Перейти до змісту

Зміни до законодавства щодо безпеки дорожнього руху


Dream

Рекомендовані повідомлення

"Обмеження максимальної швидкості" - це не встановлення максимальної швидкості.

Знак "Обмеження максимальної швидкості" - це встановлення "обмеження максимальної швидкості". :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перевищення швидкості, яка зазначена на цьому знаку, кваліфікується як недотримання вимоги дорожнього знака, а це несе за собою адміністративну відповідальність.

Яку саме адмінвідповідальність? за якою статтею КУпАП? Не плутайте порушення правил з адмінвідповідальністю. в місті їхати 61 км/год - це однозначно порушення. Колись могли за це зупинити і попередити усно. Зараз ДАЙцям впадло тратити час на усні попередження, за той час можна 100 грн в карман покласти:)

Повністю підтримую Дріма, порушення є, але адмінвідповідальності не несе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перевищення швидкості, яка зазначена на цьому знаку, кваліфікується як недотримання вимоги дорожнього знака, а це несе за собою адміністративну відповідальність.

Яку саме адмінвідповідальність? за якою статтею КУпАП? Не плутайте порушення правил з адмінвідповідальністю. в місті їхати 61 км/год - це однозначно порушення. Колись могли за це зупинити і попередити усно. Зараз ДАЙцям впадло тратити час на усні попередження, за той час можна 100 грн в карман покласти :)

Повністю підтримую Дріма, порушення є, але адмінвідповідальності не несе.

та сама стаття що і перевищення, це по-перше, а по-друге зараз мова йде про обмеження вказане на знаках, а не загальне. почитайте спочатку:

Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

чорним по білому написано а ви суперечите

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перевищення швидкості, яка зазначена на цьому знаку, кваліфікується як недотримання вимоги дорожнього знака, а це несе за собою адміністративну відповідальність.

Яку саме адмінвідповідальність? за якою статтею КУпАП? Не плутайте порушення правил з адмінвідповідальністю. в місті їхати 61 км/год - це однозначно порушення. Колись могли за це зупинити і попередити усно. Зараз ДАЙцям впадло тратити час на усні попередження, за той час можна 100 грн в карман покласти :)

Повністю підтримую Дріма, порушення є, але адмінвідповідальності не несе.

Я ні на мить не ставив під сумнів наявність порушення в цих випадках - і при 61 км/год в населеному пункті, і при 51 км/год при знаку 50.

А щодо адмін. відповідальності, думаю не все так однозначно, як Ви кажете. Дійсно, а як все-таки бути з вимогою дорожнього знака? З яких пір невиконання цієї вимоги не вважається адміністративним правопорушенням? Це ж, по суті, практично те саме, що обігнати при знакові 3.25.

З іншого боку, є дискусії про так звану конкуренцію загальної та приватної норми закону, і що нібито в даному випадку верх бере приватна, дозволяючи перевищувати на <20 км/год. Але боюся, що оперування такими глибокими юридичними поняттями не вбереже нікого від складання на нього протоколу у разі перевищення, і навряд чи допоможе виграти суд по справі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але боюся, що оперування такими глибокими юридичними поняттями не вбереже нікого від складання на нього протоколу у разі перевищення, і навряд чи допоможе виграти суд по справі.

По Луцьку/області є прецеденти з штрафами за недотримання вимог знаків, які обмежують максимальну швидкість?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас незалежно від того, якими засобами регулювання руху встановлені обмеження швидкості (за замовчуванням нормами ПДР (ділянки доріг) чи дорожніми знаками (знаки 3.29, 3.31)), притягувати до відповідальності можна лише при перевищенні швидкісних лімітів більш ніж на 20 км/год і 50 км/год. Даішникам заборонили штрафувати водіїв, які перевищили швидкість менш ніж на 20 км/год. Але у співробітників Державтоінспекції на цей випадок припасена цікава хитрість, на яку попалися чимало водіїв.

