Перейти до змісту

Віра в себе


Gabriel

Рекомендовані повідомлення

релігія - соціальна політика, яка дозволяє тримати маси у якійсь відносній купі (мусульманство - прекрасний приклад)

у людей, об'єднанийх однією книжкою/постаттю/культом будь-чого є, хай і примарна, але єдність. відчуття НЕсамотності. тепер питання - чим це погано?

імхо, маса не може домовитись без якогось списку правил, які вважаються сильнішими і вищими, яким треба підкорюватись. а так як релігія торкається дорогих серцю тем, релігія емоційна і "має почуття, себто уособлена", вона і є популярним засобом.

моя думка - чим би дитя не тішилось, лиш би не вішалось. боротися і доводити, що ходіння в церкву - трата часу нема сил бажання і толку. інколи думається, що краще тупо відстояти ті 20 хвилин чи скіки там але потім мати шаблонне(для більшості) відчуття виконаного обов'язку по духовному розвитку, ніж ходити і днями думати про якусь дрібницю, що у кінцевому результаті так само не має глобального толку :unsure:

не 20 хв, а годину-півтори:)це якщо говорити про православну літургію:) і я думаю, що ходити, щоб тупо відстояти-не варто. це непотрібно ні людині, ні Богу. це має бути внутрішня особиста потреба, інакше у цьому немає жодного сенсу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 63
  • Створено
  • Остання відповідь
не 20 хв, а годину-півтори:)це якщо говорити про православну літургію:) і я думаю, що ходити, щоб тупо відстояти-не варто. це непотрібно ні людині, ні Богу. це має бути внутрішня особиста потреба, інакше у цьому немає жодного сенсу.

написано правильно, але багато з тих, хто на паску яйця святити ходять потім перечитують євангеліє і обжумують, що там написано? сумніваюсь, що більшість

в наш час для більшості народу це традиція, і морального розвитку через біблію майже не відбувається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановна, бажаєте обговорювати традиції - створіть окремий топік.

Тут мова трішки не про те.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

морального розвитку через біблію майже не відбувається

а якого морального розвитку ви хочете від книги 1500-літньої давності? Почитайте, для прикладу, нашу конституцію, там стільки матеріалу для морального розвитку, що аж сльоза навертається.

В тому то і справа, що я як людина, яка сприймає релігію як сукупність накатаних обрядів, як людина, яка вірить в те, що можу вплину на життя своїми діями, так само як і інші. І готовий тримати відповідь за свої вчинки і їх наслідки, а не списувати все на блага і покарання.

це має бути внутрішня особиста потреба, інакше у цьому немає жодного сенсу.

ну когось на концертах ЛедЗепелін плющить, а когось на літургії, все нормально, тут нічого дивного нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... можу вплину на життя своїми діями, так само як і інші. І готовий тримати відповідь за свої вчинки і їх наслідки, а не списувати все на блага і покарання.

Підтримую. Отим і краща віра в себе за релігію, що людина відповідає за себе і сподівається в першу чергу за себе і робить щось достойне того, щоб існувати в цьому світі, а не йде творити якусь муйню, керуючись якимись ідеологіями, панятіями, релігійними, політичними чи ще якимось поглядами і потім списуючи всю відповідальність на когось/щось. Врезультаті маємо шість мільярдів безвідповідальних егоїстичних вилупків і "те, що маємо". І винувати у цьому всьому якраз ми, ми - кожен, хочете побачити винного - подивіться у дзеркало. Отим і краща, що було би все по іншом, світ був би не таким, який ви, активно віруючі люди, так осуджуєте.

Я не сєктант. =)) Кому ніпаняаатна моя думка, можу розжувати на прикладах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

діло в тому, майне лібер совушка, шо люди з вірою у себе творять не менше муйні, ніж прикриваючись вірою у Бога:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А на мою думку віра в себе ніяк не пов"язана із вірою в бога, можна вірити в бога, але не вірити в себе.

Віра в себе - це віра в свої можливості, уміння щось зробити, чогось досягнути, віра в те, що ти не пусте місце в цьому світі і дечого вартий. Люди які вірять в себе завжди ідуть до поставленої мети і її досягають, але вірити в себе не означає вірити в бога і навпаки. Ідеальний варіант, як на мене, це і вірити в бога, але й самому не пасти задніх, тобто вірити в себе, а не сидіти і ждати доки тобі манна небесна впаде. Віра в бога може бути а може й ні, кожен сам собі вибирає шлях, а от без віри в себе ти той шлях не пройдеш і навіть сам не зможеш вибрати. Це моя точка зору, хочте погоджуйтесь, хочте ні. :blush:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну когось на концертах ЛедЗепелін плющить

плющило ;) Led Zeppelin розпались 28 років тому :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, не треба перекручувати мої слова, плз.

