Перейти до змісту

Что это так бабахнуло, слышно было на весь Луцк наверно


dimmon

Рекомендовані повідомлення

Блин, тут есть военные или дети военных? Кто на учениях был? кто полёты видел? это не мог быть переход на сверх звук! Я с детства понмю, разве что он ушёл на высоте 150 - 200 метров над землёй, а это в на населённой территории строго запрещено!

Есть дети :)

И одно особо яркое детское воспоминание... Посадка самолёта на военном аэродроме. Там при заходе на посадку как раз пересекается трасса возле озера (где ближняя станция контроля полётов стоит). И вот едем мы там 69-м "бобиком" и в это время над нами рёв - ну просто рёв, конечно, без барьеров - и "бобика" чуть не перекидывает (это при том, что он напакован девятью человеками) :) Прошёлся так самолётик очень уж низко и прямо над нами (недотягивал до полосы, видать) :)

Но это слегка не по теме...

Более свежее воспоминание - это уже в 2000-х где-то, когда последние самолёты перегоняли туда-сюда. Знакомый летал и передавал нам привет, покачивая крыльями над "Гостинцем" (по нашей просьбе), гы :) Так вот шёл очень низко... Хотя опять не помню, наверное на дозвуковой скорости :)

Тогда ещё одно воспоминание - пару лет назад какие-то учения были у нас, тогда летали часто - и сверх, и низко, и громко. и парами, и четвёрками, и над жилыми массивами :)

В этот раз было нечто подобное, только тучи не дали понять, кто куда и нафига :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 306
  • Створено
  • Остання відповідь

В УМВС чи УМНС констатують, що вибух чули, але жодного повідомлення чи виклику до них не надходило. У прес-службі ПАТ «Волиньгаз» ЗІКу повідомили, що жодних НП, пов’язаних із газом, у Луцьку не трапилося. Також ніхто не викликав швидку на «вибухові» ситуації.

Хоча «гуляє» неофіційна версія, що все це – ефект від переходу літаком надзвукового бар’єру. Тим більше, що таксисти стверджують: епіцентр явища – у районі вулиці Ківерцівської, на якій розташований колишній військовий аеродром. Щоправда, ця версія мало схожа на достовірну. Адже коли військове летовище функціонувало, літаки неодноразово долали надзвуковий бар’єр. І звук від цього був не таким. Тим більше, ударна хвиля навряд чи була би такої потужності

Нагадаємо, що два тижні тому у селі Уховецьк під Ковелем на Волині місцеві виявили серед поля два кола діаметром близько півтора десятка метрів. Від чого лишилися ці сліди – невідомо й донині.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоть на луцькому аеродромі стояли сушки-24, але 27-мі теж літали. Так що я знаю, який звук від переходу звукого бар"єру. тут літаком надзвуковим і не пахне)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ого,мля,как мнения то разделились,я сам из тех,кто не из книжек знает звук самолёта,не он это был...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот это звуковой барьер. А если за Киверцами слышно, то я уже сомневаюсь :)

От окраин Луцка до Киверец по прямой - километров 15.

Скорость звука - 333 м/с.

Волна дойдёт до Киверец за 45 секунд. 45 секунд - не такой уж и большой интервал времени, кроме того никто ТОЧНО не зачекал момент "бабаха" в разных точках ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В якогось НЛО відмовили телепортаційні двигуни, довелося використовувати звичайні, які забезпечують послідовне переміщення об'єкта в просторі. За штурвалом НЛО був інопланетянин, який до того робив подібні маневри лише в умовах міжпланетного простору, де немає атмосфери. Тому він не знав, що в умовах земної атмосфери при подоланні звукового бар'єру буде "бабах".

От і бабахнуло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чув увесь Луцьк

+

І в Ліпінах машини пищали.

25 км від Луцька теж було чути (с. Боремець :) )

п.с. звук літака теж там чули

Та перехід літага на звукову швидкість. Я був в Ківерцях і також чув.

а тепер ще й

Приблизно в той самий час було чути і в Маневичах.

