Перейти до змісту

Колектор - хто ти?


Zeuss

Рекомендовані повідомлення

Припустим, ти позичив у сусіда 100 грн. до кінця місяця, але не віддав ні до кінця місяця, ні через три місяці. Сусід прийшов і каже віддай мені мої позичені тобі гроші, а ти замість того щоб віддати, назбирав решту сусідів на вулиці, вивів дітей і почав бикувати, шо ніфіга ти не віддаси. Сусід, що позичив тобі гроші гоп-стопщик?

SunSeth Пробач, але якщо ти майстер аналогій. То давай подискутуємо.

Сусід сусідом, а банк це організація яка професійно займається фінансовими операціями (кредити, депозити, платежі, розрахунково-касове обслуговування). А у нас чомусь банк окрім цього всього виконує роль "бариги".

Я, щоб всім було зрозуміло, наведу іншу аналогію. Я, умовно, підприємець, успішно займаюсь власною справою та заробляю кошти. Придивився собі авто, але на даний момент володію лише 40% від суми. Прийшов в банк і взяв решту, при чому так, як в книжці пише - в гривнях під досить непоганий відсоток. І потихеньку виплачую. І тут наступає світова криза, суттєво підігріта владою такими чинниками як коливання курсу, диструктив з депозитами і штучна паніка. Мій бізнес тимчасово зупиняється і я не в змозі платити. Тут намальовується колектор, який без належних підстав пробує вчинити проти мене дії. Наголошую - немаючи жодної юридичної підстави. А чинить він ці дії саме проти мене бо у банку є клієнт на залишок моєї заборгованості. Як ви пам'ятаєте в гривнях і якщо цей залишок перевести в у.о, то досить непогана перспектива намальовується, ще й заробити можна. То банк, в особі колектора, фінансова установа чи мягко кажучи щось перепутав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То банк, в особі колектора, фінансова установа чи мягко кажучи щось перепутав?

ага

банк - не колектор, колектор - не банк. так зрозуміліше? юридично це різні організації, з "прозорими" статутами

я зрозумів куди ти хилиш - але я тут бачу більше бажання колектора поімєть файну машину за невеликі гроші. тут знов же питання до колектора, не до банку. ну може частково до банку, чому він працює саме з цим колектором. але тільки частково!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zeuss,

Мій бізнес тимчасово зупиняється і я не в змозі платити.
Тут намальовується колектор, який без належних підстав пробує вчинити проти мене дії.

Не платиш, яке тоді "без належних підстав"? Чи хочеш щоб банк тобі поспівчував, чи що?

банк це організація яка професійно займається фінансовими операціями
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Суд вирішить, що робити з заставним майном. Не плачу, але з об'єктивних причин. І це різні речі.

Хочу, знову ж таки умовно (на відео не я), кредитних канікул, продовження строку договору і щоб не підвищували відсотки.

Щодо колекторів. Статути може у них і прозорі. Але, дивлячись правді в очі, це той самий банк. І ніякий банк не дасть сторонній організації займатись прибутковою справою по своїх договорах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ніякий банк не дасть сторонній організації займатись прибутковою справою по своїх договорах.

Помиляєшся. В Договорі того ж Прив@тБанку - є такий пункт, де зазначено, щоб банк залишає за собою правдо передавати дані про тебе третім особам (розуміти можна як завгодно). І це значить що вони можуть найняти якого калєктора - який виб'є гроші для банку не без вигоди собі.

Це типу я заплатив ще 20 грн іншому сусіду, який виб'є у вищевказаного моїх 120 уже грн. (груба дуже аналогія.. ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не плачу, але з об'єктивних причин. І це різні речі.

Хочу, знову ж таки умовно (на відео не я), кредитних канікул, продовження строку договору і щоб не підвищували відсотки.

де переписка з банком? де клопотання про кредитні канікули? певно нема?

Не плачу, але з об'єктивних причин. І це різні речі.

:D

супер, забули тільки банк проінформувати про свої причини

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

супер, забули тільки банк проінформувати про свої причини

100% - банк дзвонить і питає - коли платитимете? І скільки?. прийди в банк і напиши офіційну бумажку!

Я такий то не взмозі оплачувати повну суму кредиту у зв'язку із якимись граблями. Прошу відтермівнувати/змегшит суму/влаштувати відсрачку(канікули) і т.д.

Кредитний відділ - ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ розглянути таке прохання(клопотання). .А от чи піде на зустріч - це інша тема для дискусії..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо я правильно зрозумів, то представники банків стверджують, що колектори можуть забрати автомобіль без рішення суду і це буде законно, так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

b0rg

Ми плавно відійшли від теми. Я моделюю ситуацію. Ніхто не каже, що таких клопотань не було. Як тільки це болото почало затягувати, кожен свідомий клієнт повідомив про це банк. А ви пробуєте мені апелювати конкретними елементами.

