Jump to content

Штраф за сміття в лісах збільшили в 10 разів!


Dream

Recommended Posts

Posted
Верховна рада (ВР) України прийняла в другому читанні і в цілому зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають збільшення штрафу за забруднення лісів до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідний документ, ініційований нардепом фракції БЮТБ Андрієм Павловським, підтримали 305 народних депутатів.

Законодавчим актом внесені зміни в статті 72 і 73 Кодекси України про адміністративні правопорушення, згідно з якими збільшуються розміри штрафних санкцій за пошкодження і засмічення лісів.

Штраф на громадян накладатиметься в розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

фінанс.юа

Було:

Стаття 72. Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, шкідливими викидами, відходами і покидьками

Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами і покидьками, що спричиняє його усихання чи захворювання, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 73. Засмічення лісів відходами

Засмічення лісів відходами -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стало:

Стаття 72. Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, шкідливими викидами, відходами і покидьками

Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими

викидами, відходами і покидьками, що спричиняє його усихання чи захворювання, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до восьмидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 73. Засмічення лісів відходами

Засмічення лісів відходами -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до семидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отак! Відпочивайте відповідально! :)

Posted

От і правильно зробили!

Можливо хоч тепер у лісах стане чистіше. Бо більшість лісів навколо міста нагадують звалище

Posted

навряд, в голові деяких імбецилів важко перенастроїти програму - я гаджу навколо

Posted

навряд, в голові деяких імбецилів важко перенастроїти програму - я гаджу навколо

Тепер у них включиться інша програма: Я гаджу і за це плачУ

Posted

ІМХО - поки за сміття в лісі не почнуть тупо пи**ити, порядку не буде. І ніякі штрафи, ніякі заклики до самоповаги і т.д не допоможуть. Народ у нас такий...

Posted

Просто штрафи треба збирати.

А не тільки закони приймати.

P.S. Як тільки взялись за пиво в парку - ніхто не гуляв з пляшкою в руках. Тільки попустили - знову всі сидять на лавках п"ють пиво. :friday:

Posted

На мотив ТВ-анонсів типу "Чекайте в кінотеатрах Вашого міста!": Чекайте екоінспекторів в лісосмугах навколо Вашого міста!

:D

Posted

Не думаю, що нові штрафи запровадять чистоту і порядок. Ніколи не бачив служб які б ходили і перевіряли стан навколишнього середовища та когось штрафували. Пройдіться берегом Стиря у вихідні по вул. Набережній; сотні відпочиваючих, а сміття прибирають, спалюють чи забирають з собою - одиниці. Часто там буваю (оскільки у вільний час займаюсь рибальством), розпалюю багаття та спалюю те, що покинули "відпчивальники", але це війна з вітряками. Оскільки прийшовши через кілька днів на те саме місце, знову бачиш купи одноразового посуду та пляшок.

25042011002.jpg

Звалище на фото (р-н Вишкова) існує кілька років, це територія за одним з господарств приватного сектору. Господарям наплювати на інших та на самих себе і продовжують жити в такій клоаці, та й штрафів вони ніколи не платили і не будуть платити.

Posted

Ну и методы у вас.Штрафи конечно хороший метод но с глобальным свинством не справится.Тут параллельно надо работать,так сказать с неокрепшими умами детей.

Posted

Нові штрафи ет харашо, дать подсрачніков ет харашо. А інспектороф не встречав - ет плоха.

Posted

searcher, в змінених статтях мова про ліси, а не про навколишнє середовище.

А інспектороф не встречав - ет плоха.

Минулого року був на Білому озері під Білоруссю - пару разів на день вздовж берега проходився місцевий лісничий, спілкувався з приїжджими, просив не смітити, збирав символічних пару грн за в'їзд до озера... І таки оті розмови спрацьовували!

Posted

Минулого року був на Білому озері під Білоруссю - пару разів на день вздовж берега проходився місцевий лісничий, спілкувався з приїжджими, просив не смітити, збирав символічних пару грн за в'їзд до озера... І таки оті розмови спрацьовували!

Лесничий наверное дипломатично передергивал затвор-вот и действовало.

Posted
:) нє, ну я не всігда був настільки п'яним, щоб не зауважити затвор в його руках. =)
Posted

От і правильно зробили!

Можливо хоч тепер у лісах стане чистіше. Бо більшість лісів навколо міста нагадують звалище

Якщо хтось це буде контролювати - то так!!!

Posted

В лісах, на вулицях міста.

Для того, щоб був порядок, треба, щоб були передумови для порядку і каральні міри.

Про відсутність передумов: часто густо приношу додому в сумці массу сміття, типу,

носовичків, обгорток з-під печива, чи ще чогось, тому що тупо не можу знайти смітник

на вулиці, а просто викинути не піднімається рука.

Висновки очевидні.

Posted
Минулого року був на Білому озері під Білоруссю - пару разів на день вздовж берега проходився місцевий лісничий, спілкувався з приїжджими, просив не смітити, збирав символічних пару грн за в'їзд до озера... І таки оті розмови спрацьовували!

Профілактична розмова вживу (хоча б як нагадування) діє краще за ефімерно-віртуальну загрозу штрафу.

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.



×
×
  • Create New...