Перейти до змісту

Для чого створена релігія?


Jogino

Рекомендовані повідомлення

Глибоко релігійних? Так все ответвления , все протестансткие лидеры такие :)

Другое дело, что глубоко верующими есть далеко не все.

Еще раз:Религия-некий кодекс,свод правил и ритуалов,следуя которым человек развивается духовно(думает о возвышенном),уменьшает влияние и зависимость от материального мира(суета-сует),развивает более близкие духовные отношения с Богом.

Глубоко религиозный-это само собой глубоко верующий,но также и практикующий,следующий предписаниям(«Вера без дел никого не спасает» Аврелий Августин;«Что пользы, братия мои, если кто говорит, что он имеет веру, а дел не имеет? Может ли эта вера спасти его?» (Иак. 2,24)).

А относительно протестантов,ммм чето не вспоминается ни один святой-протестант или подвижник.Может кто подскажет?

2 Zahare: А що значить твоєму розумінні "святой-протестант или подвижник"? Монах?

Питання до топікстартера - що ти мав на увазі під словом "релігія"?

А то тут сильно напали на християн, як самих релігійних...

Я б спочатку постарався визначити всім поняття "релігія", а потім писати свої "перли".

Сатанізм - це релігія. З постами, молитвами, жертвами, поклонінням, обрядами, заморочуванням мозгів, керування стадом. Тільки обєкт поклоніння в цій релігії інший... Свої релігійні книги та сани, ієрархія, правила. То чому його створили?

Велопаті - це релігія. :rolleyes: З регулярними "зібраннями" і виїздами на природу, з вкладанням грошей в цю "релігію" (у вигляді нових запчатин до свого байка), з певним колом таких самих як і ти, фанатів вєліків, які переконують інших як це кьово і всім це потрібно спробувати. Вони навіть вдягають спеціальну одежу, і роблять свої "хрестові походи" по місту...

Чи релігія є лише там, де вживається слово "бог"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 162
  • Створено
  • Остання відповідь
Питання до топікстартера - що ти мав на увазі під словом "релігія"?

А то тут сильно напали на християн, як самих релігійних...

Витяг з Вікіпедії:

Рели́гия (от лат. religio — благочестие, набожность, святость, суеверие) — одна из форм общественного сознания, обусловленная верой в существование сверхъестественного (в сверхъестественную силу или личность). Эта вера — основной признак и элемент любой религии, которую представляют верующие.

Другие определения религии:

* поклонение человека высшим силам, в реальность которых он верит так же, как в возможность воздействовать на них путём молитв, жертвоприношений и других форм культа

* система символов, моральных правил, обрядов и культовых действий, исходящая из представления об общем порядке бытия

Религиозная система представления мира (мировоззрение) опирается на веру или мистический опыт, а не на данные, проверяемые научным экспериментом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи релігія є лише там, де вживається слово "бог"?

Именно так.

Ибо никто из "Велопати" не строит храмы Байка Вседержателя и не молится на XTR Dual Control Shifter ;)

FYI:

Рели́гия (от лат. religio — благочестие, набожность, святость, суеверие) — одна из форм общественного сознания, обусловленная верой в существование сверхъестественного (в сверхъестественную силу или личность). Эта вера — основной признак и элемент любой религии, которую представляют верующие.

Другие определения религии:

- поклонение человека высшим силам, в реальность которых он верит так же, как в возможность воздействовать на них путём молитв, жертвоприношений и других форм культа

- система символов, моральных правил, обрядов и культовых действий, исходящая из представления об общем порядке бытия

Религиозная система представления мира (мировоззрение) опирается на веру или мистический опыт, а не на данные, проверяемые научным экспериментом.

Велосипед - это реальный объект, его можно потрогать, это средство передвижения, как и машина. Покатушки - это не культ, это всего-навсего физкультура. Запчасти - это расходный материал, образно говоря - одежда и обувь. Специальная одежда - это лишь удобная одежда, ты же не копаешь картошку в скафандре? ;)

Ещё ни один велосипед не воскрес после утилизации ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для чого ж вона створена і чому її так активно підтримують?

Ніхто навмисне релігію не створював.

Людина через свій утрій та цікавість повинна в щось вірити..

Через велику купу історій, переказів, ... виникла віра в "щось" Потім це переросло в правило, традицію ...в релігію...

