Перейти до змісту

Найоригінальніші бібліотеки світу


Zeuss

Рекомендовані повідомлення

Під такою назвою розміщена стаття на life.pravda.com.ua

Електронні книги набирають популярності - творці і проектувальники сучасних бібліотек шукають нові шляхи залучення аудиторії. За останні 10 років з'явилися нові бібліотеки, які увібрали в себе найостанніші тенденції - як архітектурні, так і соціальні.

Найбільш цікаві (імхо)

Biblioteca Parque Espana (Колумбія)

Бібліотека зовсім не обов'язково має знаходитися в центрі. У джунглях, за межами міста, у вигляді покинутого місця стародавньої цивілізації - саме так існує бібліотека Медельїна. Розкішна будівля - одна з головних визначних пам'яток міста і туристична Мекка - розташована на скелі.

80aa809-08.jpg

Chungwoon University Library (Корея)

Нова бібліотека в невеликому корейському містечку Choong Chung Nam Do по-східному гарна та ідеально вписується в місцевий ландшафт. Прямі чіткі лінії і дзеркально-скляний фасад на схилах міста біля лісу, стали невід'ємною частиною місцевості. Проект розроблений дизайн-студією Hyunjoon Yoo Architects.

8885640-05.jpg

Duisburg-Essen University Library (Німеччина)

Незвичайну бібліосферу включає в себе університет Дуйсбург-Ессен. У 2009-ому році правлінням університету був затверджений проект компанії Greeen! Architects, яка спеціалізується на екологічних будовах.

І ось уже в 2011-ому році для студентів було відкрито "круглу бібліотеку", що містить в собі елементи еко-архітектури: енергозберігаючі технології, сонячні батареї, систему очищення води і інше, інше, інше.

da34a7d-03.jpg

(с)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Болгари з автобусом-бібліотекою молодці. Та я б почитала в Коста Ріці і Таїланді... :blush:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З тих бібліотек, що довелось побачити на власні очі, найбільш сподобались Національна бібліотека в Мінську (бацька постарався)

library_belarus.jpg

та Бібліотека Варшавського університету

Buw.jpg

оффтоп гетто, де ти? це ж можна сказати твоя тема :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я на эту тему семинары для студентов училиша культуры проводил:)

Таки да, профессиональная жаба душит , хотел бы я там поработать...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Белорусы молодцы, любят почитать. А библиотека шедевр , не ожидал. :blush:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Продовження теми бібліотек.

(с)

Бібліотека University Club, Нью-Йорк, США

3901465-01.jpg

Бібліотека була створена у 1865-ому році. Однак, за деякими даними, її створили студенти Єльського університету восени 1861-ому році, як клуб.

Парламентська бібліотека, Оттава, Канада

3b6e67e-02.jpg

Ця бібліотека є основним сховищем інформації та науково-дослідних ресурсів Канади. Бібліотеку було збудовано у 1876-ому році. У 2002-ому та 2006-ому роках її було оновлено, утім, форма і декор зберіглися оригінальними.

Бібліотека рідкісних книг Бейнеке Єльського університету, Коннектикут, США

ed5b1e8-03.jpg

Бібліотека була створена у 1963-ому році, як дарунок для родини Бенеке. Будівля була спроектована архітектором, володарем Прітцкерівської премії, Гордоном Баншафтом. Це найбільша у світі будівля для збереження рідкісних видань.

Публічна бібліотека Айови, США

efcab0c-04.jpg

Заснована в 1896-ому році Публічна бібліотека Айови слугувала її мешканцям протягом століття. На сьогоднішній день бібліотека обслуговує територію із населенням 69 тисяч мешканців штату. Вона налічує близько 67 тисяч карток.

Бібліотека Suzzalo в Університеті Вашингтон у Сіетлі, США

4dc9b67-05.jpg

Бібліотека Suzzallo Library - центральна бібліотека університету Вашингтона в Сіетлі, і, можливо, найбільш упізнавана будівля в університецькому містечку.

Вона названа на честь Henry Suzzallo, який був президентом університету штату Вашингтон. У 1926-ому році він пішов у відставку, тоді ж було завершено перший етап будівництва бібліотеки. На честь президента бібліотеку було перейменовано після його смерті в 1933-ому році.

Бібліотека аббатства Ad Mont, Австрія

d8081bf-06.jpg

Бібліотечна зала, збудована в 1776-ому році за ескізами архітектора Йозефа Хубера, становить 70 метрів у довжину, 14 метрів у ширину і має 13 метрів висоти. Вона вважається найбільшою монастирською бібліотекою в світі.

Стеля бібліотеки - це фрески Бартоломео Альтомонте. Світло в приміщенні, яке виконано у білих та золотих кольорах, забезпечують 48 вікон.

Тут міститься 1400 рукописів, а також 200 тисяч томів літератури.

Бібліотека штату Вікторія, Австралія

3fbb8d8-07.jpg

Ця бібліотека є центральною книгарнею штату Вікторія. Бібліотека містить майже 2 мільйони книг, в тому числі щоденники засновників міста Джона Бетмена і Джона Паско, а також фоліанти капітана Джеймса Кука.

Бібліотека в монастирі Ель Реал, Іспанія

326bf65-08.jpg

Філіп II пожертвував для бібліотеки власну колекцію документів, а також взяв на себе придбання літератури із кращих бібліотек світу.

Фрески на склепінні стелі були створені Пеллегріно Тібальді.

Колекція бібліотеки налічує 40 тисяч томів, розташованих у великій залі, 54 метри довжиною. Вона має також 10 метрів висоти, мармурову підлогу та різьблені полиці.

Звід стелі бібліотеки прикрашений фресками, що зображають сім вільних мистецтв: риторика, діалектика, музика, граматика, арифметика, геометрія та астрономія.

Бібліотека Хосе Васконселоса, Мексика

6856f76-09.jpg

Ця бібліотека вважається "Мегабібліотекою" та найбільш спірним та затратним проектом. Вона названа на честь Хосе Васконселоса, філософа та президента національної бібліотеки Мексики.

Площа бібліотеки - 38 тисяч квадратних метрів. Початкова собівартість будівлі - 954 млн. песо (98 млн. доларів США).

Бібліотека Конгрессу, Вашингтон, США

646afc4-00.jpg

Це національна бібліотека США і найстаріша федеральна установа в США (1800 р.). Бібліотека знаходиться в трьох будівлях. Це найбільша бібліотека в світі за кількістю полиць і числу книг (22,19 млн.).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

У Луцьку в центральній бібліотеці для дітей, що на проспекті Грушевського, 1, відкрився літній читальний сезон, зокрема, біля закладу діятиме

«бібліотека під відкритим небом».

5 липня в закладі відкрилися літній читальний та ігровий зал, - повідомила директор бібліотеки Ніна Бочарова.

«Нарешті прийшло довгоочікуване літо! Адже літо - це не тільки гарна пора року - це, насамперед, час канікул, відпочинку та цікавого, змістовного дозвілля. Книга розкаже про життя і історії дітей під час канікул. Вона відкриє чарівне віконце у захоплюючий світ класики та фантастичних творів, світ людських почуттів, цікавих захоплень і незвичайних пригод, багатство і красу рідного краю», - розповіла вона.

За словами посадовця, на відвідувачів закладу чекають новинки літератури, цікаві журнали, настільні ігри, живе спілкування та позитив.

Бібліотека під відкритим небом працюватиме щочетверга з 14:00 до 16:00.

cb-IMG_0015.JPG

Джерело

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 липня в закладі відкрилися

«Нарешті прийшло довгоочікуване літо!

:_09:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...