Перейти до змісту

Смерч в Киверцах. 2.06.2007. Последствия. Фоторепортаж. Видео.


ursa

Рекомендовані повідомлення

Помоему у нас на Волыни такого еще не было...

Було-було... У Камінь-Каширському у році десь так 1998. Розруха була ще більшою. Декілька людей загинуло, деякі будинки були майже зруйновані, такого поняття як дах, рахуйте, що не існувало. Без електрики і води жили тиждень-два. Були прислані вояки, які допомагали справлятися з наслідками, навіть Кучма приїжджав. Ну, а місцевого парку просто не стало.

Точно, вспомнила, мой папа тогда еще служил и их отослали в К.-К. на возобновительные работы...

post-669-1181048570.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 112
  • Створено
  • Остання відповідь

Помоему у нас на Волыни такого еще не было...

Було-було... У Камінь-Каширському у році десь так 1998. Розруха була ще більшою. Декілька людей загинуло, деякі будинки були майже зруйновані, такого поняття як дах, рахуйте, що не існувало. Без електрики і води жили тиждень-два. Були прислані вояки, які допомагали справлятися з наслідками, навіть Кучма приїжджав. Ну, а місцевого парку просто не стало.

Точно, вспомнила, мой папа тогда еще служил и их отослали в К.-К. на возобновительные работы...

post-669-1181048570.jpg

а куди саме твого папіка відсилали, не в Камінь-Каширськ.

просто "К-К" - це шось може друге

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sereguk, на кадрах 8 и 12 - Шевчук?

Катя, возможно, приехала вчера - но это не точная информация. После того, как ей позвонили - хотела сразу же ехать с ребятами помогать...

Будет возможность, скинь видео. Знаешь Лагоду, Проця? У них тоже что-то должно быть. Поспрашивай.

А вот ниже - это твой дом?

sm.jpg

Сфотографировано 3 июня 2007 года, 7:30-8:00 © ursa

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а куди саме твого папіка відсилали, не в Камінь-Каширськ.

просто "К-К" - це шось може друге

Фотка якраз дуже схожа на міський парк Камінь-Каширська (точніше на те, що від нього залишилося), хоча стверджувати на 100% важко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

просто "К-К" - це шось може друге

я имела ввиду Каминь-Каширск ;)

понятно. просто я когда там был, ураган сносил всё подряд. у меня там дедушка живет. зрелище было... не очень приятное. на дороге росли 20-25 м. деревья, так их там и в миг нестало. дома, крыши, связи даже в некоторых местах небыло. кароче, как после БОМБОШКИ

2nick_lutsk

А фотка с парка там где басейн вроди бы ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Узнавал за видео - так получется, что есть видео после смерча и есть ещё (с телефона) - какое-то время до него - тучи и ветер. Похоже, что сам смерч никто не снял...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні мені стало відомо, що в цей смерч затянуло літню жінку. Від отриманих травм вона опинилася в реанімації.

Вот так вот там буйствувало лихо ;)

кажуть її на 4м підняло ((((

можу закінути фоткі смерча, реальні фото з місця проішествія так сказать, знімав батя на телефоні, але не знаю як залить, якщо поясните то ще сьодні побачите

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точно не помню, но в году так 1985-86... был смерч у нас на Волыни, и село Шельвов (если память не изменяет) было почти полностью снесено с лица земли. Я тогда малым ещё был но помню как в летний день родители бежали смотреть программу "Время" где передали о трагедии. Потом со временем я бывал в том селе, видно что почти все дома сложены заново и за одним проэктом, значит действительно беда была. Очевидцы рассказывали что перед бурей стояла очень тихая и жаркая погода. Но небо окрасилось необычайным цветом... темно-бардовым оттенком.... Жуть, может что нарою по этой теме в инете, тогда дам ссылку.

Вот статейка того времени:

СМЕРЧ ЗНІС ПІВСЕЛА, АЛЕ НЕ ЗАЧЕПИВ НЕМОВЛЯ під ОБРАЗАМИ!

Тисяча дев’ятсот вісімдесят сьомого року ікони Божої Матері й пророка Іллі зупиняли шельвівський смерч – вихор із потужністю термоядерної бомби!

Дев’ятнадцять років тому 20 липня о 16 годині 50 хвилин з боку Війниці, де дислокувалася частина радянських ракетних військ стратегічного призначення, на Шельвів впала хмара зі страхітливим вихором, який фактично зрівняв волинське село із землею. Чотири особи тоді загинули, десятки отримали поранення, сотні залишилися без даху над головою. Село відбудували, а людей переконали, що в усьому винна „аномальна зона”. Втім ані до 1987 року – наскільки сягає пам’ять кількох поколінь, ані після катастрофи нічого аномального у Шельвові не траплялося...