А жиди перетворили це в засіб керування суспільства.

У всіх !!!! державах, це гілка влади...хоть і закон говорить, що церква відділена від держави.

відносно нормальних протестантів... (хай то, як банально звучить) Мартін Лютер...чоловік, який змінив релігію на пів світу.. і зламав всі устрої і правила..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А конкретно якесь ім'я ,фамілію.Тільки наголошую,мова йде про глибоко релігийних і реально практикуючих людей.

Дк, той самий Христос. Куди вже набожніше і релігійніше. Не він, случайом, ганяв старосв"ященників біля храмів?

Якщо не помиляюсь, то десь від того часу ростуть ноги розподілу іудаізму і християнства ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дк, той самий Христос.
Якщо вірити останнім даним - то такого не існувало.

Тому як Біблія не є книга по якій вивчають історію. У неї навіть автора немає. І історичної постаті відповідно не було.

Зробити культ із людини - та нефіг дєлать..

Сталін - Ленін. ..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні, давайте не будемо відхилятись від основної теми. Роздуми щодо того є Бог чи немає, був Ісус чи не було і т.д. залишайте у темі "О боге". Тут же мене цікавить наступне: Які основні завдання релігії та яку користь вона несе як народам в цілому так і окремим людям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Jogino - ти читати не вмієш??

Тебе тут відповідями засипали. А ти досі не зрозумів. Єдиної відповіді немає. Не існує...

Кожен шукає свої - хтось владу і гроші. Хтось віру в вищі сили.

все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Jogino - ти читати не вмієш??

Тебе тут відповідями засипали. А ти досі не зрозумів. Єдиної відповіді немає. Не існує...

Кожен шукає свої - хтось владу і гроші. Хтось віру в вищі сили.

все.

Потрібні різні думки, тоді із загальної картини можна буде скласти свою точку зору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібні різні думки, тоді із загальної картини можна буде скласти свою точку зору.

странный у тебя подход к "своей точке зрения"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли ти кожного дня по радіо чуєш розповіді про Бога, починаєш задумуватись, кому це вигідно та хто виділяє гроші на ефірний час, так я знаю що релігія підтримується нашими державними керівниками недарма Ющенко та Янукович зустрічають релігійні свята у храмах, але дайте мені відповідь: Для чого релігія людям? Тут висловлювалась думка, що віруюча людина розвивається духовно але ж духовний розвиток він сам по собі і є віруванням у Бога. Іще людський розум не може збагнути того, що він перестане існувати із приходом смерті, ось і шукає продовження життя не в фізичному світі а в духовному.

Запитання для тих хто вірить у існування Бога: Що зміниться від того, якщо я почну вірити у Бога, що я тоді отримаю?

P.S.

Якщо не почую переконливої та обгрунтованої відповіді буду вважати, що ви сліпо вірите у те, чого самі не розумієте та що вам промили мізки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Jogino ы так:

Те, що тичуєш по радіво щоранку чи щовечора, розповіді про "Бога" - це тупе відмивання грошей. Закордонні "віруючі" - пастори і просвітори впроваджують "Свою релігію", що заснована на вірі в Бога.

Сюди ( вці передачі, проповіді на стадіонах) вкладаються мільйонно-доларові вклади. (як відомо, за кордоном благодійність та цероква не оподатковується..) За які кошти будують "Зали Царства свідків Єгови" "Церкви Бога живого"?? Все за ті гроші. Написали що витратили 1 000 000 доларів. А витратили реально - 250 000. і 700 000. осіло на якомусь гарному депозиті... у не менш гарному швейцарському банку.. (50 000 - щоб це ще проканало) - утрірую.

Крім того, ці "проповідники" - опупєнні психологи.. всіх зібрали поспівали - довели до сліз і до екстазу - дайте грошей.. А я тут поплакавши - кажу тримай..

Дуже гарно хтось сказав - "Для спілкування із Богом - посередники не потрібні"..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. Це не з метою образити віруючих на форумі. Це моє особисте (і не тільки моє) бачення цього аспекту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Запитання для тих хто вірить у існування Бога: Що зміниться від того, якщо я почну вірити у Бога, що я тоді отримаю?

