Перейти до змісту

Смерть 26" хардтейла


Yaryk

Рекомендовані повідомлення

29.jpg

Смерть 26" хардтейла

Подиум национальной МТБ серии в Колорадо (речь идет про США) в этом году выглядел так. Первое место: Джереми Хорган-Кобельски на Gary Fisher SuperFly 29. Второе место. Адам Крейг, полноподвес Giant Anthem X Advanced. Третье место. Сэм Шульц, Gary Fisher SuperFly 29. Четвертое, Иеремия Бишоп, полноподвес Cannondale Scalpel. Пятое место, снова Gary Fisher SuperFly 29.

Шестое место, наконец-то, достается Энди Шульцу, на традиционном хардтейле Tomac Type X, но седьмое, восьмое и десятое также найнерам или полноподвесам. Более того, Кona Барри Викса, на которой он занял 10 место, не что иное как 29" полноподвес.

Получается, что 26" хардтейл мертв? Глядя на результаты соревнований, это выглядит именно таким образом. Но почему? Простой ответ: технологии. Можно выделить две основные МТБ технологии, в которых в последнее время произошел прорыв: качество работы подвески и снижение веса.

Двухподвесы и кросс-кантри имеют бурную историю взаимоотношений. Гонщики всегда находятся в поиске скорости (реальной или кажущейся) и когда им приходится трястись в седле по трассе или сползать по холму, езда не кажется (и не является) по настоящему эффективной.

Потратив изрядную толику терпения гонщиков уровня мирового кубка, задняя подвеска наконец дошла до уровня, когда она стала более эффективна, чем хардтейл. Мы знаем это, поскольку проводили живые тестирования, и доказали, что полноподвесы теперь едут быстрее чем традиционные хардтейлы при равной прилагаемой мощности.

Есть один факт, который поднимает значимость современных полноподвесных велосипедов в мире кросс-кантри. Это то, что почти все лучшие спортсмены Кубка Мира едут на полноподвесных велосипедах. Гонщики, включая Нафа, Крейга, Паулисона и других перешли на полную подвеску. Феномен, который сегодня стал нормой, а не исключением.

Некоторые современные технологии амортизаторов, это настоящий прорыв. Лучший пример такой работы инженера, инерционный локаут, разработанный Fox и Specialized (впервые появился в вилках TerraLogic). Теперь, гонщики Specialized, как Тодд Велс, могут ехать всю гонку и даже не думать о работе и положении локаута.

Технологическое развитие подвески шло благодаря простой мантре производителей: легче, жестче и эффективней. Примеры вокруг нас. Каждая компания работающая на рынке амортизаторов без устали работает над тем, чтобы в следующем году их продукция стала работать лучше и при этом стала легче. FIT, новый демпфер FOX который появится в вилках 2010 года позволил значительно снизить вес вилки, при этом его механизм обеспечивает более "плюшевый" ход и множество настроек. RockShox вернул на рынок карбоновую корону на своих топовых SIDах, плюс, анонсировал первый в индустрии гидравлический локаут X-Loc. Локаут добавляет к весу вилки меньше 20 грамм.

Всего несколько лет назад, сделать серийный 26" хардтейл весом меньше 9 кг было настоящим вызовом для проектировщиков. Топовые алюминиевые велосипеды плавали вокруг отметки 9.5-10 килограммов, а полноподвесы в среднем весили около 11-12 кг. Сегодня, благодаря карбону, производители предлагают 9и килограммовые полноподвесы, найнеры с весом ниже 9 кг, а хардтейлы уже успешно атакуют 8кг барьер.

Таким образом, технологии позволили гонщикам пробовать разные платформы (найнеры, полноподвесы) лишенные прежних весовых недостатков. Возьмем, для примера, новоиспеченного победителя, Джереми Хоргана-Кобельски из команды Subaru-Gary Fisher. Он, как и его спонсор, без оглядки ринулся в 29" революцию, но только сейчас, когда Fisher понял принципы создания сверхлегких 29" рам и колес, он получил преимущество над гонщиками на 26" хардтейлах.

