Перейти до змісту

Win XP & Win 7 в одному системнику? Порадьте як облаштувати.


IncvizitoR

Рекомендовані повідомлення

Суть мого питання не аби яке праздне любопитство а перехід на більш потужний системник+бажання якомога повноцінніше юзати його потенціал.

Тепер детальніше: до сьогоднішнього моменту мав одноядерний комп з системою Віндовс ХР, зараз вирішив перейти на чотирьох-ядерний з 4 гігабайтами оперативки, і тут постала така проблема – і по-роботі і для досугу використовую багато різноманітного софту, основна маса графічний: корели, фотошопи, ілюстратори, і відео, і ще дещо інше. Весь перечислений софт надійний перевірений на ХР, хочеться ще в режимі ознайомлення поюзати Він 7, тобто перевірити той софт, а який не піде – поступово пістя тестів замінити аналогами адаптованими до Він 7 а тоді вже прийняти рішення. Можливо назавжди перейти на сімку.

Так от в даній ситуації я в силу свого не високого рівня в ІТ, бачу два варіанти:

1. Він ХР х64 та Він 7 х64 ставляться на один і той сами вінт – таке можливо?

2. Він ХР х64 та Він 7 х64 ставляться на окремі вінти – таке я думаю точно можливо.

От і перед своїми експериментами хочу проконсультуватись:

- наскільки вони вживаються разом,

- чи є якісь переваги/недоліки в описаних мною варіантах

- можливо є кращий вихід для двох систем.

кароче дослухаюсь до любих порад, але дві системи треба точно, бо програми мають бути в робочому стані за любих обставин, але всі заточені під Він ХР х32.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 51
  • Створено
  • Остання відповідь

Порада: встановити одну систему win7 x64, на неї останні версії потрібного софту, а час який би пішов на облаштування ХР витратити на можливі нюанси сумісності, але зазвичай google вирішить їх за пару хвилин

Про ХР забути і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Так

2. Так

3. Правильний: викинути ХП

Весь нормальний софт під ХП без проблем працює на Він7 х64. Глюкнути може хіба якийсь дуже специфічний, який використовує якість специфічні залізячні інструкції. Ну і емуляція ХП вирішує проблему коли інсталятор перевіряє на яку ОСь ставиться.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ставиться на один й той самий вінт якщо є достатньо місця на 2 системи.

Спочатку ставиш ХР потім 7.

КОлись було що ХР не ставала бо стояла 7-ка. Мож то просто не вийшло але я б ставив так.

Поки надрукував вже 2 відповіді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливі обидва варіанти.

Якщо софт перевірений і надійно працює під WinXP x86, то я б цю систему і поставив першою. Потім ставиш Win7 на інший розділ або інший вінт за бажанням/можливістю.

Також можливий варіант з віртуальною машиною під Win7 або з використанням режиму сумісності з XP, хоча це навряд чи потрібно буде. Більшість софту нормально працює під Win7.

P.S. Поки прийшов з перекуру - Tum@n вже все написав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Весь нормальний софт під ХП без проблем працює на Він7 х64.

Я напевно не наголосив на тому що зараз стоїть ХРх32, між х32 та х64 нема ніякої різниці хіба для програм? в мене чомусь така впевненість що не йдуть ті самі програми....

чого підняв цю тему бо якось сцикотно переходити так залпом на сімку, бо що б я не шукав по програмах в гуглі всюди лише запитання що щось під неї не йде. тим більше що графічний софт має таку погану особливість що не все свіжіше означає краще, то й же корел використовую максимум Х4 версія 3-5 річної давності. тоді сімки просто не було в принципі, не виключаю шо будуть проблеми...

але те що всі коменти однозначні на користь Він 7 проти ХР трохи обнадьожило, задумався, напевно поставлю все ж сімку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я напевно не наголосив на тому що зараз стоїть ХРх32, між х32 та х64 нема ніякої різниці хіба для програм? в мене чомусь така впевненість що не йдуть ті самі програми....
х64 зворотньо сумісна з попередніми ОС.

post-7237-0-90053700-1358521715_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

напевно поставлю все ж сімку...