БОЖА СИЛА ПЕРЕМОГЛА РАДЯНСЬКУ КЛІМАТИЧНУ ЗБРОЮ?!

– Наша хата була крайня од берега, – розповідає Зінаїда Рубіновська. – Як почався той смерч, прибігла жінка, що пасла худобу, і каже: ходіть побачите, що то таке робиться. Дивлюся – суне чорна хмарка, а з неї щось спускається. До мене саме внуки поприходили, сусідські діти. Дочка кричить: „Мамо, щось треба робити...”. В нас іконка пророка Іллі є, яку мені ще свекруха подарувала. Колись зайнялося село, то обійшли з нею вулиці й полум’я вщухло. А за два роки до смерчу хлів у нас загорівся, вогонь на хату перекинувся... Ми вже почали речі виносити і випадково знайшли того образка у старому кухлику. Мати прочинили двері в хату, узяли іконку та й кажуть: „Боже мій, якщо можеш – допоможи!” І якось потрохи вітер обернувся і вогонь зник... Отож як стався смерч, вона з образком і рушниками вийшла за хлів Бога просити. У нас лише кілька листків бляхи з хати зірвало, а довкола будинки повибривало до фундаментів.

Алла Григорівна, бухгалтер Шельвівської сільради, і досі не хоче згадувати того дня, коли малим дівчам за долю секунди опинилася під руйновищем, на яке смерч перетворив батьківську хату. Тому неймовірну історію, що сталася з її бабусею, переповідають інші очевидці катастрофи. Побачивши страшний вихор, чоловік біг з бригади, щоб порятувати прикуту хворобою до ліжка жінку. Двері до хати відчинити не зміг, до льоху, аби сховатися, добігти не встиг, тому ухопився за важкий трап, що лежав на подвір’ї. Його піднесло разом з трапом у повітря, щось загуркотіло, пошкодивши льоха, і раптово все вщухло. Від хати залишилася тільки стіна, на якій висіли ікони, а під іконами на ліжку лежала неушкоджена жінка!

Агроном Василь Пінчук згадує ще одну дивовижу тієї чорної днини у Шельвові:

– В одній хаті у куточку під образами лежало немовля у колисці… Це важко чимось пояснити, але смерч саме отого кута з іконами й дитинки під ними не зачепив, хоча довкола не залишив ні камінця, ні трісочки – геть усе вимів… Які ікони, питаєте? Та звичайнісінькі образки, що у кожній оселі висять, – Матір Божа і Христос…

– Жодних знаменій не було перед смерчем, – продовжує розповідати Зінаїда Рубіновська. – Церкву нашу оте страхіття таки зачепило: повисмоктувало хідники з рушниками, води так налляло, що ми відрами її вичерпували. Батюшка як зайшов до храму, так і вкляк на колінах перед іконою Богородиці. Дивіться, – каже, – що то є Божа сила! Довкола рейвах, все мокре, а образ сухий-сухісінький, навіть стрічок на ньому не зайняло! І далі рятуй нас, Заступнице Небесна...

* * * * *

Довідка

Руйнівну силу смерчу можна порівняти лише з дією ударної хвилі ядерної бомби. В Україні рідко складаються умови для формування смерчів; здебільшого це явище спостерігається у серпні. За останні 20 років зареєстровано 34 випадки смерчів, здебільшого – у степовій зоні. Найстрашніший за усю історію спостережень „смерч трьох штатів” 1925 року в Америці забрав 700 життів і поранив більш як 2 000 осіб.

* * * * *

КЕРУВАТИ ШТУЧНИМ СМЕРЧЕМ РЕАЛЬНО!

...Разом із Сергієм Грушковським, водієм шельвівського сільгосппідприємства, дістаємося вантажівкою на протилежний берег Свинорийки. Від колись квітучої вулиці нині залишилися зарослі бур’янами підвалини сільських хат і порожні льохи.

Важко позбутися враження, що стихією керувала якась неприродна сила, адже відома академічна аксіома: траєкторія руху смерчу - непередбачувана. А тут вихор чомусь рухався за прямою лінією, ніби хтось її прокреслив на місцевості. Очевидці розповідають про різнокольорові заграви, блискавки й довгі язики полум’я, які виходили з хмари, що за кілька годин до смерчу повітря стало дуже розрідженим і було важко дихати.

– Смерч залишив по собі Сталінград, – розповідає директор шельвівської школи Микола Дацюк, – навіть руїн не зосталося! Трактор Т-150 з причепом піднесло у повітря й розірвало, піднімало у повітря будинки і вмить розбирало на друзки. Але я у казочки про неприродне походження смерчу не вірю: це проста аномалія, оскільки тут проходить Бузько-Прип’ятський вододіл.