Большое колесо лучше проходит препятствия и дает большую устойчивость. Второе преимущество которое имел Джереми, это 400 граммовые экспериментальные 29" покрышки. Медленное ускорение вызванное большей массой колеса, настоящий бич найнеров, но стоило уменьшить влияние этого фактора, как недостаток диаметра сразу стал преимуществом.

Другой хороший технологический пример, это выбор Тодда Велса из команды Specialized. Начало сезона на домашних гонках он провел в седле найнера и планировал продолжить выступления на нем на национальном уровне, до того момента, когда он увидел трассу. Зная, что в его распоряжении есть полноподвесный S-Works Epic весом в 9 килограммов (как и его найнер), он пришел к выводу, что на каменистой трассе, с переменным рельефом и препятствиями, выбор лучше отдать полноподвесу. Выбор оказался удачным. Был бы рельеф более гладким, большое колесо было бы возможно лучшим выбором.

В конце-концов, есть такие гонщики как Адам Крейг из Джанта, который был апостолом подвески уже долгое время. Дайте ему волю и он бы несомненно стал рассказывать как НЕ круто ездить на дертом велосипеде, мотоцикле или раллийной машине без подвески. Таким образом, заключал он, почему люди до сих пор ездят на велосипедах без амортизаторов? Это было лишь делом времени - разработать подходящий велосипед с весом, который бы позволил ему получить преимущество надо гонщиками на хардтейлах

Мертв ли 26" хардтейл? Да. Думаю, что определенно. Конечно, всегда есть традиционалисты и европейцы. Некоторые из мировой элиты, вроде Абсалона по-прежнему предпочитают хардтейлы. Я подозреваю, правда, что подобные гонщики будут в ближайшее время атакованы новой волной...

http://www.birota.ru/texts/2009/august/deathofhardtail.php

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Воно то так...

Але скільки це все коштує.....?

Експерементальна гума, нови спиці (розрахунки, сплави... а треба буде відбити бабло і то швидше), обода... та ж сама історія.

Зараз скаласти 10 кг Хардтейл на 26 колесах і порівняти його в ціні з таким жеж топом 29.. думаю навіть для таких цін буде значна різниця.

Ще одним мінусом є доступність запчастин і перехід витробників (я не говою про гоночні одиничні екземпляри) на серійний випуск комплектухи.

І знову зявляться 15 кілограмові найнери які будуть незграбні і з ціною вищою за 26 з такими ж ха-ками. І тут включиться маховик РЕКЛАМИ де нам будуть показувати топових гонщинків на топових велах і вони будуть казати.. мммммммммммммм 29 то клас.. 26 це зовсім не те.... ні разу.. всі сідайте на 29.

А пересядь на 29 ... ще не відомо в яких ситуаціях він буде кардинально впливати на заліковий час гонки. Та й не забуваємо про психологічний комфорт.. і налаштування на гонку.. Я на НАЙНЕРІ, мені все пох... зараз порву всіх н*х

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

точно.

ми не спортсмени. якщо виходити з банальних є 600 баків на байк - тут треба і дивитись який вийде найнер, який сосіс, і який буде 26" хард. от на такі змагання я б глянув :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще одним мінусом є доступність запчастин і перехід витробників (я не говою про гоночні одиничні екземпляри) на серійний випуск комплектухи.

І знову зявляться 15 кілограмові найнери які будуть незграбні і з ціною вищою за 26 з такими ж ха-ками.

С комплектухой пока конкретные напряги. А по поводу веса, мой гибрид весит около 12,5 кг. Это далеко не топ ;) Так что собрать найнер 11 кг неособо проблематично. Меньше 10 кг, как и 26", дорого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки-скільки твій гібрид важить......?

12.5 кг?

Де ти там таку цифру побачив.

14 думаю... в самий раз.

Ми не спортсмени.... але бабло в цей товар маємо вкласти саме МИ.. а спортсменит мають його розрекламувати так.. щоб МИ повелися.

І ще.. вели на Тур де Франс відрізняються від серійних (та ж модель, та ж назва) без пеербільшення скажу... ВСІМ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки-скільки твій гібрид важить......?

