Перейти до змісту

Неліцензійне ПЗ


Facktor

Рекомендовані повідомлення

Якими нормативними документами передбачено відповідальність за використання неліцензійного пз? Які органи і на яких підставах мають право перевіряти яке пз використовується на підприємстві? Яка відповідальність може загрожувати підприємству і окремим відповідальним особам?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці нашу фірму 2 рази перевіряли цього літа на наявність неліцензійного ПЗ :-(

Якщо на вас написана скарга в Прокуратуру чи УМВС то відповідно вони і здійснюватимуть провірку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А что проверяют? Систему? 1С? Офис? Аудио-видео-плейеры? Софт для работы с графикой?

А дома имеют право проверить, если человек - просто физ.лицо?

А если человек - ЧП, и работает дома - к нему тоже могу придти с проверкой?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікава стаття. Зараз якраз перечитую. Вже знайшов відповіді на деякі свої запитання
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В них є перелік програм до яких вони "чіпляються" - зокрема:

1) саме головне - Майкрософт (Вінда офіс іт.д.)

2) Дизайн - Корел, фотошоп і т.д.

3) 1С - майже у всіх ліцензія або грамотно зламана ;)

ну в принципі все. . можуть ще так доколупуватися до всілякого - але є першочергові задачі.

Є безліч продуктів Фріварних, які анічим не гірші крякнутих. Ну і + постаратися максимально спростити робоче місце користувача. nap, для прикладу, всіх бухів посадив під лінух та РДП (ремоутдесктоп), сидять тьотки в консолі і вистачає їм. крім того економія на прогах та залізі.

Щодо перевірок - то коли починається рейд - задіяти можуть - навіть ДАЇ-шників .. Окремо виділеної служби у нас ще немає, на скільки я знаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пишу по старій пам"яті (давно вже цікавився питанням використання ліцензійного ПЗ)

Хто може перевіряти наявність неліцензійного ПЗ:

1. Міліція, у випадку якщо порушена кримінальна справа.

2. Податкова, якщо при податковій перевірці виявила, що комп"ютери у вас на балансі є, а ПЗ немає.

3. Є ще спеціальний державний орган. Але я не пам"ятаю як він називається. І наскільки я пам"ятаю в регіонах він слабо представлений.

По санкціях:

Всі ті перевіряючі органи не можуть вас ні покарати ні подати на вас до суду оскільки вони не є власниками авторського права. По результатам перевірки на вас катається кляуза про те що у вас виявлено неліцензійне ПЗ, в українське представництво фірми виробника/власника авторського права, яка в свою чергу порушує проти вас справу у суді. Звідси випливає, що в першу чергу вишукуються продукти компаній представництва яких є в Україні (Мікрософт, 1С і т.д.).

Кляуза може бути написана і за кородон, але як правило того ніхто не робить, бо процедура ця більш травала в часі і як правило приносить купу головного болю всім учасникам цього процесу.

P.S. Якщо хтось більш підкований в цьому питанні поправте, будь-ласка...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в дома можно безбоязненно пользоваться "пиратским" софтом или лучше иметь лицензионный? ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в дома можно безбоязненно пользоваться "пиратским" софтом или лучше иметь лицензионный? ^_^

Ну безбоязнено точно не можна, тому, що варіант з міліцією точно ніхто не відміняв. Можуть прийти і перевірити, але для цього повинна бути порушена кримінальна справа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, по отзывам жителей городов вроде Москвы и Питера, где "служители копирайта" не гнушаются рейдами по квартирам, самый безопасный вариант - "толстый" сервер на базе Linux или FreeBSD под которым все ресурсы отданы софту-виртуализатору, например VMWare player c виртуальными машинами на криптованых дисках. собрать доказательную базу по нарушению авторских прав с такого сервера возможно только хорошо подкованному специалисту и при активном содействии владельца. такая машина отлично подходит для работы, но для игрушек практически не годится

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Криминальное дело по какому поводу? Подозрение человека именно в использовании "пиратки"? Или любой другой повод, а заодно и комп прошманать и забрать как вещдок?

Я думаю, если подозревать в использовании нелицензионного софта - то можно идти практически в любую квартиру...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Криминальное дело по какому поводу? Подозрение человека именно в использовании "пиратки"? Или любой другой повод, а заодно и комп прошманать и забрать как вещдок?

