Перейти до змісту

Зміни до законодавства щодо безпеки дорожнього руху


Dream

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Тільки що по Тонісу високий чин з МВС, з центру безпеки руху (чи як там його правильно?..) розповів що в планах МВС є поступове зменшення 20-кілометрового зазору між дозволеною швидкістю і швидкістю перевищення, зважаючи на використання сучасних приладів реєстрації швидкості. А після того будуть опускати планку максимально дозволеної швидкості в населених пунктах до загальноєвропейського рівня, тобто до 50 км/год. От лише не сказав коли то буде відбуватись... :/

Опубліковано

то будемо не їздити а котитись...

когось вже пиняли на ходу знімаючи "ВІЗИРЬОМ"?)

в Європі такі знаки рідкість стоять не всюди, де не де тільки і то, вони контролюються камерами швидкості (обовязково за 100-300 метрів перед ними буде стояти знак про камеру) тому "Єввропейці" їздять 50 тільки перед камерами, а так гасають як наші)

Опубліковано

Президент підписав закон про скасування свідоцтва про переобладнання транспортних засобів

РБК-Украина, 03.01.2012, Київ, 15:16

Президент України Віктор Янукович підписав закон №4103-VI "Про внесення змін до закону України "Про дорожній рух" щодо переобладнання транспортних засобів". Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Прийнятим законопроектом скасовується свідоцтво про переобладнання транспортних засобів. Скасування вищевказаного свідоцтва дозволить уникнути дублювання інструментів державного контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху під час їх виробництва. Разом з тим при здійсненні господарської діяльності з переобладнання транспортних засобів (у разі однотипного переобладнання п'яти і більше транспортних засобів) сертифікація не застосовується, тому зазначене свідоцтво грає важливу роль у контролі за безпекою внесення змін у конструкцію транспортних засобів під час їх переобладнання суб'єктами господарювання.

  • 4 тижня потому...
Опубліковано
В январе исполняется 20 лет со дня основания Центра безопасности дорожного движения и автоматизированных систем при МВД Украины. В связи с этой датой "Автоцентр" пригласил на веб-конференцию его начальника генерал-майора милиции Сергея Будника, и у читателей нашего интернет-сайта появилась возможность получить ответы на интересующие их вопросы, касающиеся работы ГАИ и Центра.

Когда появится новая редакция Правил дорожного движения? В начале прошлого года их обещали ввести к середине 2011-го... Расскажите о трех-четырех самых интересных новшествах, которые вы собираетесь ввести в ПДД.

С. Б.: Мы надеемся, что в ближайшее время новая редакция ПДД будет включена в единый законодательный акт, объединяющий все законодательные и нормативно-правовые акты о дорожном движении. Такое предложение сейчас обсуждается и даже поддерживается Комитетом Верховной Рады по законодательному обеспечению правоохранительной деятельности. Таким образом, Правила движения получат более высокий статус — законодательный. Вполне логичное решение об объединении всех законопроектов, уже внесенных на рассмотрение Верховной Рады народными депутатами по усовершенствованию законодательства в сфере дорожного движения, принято соответствующим постановлением Верховной Рады. Этот единый документ наши парламентарии рассмотрят в ближайшее время, и мы также принимаем участие в его подготовке.

Относительно новшеств в ПДД отмечу предложения об обязательном применении ближнего света фар в осенне-зимний период и светоотражающих фликеров для пешеходов в темное время суток, определении главной дороги при движении по кругу на перекрестках с круговым движением, а также изменение структуры Правил и терминологии.

сми.лига.нет

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

Не зовсім безпеки руху стосується, але:

Милиция будет отбирать машины у должников и алиментщиков

Символично, что черный день для тех, кто не рассчитался с автокредитом в банке, должников по ЖКХ и уклоняющихся от уплаты алиментов наступает именно 13 февраля, да еще и в понедельник!

Вступает в силу постановление Кабмина, по которому инспектор ГАИ сможет остановить машину злостного должника, объявленную в розыск, и отправить ее на штрафлощадку.

- Если кредитор не погашает задолженность по кредиту, если не платит более трех месяцев, мы сразу же составляем исковое заявление суд, - рассказывает сотрудник одного из банков столицы Владимир Кочет. - Суд принимает решение об аресте имущества, к примеру автомобиля. Если должник не погашает долг в отведенное на это государственными исполнителями время, выносится постановление о розыске машины. А разыскать ее обязаны сотрудники милиции. Как правило, автомобиль находят очень быстро. Машину отправляют на штрафплощадку, где она хранится либо до продажи, либо до момента погашения долга.

