Перейти до змісту

Домашній майонез


Rubak

Рекомендовані повідомлення

Такий об"єм в моїй сім"ї і за місяць не з"їсться.

В нас і за тиждень може легко піти.

Автору +1 за корисний пост.

Колись теж робили майонез в домашніх умовах. Треба згадати як то воно все робиться. Що не кажи, а своє - є своє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...
  • Відповідей 51
  • Створено
  • Остання відповідь

Я роблю так:

В півлітрову баночку 2 яйця(повноцінних) + 2 ст. л. оцту + 1 ст.л. цукру + 1 ч.л. солі + залити це олією до того рівня, коли банка починає звужуватися.

І просто блендером прямо в баночці бжинь-бжинь. )))

Без гірчиці. Якщо яйця домашні- получається жовтенький, якщо ні - білий. Мені на смак точна копія СРСР-кого майонезу в скляній баночці )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я роблю так:

В півлітрову баночку 2 яйця(повноцінних) + 2 ст. л. оцту + 1 ст.л. цукру + 1 ч.л. солі + залити це олією до того рівня, коли банка починає звужуватися.

І просто блендером прямо в баночці бжинь-бжинь. )))

Без гірчиці. Якщо яйця домашні- получається жовтенький, якщо ні - білий. Мені на смак точна копія СРСР-кого майонезу в скляній баночці )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Намешал давеча всех ингридиентов, включил блэндер - а оно не загустевает. Добавил крахмала (как на пачках написано) - всё равно жидкое. Непонятки. Перечитал рецепт и наконец-то увидел, что масло надо заливать то-о-оненькой струйкой... Вот же :)

Расколбасил ещё одно яйцо, насолил, наперчил, напапричил его и начал взбивать. Когда месиво стало густым, начал доливать в него полученную ранее бурду :)

В итоге получилось отлично. В конце немного добавил воды, потому что загустой майонез был. Розоватый от паприки и немного с крахмальным привкусом - но вполне съедобный. Буду пробовать ещё :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мабуть, варто гірчичний порошок додавати. чи самі зерна гірчиці перемелені .

Гірчичний порошок не підійшов, смак тільки зіпсував :) Тільки гірчиця :)

Зараз буду вчитись робити домашню :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Намешал давеча всех ингридиентов, включил блэндер - а оно не загустевает

Скоріше за все недостатньо обертів для емульгації, простий Vitek 250w збиває прямо в банці зі всіма компонентами в т.ч. з олією до дуууже густої консистенції :)

P.S. пробував додавати суміш італійських трав: чабер+базилік+душиця+цибуля+часник - майонез з відтінком смаку піцци, смачно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tarzanych - гірчиці треба на кінчику ножа, ні в якому разі цілу ложку :)

Ну я про гірчичний порошок) Він то гостроти тільки додав, але не пряності і пікантності)

Зараз буду робити гірчицю за цим рецептом, вже поставив воду нагріватись :) :

Возьмем пакетик сухой горчицы 50 г.

1 ст.ложка бальзамического уксуса(или лимонного сока, или яблочного уксуса - это по вскусу)

1 ст. ложка оливкового масла

1 ст. ложка сахара

0,5 ч. ложки соли

0,5 ч. ложки молотой паприки

черный перец

можно - травки сушеные, какие по вкусу. (я додам ще трішечки меленого духмяного перцю і коріандру :) )

все сложить в банку, залить стаканом(150 г) крутого кипятка и хорошенько вымешать....

Баночку плотно закрыть, укутать в махровое полотенце и поставить настаиваться и вызревать на пару часов. Вот и все....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За смаком вийшло те, що треба, а от за котсистенцією ні, занадто рідкою гірчиця вийшла. Думаю, треба не 50 г гірчиці, а десь 100 г на таку кількість води. В ту що вийшло додам цілі промиті розпарені зерна, буде а ля французська гірчичка :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tarzanych - гірчиці треба на кінчику ножа, ні в якому разі цілу ложку
Я використовував готову гірчицю в алюмінієвих трубах, 1 чайна ложка.