1. я тобі скажу чесно,Бог не дає нічого матеріального,навпаки-він забирає.Якщо тобі хтось буде розповідати і наводити приклади,як люди увірували в Бога і стали багатими-жени його геть(звісно крім випадку,якщо ти хочеш стати багатим,а не пізнати Бога).Пам'ятаєш?-Легше верблюда через голкове вічко просунути,ніж багатому потрапити в рай.

2. якщо ти ставиш умови Богу,то вже на старті ти програв.

3. Віра не підкріплена знаннями нетривала.В наш час шлях до Бога краще розпочинати зі знань,а потім і віра прийде й укріпится.ІМХО.

P.S.

Якщо не почую переконливої та обгрунтованої відповіді буду вважати, що ви сліпо вірите у те, чого самі не розумієте та що вам промили мізки.

Те що для одного переконливо,то для іншого-брєд.Все залежить від того на якій ти платформі зараз знаходишся,таке й сприйняття буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Zahare: А що значить твоєму розумінні "святой-протестант или подвижник"? Монах?

Людина яка чітко слідує настановам Святого Писання( а не вибирає що йому підходить,а що нє), свідомо обмежує себе в матеріальних благах(навіть повністю відмовляється), виділяється благочестям та чеснотами,являє собою взірець істинно віруючої людини і вказує шлях до Бога не через страх,а через любов.

Або ще так:людина в якій переважають милість,смирення,правдивість,великодушність,спокій,чистота,вмиротворення,стійкіс

ть,співчуття,однакове відношення до всіх.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. я тобі скажу чесно,Бог не дає нічого матеріального,навпаки-він забирає.Якщо тобі хтось буде розповідати і наводити приклади,як люди увірували в Бога і стали багатими-жени його геть(звісно крім випадку,якщо ти хочеш стати багатим,а не пізнати Бога).Пам'ятаєш?-Легше верблюда через голкове

zaHARE, я не мав на увазі отримати гроші або матеріальні цінності, я лише хочу дізнатись що релігія дає тобі і чому ти віриш у бога. Просто багато хто вірить через те, що боїться навіть припустити що усе це видумане. Я сам був таким, коли я почав читати біблію, я зрозумів що бога придумали царі. Але коли я це усвідомив, мені стало страшно настільки, що я тієї ночі просипався в холодному поті, а страх цей був від того, що моя підсвідомість ще не виключала можливості, що релігійні вчення правда і Бог мене покарає. Так і більшість людей бояться гріха та богохульства, але ж погодьтесь, Бог не проти щоб ви тверезо мислили, а тим більше у вас є нагода переконати у своїй точці зору інших людей, хто знає, можливо вони прийдуть у храм божий, і це буде ваша заслуга, і цим ви насправді покажете що ви віруюча людина. Тож дайте відповідь - що релігія дає вам і чому ви вірите у бога?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Габріель, от про сатанізм я б попросив... не тре писать будь-ласка...про то, про шо ненаєш...

2 Олл, я ше раз попрошу бути терпимішими одне до одного

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я сам був таким, коли я почав читати біблію, я зрозумів що бога придумали царі. Але коли я це усвідомив, мені стало страшно настільки, що я тієї ночі просипався в холодному поті, а страх цей був від того, що моя підсвідомість ще не виключала можливості, що релігійні вчення правда і Бог мене покарає.

Вибачте за офф топ, але можно про це детальніше? Вперше в житті чую щоб прочитавши Біблію можна було зробити такий висновок.

Хіба там таке написано? <_<

Та і взагалі запитання цієї теми - це питання без відповіді, адже якщо в Біблії не раз написано що дає Бог людині яка в нього увірувала, а за твоїми словами Бога придумали царі, то навіщо задавати запитання

що релігія дає вам і чому ви вірите у бога?

Як відмічали вище Бог не дає матерільних речей, він дає духовні речі. Як можна пояснити це словами, якщо це треба відчути.

Запитання для тих хто вірить у існування Бога: Що зміниться від того, якщо я почну вірити у Бога, що я тоді отримаю?

P.S.

Якщо не почую переконливої та обгрунтованої відповіді буду вважати, що ви сліпо вірите у те, чого самі не розумієте та що вам промили мізки.

Хм, таке відчуття що ти шукаєш тут вигоди. Сказав "Вірю" і отримав купу золота. Якщо ти не можеш прийняти цього і зрозуміти, то навіщо запитувати, якщо ти не приймаєш ждних висловлених тут думок і стоїш лише на свому.

