Перейти до змісту

Безготівкові покупки за кордоном


Dieselsmart

Рекомендовані повідомлення

Дуже багато було різної інформації й сперечань по яких все ж таки курсах обмінюються гривні по розрахунках за кордоном безготівково гривневою універсальною карткою. Добавлю скрін як доказ з приват24 по операції розрахунку універсальною гривневою карткою в Польщі за покупки.

Курс обміну гривні в іноземну валюту, якою йде розрахунок за покупки, проводиться по ОФІЦІЙНОМУ курсу НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ на день покупки. Єдиний невеличкий нюанс - продавцю потрібно нагадувати щоб рахував у валюті тієї країни де ви перебуваєте, тобто якщо купуєте товар у Польщі платите злотими, Німеччина - євро, Англія - фунт, Канада - канадський долар і т.д.

Тож сміливо закидаєте гривні на картку й їдете за кордон, економите на курсах, зберігаєте нерви й час на пошуку готівкової валюти, крутите дулі баригам та валютчикам. Єдиний нюанс якщо в магазині нема терміналу(хоча за кордоном їх дуже багато) і потрібна готівка, не знаю яка комісія на зняття готівки за кордоном проте при нинішніх "курсах" навіть така операція може виявитись вигідною. У разі коли гроші закінчились телефонуєте додому й просите когось поповнити вам картку і за лічені хвилини ви знову зможете розраховуватись будь де у світі.

Лише на цій невеличкій покупці я зекономив на самому курсі 12грн, курс у валютчиків на границі був 4.45грн/злот а мені по картці розрахунок пройшов по 3.95грн/злот оф курс Нацбанку і ніяких комісій.

Сподіваюсь ця інформація комусь згодиться і люди зекономлять гроші, нерви і час на баригах й валютчиках.

post-11163-0-19804900-1411878320_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 88
  • Створено
  • Остання відповідь

Dieselsmart, ти помиляєшся. Вчорашній курс нацбанку щодо злотого - 3,9285

http://bank.gov.ua/control/uk/curmetal/currency/search?formType=searchFormDate&time_step=daily&date=28.09.2014

Тобто 25,58 * 3,9285 = 100,49 грн

а ти заплатив 101,04 , тобто конвертація точно відбувалась не по курсу нацбанку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В тарифах може бути комісія за конвертацію, зазвичай 1%.

Наскільки я знаю, конвертація відбувається за курсом платіжноі системи, Visa, MasterCard. Під час здійснення операціі відбувається блокування коштів на рахунку за курсом на день здійснення операціі. Списання коштів здійснюється на наступний робочий день а то й пізніше, за курсом на день списання. Розрахункові валюти платіжних систем долар і євро. Всі інші валюти конвертуються через них.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Приватбанка комісії за конвертацію немає.

Від них навіть смс приходить: "Списано таку-то суму по такому-то курсу без додаткових комісій".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки я знаю, конвертація відбувається за курсом платіжноі системи, Visa, MasterCard. Під час здійснення операціі відбувається блокування коштів на рахунку за курсом на день здійснення операціі. Списання коштів здійснюється на наступний робочий день а то й пізніше, за курсом на день списання. Розрахункові валюти платіжних систем долар і євро. Всі інші валюти конвертуються через них.

Таким чином приватбанк робив конвертацію давно, роки 3-4 назад.

Тоді дійсно спочатку блокувало суму по одному курсу, а потім списувало по іншому.

Але уже кілька років ПБ все конвертує по своєму курсу продажу, який вказаний на сайті. Видно отримували надто багато скарг і вирішили змінити схему.

Не тільки євро і долари, але і злоті і британські фунти (а мабуть і деякі інші) конвертуються напряму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В тарифах може бути комісія за конвертацію, зазвичай 1%.

Наскільки я знаю, конвертація відбувається за курсом платіжноі системи, Visa, MasterCard. Під час здійснення операціі відбувається блокування коштів на рахунку за курсом на день здійснення операціі. Списання коштів здійснюється на наступний робочий день а то й пізніше, за курсом на день списання. Розрахункові валюти платіжних систем долар і євро. Всі інші валюти конвертуються через них.

А взяти в руки калькулятор і порахувати? ;)

Різниця не 1, а 0,5 відсотка. Тобто, я так розумію, це ті пів відсотка податку, який зараз стягуються при купівлі валюти у будь-якому з банків.

Взагалі ТС молодець, що виклав скрін і довів свою правоту нашим форумним "аналітєгам", які в сусідній темі "мамой клялись", що такого бути не може, і що банк конвертує гривні по комерційному курсу.

Автору 5 балів, однозначно :_25:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автор викладає помилкові судження і вводить в оману інших.

Конвертація відбувається не покурсу нацбанка, а по курсу продажу приватбанка.

Так, зараз цей курсу значно нижчий за той, по якому можна купити злоті у валютчиків, і зараз значно вигідніше розраховуватись саме так.