Підтримую.

При переході з ХР на 7-ку а також з 95 на 98 і з 98 на ХР ні разу не стикався з проблемами несумісності програм (мова йде про приблизно 150 ПК з дуже різноманітним софтом).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую. При переході з ХР на 7-ку а також з 95 на 98 і з 98 на ХР ні разу не стикався з проблемами несумісності програм (мова йде про приблизно 150 ПК з дуже різноманітним софтом).

А я от стикався з несумісністю 32-бітних програм з 64-бітною системою. Правда то були якісь вузькоспеціалізовані навчальні програми для учнів 1-4 класів.

Більше подібного не було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 7-ці є емулятор ХP, ті програми, які не підуть під 7-кою, запустиш під емулятором.

Крім того в властивостях запускаючого файлу програм можна вибрати вкладку "сумісність" і поставити "птичку" "в режимі ХР"

Але моє імхо, якщо почав рух вперед, тознайди проги того ж втробника які сумісні з 7х64 і юзай вже їх

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скачав вже сьогодні нарешті з нонейма образ Він 7 (в якійсь темі тут любязно хтось ссилочку виклав), спробував одразу інсталювати на перший підвернувшийся під руку вінт, але нажаль оказався замалий об’єм, тримав як страховочний системний ХР 4Гб для нештатних форсмажорів. Ще вінт підберу і остаточно перейду. Але з перших хвилин установки інтерфейс приємно порадував, думаю не буде нічого складного.

А для історії вирішив заглянути на вік своєї ХР-шки, бо пам’ятаю що вона вже зі мною давно, але побачивши цифри мало не просльозився :_07: :

U9gAl.th.jpg

То ж якби вона була людиною то вже вчилася б у 5-му класі!!!!!! :_07:

За свої 10 років вона вже і відновлювалася, і пережила вінлокера з великим шлейфом інших болячок. І заліза немало на своєму віку перепробувала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 років без переустановки... Я худєю, вона ж тормозила, мабуть, нещадно - як моя сімка на вінті з 5400 об/хв, поки я собі SSD не придбав

SSD рулить, сам поставив, нарадуватись не можу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я худєю, вона ж тормозила, мабуть, нещадно - як моя сімка на вінті з 5400 об/хв, поки я собі SSD не придбав

та не особо тормозила (ну взагалі поки я ще не налагодив новий системник з сімкою вона досі працює) тому що перші 8 років я за нею приглядував, реєстр підчищав, дрібні глюки виправляв (бо в якийсь момент вона тупо перестала показувати в треї мову набору. Це зараз остарні два роки на її забив, то почала трохи підтуплювати.

Доречі! Сам задумуюсь про SSD, яка зараз може бути ціна на вінт мінімального об’єму щоб суто під системний?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі! Сам задумуюсь про SSD, яка зараз може бути ціна на вінт мінімального об’єму щоб суто під системний?

$65-67/60Gb купував 2 місяці тому, 3 роки гарантії - одні позитивні враження

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скачав вже сьогодні нарешті з нонейма образ Він 7 (в якійсь темі тут любязно хтось ссилочку виклав), спробував одразу інсталювати на перший підвернувшийся під руку вінт, але нажаль оказався замалий об’єм, тримав як страховочний системний ХР 4Гб для нештатних форсмажорів. Ще вінт підберу і остаточно перейду. Але з перших хвилин установки інтерфейс приємно порадував, думаю не буде нічого складного.

А для історії вирішив заглянути на вік своєї ХР-шки, бо пам’ятаю що вона вже зі мною давно, але побачивши цифри мало не просльозився :_07: :

U9gAl.th.jpg

То ж якби вона була людиною то вже вчилася б у 5-му класі!!!!!! :_07:

За свої 10 років вона вже і відновлювалася, і пережила вінлокера з великим шлейфом інших болячок. І заліза немало на своєму віку перепробувала.

