Перейти до змісту

Банківське золото


Scabiosa

Рекомендовані повідомлення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Луцьку банківське золото із сертифікатом не купує ЖОДЕН банк, навіть той, що продав. :(

Тобто? В Луцьку банки золото продають а назад не купують? Хіба це цілком законно? Можливо можна скаргами до Нацбанку чи інших конролюючих органів змусити купити назад те що продали?

Сам став цікавитись цим питанням бо вирішив допомогти своїм батькам. Вони тримають якісь там свої гроші на чорний день, складається враження що сума в гривні невідомо якою лишиться вже через рік. А золото все-таки завжди лишиться золотом тим більше якщо з сертифікатом, і ніколи не обезціниться порівняно до паперових купюр. Вирішив запропонувати їм таку алхімічну операцію конвертації паперу в метал. Хто трохи обізнаний на золотобанківських справах підкажіть:

1. Які номінали (маса) банківських злитків?

2. Якщо придбати злиток з сертифікатом є загроза що за десяток років потім жоден банк його не купить?

3. Які є ризики з володінням того золота? Фінансово-економічні звичайно, кримінальні і так всім зрозумілі.

4. Що ще потрібно пам’ятати ввязуючись в подібні операції? (пункти договорів, проба золота чи ще щось)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хіба це цілком законно?

цілком. якщо на місці нема експерта, що спеціально вчився роботі з золотом і спеціального обладнання, яке вимагається тим же законодавством, то банк не те що не хоче, а не має права викупляти золото. у головних банках є обладнання, є експерти- вони викупляють.

1. Які номінали (маса) банківських злитків?

1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 250, 500, 1000 грам.

чим вищий номінал, тим менша ціна за грам.

2. Якщо придбати злиток з сертифікатом є загроза що за десяток років потім жоден банк його не купить?

загрози якби нема, золото ж лишається золотом. якщо буде апокаліпсис і третя світова, то просто поміняєте на хліб.:smile3:

3. Які є ризики з володінням того золота? Фінансово-економічні

золото переоцінене як актив, його ціна завищена, так як немає іншого альтернативного джерела вкладень. може впасти в ціні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

золото переоцінене як актив, його ціна завищена, так як немає іншого альтернативного джерела вкладень.

Тоді виходить що геморойно але фінансово вигідніше скуповувати золоті вироби як лом, а потім з роками його ж можна буде так само як лом і продати. Зате ціна не завищена, і з часом той же лом в ціні не знеціниться, звичайно якщо апокаліпсису не відбудеться і розмінним засобом не стане вода чи сухарі.

А стосовно теперішнього падіння ціни то мені ситуація видається такою: якась крупна фінансова группа вирішила свої активи перевести в золото, ні долар зараз не стабільний, і в єврозоні купа проблем, в юані страшно, лишається золото, для початку понизити на скільки можливо вартість золота, а потім відхопити собі скільки потрібно подешевше. Всі очухаються ціна піде вгору і всім добре. Прикольна теорія змови? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чому ти думаєш, що ціна золотого лому не мінятиметься у тому ж тренді, що й ціна чистого золота??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не зміну ціни мав на увазі, звичайно що мінятимуться котіровки банківського золота - синхронно мінятиметься ціна на лом. Я фразу, що золото переоцінене як актив спийняв так, що ціна банківського золота свідомо завищена як стабільного предмету заощаджень. Тобто купивши лом я заплачу ціну ближчу до реальної вартості золота, і потім при послідуючому продажі буде менший зазор купівля/продаж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В короткостроковому періоді може бути все що завгодно. Як спадок внукам - золото буде дорожче. Я не жартував коли писав.

reklamist, особливо турецький, циганський, манадалайський лом. Експерт - це людський фактор, а отже величина далеко не ідеальна.

Банк - меньше ризиків. Константи вартості (цінності) золота немає, а отже судити про переоцінку (недооцінку) - дурниця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2. Якщо придбати злиток з сертифікатом є загроза що за десяток років потім жоден банк його не купить?

3. Які є ризики з володінням того золота? Фінансово-економічні звичайно, кримінальні і так всім зрозумілі.

4. Що ще потрібно пам’ятати ввязуючись в подібні операції? (пункти договорів, проба золота чи ще щось)

2. Слиток должен быть произведен афинажной компанией, имеющей разрешение на поставку на Лондонский рынок драгоценных металлов (плюс еще несколько компаний, но тут ИМХО, поэтому не называю). Список тут http://www.gold9999.com.ua/public/abdrag/67/ , правда он давно не обновлялся :). В таком случае при неповрежденной упаковки слитка и наличия сертификата его у вас откупят за 10 минут. Слиток с клеймом украинских банков (есть и такие) не покупать ни в коем случае - не сдадите даже экспертам :)

3. Нужно продумать хранение.

Вариант а) Депозит - в таком случае НЕОБХОДИМО покупать золото в том банке, где открываете депозит. Но редко удается найти банк, в котором продается металл, на него конкурентная цена, есть возможность открытия депозита, нормальные проценты, да ещё договор человеческий. Иначе придётся ехать в Киев.

