Перейти до змісту

Нужно построить RAID массив


MACCEN

Рекомендовані повідомлення

Я що писав? 1 вінт поза рейдом - для копій бекапів.

в ідеалі то бекапи на зовнішній носій. ТИпу ЮСБ вінт.

І піднімаєш собі 1С ку із бекапа.

А те, що накрився контролер - не значить, що накрився вінт.

У одного із клієнтів в рейд 1+0 вилетів 1 вінт. Посипався. Поставили новий рейд. На нових вінтах. Дані із цілого вінта (живого) клонували.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 64
  • Створено
  • Остання відповідь
Все класно. але в мене був випадок коли подох рейд контроллер і вся ваша схема накрилась "медним тазом".
Резервні копії спасуть світ ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все класно. але в мене був випадок коли подох рейд контроллер і вся ваша схема накрилась "медним тазом".
Резервні копії спасуть світ ;)

Зараз у бідного "топікастера" - буде плавитись мозг ))), а тек все безобідно починалось.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dima4s, ще один оффтоп в будь-якій темі - Бан на місяць!

Якщо топікстартеру не влом - міг просто звернутися за допомогою, до будь-кого, хто розбирається. Поставити (як мінімум) пива - щоб розповіли і зробили походу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

там буде крутитись 1С Бухгалтерія, мені порадили що такий рейд самий оптимальний в даному випадку, щоб підняти продуктивність обробки даних + надійність системи всієї.

А яка версія 1С має бути? Який обсяг документів на місць? скільки одночасно користувачів бази?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Топікастеру звичайно не в лом, дякую всім за підказки, почерпнув для себе багато нового :)

Що і як двіпишусь.

На рахунок в кого полетів рейд, то потрібно важливі дані копіювати на інший комп, або вінт який не в рейді, скупий платить як було описано 10К президентів, на які можна купити два потужних сервера. І взагалі я думаю що бекапи тижневі робити не доцільно, доцільно робити кожен день. Тому що ікати будете довго якщо щось полетить і прийдеться людям сидіти днями все вводити за тиждень - це моя думка.

Юзерів десь до 30, база 1С 7.7 SQL, планується перехід на 8, але це потім. Доступ - термінал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один раз настроїв щоденне архівування WinRAR бекапів в 01:00 - і раз на пів-року видаляю застарівші архіви (за 5 попередніх місяців).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

MACCEN,

1) тобі нада 2 сервака.

Аргументую!

1) Сервер із базою. Там крутиться СКЛ і т.д.

2) Сервер терміналів. Твій сервак при 30 юзерах, кожен з яких віджере 3-4% процесора - :0118: А ще ж система кушає..

3) З'єднуєш їх гігабітним кабелем і маєш святий спокій. Можеш навіть підмережею розділити.

Термінальний сервак - 192,168,1,2 - до мережі. Юзери.

Термінальний сервак - 192,168,0,2 - до База на СКЛ.

Базовий сервак - 192,168,0,1 - до термінала.

Є ще варіант. Ставиш 1с-ку (клієнт) на машини із 512+ ОЗУ. і вказуєш шлях до бази. Інші (слабші) ходять через термінал. При чому, потужнішу машинку (сервер) і можна щоб юзери працювали там же - в терміналах. А ходили туди сидячи в убунті. Економія на вінді. :)

Але то вже пішли "професійні секрети" , яких неміряно в неті :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і можна щоб юзери працювали там же - в терміналах. А ходили туди сидячи в убунті. Економія на вінді.

Але в убунти є один нюанс, який проявляється коли на сервері стоїть WinSer2008R2, вона ніяк не хоче туди залазити.

Виходить що убунтові термінальні клієнти не підтримують нові версії rdp які використовує вінда починаючи із WinSer2008,

хоча якщо на сервері стоїть WinSer2003 то все трацює без проблем.

З.І. Може хто знає як вирішити питання підключення до термінала у WinSer2008R2 із Убунти 10.04?

Rdesktop 1.7 пробував, нормально не стає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

MACCEN,

1) тобі нада 2 сервака.

Аргументую!

1) Сервер із базою. Там крутиться СКЛ і т.д.

2) Сервер терміналів. Твій сервак при 30 юзерах, кожен з яких віджере 3-4% процесора - :0118: А ще ж система кушає..

3) З'єднуєш їх гігабітним кабелем і маєш святий спокій. Можеш навіть підмережею розділити.

Термінальний сервак - 192,168,1,2 - до мережі. Юзери.

Термінальний сервак - 192,168,0,2 - до База на СКЛ.

Базовий сервак - 192,168,0,1 - до термінала.