ти уважно прочитав те, що ти написав, і що написав я???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, не треба перекручувати мої слова, плз.

ти уважно прочитав те, що ти написав, і що написав я???

Так, я говорив не лише про релігію, а про будь-яку ідеологію, яка поширюється більше, ніж на одну особу. От якщо в тебе є друг і ви з ним кажете - о, наша дружба все переможе, то в тебе вже є відмазка - я зробив цю дурницю заради дружби. А тепер порахуй, скільки є таких речей, і подумай, що і навіщо роблять люди у наш час.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, не треба перекручувати мої слова, плз.

ти уважно прочитав те, що ти написав, і що написав я???

Так, я говорив не лише про релігію, а про будь-яку ідеологію, яка поширюється більше, ніж на одну особу. От якщо в тебе є друг і ви з ним кажете - о, наша дружба все переможе, то в тебе вже є відмазка - я зробив цю дурницю заради дружби. А тепер порахуй, скільки є таких речей, і подумай, що і навіщо роблять люди у наш час.

то у цей свій понятійний ряд сміливо добавляй і віру в себе, тому що з вірою у себе і готовністю відповідати за свої дії люди теж творять багато дурниць:)і, до речі, не завжди готові до відповіді:)

а тепер до загалу: колеги, вам не здається, що ми ведемо дискусію дещо не у тому напрямку?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, мені теж здалось, що ви, зокрема, Tolik_lt, ведете дискусію не в тому напрямку, бо я підтримав думку keepo, де він пояснив, що він розуміє під вірою в себе, що для ного це означає і що дає; а потім пояснив, чому її підтримую, бо, власне, почитайте перший пост - там стоїть запитання: чим мені віра в себе краща за віру в бога. От я і пояснюю чому.

То, може, все-таки спочатку навчимось один одного поважати, чи ви пишете сюди пости тільки для того, щоб підняти власну самооцінку: оо, я такий розумний, такий поважний, я виставив когось дурником, він написав осмислений пост, а я його обісрав однією фразою. Це, схоже, типова хвороба будь-якої соціальної групи, в даному випадку - аудиторії форуму. Активні та достатньо давні учасники форуму починають кидатись отакими панятіями, коли їм щось не подобається, коли анусом відчуває, що неправий, що істина десь поряд і вона зовсім не така, як хотілося б. І починає від неї втікати. Може, варто спробувати вірити в себе?)) Може, краще набиратись мудрості і життєвого досвіду, аніж нахабства?

Ну і ще по темі. Найбільший недолік, наприклад, релігії (чи будь-якої віри у що-б-це-не-було-інше), - це те, що людина тоді не побіжить за своїм ідолом, нею буде важче керувати, бо віра - то надзвичайно сильна штука. Я сподіваюсь, політкоректно і досупно висловив думку? Нікого не образив? Є ідол (несуттєво який: бог, кока-кола, папіроси, вотка, батьківщина, Бред Піт, спорт, робота, Джимі Хендрікс, Ісус Христос, сонце, продукція Епл, панятія (варавскіє закони), нафта, Будда, гроші) - є натовп шанувальників (маю на увазі саме ту категорію, яка недостатньо вірить в себе і занадто віддана ідолу). Цим натовпом можна маніпулювати, якщо оперувати ідолом і ніхто не знатиме (або не віритиме) як ці маніпуляції відбуваються. Цьому натовпу сказали: всі невірні мусять померти - і вони побігли вбивати. Якщо тепер тицяти: оцей невірний, оцей, оцей, то вбиватимуть, кого треба. Альтернативний сценарій: є самодостатня, впевнена в собі людина, що вірить у себе. Їй сказали, що систематичне споживання коли - шкідливе. Вона не стала втікати від себе, або вбивати собі в голову протилежне попри здоровий глузд, а почала пити томатний сік. =)

Tolik_lt, якщо бажаєш продовжити дискусію у цьому напрямку, наводь краще приклади, будемо розбирати на прикладах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, мене напевно трохи неправильно зрозуміли. Я вірю в Бога, вірю в себе, АЛЕ не сприймаю жодної релігії.

Ще один "+" віри в людей: я завжди можу спитати з того, хто є причиною наслідків, які торкнулись мене. не чекаючи кари небесної.