Річ у тому, що, наприклад, якщо ви їдете в населеному пункті зі швидкістю 70 км/год, то застосовується пункт 12.4 правил дорожнього руху, відповідальність за порушення якого не передбачена, оскільки наступає тільки в разі перевищення швидкісного режиму на 20 км/год (а у водія перевищення тільки 10 км/год). Але, якщо на цій ділянці дороги встановлено знак 3.29, в якому вказана швидкість 60 км/год, то разом із пунктом 12.4 застосовується пункт 12.9б, і порушення буде кваліфіковане вже не як "перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху", а як "порушення вимог дорожніх знаків"! За що й передбачено накладення штрафу у розмірі 15-20 неоподатковуваних мінімумів. Цим хитрим прийомом і користуються даішники. Ось так.

Один словом, якщо хочете зберегти собі нерви і кровно зароблені не порушуйте.

По Луцьку/області є прецеденти з штрафами за недотримання вимог знаків, які обмежують максимальну швидкість?

Так. За перевищення цифри зазначеної на знакові штрафують. Є випадки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але боюся, що оперування такими глибокими юридичними поняттями не вбереже нікого від складання на нього протоколу у разі перевищення, і навряд чи допоможе виграти суд по справі.

По Луцьку/області є прецеденти з штрафами за недотримання вимог знаків, які обмежують максимальну швидкість?

Скажімо, в районі поста ДАІ на Цуманському перехресті (там де знак 50) випадки були.

Загалом, це питання неоднозначне, і обидві протилежні точки зору мають право на існування. Колізія в якійсь мірі виходить.

Я ж, скажімо, для того, щоб поберегти як мінімум нерви, стараюся не перевищувати вказану на знаках швидкість. Хоча це буває накладно, особливо коли йдеться про 50 км/год - тоді важко обрати передачу, на якій їхати. На моїй ВАЗ 99ці, на 3ій передачі обороти зависокі, а на 4ій - занизькі.

Змінено користувачем SmartS
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Arden, а скажіть, будь ласка, встановлений у нас.пункті знак 3.29 "60" є додатковим обмеженням дозволеної швидкості руху тимчасово чи постійно? ;)

№лять, дурні закони....

Я хочу прочитати науково-практичний коментар до ст.122 адмінкодексу. У кого є?

Загалом, це питання неоднозначне, і обидві протилежні точки зору мають право на існування. Колізія в якійсь мірі виходить.

Я розумію так: якби в адмінкодексі не було однозначно написано слів про перевищення на 20 км, то тоді б діяла вимога про порушення вимог дорожніх знаків. Інакше ще можна, наприклад, непокору законним вимогам міліції приплести до перевищення швидкості, вказаної на знаку, - адже розміщення дор.знаків в певних випадках погоджує даі, отже законна вимога міліції не перевищувати швидкість. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Arden, а скажіть, будь ласка, встановлений у нас.пункті знак 3.29 "60" є додатковим обмеженням дозволеної швидкості руху тимчасово чи постійно? ;)

№лять, дурні закони....

Я хочу прочитати науково-практичний коментар до ст.122 адмінкодексу. У кого є?

якщо встановлений просто так боз пояснювального знаку - значить встановлений незаконно.

12.10.1.

Обмеження дозволеної швидкості руху (дорожні знаки та/або на жовтому фоні) вводяться тимчасово виключно:

а)у місцях виконання дорожніх робіт;

б)у місцях проведення масових або спеціальних заходів;

в)у випадках, пов’язаних із стихійними (погодними) явищами.

12.10.2.

Обмеження дозволеної швидкості руху вводяться постійно виключно:

а)на небезпечних ділянках доріг та вулиць (небезпечні повороти, ділянки з обмеженою видимістю, місця звуження дороги тощо);

б)у місцях розміщення наземних нерегульованих пішохідних переходів;

в)у місцх розташування стаціонарних постів Державтоінспекції;

г)на ділянках доріг (вулиць), прилеглих до території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих оздоровчих таборів.

При цьому разом із знаками обмеження швидкості руху обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, які попереджають про характер небезпеки та/або наближення до відповідного об’єкта.

У разі коли дорожні знаки обмеження швидкості руху встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх введення чи з порушенням вимог національних стандартів або залишені після усунення обставин, за яких їх було встановлено, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

коментар до 122 - тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

crafter, питаючи при характер додаткових обмежень, я якраз натякав на пп.12.10. :) Арден навів невдалий приклад зі знаком 60 в нас.пункті.