Я думав ви консерватор, рекордсмен :_09: .

Я худєю, вона ж тормозила, мабуть, нещадно - як моя сімка на вінті з 5400 об/хв, поки я собі SSD не придбав

та не особо тормозила (ну взагалі поки я ще не налагодив новий системник з сімкою вона досі працює) тому що перші 8 років я за нею приглядував, реєстр підчищав, дрібні глюки виправляв (бо в якийсь момент вона тупо перестала показувати в треї мову набору. Це зараз остарні два роки на її забив, то почала трохи підтуплювати.

Доречі! Сам задумуюсь про SSD, яка зараз може бути ціна на вінт мінімального об’єму щоб суто під системний?

А ви звичайний садомазохіст :_07::0128:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну чого одразу мазохіст, перестановка системи на багаторічному компі це не лише інстал з диску, а й додаткові налаштування, дрова, нет, ссилки, програми, кряки, гуглення. Бо ж все ставилось тривалий час, дещо при інсталі гуглилось, і до цього часу успішно позабувалось. А якщо комп щодня потрібен для роботи то перестановка системи стає досить непростим завданям, на яке погодишся напевно після тотального краху системи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хочу створювати нову тему, щоб не засисоряти ефір, підкажіть по залізу, вагаюсь який БЖ собі підбирати:

процесор AMD Phenom (x4) + 4G ddr2 (4х1Гб) + відео HD5750 1Gb + 2 hdd + DWD-RW = БЖ 500Вт вистачить чи геть впритик і краже взяти з запасом 550-600 Вт?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

AMD Phenom (x4)

А точніше?

Споживана потужність (TDP): 65, 95, 125 та 140 Ватт

Вистачить, аби вендор був перевірений (в мене CHIEFTEC 350 і вистачає, правда CPU 65 Ватт і 1 HDD, але відео до 110 Вт) . Якщо з грошима не критично - то взяти з "запасом" звичайно краще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Запаришся два віндовса юзати, так що треба рашіти одразу що і як...

Я би ставив 7 Ультімейт 64 біта і не парився б, і потихеньку би накатував програми, які треба, і якщо несумісність якась, то будеш шукати швидко рішення, чим гратись і з ХР і з 7 Віндою, затрати по часу будуть великі. Звичайно якщо не критичні простої.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

TDP не є показником споживоної (електричної) потужності. це максимальний нормований показник тепловиділення. не плутайте з електричними ватами!

На превеликий жаль ви не знайдете в специфікаціях потужність. Зате можна спробувати використати онлайн калькулятор. Наприклад http://www.casemods.ru/services/raschet_bloka_pitania.html чи цей http://www.coolermaster.outervision.com/ чи іншими

А взагалі є старенька, але дуже хороша стаття про енергоспоживання http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/26716

Якщо хороший блок, то можна і розумно робити як сказано вище. Чесних 350 ват вистачить з головою для середньостатистичного комп'ютера

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доречі порахував я свою ситему… то мені видає 230-350 ват(в піку певно) різні калькулятори, а от упс показував порядку 180 ватт (постійного) навантаження… токових кліщів не маю, щоб заміряти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

TDP не є показником споживоної (електричної) потужності. це максимальний нормований показник тепловиділення. не плутайте з електричними ватами!

На превеликий жаль ви не знайдете в специфікаціях потужність. Зате можна спробувати використати онлайн калькулятор. Наприклад http://www.casemods....ka_pitania.html чи цей http://www.coolermas...utervision.com/ чи іншими

А взагалі є старенька, але дуже хороша стаття про енергоспоживання http://www.fcenter.r...are/tower/26716

Якщо хороший блок, то можна і розумно робити як сказано вище. Чесних 350 ват вистачить з головою для середньостатистичного комп'ютера

Але ж між ними повинна бути пряма залежність. Ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як варіант - це підняти ХР на 7-ці у вигляді віртуальної машини! І ХР завжди під боком і на 7 працюєш. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...