ЗІ Gabriel, ти так і не відповів, чому таке жорстке протиставлення віри в себе і віри в Бога.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цим натовпом можна маніпулювати, якщо оперувати ідолом і ніхто не знатиме (або не віритиме) як ці маніпуляції відбуваються. Цьому натовпу сказали: всі невірні мусять померти - і вони побігли вбивати. Якщо тепер тицяти: оцей невірний, оцей, оцей, то вбиватимуть, кого треба. Альтернативний сценарій: є самодостатня, впевнена в собі людина, що вірить у себе. Їй сказали, що систематичне споживання коли - шкідливе. Вона не стала втікати від себе, або вбивати собі в голову протилежне попри здоровий глузд, а почала пити томатний сік. =)

НЕ вижу разницы.Ты привел два примера манипуляций.Судя по твоей логике,человек,который верит в себя,не должен вестись на то,что ей говорят,а думать и решать самостоятельно.Вполне возможно(по твоей логке),что тот,кто сказал что кола-яд,а томатный сок-здоровье-манипулирует этим человеком,для того чтобы увеличить продажи томатного сока.А потом сказать:"Они пьют колу-убей их."

Как по мне бред чистой воды.Или ты не так высказался?

ЗЫ:неплохо было бы тебе на досуге перечитать ветку где мы уже обсуждали веру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuraul, мені здається, що zaHARE теж сюди посамостверджуватись зайшов, і , як і я, за рахунок твоїх постів;-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zaHARE, ти правий, я привів два приклади маніпуляцій, в них немає принципової різниці. Але я хотів звернути увагу не на причини і способи маніпуляцій, а на реакцію на це різних людей. Маніпулювати можна ким завгодно при правильному підході, я цього не заперечую, тільки той, хто йде за своїм ідолом, може і не задумуватись ні над чим, йому вистачає авторитету власного ідола - ось що я мав на увазі.

Люди, все ж таки, різні, тому якщо вони притримуються думки, яку спочатку пробують критикувати з власної точки зору, то ними буде важче маніпулювати. Різниця, так би мовити, у масштабах.

Врешті-решт, суть даної теми у викладенні різних думок щодо цього і це лише моя власна позиція. Якщо не згоден з нею, то виклади власну. Топікстартер, ніби. не просив виявити найкращу. =) Якщо хочеш самоствердитись, можна створити окрему тему і влаштувати там інтелектуальні бої, заодно питання, хто тут найрозумніший відпаде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Вірити в себе можуть тількі люди з духом незалежності. Вони не бояться відповідальності. Загалом, я рахую, що вони щасливіші, набагато щасливіші ніж ті, що покладаються на Бога чи вірять у долю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ты думаешь в момент смерти есть время для веры в какого-то там бога? Я, например, вижу намного более интересные вещи, о которых можно думать в этот момент - и даже не думать, а осознавать и воспринимать их образами со скоростью, недоступной даже серверному многоядерному процессору :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наведу геніальний лейтмотив поеми Лесі Українки "Одержима": Не страшно, що не віриш ти у МЕНЕ... В стократ страшніше те, що ти не маєш віри в СЕБЕ!

Ці рядки ви ніде не зможете явно прочитати, але я особисто для себе, перечитуючи цю геніальну поему та діалог між Месією та Міріам, сформулював їх саме так.

А стосовно того, що багато хто заявляє, що не вірю в Бога і усе тут, скажу словами мудрої людини: Головне, що Він у нас вірить! У апокрифічному Єванглії від Іоанна говориться наступне(цитата не точна): "Підніми камінь - і ти побачиш мене, розколи дерево - я буду в ньому..." Ми є Його творіння. І кожна, клітинка нашого тіла містить частинку Його енергії! І нехай ваш мозок ще не готовий подолати відповідний бар'єр, та ви усе ж відчуваєте, що є щось вище за людський розум - про це вам шепоче кожна клітина вашого тіла! Головне прислухатись і хотіти почути!

P.S. Усім без виключення учасникам таного топіку зокрема та форуму загалом раджу прочитати вищезгаданий твір, не пожалкуєте! І я впевнений, що для багатьох учасників дискусії усе стане на свої місця!

ОСЬ ЛІНК

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ты думаешь в момент смерти есть время для веры в какого-то там бога?

В том то и дело,что нет.В момент смерти человек думает о том,о чем думал всю жизнь,но времени хватает лишь на сожаление о том,что он не о том думал и не тем занимался.

Извиняюсь за словообороты.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В момент смерти человек думает о том,о чем думал всю жизнь,но времени хватает лишь на сожаление о том,что он не о том думал и не тем занимался.

місьє вмирали? скільки раз?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...