Я думаю, если подозревать в использовании нелицензионного софта - то можно идти практически в любую квартиру...

Скажем так, нужен ордер на обыск. Его без заведенного дела не выдают. Дело заводится только если есть для этого (немогу слово подобрать) причина, что-ли (заява соседа на вас, неправомерное деяние в котором вас подозревают). И термин "подозревать" не подходит. Своими подозрениями менты могут в курилке обмениваться. А найти могут как и в целенаправленом поиске, так и попутно. Вот если пришли искать наркотики, а нашли оружие, осудят ведь за то что нашли. Так и в нашем случае.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Відразу видно, що пишуть не спеціалісти(якщо точніше - необізнані) люди :)

Спробую стисло все пояснити:

Підстави для перевірки - направлення на перевірку відповідним органом(ВДСБЕЗ, а саме віділення інтелектуальної власності) за підписом начальника.

Перевіряєме програмне забезпечення - всі знають, що таке програмне забезпечення? Ото не видумуйте вЄлосіпЄд.....Перевіряти можуть все, що потребує ліцензії.

На рахунок кримінальних справ - не обовязково, щоб була справа порушена для перевірки приватних підприємців, підприємств чи установ. Достатньо направлення на перевірку.

На рахунок перевірки домашнього ПЗ - Звісно, вдертися самі по собі не можуть...потрібна постанова Суду на обшук.

На рахунок кримінальної відповідальності за використання вищевказаного ПЗ - для порушення кримінальної справи необхідна сумма, встановлена законом. Якщо суми недостатньо, - наступає адміністративна відповідальність та можливе позбавлення права занятта певним видом діяльності(думаю здогадуєтесь, як більшу частину компютерних клубів Луцька пару років тому закрили).....

"Щодо перевірок - то коли починається рейд - задіяти можуть - навіть ДАЇ-шників .. Окремо виділеної служби у нас ще немає, на скільки я знаю." - ось тут я взагалі чуть не всцявся :)

Даїшнік жезлом тикає на компютер і розпитується, яким типом підключення користуєтесь, яким сервіс паком і вимагає квитанцію про щомісячну плату за користування віндою :)

Я вже написав вище - відповідна служба є. ВДСБЕЗ - відділ державної служби по боротьбі з економічною злочинністю(колишній ОБХСС), в якому є відділ по боротьбі зі злочинами у сфері інтелектуальної власності.

Якщо потрібні посилання на законодавство - викладу на форум.

У випадку консультації та "рішення" (ну тіпа допомоги) проблем - звертайтеся...розповім особисто за рюмкою чаю ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, пане лікарю, лікуйте когось іншого, якщо ви не розумієте сарказму, тоді вам тут не місце.

Якщо на контору захочуть наїхати - то наїдуть в будь-якому випадку. В нашій країні є представлених не багато фірм які можуть поскаржитися на те, що хтось зловживає авторським правом. Ви були присутні у офісі, коли почався "наїзд" на фірму? Якщо були, тоді розкажіть будь-ласка, якщо ж ні - то мовчіть.

Microsft

Adobe

1C

мабуть все із основного. Про приписи і т.д. я не згадую, це само собою. Крім того нічого не мають права робити на фірмі у відсутність директора. Тільки за його присутності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

+1

Навіть з Лінухом наїхати можуть.

Починаєш "умнічати" про ліцензію GNU GPL, забирають комп на експертизу, а тем вже шукати піратський софт вміють там, де його немає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, пане лікарю, лікуйте когось іншого, якщо ви не розумієте сарказму, тоді вам тут не місце.

Якщо на контору захочуть наїхати - то наїдуть в будь-якому випадку. В нашій країні є представлених не багато фірм які можуть поскаржитися на те, що хтось зловживає авторським правом. Ви були присутні у офісі, коли почався "наїзд" на фірму? Якщо були, тоді розкажіть будь-ласка, якщо ж ні - то мовчіть.

Microsft

Adobe

1C

мабуть все із основного. Про приписи і т.д. я не згадую, це само собою. Крім того нічого не мають права робити на фірмі у відсутність директора. Тільки за його присутності.