Є ще варіант. Ставиш 1с-ку (клієнт) на машини із 512+ ОЗУ. і вказуєш шлях до бази. Інші (слабші) ходять через термінал. При чому, потужнішу машинку (сервер) і можна щоб юзери працювали там же - в терміналах. А ходили туди сидячи в убунті. Економія на вінді. :)

Але то вже пішли "професійні секрети" , яких неміряно в неті :)

В этом нету смысла абсолютно никакого, потому что даже если соединить сервера гигабитным аплинком, работать будет в любом случае раза в два хуже чем если SQL+1C будут на одном сервере. Maccen делай RAID-10 железный, ставь на массив винду и всё, нету никакой тут проблемы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопрос еще постал у знакомого, ему нужно юзать базу удаленно, на сколько это можно реализовать не средствами удаленного доступа, программа не может запускаться пару раз, что возможно при работе с 1С, там какая-то хитрая программулина :)

Есть сервер у них, где стоит база, туда удаленно к базе нужен коннект с клиентских машин, для использования только базы...

Настроил я рейд :) и винду поставил через флешку, завтра буду донастраивать.

Кому интересно могу рассказать как без проблем установить винду на машину, которая требует драйвер для рейда.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В этом нету смысла абсолютно никакого, потому что даже если соединить сервера гигабитным аплинком, работать будет в любом случае раза в два хуже

это если использовать SQL просто для хранения циферок

лучшие собаководы рекомендуют разделять сервер базы данных и сервер приложений

но в 1Ц все может быть по другому :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Qaz, практика показує, що варто розділяти SQL та термінали.

Для того, щоб воно працювало як слід на одному серваку - вказаної конфігурації мало буде.

А загалом таке вирішується суто індивідуально. По потребам. І варіантів - безліч. Як і умов.

Litovets, в мене все працює на ура. І на 2003 і на 2008 хоч з убунту 10,04 хоч з 11,04

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все залежить від потужності компів і кількості звернень до бази. Якщо багато користувачів і малопродуктивні компи - то розділити варто.

Але, якщо на SQL-сервер виділено хоча б 2Гб оперативки, RAID, і всього 30 користувачів - дуууже сумніваюсь, що при розділенні буде приріст.

P.S. Ніхто не заважає разом з топікстартером підняти одну, а потім і другу конфігурацію, тестово, на сутки. Адже ще не в експлуатації. А потім разом пива поп'ємо :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зателефонував я знайомому, в Київ, обслуговує 1С вже років 7, оф.представник. Перечитав йому топік.

Резюме: 1С 7.7 SQL (ні в якому разі не .dbf!) - на такій конфігурації все буде працювати з запасом, при переході на 8-ку можливо прийдеться доставити оперативки (якщо база розростеться більше 4гб, але це вже нюанси - треба архівувати і вилучати дані за минулий період).

На запитання, чи розносити SQL і термінали, відповів, що приросту не буде. "Вот, если бы пользователей было 100+ тогда смысл есть, но не другой комп с БД, а внешнее SAS-хранилище и сегментирование. И под такую задачу нужно совсем другое оборудование. И не терминалы."

І ще раз нагадав, що копії бази треба зберігати на іншому комп'ютері, з зеркальним RAID :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Резюме: 1С 7.7 SQL (ні в якому разі не .dbf!) - на такій конфігурації все буде працювати з запасом, при переході на 8-ку можливо прийдеться доставити оперативки (якщо база розростеться більше 4гб, але це вже нюанси - треба архівувати і вилучати дані за минулий період).

На запитання, чи розносити SQL і термінали, відповів, що приросту не буде. "Вот, если бы пользователей было 100+ тогда смысл есть, но не другой комп с БД, а внешнее SAS-хранилище и сегментирование. И под такую задачу нужно совсем другое оборудование. И не терминалы."

Типовий спіч франшизіка. Вони розглядають ідеальні умови своєї типової конфи. Але ж світ не ідеальний ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Типовий спіч франшизіка. Вони розглядають ідеальні умови своєї типової конфи. Але ж світ не ідеальний ;)

я не спєц, як Ви, у мене під 1С в терміналах більше 17 не крутилось - все без тормозів/заминок, я лише загруз RAID спостерігав. Людина спитала про 30 - це вже інше, вирішив думку спеціаліста почути/озвучити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я, як приклад, розповім про одного свого клієнта, не згадуючи його ім'я. Це практика - реалія.

Працював клієнт на машинці (А) із 2хКсеон 4Гб РАМ 4хХДД в 5-рейді. Стояла там 1С 7,7 мережева. (Файлова). Через термінал.

Згодом, база виросла, і необхідно було терміново переходити на SQL.

Перейшли, але одразу для цього було таки придбано сервер саме для SQL. (2 ксеона 4 Гб Озу. 5-рейд 4 вінта) (Б) Розділили ролі. (А) - стала термінальним сервером, (Б) - SQL сервером.

Забув сказати - майже 40+ користувачів в терміналі.

Машинка (А) повільно вмирати. 25 користувачів їв по 2-3-5% від процесора. Пам'яті, при цьому, вистачало.

Нагрузка на базу і сервак із СКЛ (Б) не велика була.

Купили ЩЕ ОДИН сервак виключно для терміналів (С). Розділили ще.

І лише тоді все запрацювало, як слід!!!

post-118-0-96802900-1308814354_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

да.

Я писав про варіант зменшення навантаження на сервер.

Це клієнти 1С на клієнтських машинах. Без терміналів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...