Правда, наш собеседник признался, что продавать бэушное авто не всегда выгодно, расчет на то, что, оставшись без средства передвижения, должник тут же найдет необходимую сумму.

В 2010 году таким образом уже боролись со злостными неплательщиками за коммунальные услуги.

Сотрудники ГАИ по всей Украине на время задерживали их автомобили и отправляли на штрафплощадку. Именно тогда коммунальщики смогли пополнить свою кассу.

Правда, новшество вызвало очень много нареканий, и вскоре от него отказались. Но на этот раз все возвращается всерьез и надолго.

- Как только сотрудники ГАИ получат постановление о розыске автомобиля, этот автомобиль тут же поступает в ориентировку, и если его увидят на дороге, обязаны остановить и отправить на штрафплощадку, - рассказывает заместитель начальника УГАИ МВД Украины Владимир Резников. - После этого в течение трех дней о найденной машине оповещается орган, разыскивающий его. Никаких нареканий со стороны владельцев быть не должно: если автомобиль объявлен в розыск, инспекторы имеют право его останавливать и отбирать.

Кстати, министр юстиции Александр Лавринович отметил, что данное новшество коснется не только лиц, которые должны деньги банкам, но и тех, кто задолжал большие суммы за коммунальные услуги, алименты, штрафы и так далее. Правда, министр не уточняет, что имеется в виду под словосочетанием "большая сумма". Миллион гривен? Тысяча? Для кого-то и "десятка" - большая сумма.

Так что, выезжая из гаража на следующей неделе, подумайте: за свет заплатить не забыли?

http://smi.liga.net/...ntshchikov_.htm

Опубліковано

Изменены правила регистрации транспортных средств

Согласно изменениям, для регистрации транспортного средства больше не понадобится подавать документ об оценке его стоимости, который на сегодняшний день является обязательными, сообщает Цензор. Из Порядка исключен пункт предусматривающий, что до получения подтверждения подразделениями ГАИ с места предыдущей государственной регистрации владельцам транспортных средств выдаются номерные знаки и, не более чем на три месяца, временный регистрационный талон, после окончания срока действия которого эксплуатация транспортных средств не допускается.

В случае, если ТС было зарегистрировано в другом государстве, для его регистрации по-прежнему обязательным будет представление регистрационных или приравненных к ним документов этого государства, но уже без отметки о снятии ТС с учета. Кроме того, в случае ввоза ТС в Украину в связи с переселением граждан на постоянное место жительства или как наследства по закону, больше не будет необходимости предоставлять справки из посольства (консульства) соответствующей страны о проживании владельцев в этой стране и о действительности регистрационных или приравненных к ним документов стран вывоза ТС.

При потере владельцем ТС свидетельства о регистрации (технического паспорта), снятие с учета такого ТС, полученного в наследство, будет производиться на основании свидетельства о праве на наследство и получать новое свидетельство, как в остальных случаях, не понадобится. Оформить документы для поездок за границу лиц, не являющихся собственниками ТС, можно будет не только на основании документов, подтверждающих право пользования и (или) распоряжения ТС, но и на основании заявления собственника ТС. Постановление вступит в силу со дня официального опубликования.

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла закон, на базі законопроекту № 8747, про посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди автомобільним транспортом.

Як повідомили Корреспондент.net у всеукраїнській мережі ЛІГА:ЗАКОН, відповідно до нових правил, в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух там заборонено, буде каратися штрафом від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гривень) з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

За даними агентства, альтернативним покаранням для водіїв за таке порушення може бути позбавлення права керування транспортними засобами терміном від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, а для інших осіб - накладення штрафу від сімдесяти п'яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1275-1700 гривень) з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або ж адміністративний арешт терміном від 10 до 15 діб, знову ж таки з вилученням транспортного засобу чи без такого.

У разі ж, якщо вищезгадане порушення здійснене водієм під час надання послуг з перевезення пасажирів або під час перевезення небезпечних вантажів, то такий водій буде позбавлений права керувати транспортними засобами терміном від одного до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, йдеться в повідомленні.

корр

  • 3 тижня потому...
Опубліковано

Президент України Віктор Янукович підписав закон, яким збільшуються штрафи за порушення водіями автомобілів правил з ненадання переваги в русі маршруткам.

Як повідомили в прес-службі Президента, мова йде про закон Про внесення змін до ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за ненадання переваги маршрутним транспортним засобам.

Відповідно до закону, за ненадання маршрутним транспортним засобам, в тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, водії автомобілів несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше в Кодексі про адміністративні правопорушення такий вид правопорушення передбачав стягнення штрафу в розмірі від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

корр

Опубліковано

Тепер біля маршруток взагалі стане страшно їздити... вони і так не стидаються інших учасників руху, а зараз взагалі королями дорог будуть...