А робив за таким рецептом:

200мл олії (рафінованої або оливкової)

2 жовтка

1ч.л. гірчиці

0,5 ч.л. цукру

0,25 ч.л. солі

2 ст.л. лимонного соку (Оцет ІМХО не те)

Спочатку змішується 2 жовтка, сіль, цукор, гірчиця (спеції по смаку) далі по 1-2 ст.л. доливається олія. Найкраще майонез перемішувати вручну. В кінці додається лимонний сік і майонез висвітлюється і стає чуть рідшим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Сьогодні в магазинному майонезі мало чого залишилось від справжнього майонезу, ось і вирішив поділитися рецептиком приготування справжнього домашнього (без емульгаторів, стабілізаторів та інших ядо-хімікатів).

На 1+л майонезу потрібно:

-1л рафінованої олії

-4 яйця

-сіль 1ч.л., цукор 1,5 ч.л. оцет 1ст.л. гірчиця 1ст.л,

106100959.jpg

оО, чуть незабув, ну й звісно сам пристрій де будемо робить майонез, я використовував комбайн, можна й міксер з спец насадками.

106101280.jpg

все закидаємо в ємність КРІМ ОЛІЇ

106101385.jpg

106101400.jpg

а далі саме головне:

-вмикаємо комбайн на невелику швидкість (я беру 2)

-і починаємо добавляти олію (не вимикаючи комбайн). Олію виливаємо всю, але добавляємо її помало, ЯКШО ДУЖЕ ШВИДКО ДОДАТИ ОЛІЮ, ТО НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ. (час додавання олії становить не менше 30 сек)

Ну а потім вмикаємо комбайн на максимальну швидкість, 20 сек і все готово!

106101542.jpg

смачний і густий

106101538.jpg

:0144:

ПС: із усього виходить приблизно 1,1 л.

майонез вийшов класний.дуже дякую за рецепт.СМАКОТААА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Народ, а олію якої ТМ краще брати. Одного разу взяла олію Чумак - майонез не вийшов взагалі, получилася рідина як скипівше молоко, а іншого разу взяла дешеву нерафіновану олію - результат густий соус, але на смак гірчить (олія ж була не рафінована). Хотілося б знати - якої ТМ варто брати рафіновану олію?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я використовувала "Олейну" рафіновану, результат як на фото. 

В топікстартера бачу олія "Розумниця".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я використовувала "Олейну" рафіновану, результат як на фото. 

В топікстартера бачу олія "Розумниця".

Laska, дуже Вам дякую за оперативну відповідь, будемо пробувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а олію якої ТМ краще брати. Одного разу взяла олію Чумак - майонез не вийшов взагалі, получилася рідина як скипівше молоко, а іншого разу взяла дешеву нерафіновану олію - результат густий соус, але на смак гірчить (олія ж була не рафінована). Хотілося б знати - якої ТМ варто брати рафіновану олію?

Я використовувала "Чумак" рафінований, вийшов майонез дуже смачний і по консистенції як магазинний, а гірчити може не тільки від олії, а й від гірчиці (якщо додавали гірчичний порошок і переборщили, його потрібно зовсім мало)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а олію якої ТМ краще брати. Одного разу взяла олію Чумак - майонез не вийшов взагалі, получилася рідина як скипівше молоко, а іншого разу взяла дешеву нерафіновану олію - результат густий соус, але на смак гірчить (олія ж була не рафінована). Хотілося б знати - якої ТМ варто брати рафіновану олію?

