильний північно-західний вітер переважно був попутний нам. Але на деяких участках, коли дорога повертала на північ - він наз здорово приторможував. За Жирином пересікли дорогу Ковель-Брест і почали селами і полями заглиблюватися в Волинське Полісся північніше Прип"яті. Озеро Радожечі. Тут ми сховались від вітру і короткочасного дощу під деревами і пообідали. Пішла суцільна полосі мальовничих сел і озер. Вони витягнулись вздовж дороги. Озеро Мшане Замальовки з Бродів За Бродами ще раз переїхали канал Турський і в Теребовичах виїхали на невелике озеро. В Теребовичах розговорився з бабулею, яка живе в дуже старій хаті. Казала, що в ній народилась вона, її мати і її баба. Дуже бідні невеликі села чередуються з багатими, де великі кам"яні будинки, багато машин. Там живуть або віруючі, або село займається контрабандою. Озеро в Самарах
 15. ВЕЛОПОХІД ПО ОЗЕРАМ І РІЧКАМ ПІВНІЧНОЇ ВОЛИНІ Фотозвіт про веломандрівку по маршруту Заболоття-Тур-Жирин-Гірники-Броди-Самари-Залисиця-Межисить-Захлухів-Щитинська Воля-Хабарище-Невір-Велика Глуша-Черче-Острівок-Камінь Каширськ. Ввечері з Андрієм-Лучеськом виїхали з Луцька електричкою на Ковель. З нами, споряджені для подорожі, велосипеди. В Ковелі пересадка на дизель до Заболоття в 20.30. Тут не обійшлось без пригоди.)) Сіли ми не в той дизель і спокійно поїхали. Я навіть задрімав. Кондуктор при провірці наших білетів довго їх роздивлялась. По цій паузі я одразу зрозумів, що ми сіли не на той потяг. Тепер мене дуже цікавило - хоч в яку сторону ми поїхали? Виявилось зовсім протилежну - на Володимир! Швидко дістав карту, спитав яка станція наступна і план готовий. Сходимо одразу і їдемо через невеликий ліс до ріки Турії, а зранку своїм ходом вертаємось 10 км в Ковель і сідаємо на Заболоття нв 9.00. Так і робим. Десь через годину виїхали на безлюдний пів-острів на Турії. Розклали багаття, повечеряли, покупались і спати. Вночі поповзли тумани, все відсиріло. Поки доїхали до Ковеля все висохло. Сонячно! В 11.00 були в Заболотті. Виїхали на берегову стежку величезного Турського озера. Вздовж озера доїхали до віддаленого села Тур. Далі догога через поля вздовж каналів іде до села Жирин.
×