Хіба що для початку задай собі питання: чи вважаєш ти людину шматком м"яса яким керують імпульси з мозку?

Не думаю... А це значить що існує щось більше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А христианство - оно и не отрицает шкурной выгоды от веры: страх движет людьми!

А вдруг, если не уверуешь, в аду гореть будешь? А вдруг, если согрешил, смолой обливаться вместо водички с шанпунем?

Наилучший движитель - страх.

У мусальман вот , к примеру, убил неверного - одна девственница в раю прибавилась. Там - стимул, а у нас -страх.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А христианство - оно и не отрицает шкурной выгоды от веры: страх движет людьми!

А вдруг, если не уверуешь, в аду гореть будешь? А вдруг, если согрешил, смолой обливаться вместо водички с шанпунем?

Наилучший движитель - страх.

А ще найбільше людьми керує стадний інстинкт. От всі на свято підуть в церкву значить і мені треба :angry: взагалі не розумію.

Все ж таки Бога треба відчувати душею, і ніякі відповіді та поради у цьому не допоможуть. Jogino шукуй відпоіді на запитання у самому собі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як відмічали вище Бог не дає матерільних речей, він дає духовні речі. Як можна пояснити це словами, якщо це треба відчути.

О, ми вже докопуємося до істини, розкажи докладніше, що ти відчуваєш і що дає духовність саме тобі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Jogino - почитай Ошо "Суфии - верность истине" і твої дитячі запитання перестануть тебе турбувати.

Ось тобі приведу кусочок тексту:

"Страх и жадность поддерживают вашу веру в определенное представление о Боге. Однако оно так же абсурдно, как ваша жадность и ваш страх. Оно не имеет никакого отношения к Богу, но имеет кое-какое отношение к вам и вашей психологии.

Если вы и в самом деле желаете узнать, что такое Бог, тогда вам придется избавиться от всякого страха и от всякой жадности. Вам придется, на самом деле, избавиться от всей вашей психологии, ото всего вашего ума. Бог есть переживание состояния не-ума, фаны, когда вас нет, когда вы растворились, вы узнаете, что такое Бог.

Итак, несколько моментов... Бог не концепция, не теория, не гипотеза, не объяснение, не философия - ни в коем случае. Как вы можете построить концепцию о чем-то, чего вы не знаете? Вы же не знаете Бога, вы же никогда с ним не сталкивались, а потому все, что вы о нем думаете, заимствованно, ложно. Реальность должна быть вашим переживанием. Иначе Бог будет каким-то объяснением - ведь в жизни есть проблемы, в жизни есть загадки, в жизни есть тайны - и вам всегда бывает трудно их объяснить. Здесь и рождение, и смерть, и существование во всей своей потрясающей красоте. Откуда все это? Кто это создает? Зачем это создано? К чему вообще все это? Почему это есть, вместо того чтобы не быть? Тысяча и один вопрос роится в уме, и вам требуется какое-нибудь удобное, отрадное объяснение, которое разрушило бы все ваши проблемы. И одной единственной концепцией вы объясняете все.

Всегда, когда вы говорите: «Бог знает», вы просто имеете в виду: «Я не знаю». Впрочем, это очень хитрая стратегия. Вы не говорите: «Я не знаю», вы говорите: «Бог знает». Это дает вам ощущение, что вы можете не знать, зато есть кто-то, кто знает: ваш Бог, который заботится обо всем - и вам не нужно волноваться. Знает папа, знает мама, знает Бог, знает кто-то. К чему беспокоиться? Вы можете оставаться беззаботными. И все-таки позвольте мне сказать вам, что Бог - это не объяснение. Те же, кто цепляется за объяснения, никогда не узнают, что такое Бог.

Бог - это отбрасывание всех объяснений, всех теорий и всех философий. Бог - это отбрасывание всякого думания, ибо думание - это преграда. Как вы можете думать о неизвестном? Вы можете думать только об известном. Думание - это лишь пережевывание одного и того же. Вы можете думать только о том, что вам уже известно. Думание никогда не дает ничего оригинального - не может дать, это не в его природе. А, между тем, Бог - не самое известное явление. Бог означает целостность. А она неизвестна. Все объяснения - это способы обмана: обмана себя, обмана других, что вы якобы знаете.

Искренний, честный ищущий отбрасывает все объяснения...