Тетяна Петрівна, секретар сільської ради Шельвова, впевнена, що від жодних аномалій, окрім локачинських газових родовищ, село не потерпає. Адже цьогоріч просто на Зелені свята стався такий викид сірководню, що кілька годин не було чим дихати:

– Тоді, у липні 1987-го, я й не встигла збагнути, що коїться. Намагалася вийти у коридор, але двері не відчинялися – такий був вакуум. Із сільради тоді лише шифер зірвало. А там, де смерч пройшов, залишилася гола земля, наче після бульдозера. Ця буря принесла нам якесь зілля, ми кажемо на нього „сальвія”. До того його не було, а тепер городи наче зеленою подушкою заростають.

– Ми побачили чорну хмару і білий хвіст, що опускався донизу, – згадує лихо Лідія Терещук, яка тоді працювала дояркою в колгоспі. – Ніхто не знав, що то таке, бо ніколи такого тут не бувало... Ото вперше й дізналися, що на світі є таке страхіття... Хати стало піднімати. Я втекла у поле і впала в корчі. Як піднялася – вже не було ані моєї хати, ані сусідських – одні підмурівки залишилися. Бачила, як зоотехнікові хату підняло, опустило й розібрало на тріски.

– Того дня було гаряче, - долучається до розмови тітка Зоя, яка 1987-го через смерч теж залишилася без майна й оселі, – я лише у спідниці ходила. А коли те диво сталося, знайшла на місці хати одного галоша й одного сапожка та так у них і ходила на роботу... Якусь хлопчачу маринарочку знайшла, то насадила зверху...

* * * * *

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в принцыпе не допускаю того что армия того времени могла такое сделать, хотя кто его знает. Природа мстит людям за личные оскорбления.

Коментар спеціаліста

Віталій Морозюк, природоохоронець з 30-річним стажем, 1987 року досліджував наслідки і ймовірні причини шельвівського катаклізму.

– Не варто спекулювати на тому, що достеменно невідомо. Згадки про ймовірну геофізичну аномалію у Шельвові можна віднайти ще в роботах дослідників початку минулого століття. Найімовірніше, катастрофічний вихор спричинила різниця між електромагнітними потенціалами газо- і нафтоносного горизонтів, а також – вододіл між басейнами Бугу і Прип’яті. Це була потужна локальна магнітна буря, що супроводжувалася атмосферними явищами – лише так можна пояснити рівень спричинених вихором руйнувань. А особливості траєкторії руху смерчу зумовила високовольтна лінія, яка йшла понад селом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dimas, конечно закидывай!

Соединяйся с ФТП и кидай их туда.

Или жми AddReply и загружай фотки туда...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це було в окресностях Ківерець...фіналу батя дожидатись не став, бо ітак страшновато казав було

post-1493-1181072646.jpg

post-1493-1181072657.jpg

post-1493-1181072665.jpg

post-1493-1181072674.jpg

post-1493-1181072686.jpg

post-1493-1181072694.jpg

post-1493-1181072706.jpg

post-1493-1181072723.jpg

post-1493-1181072740.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже моторошна картина :o , на знімках добре видно початкові етапи зародження смерчу, за знімки респект тобі і твоєму безстрашному ;) батьку ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже моторошна картина :o , на знімках добре видно початкові етапи зародження смерчу, за знімки респект тобі і твоєму безстрашному ;) батьку ;)

не такий він і безстрашний, на шашликі їхав з партнерами, даж розгрузитись не встигли))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мона смело сказати після фоток Севи шо Ківерці отделались льохкім іспугом....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот небольшая выдержка из разговора с родственниками:

"Наш смерч показували через супутник у Дрездені. Бачили люди, які були там в неділю, а вчора вже в Ківерцях.

Батько наш вчора крив дах у Юрки Шевчука і там були хлопці, які приїхали щойно з Німеччини. У Дрездені вони дивилися новини, згадували Україну . Вони дивлять - та це ж їхні рідні Ківерці. Знято зверху.

З супутника, скоріше всього.

Казали, що бачили смерч і як валило ліс."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть ВИДЕО!!!

Через трошки будет у меня на компе.

Снято телефоном.

Заливать?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть ВИДЕО!!!

Через трошки будет у меня на компе.

Снято телефоном.

Заливать?

І ти ще питаєш.. :) . Звичайно заливай! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ти ще питаєш.. :)
- честно, мало смешного...

(касаемо твоего смайла)

Ближе к пяти часам будет на ФТП.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...