Опубліковано
наші маршруткі не є маршрутним тз. Тільки тролейбуси та автобуси.... Хто що знає?
:) Жесть. Стидно, таваіщь!

ПДР знає:

маршрутні транспортні засоби (транспортні засоби загального користування) - автобуси, мікроавтобуси, тролейбуси, трамваї і таксі, що рухаються за встановленими маршрутами та мають визначені місця на дорозі для посадки (висадки) пасажирів;
  • +1 1
Опубліковано
Водії будуть платити за відсутність дитячого крісла в авто

Верховна Рада пропонує підвищити безпеку дітей в автомобілях шляхом введення штрафу за перевезення маленьких пасажирів не в спеціальних кріслах, пише ТСН.

На сьогоднішній день перевезення дітей зростом менше 145 см або віком менше 12 років в машинах без спеціальних дитячих крісел або на задньому сидінні мотоцикла та мопеда забороняють Правила дорожнього руху. Однак штрафу за недотримання цього правила поки немає. Тому багато водіїв, нехтуючи безпекою маленьких пасажирів, перевозять їх без спеціальних крісел, саджаючи на штатні сидіння або на руки дорослим.

Оскільки, як показує практика, заборона, не підкріплена відповідальністю - малоефективна, народні обранці в поданому до Верховної Ради законопроекті № 5220-д пропонують встановити штраф за перевезення дітей без спеціальних крісел в розмірі 340-425 грн. Згідно зі статистикою столичної ДАІ, найбільше дітей дошкільного віку страждає в ДТП саме як пасажири транспортних засобів - 58,7% від загальної кількості подібних подій. Причому в більшості таких випадків за кермом автомобілів перебували батьки.

Більше того, в ДАІ стверджують, що травмування дітей у багатьох випадках можна було уникнути, якби батьки перевозили своїх чад у спеціальних автокріслах.

фінанс.юа

Я - за, от лише ціна тих крісел "замічатєльна".

Опубліковано
Я - за, от лише ціна тих крісел "замічатєльна".

А не юзає їх ніхто, ні мамочка сидячи на задньому сидінні "Жигулів" котра тримає дитину на руках , ібо дорого, ані пані з Lexus, TLC, Infinity - ібо не машина - танк, і нічого дітю яке стрибає по салону *якоби* не станеться...

А потім читаєш репортажі з ДТП і видно фото - з "павутинками" по центру лобового скла...

Опубліковано

Дитяче крісло купив в листопаді 2008. Не жалію. Дитині подобається. Правда, вже підріс - вміє сам розстібнутися:)

  • 1 місяць потому...
Опубліковано

16.05.2012 13:00

Революція від ДАІ: головні небезпеки для українських водіїв

Українських водіїв найближчим часом очікує безліч новацій, і не всі вони будуть приємними.

Нещодавно автовласники зітхнули з полегшенням - в Україні скасували довіреності для передачі транспортного засобу іншій особі, водіям дозволили не передавати працівнику ДАІ посвідчення водія, а тільки пред'являти його, скасували також техогляд для власників приватного легкового транспорту.

А ще водіям обіцяють, що вже з квітня пряма перереєстрація транспорту з одного власника на іншого замінить довгу процедуру зняття з обліку авто при продажу. Виконати реєстраційні процедури та отримати водійські права можна буде незалежно від місця реєстрації власника машини і від регіону реєстрації автомобіля. Незабаром до всіх цих революційних змін може додатися ще й скасування сплати до Пенсійного фонду 3% вартості при купівлі автомобіля.

Але на цьому приємні сюрпризи від влади для автолюбителів закінчилися. Які новації вже зовсім скоро чекають водіїв, і як це відіб'ється на їхніх гаманцях, дізнавався ТСН.ua.

Мигалки для "крутих" за 5000 доларів

Потрібно визнати, що цього разу влада взялася не тільки за простих автовласників, а й за "крутих". Зросли штрафи за незаконне обладнання авто світловими і звуковими сигналами. Любителі покататися з мигалками тепер заплатять за таке "задоволення" від 42,5 до 51 тисячі гривень. Заступник начальника Управління ДАІ МВС України Володимир Резніков каже, що не важливо, як багато автомобілів у нас пересуваються з сигнальними вогнями. "Справа в тому, що коли їх використовують особи, які не мають на це законного права, вони створюють аварійну ситуацію", - відзначає він.