12.5 кг?

Де ти там таку цифру побачив.

14 думаю... в самий раз.

Хм. Не преувеличивай ;)

Для примера - модельный ряд гибридных БеГеМотов:

Volotec - 13.2 (двухподвес)

Prime Tec - 11.9

Crosstec Sport - 10.7 (ригид)

Crosstec - 12.0

Deer Hunter - 12.0

Beluga Sport - 10.9 (ригид)

Beluga Allround - 12.9

Beluga Nexus - 13.1

Fluxus Allround - 13.2

Fluxus Sport - 11.3 (ригид)

Transmit - 13.4

Rephlex - 13.1

Даже до 13.5 не дотягивает ни один (самые тяжёлые собраны на Аливио и ниже) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ти зваж.

Мій Платон на ХТ в районі 12.

Гідра трохи важить...

Для порівняння, мій лідерфокс без болотників має 12,0 кг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Воно то так...

Але скільки це все коштує.....?

Експерементальна гума, нови спиці (розрахунки, сплави... а треба буде відбити бабло і то швидше), обода... та ж сама історія.

Зараз скаласти 10 кг Хардтейл на 26 колесах і порівняти його в ціні з таким жеж топом 29.. думаю навіть для таких цін буде значна різниця.

Ще одним мінусом є доступність запчастин і перехід витробників (я не говою про гоночні одиничні екземпляри) на серійний випуск комплектухи.

І знову зявляться 15 кілограмові найнери які будуть незграбні і з ціною вищою за 26 з такими ж ха-ками. І тут включиться маховик РЕКЛАМИ де нам будуть показувати топових гонщинків на топових велах і вони будуть казати.. мммммммммммммм 29 то клас.. 26 це зовсім не те.... ні разу.. всі сідайте на 29.

А пересядь на 29 ... ще не відомо в яких ситуаціях він буде кардинально впливати на заліковий час гонки. Та й не забуваємо про психологічний комфорт.. і налаштування на гонку.. Я на НАЙНЕРІ, мені все пох... зараз порву всіх н*х

Про шо ти говориш? Яка експериментальна гума і обода? Обода беруться звичайні гібридні або шосейні (622мм). Гума під 29" теж вже давно випускається, і вибір щороку збільшується. Щоправда, в Україні доступні лише 5-8 моделей. Але цього вистачає більшості найнероводів. Ціна реби 26" і 29" не відрізняється, теж саме і з іншими вилками. Тому не треба говорити, що компоненти до найнера дорожчі. Дефіцит на них то є, але ціни на рівні 26".

А психологічний комфорт це вже проблеми окремого гонщика, а не його вела.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки-скільки твій гібрид важить......?

12.5 кг?

Де ти там таку цифру побачив.

14 думаю... в самий раз.

За точность не ручаюсь, так как взвешивал на напольных электронных весах, получилось 12,4

І ще.. вели на Тур де Франс відрізняються від серійних (та ж модель, та ж назва) без пеербільшення скажу... ВСІМ.

Читал, что топовые серийные шоссеры приходиться утяжелять, чтоб вписацца в регламент ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Плам..

ОООООООО

Ідея.. ))))

2 Тренер.

Там космос технології.... 1000000 баків коштує вел трековий... 1000000 прикинь.

А на шосе там спиці навіть грають велику роль. Хто доїхав до фініша з мін втратами той пеерможець.. і на велі перможця напиши Каманчі.... завтра будуть плакати з цим по всьому світу..а тоді крива доходу цієї кантори не те що підніметь.. вона просто потолок проламає.

Просто якби дали волю то вели були бдуже легкі і дуже небезпечні.

Траматизм виріс би в рази.

2 Ярик.

І як ти хочеш кататим на гібридних ободах?

НУ не призначені вони для крос-кантрі.. от і все..

А нові, (під них заточені) потребуть капіталовкледень виробників. (технології, сплав, форма)

Закінчився ажіотаж з 26.. зробили їх.. .... скажімо.. одним сллововм.... дохуа... аот і треба тепер знайти чергову замануху щоб бало качнути...