проведіть по карті лінію с. Боремець - Маневичі

висновок: таки щось над нами літало

тоді виникає питання - що могло видати такий звук, якщо чути було ніби вибух, та ще й розтягнутий на значну відстань - завдовжки не менше 70 км та шириною не менше 30 км???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну літаки над Луцьком літали досить низько було таке, на висоті десь як 2 девятиповерхівки.

Колись йшов по мосту тому що до ТАМ-ТАМа, то було низ літака дууже добре видно.

А раз в селі над нами літак проходив звуковий бар’єр, то в сусідів шибки повилітали, проте радіус поширення звуку був не таким великим. В лісі (5 км) нічого не було чути. Та і звук був більш чіткішим, не такий глухий.

Випробування авіадвигунів, в мене дід працював на авіазаводі, двигуни гуділи, але не на весь Луцьк.

P.S. Я думаю, що більшість називає це доланням звукового борьєру, тому ще саме просте пояснення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоча літак міг спокійно йти по одній траєкторії. А час вибуху залежить від місцеперебування спостерігача. Наприклад в в точці А бабахнуло в 14:20, тоді як в точці Б бабахнуло в 14:21.

Чи правильна така теорія?)

Хочу сказати, що вибух був не один. Це просто різні спостерігачі чули один і той же літак в різних місцях. От вам і логіка!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот это звуковой барьер. А если за Киверцами слышно, то я уже сомневаюсь :)

От окраин Луцка до Киверец по прямой - километров 15.

Скорость звука - 333 м/с.

Волна дойдёт до Киверец за 45 секунд. 45 секунд - не такой уж и большой интервал времени, кроме того никто ТОЧНО не зачекал момент "бабаха" в разных точках ;)

16:23 на дубенской

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще раз і повільніше. Якщо брати вибух - то це хвиля, яка йде з одної точки.

Беремо теорію про літак. Створюється прорив бар'єру у вигляді конусу. Коли літак летить над точкою А (ДПЗ) в 16:20, то спостерігач в точці А почує вибух. Далі за точку А (перед літаком) ще ніхто нічого не почує (теоретично почує, але літак теж рухається і наздожене точку Б). Спостерігач в точці Б почує вибух трохи пізніше за спостерігача точки А, тому що в цей момент конус бар'єру буде вже проходити біля нього.

Так, як військовому літаку пролетіти над Луцьком лічені секунди, то здається враження "одного вибуху".

Напевно так, або я нуб :)

З.І.

Ось вам ще картинка. Спостерігач в лісі ще нічого не почує до того моменту, поки конус не пройде над ним. Це дві секунди і здається враження одного вибуху.

samolet_300.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А може знов відновили ядерні випробування в атмосфері?)

Результати вибуху заряду, який на Заході назвали «цар-бомба», вражали — ядерний «гриб» вибуху піднявся на висоту 64 кілометри (за даними американських станцій спостереження), ударна хвиля яка виникла в результаті вибуху три рази обійшла земну кулю, а електромагнітні випромінювання вибуху стали причиною перешкод радіозв'язку протягом однієї години.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коротше топік можна спокійно закрити, хто не вчив фізику в школі - я вам співчуваю :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коротше топік можна спокійно закрити, хто не вчив фізику в школі - я вам співчуваю :)

Я думаю проблема не в часі поширення звуку, а в силі і радіусі.

Не думаю, що звукова хвиля від літака може подолати 70 км.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коротше топік можна спокійно закрити, хто не вчив фізику в школі - я вам співчуваю :)

от не нада ля-ля.

це ви мені поясніть, що, по вашому, літак 70 км пролетів низько і не набираючи висоти, видавав при цьому звуки, схожі на вибухи???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коротше топік можна спокійно закрити, хто не вчив фізику в школі - я вам співчуваю :)

от не нада ля-ля.

це ви мені поясніть, що, по вашому, літак 70 км пролетів низько і не набираючи висоти, видавав при цьому звуки, схожі на вибухи???

Може вам ще відео на ютуб залити, де я буду на папері малювати? :D

Проходження звукового бар'єру не залежить від висоти.

В той момент, коли літак "вибухнув" над Ковелем, ви ще його не чули. Це я чисто теоретично, тому що я не знаю, з якої сторони він летів і по якому шляху.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...