Щодо договору банку. То він складений згідно цивільно-правового кодексу. Я не юрист і тут мене можна поправити, але в іншому законі зазначено, що тільки рішенням суду і державним органом з мене можна стягувати майно, а колектори вправі тільки попередити мене про те, що проти мене будуть передані матеріали до суду і не більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тобі ж навели витримку з закону "...згідно рішення суду,... якщо інше не передбачено договором"

все просто. там це думаю вказано, і під цим є підпис клієнта

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як видно на відео, колектори явно були налаштовані на "забрати авто". І аж ніяк не на "поговорити".

Цікаво, а колектори власнику автівки телефонували попередньо? Мали б. Якщо він проігнорував.. тоді реакція виправдана.

І що було б, якби вони все ж таки її забрали б.. Мали б на підставі чогось там.. договору мало. Це ж не працівники банку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це ж не працівники банку.

На відео було показано, що колектор є начальником колекторського відділу банку - тобто працівник банку. Для того, щоб уповноважити працівника діяти від імені банку (як кредитора у відносинах застави) - треба всього лиш оформити належним чином довіреність (10 хв. часу), що, на мою думку і було зроблено. Якщо ні - то звичайно, що вилучення автомобіля неуповноваженою особою або не працівником державної виконавчої служби і з порушенням порядку, передбаченого договором, кваліфікувалось би як неправомірне діяння (а можливо і злочин).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сегодня на триникси.ру :D

За последнее время я познакомился с огромным количеством интересных людей. Бизнесмены, художники, актеры театра и кино. Не с каждым, конечно, получается долго, откровенно. Но тем не менее, я рад. Да что там говорить, просто счастлив. Моя жизнь стала интересней на порядок именно благодаря кризису. Вот как то так. Василий, 28 лет, коллектор.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Якщо власники депозитів фактично є кредиторами банків, то чи може він засилати колекторів додому директора банку?

2. Чи банки практикують таку річ, замість депозиту віддають конфісковану річ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дзвінок адвокату, а не "групі підтримки".

:0016:

- ало, це адвокат? приїжайте захистіть мої права!

- що сталось?

- а я банку не плачу по рахунках 4 місяці і вони на мене наїхали!

- 4 місяця не платите по рахунках... ясно... до побачення!

ps нах якому адвокату такий клієнт

Ну, майже так. Хоча випадки різні бувають. Можна взятися навіть за ситуацію, де клієнт так "забив" на платежі, що вже повідомлення іпотекодержателя про прийняття у власність прийшло. По моїм підрахункам, борги по нерухомості можна тягнути 6-18 місяців так, щоб не дати змогу банку набути право на заставлене приміщення, або продати його. Навіть якщо банки себе попідстраховували в договорах; навіть якщо попрописували в угодах третейські застереження із обов'язковим розглядом спорів в "Лізі юридичного захисту інтересів споживачів" - було б бажання, і можливість клієнта платити. Але, як показує практика, люди, які не мають можливості платити банку - не мають коштів і на юридичний супровід.

Якби той "клієнт в кепці" поступив розумінше - писав би листи банку про зменшення ставки, кредитні канікули, показував би документально погіршення свого стану, платив би час від часу якісь суми - тоді можна було б рвати на собі рубаху, і казати: "Це банк такий нехароший, падла! Я ж стараюсь - а він назустріч мені не йде!" А тупо піти в ігнор - ну то що тут тоді дивного? На когось колектори наїдуть, заберуть машину; хтось покличе людей з камерами - і, можливо, отримає відстрочку до винесення рішення судом.

Хоча дії Привата в даному випадку я абсолютно не поділяю. Якщо вони так поступають з боржниками - то боржники мають таке ж право кидати банку в вітрину пляшки з горючою сумішшю. І одне, й інше незаконно. А банку, щоб узаконити свої дії, достатньо було б отримати виконавчий напис нотаріуса - адже як правило, всі договори застави укладаються в нотаріальному вигляді (хоч по транспорту це й не вимагається - але банки заставляють клієнтів тратитися ще й на нотаріуса). Це зайняло б один день, а на руках була б бумажка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто все ж таки ГОП-СТОП ???

На відео було показано, що колектор є начальником колекторського відділу банку - тобто працівник банку.

це різні структури.

Якщо я візьму корочку міліціянта і буду представлятися ментом - ментом я від того не стану . Навіть якщо менти мене наймуть..

Того молодчика (начальна відділу чогось там- я неодноразово бачу по телевізору, який він правильний та законослухняний!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я думаю, що питання уповноваження банком (стороною в кредитних відносинах) найманого працівника або третьої особи (колекторської фірми) вирішується в таких випадках "на автоматі" - довіреність чи договір-дорученння, які оформляються аж бігом.