А той коментар я вже бачив - він 2008го року. Тоді перевищення і порушення вимог були рознесені по різних частинах статті. Тре було прочитати спочатку на що посилання даєте. :0011:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Арден навів невдалий приклад зі знаком 60 в нас.пункті.

Чому невдалий? Я навів так я воно є :)

Сам був свідком коли водію втирали "Ви порушили вимогу дорожнього знаку, бла-бла-бла". Правда не в населеному пункті, але це не має різниці.

Arden, а скажіть, будь ласка, встановлений у нас.пункті знак 3.29 "60" є додатковим обмеженням дозволеної швидкості руху тимчасово чи постійно?

Дивлячись де і як стоїть :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Arden, а скажіть, будь ласка, встановлений у нас.пункті знак 3.29 "60" є додатковим обмеженням дозволеної швидкості руху тимчасово чи постійно?

Дивлячись де і як стоїть :)

Стоїть отак як я написав і так як Ви писали у 81 пості. :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

crafter,SmartS,Arden, а скажіть, будь ласка, якщо водій обганяє на прямій ділянці дороги через подвійну суцільну - він здійснює "порушення вимог ... розмітки проїзної частини доріг" (15-20 мінімумів) чи "порушення правил обгону" (25-30 мінімумів)?

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в цьому випадку буде порушення вимог розмітки. оскільки там пряма і не стоять знаки і відсутні умови визначені в п.14 пдр. (тунелі мости і т.д.)

і треба памятати що знаки мають пріорітет над розміткою, тобто якщо буде знак обгін заборонено + розмітка, то притягувати будуть за недотримання знаку , по ідеї так.

Змінено користувачем crafter
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

crafter, водій перетинає подвійну суцільну!

Тобто дорога має мінімум 4 смуги руху в різних напрямках (розмітка 1.3 - поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху) і мінімум 2 смуги рухи в одному напрямку.

Тобто, уточню питання, - перетнувши подвійну суцільну, водій порушує вимоги розмітки (Лінії 1.1 і 1.3 перетинати забороняється.) чи вимоги п.14.6.е) (Обгін заборонено: на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;)?

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dream, правила обгону.

Порушувати вимоги ромітки він буде коли поверне наліво або розвернеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Arden, в пдр чітко написано: Лінії 1.1 і 1.3 перетинати забороняється. Лінію 1.3 - при обгоні перетнув? Перетнув. В пдр жодного слова про характер маневру, який заборонено робити. Вимоги розмітки порушив? Порушив. Правила обгону порушив (Обгін заборонено: на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку)? Порушив. Два порушення, які знаходяться в різних частинах однієї статті КУАПу. За яке складати протокол?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

складуть за обидва ;)

Штрафи зсумують і скажуть "так вже й бути, давай половину" :)

Змінено користувачем jack74
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

складуть за обидва ;)

Штрафи зсумують і скажуть "так вже й бути, давай половину" :)

А ніззя, вроді :) , за одне порушення 2 покарання. Інакше Юля фіг з тюрми вийде. ))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну значить в нас такі закони...

думаю на практиці буде так як я написав... а ромовляти можна довго і багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але погодся, що ситуація аналогічна з штрафом за невиконання вимог знаку, що обмежує швидкість.

Тому й питаю: хто має науково-практичний коментар до КУАП?

думаю на практиці буде так як я написав...
точка зрения зависит от точки сидения. ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Arden, в пдр чітко написано: Лінії 1.1 і 1.3 перетинати забороняється. Лінію 1.3 - при обгоні перетнув? Перетнув. В пдр жодного слова про характер маневру, який заборонено робити.

Dream, правила обгону.

Порушувати вимоги ромітки він буде коли поверне наліво або розвернеться.

:) а якщо він не обжене і повернеться назад? ;)

Щодо того, як можна читати "ПДР" "по -своєму", своєю "термінологією :)

Колись по Ковельській, якщо їхати в напрямку на Ковель, на виїзді перед колишнім постом ДАІ стояв знак "40" з табличкою "200м", ну тобто для "проїхати біля них тихесенько і покланятись"... Потім та табличка з метражем десь ділась... А відразу за тим знаком поворот наліво до Боголюбської лікарні (обласна №2, чи "ЦЛК", хто як знає). Тобто, той поворот скасовував дію знака з обмеженням швидкості. Ну от їду я там 60 і мене беруть на фен ДАЙці, що стояли патрульною машиною на місці того самого колишнього поста. Показує мені "59 км/год".