Чом би не скзати що кручє найнера тільки яйця..і ті Г. Фішерівські... )))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І як ти хочеш кататим на гібридних ободах?

НУ не призначені вони для крос-кантрі.. от і все..

А нові, (під них заточені) потребуть капіталовкледень виробників. (технології, сплав, форма)

В чому, по твоєму, різниця між гібридними і найнерськими ободами? :huh:

Я кажу, що різниці ніякої.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(технології, сплав, форма)

Технологии - те же самые. Сплав - тот же, что и на 26". Форма - тот же профиль, чуть меньшей кривизны. Не вижу причин для удорожания производства.

Тупой маркетинг - больше ничего.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я питав про сам обод. Про конструктивну різницю між ними.

Якщо ти говориш про те, що в КК навантаження більші, то я скажу, що гібридні обода бувають різні. Є легші, є важчі, є міцніші, є слабші. Так само як і для 26". Тому їх без проблем можна підібрати під власні потреби.

А деякі харківські найнероводи не паряться, ставлять 29" гуму на шосейний обод. І катать так і кроскантрі і велопоходи.

А те, що деякі виробники недавно почали випускати так звані 29" обода - це лише маркетинг. Ібо різниці ніякої.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ставил найнерскую резину на свой обод. Становицца без проблем. Причем Юра Тимцо сказал что мои ободъя не из самых плохих ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чим більша віддаленість від ценру колеса (обода від втулки) тим легшим він має бути, а "гібридні" обода.. те ж саме, що й гібридні вилки....... НЕ ДЛЯ ТОГО ... важкі вони.

Плюс, якщо поставити гуму.. звичайну.. (як казав Тренер найнерську) то вона із-за розміру, буде тупити на розгоні, а отже старт буде повільнішим. Далі.. втулки, особливо під дискове гальмо, мають бути перероблені і пеерерахованена них навантаження і кути прикладання сили.

Одним словом. Якщо сідати на найнер, то ставити заточені під нього деталі, які полюбе будуть відрізнятися.. від МТБ 26, від гібридів і тим більше від шосерів.

Використання "не тих" запчастин може мати плачевний результат. Наприклад.

В мене на шосері стояли колеса Шімано 550... класні колеса.. нема питань.. але для райдера, вага якого максимум має бути до 85 кг.... НУ думаю.. фігня.... 3-4 кг різниця.... "панти" і шо ви думаєте.....? Головка снпиці не витримала навантаження і лопнула.. Швидкість була не велика.. тому все обійшлось....

А тепер припустимо, що на гібридний обід, який розраховано на вузьку гібридну гуму, встановлюємо 2.0-2.1 найнерську, надуваємо її до 3.5 бар і вйо..... не факт, що ці обода при сильному ударі не лопнуть, а ще якщо вони не нові.. то взагалі.. це реально небезпечно.

Підбирати запчатини треба в першу чергу по їх специфікації.. все інше крокодиловодство. (байківські моноблоки на шосерний руль, + шоосерні гальма, + байківська пееркидка, + байківська касета, і це все на Чемпіонській рамі+ вилка кольнаго) Катають і так, але заміни на все шосерне..і буде катати швидше, легше і саме основне безпечніше.... бо заточене під це.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чим більша віддаленість від ценру колеса (обода від втулки) тим легшим він має бути, а "гібридні" обода.. те ж саме, що й гібридні вилки....... НЕ ДЛЯ ТОГО ... важкі вони.

Плюс, якщо поставити гуму.. звичайну.. (як казав Тренер найнерську) то вона із-за розміру, буде тупити на розгоні, а отже старт буде повільнішим. Далі.. втулки, особливо під дискове гальмо, мають бути перероблені і пеерерахованена них навантаження і кути прикладання сили.

Як не крути, обруч діаметром 622мм завжди буде вачим за аналогічний обуч 559мм. Так само з гумою.

На розгін це звичайно впливає, але, судячи з відгуків, не суттєво. Навпаки, більшість юзерів відмічають приріст середної швидкості.