І якщо не порушується процедура стягнення (договірна або визначена законом) - такі речі аж ніяк не виправдовують поведінку боржника. Дійсно, чому б не здійснити кілька логічних превентивних заходів (як Ярчик писав) і зі спокійною совістю та надійним обгрунтуванням свої права захищати достойно ;)

Звичайно, людина в стані "бєзнадьогі" буде робити все можливе для того, щоб (мінімум) відстрочити той "чорний" день, коли щось потрібно буде віддати. Це всі зараз розуміють. Машини і бють і викрадають один в одного, ховають і пишуть заяви про викрадення, оскаржують будь-які дії (навіть законні) кредиторів і держвиконавців по стягненню. Ось навіть і в такий спосіб, як на відео, відстрочують "той день". При цьому ж самі розуміють, що неправі - наприклад, банк без проблем судді доведе, що дав боржнику попередження. Але ж більшість з цих людей на момент отримання кредиту не оцінювали усі реальні ризики життя "не по доходам", без будь-якого примусу підписували договори і брали на себе зобовязання повернути гроші або заставу. Погоджуюсь, що немало в цьому впливу на свідомість, реклама, безпроблемне оформлення (довідка і код - кредитуйся). Але все ж - цінити себе і винагороду за свою працю треба обєктивно.

Колектори ж сьогодні працюють і заробляють гроші так, як і інші люди - юристи, бухгалтери, менеджери і т.д. Він забезпечить стягнення - отрмає до офіційної зарплати премію і протримається довше. Інше не має значення. А щодо попереднього образу життя колекторів і організації їх діяльності - так це теж цілком логічно: один "розказний" і двоє "бувших" - досить дієво і передбачувано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І якщо не порушується процедура стягнення (договірна або визначена законом) - такі речі аж ніяк не виправдовують поведінку боржника.

Моє імхо таке - відтягувати день повернення кредиту, самому собі дорожче.

По перше - зараз машину продати можна дорожче, а отже й погасити більше боргу.

По друге - якщо відтягувати час(росте борг, прострочка, ціни падають на авто...) - машини вже не вистачить для погашення.

Й по -третє - не хватить авто, піде в розход все інше майно... І банк від тебе(боржника) не відцепиЦЦя до останньої копійочки!

Інформація з першоджерела. :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По перше - зараз машину продати можна дорожче, а отже й погасити більше боргу.

Не маєш ти права її продавати, доки за неї не виплачений кредит.

По друге - якщо відтягувати час(росте борг, прострочка, ціни падають на авто...)

за останні 2-3 тижні ціни на нові авто виросли майже вдвічі. 50% точно.

Й по -третє - не хватить авто, піде в розход все інше майно... І банк від тебе(боржника) не відцепиЦЦя до останньої копійочки!

Заставою являється виключно те- що ти береш у кредит. Якщо є не вистачить - будуть гроші просити у того, хто був твоїм гарантом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не маєш ти права її продавати, доки за неї не виплачений кредит.

Не факт.Можна продати по дорученню і погасити кредит

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є варіант прийти із покупцем в банк, і покупець погасить решту боргу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заставою являється виключно те- що ти береш у кредит. Якщо є не вистачить - будуть гроші просити у того, хто був твоїм гарантом.

Женя, гарант у нас один.

А поручителів може бути багато, але далеко не по кожному кредитному договору залучається поручитель.

Так що якщо не вистачить від продажу майна - будуть дибати боржника.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мав на увазі саме поручителя. :) Висловився не так.

То все ж таки боржник буде розраховуватися майном (не заставним) якщо не дай Бог щось?

Чи не мають права?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мав на увазі саме поручителя. :) Висловився не так.

То все ж таки боржник буде розраховуватися майном (не заставним) якщо не дай Бог щось?

Чи не мають права?

Будуть доїти боржника до тих пір, поки не стягнуть все до копійки - борг, відсотки, штрафи, пеню... більше того, існує така практика, що, наприклад, 01.05.2008 р. банк отримав рішення суду про стягнення з боржника 100000 грн., і стягнув їх до 01.12.2008 р. Відповідно, банк має право знову звертатися в суд з позовом про стягнення з боржника пені і відсотків за період з 01.05.2008 р. по 01.12.2008 р.

Банку інколи вигідно не стягувати все - таким чином він має "вічного" боржника. Наприклад, такою є ситуація по споживчих кредитах - де взяли 2000 грн. на мобілку, йух забили на проплати, сума заборгованості виросла до 25000 грн., боржник плаче - зупиніть проценти і пеню, я буду потрохи платити! - а банку пох. Адже одне діло - стягувати 2000 грн., а інше - 25000 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...