Что такое человеческий договор :) :оговорено, что золото возвратят слитками ТЕХ ЖЕ НОМИНАЛОВ, которых сдавали вы. Иначе сданные вами 10 слитков по 10 грамм превратятся в один слиток по 100 грамм, что даже с учетом процентов станет операцией убыточной. Внимательно изучить В ЧЁМ начисляются проценты - легко впарят гривнами по курсу покупки этого самого банка на день завершения договора. А то что курс будет очень маленьким - не сомневайтесь.

Вариант б) Банковская ячейка - очень удобный способ, разве что дополнительные расходы в месяц порядка 65-90 гривен.

Вариант с) В саду закопать или в туалете за бачком - очень стрёмный вариант, нервы дороже.

Финансовые риски: нужно покупать как долгосрочную инвестицию, ни в коем случае не на последние деньги.

4. Афинажная компания должна соответствовать. Если есть сомнения, откажитесь от покупки.

Слиток должен быть без видимых вмятин, царапин. Пластиковая упаковка не должна быть повреждена. Обязательно присутствие сертификата(он запаян вместе со слитком в одной упаковке).

Обязательно сохраните квитанцию - это может понадобиться при сдаче металла, если будет действовать налог на прибыль для физ.лиц, то заплатите его только с разницы.

И ещё... Существует возможность, что вам втюхнут подделку не по вине Банка... Про это напишу чуть позже.

Стоимость золота в ювелирных магазинах напрямую зависит от цены золота на бирже. Так что купив лом, вы не сэкономите ни на йоту, а вот опасность купить золото меньшей пробы, чем написано на нем непомерно высока - такую печать поставить очень легко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я фразу, що золото переоцінене як актив спийняв так, що ціна банківського золота свідомо завищена як стабільного предмету заощаджень.

Что там было в 44-м?

Американский доллар - резервная мировая валюта, обеспечиваемая золотом по определенному курсу. А все другие валюты обеспечиваются долларом.

А весной 1965-го де Голль прислал корабль с наличкой в баксах и попросил обменять на золото. Ему обменяли, но потянулись и все другие страны. Доллар отвязали от золота и последнее пошло вверх.

А что сейчас?

Начну издалека :) Говорят, что страна обладает золото-валютными резервами(ЗВР). Чтоб они учитывались в системе международных отношений, металл должен храниться физически в Лондоне или Нью-Йорке, а НацБанк страны получает такую бумажку (сертификат), в которой написано что-то типа "предъявителю сего в 2-х дневный срок отсыпать стока-то кг золота". Соответсвенно, когда речь идет о торговле на бирже, то речь идет о таких вот бумажках. Но ведь мы помним про мультипликатор, этот просто божественный фактор, при котором современная экономика только и работает. И так моделируем: я покупаю 100 кг физ.золота, размещаю в Лондоне, получаю бумажку на 100кг золота, под эту бумажку в банке беру кредит деньгами, на эти деньги покупаю 90 кг золота (пусть на 90 кг, они ж не дураки), потом всё повторяю и т.д. Банк, полученное от меня золото тоже продает (не всё конечно, там есть ставка резервирования, не скажу правда какая - не знаю) на бирже. Ведь через полгода (срок моего кредита) он выкупи его обратно. :)

Теперь обратите внимание: у меня было 100 кг золота физического. За те же деньги я стал обладателем 100+90+81+72,9+... кг золота бумажного. Но и мои заложенные бумаги(пусть и с резервированием) банк тоже выбросил на рынок 90+81+72,9+..., а как же - деньги должны работать... Это ж сколько на рыке стало золота :)

Резюме: у нас сейчас что-то наподобие весны 65-го, а вместо де Голля полковник Уго Чавес президент Венесуэлы, который смотря на судьбы президентов Египта и Ливии (а сейчас уже и Сирии), для стран который были закрыты все валютные счета и забрано золото (помните? Оно хранится в самом сердце демократии Лондоне и Нью-Йорке), требует вернуть его 200 тонн золота и перевести все счета в Россию, Индию или Китай...

Так вот, если ему отдадут, то все захотят забрать золото. Если не отдадут, то все еще сильнее захотят поменять бумажки на металл. А на всех НЕ ХВАТИТ.

Так как, золото переоценено? А там ещё эта нехорошая история с покупкой Китаем золота у США. Правда, похоже на историю, надежных подтверждений нет

зливки вище 100 грн в пластик не запаюють

Всё верно, подзабыл как-то ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

май собі золотий рахунок з обліком в грамах - і усе. а нащо то саме золото в злитках людині?

от ніби і криза банківська не так давно "прогуділа", а отакі от "цінні" думки все ще в головах крутяться %)

просто чиїсь голови занадто "вузькі" або ж занадто "тверді" щоб осягнути цінність думки

я виходив з позиції звичайно ж роботи з пристойним банком з світового ТОП-100

так працює увесь світ, і фондові ринки також. якщо ти купуєш через фонд акції скажімо GM, ти не йдеш забирати акції в реалії на папері з водяними знаками під офіс в Детройті. про це лише робиться запис у електронних (о боже і тут надують!) реєстрах відповідного реєстратора.