Та мені пох. Найнера я хочу збирати заради комфорту, прохідності та керованості. Швидкісні властивості мене цікавлять в останню чергу.

На рахунок втулок, ти мабуть будеш здивований, але втулки вже давно треба було перераховувати. Ще коли в велоіндустрії почали впроваджувати такі недороблені імплантанти як дискові гальма. При їх використанні навантаження на вісь втулки В РАЗИ БІЛЬШЕ ніж від ві-брейків. Читай тут.

Хоча, шімано лише недавно почали випускати ХТшні втулки з віссю 15мм.

І ще один приклад зло"byчого маркетингу - це дискові гальма на найнерських рама та вилках. Думаю, ти не станеш спорити, що при збільшенні діаметра колеса ефективність дискових гальм різко падає, а ві-брейків зростає. І тим не менше, більшість виробників виготовляють рами та вилки під 29" діск-онлі. Тим самим змушую нас витрачати додаткове балло на нафіг не потрібну гідру.

Використання "не тих" запчастин може мати плачевний результат.

Звідки ти взнаєш які компоненти "ті", а які "не ті"? З наклейки на ободі "for 29er"?

А тепер припустимо, що на гібридний обід, який розраховано на вузьку гібридну гуму, встановлюємо 2.0-2.1 найнерську, надуваємо її до 3.5 бар і вйо..... не факт, що ці обода при сильному ударі не лопнуть, а ще якщо вони не нові.. то взагалі.. це реально небезпечно.

Ось тобі приклад. По два аналогічних обруча, один для МТБ, другий гібридний.

http://www.alexrims.com/product_detail.asp...cat=2&id=66

http://www.alexrims.com/product_detail.asp...cat=4&id=92

http://www.alexrims.com/product_detail.asp...cat=2&id=72

http://www.alexrims.com/product_detail.asp...at=4&id=101

Скажи, будь ласка, яка між ними різниця? І чому МТБшний обруч витримує встановлення гуми 2,1-2,25", а гібридний може не виримати? Лише тому, що на ньому нема наклейки "for 29er"?

Як бачиш, майже всі гібридні обручі виготовляються з того-ж самого профілю, що й МТБшні. Так простіше і дешевше в виробництві. Тому вони без проблем витримають найнерську гуму (фактично, аналогічну до МТБ).

Теж саме з мавіком, тільки там вже є наклейка :)

http://www.mavic.com/mtb/products/tn-719-disc.995921.2.aspx

http://www.mavic.com/mtb/products/xm-719-disc.995003.2.aspx

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу чуть добавить. Почему МТБ - 26"?. Потому что первый фишеровский МТБ был с мотоколесами. Всем понравилось и никто не стал заморачивацца и изобретать велосипед.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

те ж саме, що й гібридні вилки....... НЕ ДЛЯ ТОГО ... важкі вони.

Лекс, представляешь устройство вилки? ;) Рабочие части (дэмпфер, воздушная камера) одинаковые для всех вилок с одинаковым ходом. Откуда же там "тяжесть"? ;)

Ты ведь "рэбовские" штаны в руках держал? Теперь добавь к ним 3 (!) сантиметра длины (полой, практически невесомой трубки) и 3 (!) сантиметра длины тонкого штока (в который вкручиваются фиксирующие болты). Да там и 50 грамм не наберётся!

Гы. Может, "Рэбу" нельзя считать "гибридной"? :):blush:

втулки, особливо під дискове гальмо, мають бути перероблені і пеерерахованена них навантаження і кути прикладання сили.

Хм. А тебе не кажется, что с увеличением диаметра колеса (при условии использования одинаковых роторов) меняется только длина рычага прикладываемой ко втулке силы, но никак не угол? ;)

В мене на шосері стояли колеса Шімано 550... класні колеса.. нема питань.. але для райдера, вага якого максимум має бути до 85 кг.... НУ думаю.. фігня.... 3-4 кг різниця.... "панти" і шо ви думаєте.....?

Ну так а кто, простите, виноват? Написано ж было - 85 кг. При чём тут заточка под найнерство или мэтэбэшность? Всего лишь под вес ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...