Астрономічні, на перший погляд, суми штрафів насправді цілком виправдані. Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що сигнальними пристроями обладнали свої автомобілі тільки люди, які мають зайві гроші, тобто небідні. Тому покарання за порушення цієї норми має бути відповідним.

Шалена швидкість за 100 доларів і дитина без крісла - за 50

Нардеп Олійник також вважає недостатніми штрафи за порушення швидкості та правил маневрування, розмови по телефону за кермом і дитину в салоні без автокрісла. За словами народного обранця, ці порушення якраз і є причиною основної маси аварій на українських дорогах. У своєму законопроекті в співавторстві з нардепами Малишевим та Шенцевим він пропонує збільшити розмір штрафів для любителів швидкої їзди в 2-3 рази. "Коли автомобіль рухається зі швидкістю, більшою від дозволеної на 10 км на годину, то штраф становитиме 255-340 грн, коли на 20 км - 340-510 грн, на 30 км - 510-680 грн, на 50 км - 680 -850 грн", - пояснює Олійник. Регіонал також пропонує повернути так звані "листи щастя", коли порушення фіксується фото- або відеопристроями, а водій отримує повідомлення про штраф поштою. Тепер оскаржити такий лист буде складніше, і процес займе більше часу.

Незабаром всім водіям, які мають дітей, доведеться придбати автокрісла. Проїзд дитини молодшої 12 років і меншої 145 см зросту в машині без спеціального обладнання буде "коштувати" 340-425 грн. Крім того, законопроектом забороняється розмахувати перед даішниками своїми посвідченнями. Будь-які документи, що вказують на статус їх власника, вручати інспектору забороняється. Стала жорсткішою заборона на розмови по мобільному телефону за кермом. Більш пильними доведеться бути і водіям маршруток, оскільки за прийняття ними оплати за проїзд під час руху "світить" штраф 340 грн. Також автолюбителям не варто забувати, що днями вступає в силу закон, яким передбачено суттєве підвищення штрафів за ненадання переваги громадському транспорту і за рух по смугах, призначених для нього.

Штраф чи хабар?

Автомобілісти перестануть порушувати правила з міркувань економії, сподівається Олійник. На підтвердження його слів Володимир Резніков згадує, що "в 2001 році було суттєво лібералізовано законодавство, що стосується безпеки дорожнього руху, і знижені штрафи за порушення ПДР. Це призвело до різкого зростання аварійності. За 2007 рік в ДТП загинуло 9500 людей - трохи менше, ніж за роки війни в Афганістані. Після того, як у 2008 році законодавство було змінено у бік посилення відповідальності за дорожні правопорушення, з'явилася тенденція зниження аварійності та кількості загиблих. Станом на кінець минулого року ця цифра зменшилася вдвічі і становить 4500 осіб. Але є й інша складова підвищення штрафів. Водії кажуть, що разом зі зростанням їх розміру підвищуються зазвичай і розміри хабарів. Їх система більш гнучка, не потребує законодавчого врегулювання і має властивість пристосовуватися до ситуації.

Ситуацію потрібно змінювати не тільки великими штрафами, вважає відомий автомобіліст, екс-міністр транспорту Євген Червоненко. "Потрібно піти шляхом Грузії - за хабар засуджувати до 10 років ув'язнення. Тоді брати хабарі стане невигідно". Ще один пункт з рецепта Червоненка - збільшення в кілька разів заробітної плати працівника ДАІ. "Поки інспектор буде заробляти копійки - він не відмовиться від хабара", - говорить Червоненко.

А голова громадської організації "Громадський контроль доріг" Сергій Дубенко зазначає, що необхідно змінювати підхід до проблеми в цілому. "Всі учасники дорожнього руху повинні бути рівні перед законом. Поки питання правопорушень вирішується або шляхом посадового тиску, або хабарем на місці події, ситуація на дорогах не зміниться". Як доказ своїх слів він наводить приклад: з початку року тільки в Одесі трапилося 15 ДТП за участю мажорів, і в жодному з них винуватець не зазнав покарання. Заступник начальника ДАІ Володимир Резніков згадав лише один приклад притягнення до відповідальності за порушення ПДР високопоставленої особи - коли віце-прем'єр з Євро-2012 Борис Колесников за кермом нового автобуса зіткнувся з автомобілем ДАІ. Тоді винуватець ДТП заплатив штраф і відшкодував збитки потерпілим. На цьому перелік законослухняних порушників "державного" значення закінчився. Але проблема ще й у культурі поведінки за кермом, зазначає Рєзников. "Чому, перетинаючи західний кордон, українські водії одразу починають виконувати ПДР? По-перше, порушити їх буде дорого, а по-друге, - соромно", - додає він.