Я: - І що?

ДАЙ: - перевИЩУЄмо!

Я: - Де?

ДАЙ: - ну ВО!

Я: - ДЕ? Я бачу 59, в межах дозволеного.

ДАЙ: - ТУТ 40!!!!! ТАМ ЗНАК!!

Я: - да, там знак, а відразу за ним поворот, який скасовує дію даного знаку.

ДАЙ: - НА ЯКУ СТОРОНУ ДІЄ ЗНАК?! (і починає розкривати, типу мені, "Правила ДР")

Я: - на ту, на якій встановлений. Але даний знак діє "...до перехрестя ЗА НИМ".

ДАЙ: - НУ! Тож "за ним" НЕМА ПЕРЕХРЕСТЯ!

Я (посміхаючись): - а Ви там на початку прочитайте, ЩО таке "перехрестя".

Він починає гортати і я бачу, що спочатку терміни він ніколи не читав, бо не може навіть знайти. Беру в нього з рук "Правила..", знахожу потрібний пункт і починаю читати йому вголос:

Я: - "перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, ..."..

Почувши слова "на одному рівні", він стрепенувся і хотів щось вставити, але я відразу йому пояснюю:

Я: - на одному рівні - це мається на увазі, що не під мостом, не через шляхопровод, а на одному рівні поверхні Землі :)

Він тоді бере в мене з рук "Правила...", починає сам перечитувати цей пункт, хвилину напружено думає, а тоді видає ШЕДЕВРАЛЬНУ ФРАЗУ:

ДАЙ: - Ну, то це маються на увазі ВЕЛИКІ перехрестя... А це перехрестя маленьке!

Я вже тоді розсміявся, забрав в нього з руки свої документи і пішов.

----------------

Потім якось пізніше стикнулись ми з ним в пологовому будинку, жінки наші десь в один час там були, виявилось... Старанно робив вигляд, що мене не пізнає, хоча добре було видно, що впізнав :) Стидався, певно ;)

Змінено користувачем jack74
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То і я байку водійську розкажу:

Їду я якось через один Волинський райцентр. Дорога непряма і постійно зліва суцільна лінія. Переді мною крадеться 40км/год даішна машина. В одному місці, де справа зроблено розширення дороги, а посередині розширення перехід нерегульований, дайці, побачивши на переході зліва пішохода, раптово здають вправо, я їду далі вздовж суцільної лінії, випереджаю їх, минаю пішохода, який вже перед ними, і їду далі. Включається люстра, сирена і ледь не з стрільбою вони женуться за мною. ) Далі діалог типу:

- Шо сталось?

- Ви зробили обгін на переході.

- Хлопці, я робив випередження.

- Нє, обгін.

- Нє, випередження. Я осьову не перетинав, а їхав вздовж неї, у той час як ви "уйшли" вправо.

- Пишемо протокол. Не вчіть нас пдр!

- Не пишіть - тільки папір переведете.

Почали писати. Далі "звонок другу". Через 5 хвилин їм дзвонять "Відпустіть хлопця" :) Даєць видає: "А я спочатку дивлюсь якийсь поганий хлопець - нас правил дорруху вирішив навчити. А зара дивлюсь - нормальний". =) Кладе трубку і каже: "А чого Ви зразу не подзвонили чи не сказали?". Я: "Так я ж казав - не пишіть, бо я не порушував!". Віддає права і дає протокол підписати. Ржу, не підписую. Він псіхує. Я бажаю щасливої дороги і їду далі. Зі енд. А хто слушал - маладєц. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ок, і я сховав під спойлер..

Dream, ну а що, без "дзвінка другу" не вдалося б?

....м-да... все ніяк не розкошелюсь на відеорегістратора... а треееебааа....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dream, ну а що, без "дзвінка другу" не вдалося б?
діло було давно, досвіду мало, по судах ходити не хотілось, хотілось трохи хлопців наказати час зекономити :) . *задумався, що вони зробили з тим протоколом... А! Поф! Вже пройшло роки зо три після того. )
....м-да... все ніяк не розкошелюсь на відеорегістратора... а треееебааа....

+100500!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...