Я використовувала "Чумак" рафінований, вийшов майонез дуже смачний і по консистенції як магазинний, а гірчити може не тільки від олії, а й від гірчиці (якщо додавали гірчичний порошок і переборщили, його потрібно зовсім мало)

Нерафінована олія сама по-собі є гіркою на смак через наявність домішок, а щоб з гірчицею переборщити, то її потрібно додати дійсно багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за рецепт +1 - завтра попробую, ато магазинный черт знает из чего делают,наверное как и все остальные продукты подобного рода,

вот например, позавчера целый день мотался по работе по городу, под вечер решил чем-то перекусить зашел в магазинчик возле Варшавки, что возле Мадота слева от аптеки, помимо всего прочего купил плавленый сырок, не помню названия, квадратной формы запечатанный в фольге, вообщем сыр оказался абсолютно безвкусным, ощущений когда я его ел(точнее пробивал) непередаваемое, полное "фе", как пластилин наверное (хотя х.з. - пластилин не пробивал =) ),

вообщем решили с товарищем что это обычный плавленый сырок только без химио-добавок, думаю на производстве забыли добавить химии, или в аппарате химия кончилась и сразу не заметили ...

незнаю из чего его делают, но плавленый сырок больше есть некогда не буду!!!

пробивал когда-то делать мороженное - отличнеший вкус получился, хоть и немного льда оказалось, но в 100 раз лучше того что предлагают в магазинах...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хотілося б знати - якої ТМ варто брати рафіновану олію?

http://www.test.org.ua/tests/food/200

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за рецепт +1 - завтра попробую, ато магазинный черт знает из чего делают,наверное как и все остальные продукты подобного рода,

вот например, позавчера целый день мотался по работе по городу, под вечер решил чем-то перекусить зашел в магазинчик возле Варшавки, что возле Мадота слева от аптеки, помимо всего прочего купил плавленый сырок, не помню названия, квадратной формы запечатанный в фольге, вообщем сыр оказался абсолютно безвкусным, ощущений когда я его ел(точнее пробивал) непередаваемое, полное "фе", как пластилин наверное (хотя х.з. - пластилин не пробивал =) ),

вообщем решили с товарищем что это обычный плавленый сырок только без химио-добавок, думаю на производстве забыли добавить химии, или в аппарате химия кончилась и сразу не заметили ...

незнаю из чего его делают, но плавленый сырок больше есть некогда не буду!!!

пробивал когда-то делать мороженное - отличнеший вкус получился, хоть и немного льда оказалось, но в 100 раз лучше того что предлагают в магазинах...

Будь ласка, рецепт морозива в студію! Ну дуже цікаво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я робив осьтаке:

- 7 жовтків

- 150гр цукру

- 1 літр вершків 33%

- 3 ст.л кави

жовтки збити з цукром, вершки довести до кипіння, але не кип"ятити,заварити дуже міцну каву,

додати до вершків,поступово ,порціями додати вершково кофейну масу до збитих жовтків.

на дуже слабкому вогні довести масу до кипіння(але не кипятити бо стане не суцільною масою а грудками як погано помішана манна каша)-постійно помішувати -як тільки загусне -зняти з вогню .

потім влити в пластиковий посуд -і заморозити, часто мішати дерев"яною ложкою поки загустає...

взагалі повар з мене некудишній, тому в мене вершки всетаки закипіли, а після заморозки було трохі льоду в морозиві, вже наступного разу буду більш уважнішим )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а олію якої ТМ краще брати. Одного разу взяла олію Чумак - майонез не вийшов взагалі, получилася рідина як скипівше молоко

Всё время с Чумаком рафинированым делаю, неполучилось один раз когда взял только желтки. А так - ингридиенты в банку и 30 секунд погружным блендером. А если потом туда мелкопорезанные солёный или маринованый огурец, лук, зелень, приправ ещё насыпать - выходит такой себе домашний тартар.

з.ы. Сейчас попробую туда ещё оливок мелкопорезанных насыпать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Дякую за рецепт!

Сьогодні робила цей майонез на пів норми, бо на 1л - то трохи забагато.

Густий, смачний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Вичитав на "Европейському" майонезі там дають мед і вершки.

Зараз попробував замість цукру дав столову ложку меду, стало щось схоже.

Потім ще попробую додати вершки.

---------

vanabee

скільки коштує 1л вершків?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...