Але все ж, поки в Україні ще не взялися за проблему в усіх напрямках, знову експлуатується перевірений метод - карати копійкою. Революційний законопроект буде розглядатися через місяць. До того часу, за словами авторів, до нього ще може подати свої пропозиції кожен охочий.

Наталія Кондратьєва За матеріалами Главред

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

Кабмін ввів додаткові обмеження швидкості на дорогах

Кабінет міністрів врегулював додаткові обмеження швидкості дорожнього руху.

Про це йдеться в постанові № 668 від 18 липня.

Згідно з постановою, додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть вводитися тимчасово і постійно.

Тимчасові обмеження дозволеної швидкості вводяться виключно в місцях проведення дорожніх робіт, масових та спеціальних заходів, випадках, пов'язаних зі стихійними (погодними) лихами.

Постійні обмеження дозволеної швидкості вводяться виключно на небезпечних ділянках доріг і вулиць (круті повороти, обмежена видимість, звуження дороги), в місцях розміщення нерегульованих пішохідних переходів, стаціонарних постів Державної автомобільної інспекції, біля дошкільних закладів, шкіл та дитячих оздоровчих таборів.

При цьому разом з дорожніми знаками Обмеження максимальної швидкості і Зона обмеження максимальної швидкості встановлюються знаки, що попереджають про характер небезпеки і наближення до відповідного об'єкта.

Також передбачено, що перед знаком Контроль, що забороняє проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (пост міліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах) повинні бути встановлені знаки поетапного обмеження швидкості руху.

Цією постановою Кабмін вніс відповідні зміни до правил дорожнього руху.

Раніше правила передбачали додаткові обмеження швидкості руху виключно при проведенні дорожніх робіт.

Згідно з чинними правилами, швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не повинна перевищувати 60 км/ год, житлових і пішохідних зонах-20 км / год, поза населеними пунктами - 90 км, на автострадах - 130 км / год.

корр

Кожному переходу - по знаку "40" і даішнику!!! УРА покращувачам!

Опубліковано (змінено)

Кабмін ввів додаткові обмеження швидкості на дорогах

Кожному переходу - по знаку "40" і даішнику!!! УРА покращувачам!

для уточнення - Постанова КМУ от 18.07.2012 № 668

всеодно аналізувавши постанову :

1) будь-яке обмеження має супроводжуватись пояснювальним знаком, а це буде не скоро, тому оскаржувати можна.

2) "набирає чинності з дня публікації" - невідомо

3) хай хоть знаки 10км\год ставлять - з їхніми радісами беркутами і прочіми фєнами то безтолково.

вобщєм ПАКРАЩЄННЯ!)

картинка в тему:

post-18088-0-58461500-1343586964_thumb.jpost-18088-0-58461500-1343586964_thumb.jpost-18088-0-58461500-1343586964_thumb.jpost-18088-0-58461500-1343586964_thumb.jpost-18088-0-58461500-1343586964_thumb.jpost-18088-0-58461500-1343586964_thumb.j

Змінено користувачем crafter
Опубліковано

Возможно новость не по безопасности движения но - Янукович подписал закон об изменениях в процедуре оформления автогражданки

http://autoportal.ua/news/law/23772.html

Опубліковано

В МВД предлагают сажать в тюрьму водителей, которые снимают гаишников на видео. ДОКУМЕНТ

Об этом Резников заявил в своем письме от 20 июля 2012 года в ответ на информационный запрос гражданина, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на infocar.ua.

440x656.jpg

440x476.jpg

Джерело

  • +1 1
Опубліковано

Тепер розмиваються межі, хто ж міліціянт при виконанні, громадянин (котрий має право на приватність) чи посадова (публічна) особа.

Якщо громадянин, то він не має права знімати мене на свій Візір і носити зброю, якщо посадова особа то цей документ повна нісенітниця.

Опубліковано (змінено)

Думаю не всё так старшно.Главное чтобы в суде приняли данную запись во внимание.Сейчас регистраторы с двумя камерами,изначально наводим вторую камеру на окно водителя и едем по своим делам.В данном случае аргументированно- съёмка специально не велась ,а снято случайно.

Змінено користувачем barancuk
Опубліковано

рэзніков по пяні певно написав цю дурницю.

третійз кінця абзац можна взяти др уваги щодо перешкоджання.

все остальне словесний понос, так як на інспекторів поширюються норми публічного права.

цк тут не має ніякого обгрунтування оскільки - 1. це є службова особа. 2 - фіксується не інспектор а саме ЙОГО ДІЇ.

так само і ДАІ фіксує візиром саме порушення (дію) а не обличчя порушника чи власне т\з.

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...