Перейти до змісту

Кладовища Луцька


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Cmentarz Łuck

Позаду видніється якийсь шпиль, можливо Покровської церкви. Пане Котику, Олександре Михайловичу, проясніть ситуацію будьте ласкаві. Чи було біля караїмської кенаси кладовище ?

6784c294fb71.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на момент 1849 року той єврейсько-караїмський цвинтар, який існував у районі вулиць Шевченка та Гайдамацької (можна глянути на карті у статті про кладовища), уже вважався старий. Якщо цю старість (мабуть, не менше 100 років) відняти від 1849 року, то принаймні, починаючи з дати, що вийде після віднімання, цвинтаря біля кенаси вже не було. Чи був він біля кенаси раніше - невідомо. А фотографія зроблена у міжвоєнний період на тому цвинтарі, який був напроти стоматполіклініки на Волі. Це добре відомо, бо внучка луцького караїмського хазана 1928-1938 років вказувала на цю фотографію як на єдину, що відображає цей цвинтар край села Вулька.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А фотографія зроблена у міжвоєнний період на тому цвинтарі, який був напроти стоматполіклініки на Волі. Це добре відомо, бо внучка луцького караїмського хазана 1928-1938 років вказувала на цю фотографію як на єдину, що відображає цей цвинтар край села Вулька.

Все це чудово, але що то велетенський будинок позаду ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

судячи з карти місцевості, це будинок одого з мешканців-караїмів. Над самою дорогою (яка тепер є проспектом Волі) за цвинтарем були їхні будинки. Можливо були і двоповерхові. Там була одна споруда - прибутковий будинок, доходи з якого ішли на утримання кенаси. Тип споруди вказує, що він повинен був мати не один поверх (прибуткові будинки завжди великі). Хоча хто знає?..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я колись писала наукову роботу по впливу єврейської громади на архітектурну забудову міста. і тоже зустріла інформацію про наявність 2-х кладовищ. одне з них вже згадане - сквер біля 4-ї школи і далі в сторону філармонії. воно створилось після того, як старе було вщент заповнене. Старе знаходилось в районі 1-ої школи і обласної ДЮСШ. там, власне, зараз розташована спілка єврейської громади Луцька. якщо вдасться віднайти мої старі рукописи, то щось ще цікавеньке викладу :blush:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а коли було утворене те перше?

Сквер біля 4 школи і цвинтар біля філармонії - два різні цвинтарі, а не одне. Заперечуєте? Хоча про які роки мова?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а коли було утворене те перше?

Сквер біля 4 школи і цвинтар біля філармонії - два різні цвинтарі, а не одне. Заперечуєте? Хоча про які роки мова?

Це різні цвинтарі.1-й - там,де зараз сквер напроти 4-ї гімназії,потім за філармонією - караїмський цвинтар,а за вулицею "тещин язик"- жидівське.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та я знаю. а от цікаво про початок утворення того кладовища, яке було в районі Гайдамацької і в 1849 вже перестало функціонувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 років жив біля філармонії, і не знав, що жив на кладовищі...

Хоча сусіди казали що самі бачили кладовища за тещиним язиком..

От цікаво...

Чи було кладовище там де зара біля філармонії побудували новий чотири поверховий офіс і в обриві за 48 будинком внизу...В радянський час той обрив був укріплений плитами.. щоб не сповзав дом униз..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи було кладовище там де зара біля філармонії побудували новий чотири поверховий офіс і в обриві за 48 будинком внизу

пост № 1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

Приветствую! Интересные тут у вас темы.. Если не изменяет память: на месте сквера, который напротив 4-й школы, когда там было кладбище, памятники были с крестами, побогаче- с ангелами и надписи были на латинице, встречались и на кириллице, т.е. было оно католическим, по крайней мере до Советов.. Кладбище начали сносить в конце 70-х (как бы не к Олимпиаде? ;)) по крайней мере в 80-81-м там уже был сквер .. Хотя по датам я могу и ошибаться +- год...

А, вообще, "гуманизьму" советской власти было не занимать в некоторых вопросах.. Когда строили Мемориал Славы (в 74-м вроде?), срезали грунт вдоль ул. Некрасова под опорную стену, кости валялись где угодно, а уж из вертикального среза грунта торчали через каждые 2 метра. О каких-либо санитарных нормах просто и не упоминалось, зима или лето там.. План был и сроки сдачи :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скрябін поки не став гламурним колись співав:

То пухлина в мозку дороги на могилах

Пам'ятники з бронзи не вмре не загине

Засрана культура всi народи браття

То моя країна рiдка ненька Україна

Кому приходить таке в голову - будувати будинки і дороги на кладовищах... :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А уявімо на хвильку що всі цвинтарі у Луцьку залишились на місці...

А їх згідно досліджень пана Олександра у Луцьку було аж під 40 (сорок) !

Чи комфортно вам би жилось у такомі місті ?

По мірі розбудови місто постійно "наступало" і поглинало чергові кладовища, можливо через років 1000, коли у Луцьку буде жити не 200 тисяч а 2 міліони жителів прийдеться пересилити і "мешканців" Гараджи.

http://lutsk.myneformat.com/2009/09/26/in-nomine-christi-amen/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

теж напевно старе кладовище.прикольно там. те, що навпроти "Нашого Краю" по Шевченка.

post-7467-1287172705,92_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приветствую! Интересные тут у вас темы.. Если не изменяет память: на месте сквера, который напротив 4-й школы, когда там было кладбище, памятники были с крестами, побогаче- с ангелами и надписи были на латинице, встречались и на кириллице, т.е. было оно католическим, по крайней мере до Советов.. Кладбище начали сносить в конце 70-х (как бы не к Олимпиаде? ;)) по крайней мере в 80-81-м там уже был сквер .. Хотя по датам я могу и ошибаться +- год...

У 1976 чи 1977р кладовища вже не було. Був сквер.У ньому недалеко від могили Алмазова я з однокласниками копав траншеї для кабелів під освітлення. Надибали тоді на кілька склепів уже без надгробків, в одному з них ломом пробили дірку в цегляному склепінні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А, вообще, "гуманизьму" советской власти было не занимать в некоторых вопросах.. Когда строили Мемориал Славы (в 74-м вроде?), срезали грунт вдоль ул. Некрасова под опорную стену, кости валялись где угодно, а уж из вертикального среза грунта торчали через каждые 2 метра. О каких-либо санитарных нормах просто и не упоминалось, зима или лето там.. План был и сроки сдачи :(

Я теж це пам"ятаю. Коли будували Меморіал, то зганяли туди зі шкіл старшокласників( в тому чилі і мене-16річного пацана) копати траншеї, розкидати землю. Пам"ятаю,як люди забирали останки своїх рідних, коли екскаватори розкопували могили. Дірки в вертикальному зрізі, останки,труни напівзнгилі...все це було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

теж напевно старе кладовище.прикольно там. те, що навпроти "Нашого Краю" по Шевченка.

Cтаре - не те слово !

http://board.lutsk.ua/index.php/topic/57954/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
  • 2 року потому...
  • 1 рік потому...

цікава знімка

моторошно фотко

Якщо увімкнути уяву, то можна на дереві побачити купу людських облич...

Реально моторошно фотко...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...