Але, зазвичай, в спокійніші часи, у валютчиків курс таки був помітно кращим. І з часом це знову може бути так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dieselsmart, ти помиляєшся. Вчорашній курс нацбанку щодо злотого - 3,9285

http://bank.gov.ua/c...date=28.09.2014

Тобто 25,58 * 3,9285 = 100,49 грн

а ти заплатив 101,04 , тобто конвертація точно відбувалась не по курсу нацбанку

так СМС прийшло що курс 3,95. та й навіть якщо ті 0,5 відсотка заплатити це всеодно не той курс що в бариг.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конвертація відбувається не покурсу нацбанка, а по курсу продажу приватбанка.

Тут поправлю. Були дні коли курс продажу долара на сайті ПБ був ну наприклад 12.89, а курс НБУ 12.95, тоді конвертували по курсу НБУ...

Тобто, якщо курс НБУ більший за приватівський, конвертувати буде по курсу НБУ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі ТС молодець, що виклав скрін і довів свою правоту нашим форумним "аналітєгам", які в сусідній темі "мамой клялись", що такого бути не може, і що банк конвертує гривні по комерційному курсу.

ну звісно що довів, раніше не було можливості, просто з принципу це зробив а то вже ні в які ворота така ситуація не лізла та й дістали ті аналітеги тикатись своїми силками незрозумілими й доводити мені те в чому самі не розумілись й робити з мене дурня коли в реальності економію я відчуваю матеріально на власному гаманці а мені доводили що в мене цих грошей нема.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так СМС прийшло що курс 3,95. та й навіть якщо ті 0,5 відсотка заплатити це всеодно не той курс що в бариг.

Але це і не курс нацбанку.

Через кілька днів/тижнів/місяців ситуація може змінитись і тобі прийде смс, що конвертація відбулась по курсу 4,5 , коли у валютчиків можна буде, без проблем, купити по 4,3 , а курс нацбанку буде 3,8.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але це і не курс нацбанку.

Але це і не курс Привата.

Ще раз калькуляція:

3,9285 х 1,005 (0,5 % за купівлю валюти згідно постанови нацбанку) = 3,9481 або ж 3,95!

25,58 zl х 3,95 = 101,04. Вуаля!

Тобто в реальності конвертація по схемі: курс нацбанку + 0,5% податку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yaryk, ага, буде буде у валютчиків дешевше, чекай манни небесної в шахті. ось тут все по тарифах таких написано, просто перед поїздкою за кордон провіряєш курси та й усе буде зрозуміло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yaryk, ага, буде буде у валютчиків дешевше, чекай манни небесної в шахті.

Таке уже було багато разів і протягом довгого часу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yaryk, яка різниця в тому буде це чи ні, чи вже було і скільки разів. я ж написав - перевірив курси й зекономив, ось в чому вся суть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yaryk, кутс НБУ та привата перевіряти якщо ви ще не зрозуміли.

на рахунок калькуляції ще раз підтверджу що все вірно

Ще раз калькуляція: 3,9285 х 1,005 (0,5 % за купівлю валюти згідно постанови нацбанку) = 3,9481 або ж 3,95! 25,58 zl х 3,95 = 101,04. Вуаля! Тобто в реальності конвертація по схемі: курс нацбанку + 0,5% податку.

і додам що на день розрахунку даної операції курс привата був 3,89 що аж ніяк не вписується в калькуляцію.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dieselsmart, вчорашню нашу переписку в темі "Обмін валют" потерли, а ти так і не відповів. По твоїй же ссилці, Приват пише, що як не крути, обмін буде дорівнювати комерційному курсу Привата.

Вы можете выбрать курс, по которому будет осуществлён обмен валюты:

по коммерческому курсу банка;

по курсу Национального банка Украины;

По коммерческому курсу банка комиссия за покупку-продажу валюты отсутствует

Комиссия за покупку-продажу безналичной валюты по курсу НБУ равняется разнице между коммерческим курсом и курсом НБУ.

Хоча яким боком ти сюди приліпив пропозицію Привата для бізнесу незрозуміло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dieselsmart, вчорашню нашу переписку в темі "Обмін валют" потерли, а ти так і не відповів. По твоїй же ссилці, Приват пише, що як не крути, обмін буде дорівнювати комерційному курсу Привата.

Вы можете выбрать курс, по которому будет осуществлён обмен валюты:

по коммерческому курсу банка;

по курсу Национального банка Украины;

По коммерческому курсу банка комиссия за покупку-продажу валюты отсутствует

Комиссия за покупку-продажу безналичной валюты по курсу НБУ равняется разнице между коммерческим курсом и курсом НБУ.

Хоча яким боком ти сюди приліпив пропозицію Привата для бізнесу незрозуміло.

постанова НБУ передбачає відрахування 0,5% у ПФ при опереації купівлі валюти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

постанова НБУ передбачає відрахування 0,5% у ПФ при опереації купівлі валюти.

І шо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

постанова НБУ передбачає відрахування 0,5% у ПФ при опереації купівлі валюти.

І шо?

коли конвертується гривня у валюту - повинно брати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коли конвертується гривня у валюту - повинно брати

Вони й беруть, але яким боком це до мого повідомлення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...