так само як скажімо Джордж Сорос вирішить на 500 млн вкластись в золото - ти думаєш прям до воріт вілли приїде банківський броньовик, викочують тєлєжку з прєзрєнним металом, на забирай? ясно це можливо, але нащо? тільки металевий рахунок

і в тему топіка - НБУ офіційно через свої облуправління почав скуповувати золото у фізичних осіб, буквально на днях. ціна залежить від проби, решта деталей цікавтесь в облуправліннях Національного банку, за словами пана Арбузова вони всі укомплектовані і обладнанням і спеціалістами для таких операцій

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так само як скажімо Джордж Сорос вирішить на 500 млн вкластись в золото - ти думаєш прям до воріт вілли приїде банківський броньовик, викочують тєлєжку з прєзрєнним металом, на забирай?

Персони рівня Сороса, Ахметова, та інших фінансових олігархів для убезпечення власного капіталу мають свої банки, з яких вони при будь-якому обвалі зможуть дістати свої кошти. Ми ж тут ведемо мову про рядового лучанина, якому, в разі нового фінансового армагеддона банк покаже дулю чи за гривневий рахунок чи за золотий. Це ж свіжі події, не так давно в кожних новинах показували юрби вкладчиків, колядуючих перед банківськими дверима.

І на противагу цьому злиток це абсолютно матеріальна річ, місцезнаходженням якої керуєш ти сам а не банківські розпорядники.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І на противагу цьому злиток це абсолютно матеріальна річ, місцезнаходженням якої керуєш ти сам а не банківські розпорядники.

писали вище, зрозумій так само що навіть поточна вартість золота умовна. вона так само легко може впасти як і вирости. ти тримаєш злиток і думаєш що у тебе в руках одна вартість, а вона може бути меншою. крім того в нас на золоті величезні маржі, весь ріст по ньому за місяць може нівелювати набагато менший наш курс викупу його. крім того це не ВКВ, як не крути миттєво ти її не обміняєш. плюс величезна складність реалізувати частину. однозначно - як коротка інвестиція золото поганий кандидат. маючи зараз мільйон гривень на руках, я однозначно його перевів би у валютний кошик

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну звісно, я не казав що злитки це панацея чи нова ідеальна валюта. Ідеальною напевно буде валюта яка реально являтиме собою золоті монети. Наприклад чутки ходили про спроби Каддафі золотий динар ввести.

Плюс якщо сума коштів відчутна, справді, дуже складно транспортувати, зберігати купу металу.

Але я мав на увазі рядового лучанина, тобто і кошти не величезні, і змоги звернутись до послуг стабільного швейцарського банку немає.

Якщо взяти до уваги умови про які я кажу:

- на фондових ринках робиться незрозуміло що,

- заявки в ЗМІ про стабільність доллара непереконливі,

- "дзвіночки" в українських ЗМІ що з гривнею восени може статись що завгодно

- пам’ять про крахи вітчизняних банків в умовах економічних потрясінь

- відсутність під боком якогось надійного та стабільного світового банку

ось за таких обставин, злиток виглядає тою альтернативою в якій бачиш в перспективі значно більше стабільності ніж в банківському рахунку.

А скадність реалізації золота, потрібно розглядати в тому контексті, що якщо раптом буде нова криза, проблеми виникатимуть з любими видами заощаджень (рахунок, нерухомість, бізнес,...).

А маючи злитки я не прикований до історії хвороби якогось одного банку. Сталась економічна скрута, обвалились 20 банків, встояли 2-3 я взяв злитки і пішов заніс туди на рахунок чи як. Я при самих поганих обставинах хоч і втрачу якийсь відсоток але застрахований від одномоментного колапсу всієї суми на замороженому рахунку лопнувшого банку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А маючи злитки я не прикований до історії хвороби якогось одного банку.

тоді ти в патовій ситуації. абсолютно надійних банків немає, доведено 2008 роком для гігантів і скажімо на прикладі тої ж лівії - в один момент від польоту в країну вічного мальборо опиняється вся банківська система, навіть разом з національним банком. чому таке неможливо у нас?

Сталась економічна скрута, обвалились 20 банків, встояли 2-3 я взяв злитки і пішов заніс туди на рахунок чи як. Я при самих поганих обставинах хоч і втрачу якийсь відсоток але застрахований від одномоментного колапсу всієї суми на замороженому рахунку лопнувшого банку.

як ти здаси злитки в банк? або в сейф (троха безглуздо для малих сум і простих людей) або знов же в обмін на залишок по металевому рахунку - те ж що я й казав раніше

і все що ти написав - хіба це не справедливо для того ж долара скажем на руках? ті ж яйця тільки в профіль

Але я мав на увазі рядового лучанина, тобто і кошти не величезні, і змоги звернутись до послуг стабільного швейцарського банку немає.

тоді йому сама дільна порада - купити в нацбанку маленьку золоту монетку, любуватись нею вечорами, решту грошей поділити гривня/долар/євро по коротким депозитам в двох крупних банках і кинути дурницями голову собі морочити :sq_ye:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...