Бог не личность - это второе, что нужно запомнить. Думать, что Бог личность - это удел человека. Когда мы думаем о Боге как о личности, это кажется теплее. Лао-цзы говорит «дао», однако дао не кажется таким уж теплым. Вы не можете обнять дао. А дао не может обнять вас. Будда говорит «дхамма», то есть «закон». Однако закон кажется холодным. А вам нужно какое-то теплое объятие, вам нужен Бог, который может вас любить, который может заботиться о вас, который может вас целовать, который может привлечь вас к себе, который может взять вас за руку. Таково человеческое желание - желание тепла.

Однако существование не обязано исполнять ваши желания. Ваше желание хорошо, но ваше желание просто показывает, что вам не хватает любви, а не Бога. Постарайтесь это понять. Ваше желание просто показывает, что вы потеряли своих родителей - мать, отца, или что вы потеряли любимого человека. Ваше желание просто показывает жажду любви, которую вы проецируете на Бога. И поэтому Бог становится личностью. Вы превращаете Бога в человека из-за своей потребности. А, между тем, это ваша потребность, и она совсем не обязательно должна быть удовлетворена. И вам ничего не останется, как осознать вашу потребность и отбросить ее. Вот почему я настаиваю на том, чтобы вы никогда не оставались нереализованными в своей любви, иначе вам никогда не достичь Бога.

Любите столько, сколько сможете. Любите людей, любите животных, любите деревья, любите скалы, горы, реки - любите столько, сколько сможете. Пусть это будет переживанием большой любви, чтобы ваша потребность в любви была удовлетворена, чтобы в один прекрасный день вы смогли выйти за пределы любви.

...

Бог есть энергия, космическая энергия. Бог есть творчество. Бог есть любовь, жизнь, свет. Бог - это также не объект переживания. Дело обстоит не так, что в один прекрасный день вы вдруг столкнетесь с Богом как с объектом переживания. Бог - это не объект; Бог - это также не субъект. Когда субъект и объект встречаются и исчезают друг в друге, в фане, тогда возникает другой вид опыта - тот, который Кришнамурти называет «переживание». Это даже не переживание, потому что само слово «переживание» кажется каким-то законченным, завершенным, закругленным. А Бог никогда не бывает завершенным, никогда не бывает законченным; это беспрестанно длящийся процесс, вечно открытый, вечно текущий, вечно движущийся. Бог есть динамическая энергия. Бог - это процесс, а не вещь.

Итак, переживание... Но что значит «переживание»? В чем разница между опытом и переживанием? Разница в том, что в опыте вы остаетесь отделенными от объекта. Например, вы меня слушаете. Это может происходить двумя способами. Для тех, кто присутствует здесь как зрители, как слушатели, как публика, это опыт. Я здесь отделен от них, а они отделены от меня. Я объект, а они - субъект. Они там слушают меня, центрированные в своем эго. И они постоянно судят, правильно это или нет, применимо это или нет, можно ли это использовать на практике или нет, согласуется ли это с их священными писаниями или нет - они постоянно судят внутри. И это будет опытом.

Но те, кто глубоко любят меня, кто мне не противостоит, кто не присутствует здесь как слушающий меня субъект, кто исчез в этом, кто соединен со мной, захвачен мною, как будто слушает себя, биение своего сердца - тогда это уже не опыт, а переживание. И тогда я здесь не отделен от них, а они там не отделены от меня. И тогда наступает союз и расплавление.

Бог есть само переживание..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Peter, AswenDer, дякую, гарні слова, я зрозумів. Коли у мене буде справжнє кохання, тоді я полюблю усе на світі в тому числі і бога. Але я так і не отримав відповіді на своє запитання. Ось на каналі CNL, наприклад, пастирі схожі на нормальних людей та говорять про реальні речі, крім того, вони доносять ідеї християнства через сучасну культуру молоді, Хіп-хоп наприклад, їхні виступи сповнені життєвою енергією та ентузіазмом. З іншого боку наші батюшки, які схожі на відлюдників, я особисто не хотів би щоб мені говорила як жити людина, яка не є для мене прикладом для наслідування.

З таким підходом як у нашої православної церкви, вони будуть втрачати з кожним роком усе більше і більше прихожан, а щоб цей процес зупинити, потрібно кардинально змінювати стратегію церкви із найвищого рівня до низів. Та хто його буде змінювати? Товсті консерватори-патріархи? Це не реально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...