:) А хто сказав, що я лікарь? Ваш аватар, пане Женя, мабуть відповідає дыйсності :(

Я сам, шановний, робив такі наїзди :)

З.И. Знаєте різницю, шановний, між сарказмом і дурістю?

Коли три бабки сидять і говорять про політику - це дурість, шановний....і аж ніяк не сарказм. Якщо я далекий від медицини, то з розумним віразом обличчя не обсуждаю(навіть з сарказмом) техніку проведення пластичної операції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гагаринский суд Москвы признал студента МГУ Даниила Максименко, выложившего игру Assassin's Creed в Сеть за месяц до выхода, нарушившим 146 статью Уголовного кодекса ("Нарушение авторских и смежных прав"), пишут "Ведомости".

Студента, получившего копию игры от одного из сотрудников российского издателя игры, компании "Акелла", и разместившего ее в торрент-трекерах, приговорили к двум годам лишения свободы условно. Это первый приговор, вынесенный в России пирату за размещение игры в интернете.

По оценкам представителей "Акеллы", с момента размещения Assassin's Creed в Сети пиратами было продано свыше 100 тысяч копий игры. Компания оценивает нанесенный ей ущерб в миллион долларов, по 10 долларов за каждую нелегальную копию.

Разработчик игры, французская Ubisoft, уже сталкивалась с кражей Assassin's Creed. Она обвинила компанию Optical Experts Manufacturing, печатавшей диски с игрой, в том, что ее сотрудник украл Assassin's Creed и выложил ее в открытый доступ за шесть недель до выхода. Пиратские копии разошлись числом в 700 тысяч экземпляров, легальных было продано всего 40 тысяч. Ubisoft оценила свои потери в 10 миллионов долларов.

Действие Assassin's Creed происходит как в 2012, так и в 1191 году. В последнем случае игроку предстоит выполнять роль наемного убийцы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якими нормативними документами передбачено відповідальність за використання неліцензійного пз?

Гаразд, думаю всім зрозуміло відповідь на перше питання топікстартера. Законом про авторські права.

Не розкрито

на яких підставах мають право перевіряти яке пз використовується на підприємстві?
Навіть з Лінухом наїхати можуть.

Починаєш "умнічати" про ліцензію GNU GPL, забирають комп на експертизу, а тем вже шукати піратський софт вміють там, де його немає

На бездискові робочі станції не наїдуть. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Декілька разів передивлявся цей топік.....невже не відображено те, що я написав?

Я здається в повній мірі РОЗКРИВ підстави для проведення перевірки:

Направлення на проведення перевірки за підписом начальника ВДСБЕЗ УМВС України у Волинській області.

Щоб отримати дане направлення, о/у ВДСБЕЗ також повинен мотивувати:

1. За дорученням слідчого

2. У відповідь на лист-звернення міської ради, облдержадміністрації, суду.

3. Рапорт оперуповноваженого про те, що є підстави вважати, що там-то використовують неліцензійне ПЗ.

Тобто(судячи з 3-ого розділу) перевірити можуть на підставі(бо я так хочу). Продавець в магазині не видасть чек, нахамить - приїдуть з перевіркою. Нахамите Ви на фірмі - також приїдуть.....

Здійснювати перевірку можуть лише уповноважені особи. І будь-ласка, якщо дехто не освідчений в даних питаннях, не пишіть, що ДАЇшніки також можуть перевіряти. Як мінімум це смішно, максимум - показує рівень "саркастичності".

Більш детально(повторюю) можу проконсультувати в особистому порядку....на рахунок всього, що стосується інтелектуальної власності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Xipypr - кількість помилок у ваших повідомленнях - говорять про Вашу недалекість , але аж ніяк не мою.

Видать таким недалеким людям тільки й рейди робити.. грамотність - аж пре!

Як давно діють ці правила і закон? Тоді - коли я (фірма де я працював і на яку я працював (2-3 роки тому)) зіткнулася з таким, то саме таке пояснення (не дослівне, окрім ДАЇ-шників) дали мені владні структури. Я це теж не видумав пане Хірург.

Я знаю що таке рейди коли залучають навіть тих, хто поняття не має про що йдеться - лише для кількості людей чи відсутності кваліфікованого персоналу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої помилки внаслідок швидкого набору.

Залучення ДАІшніків - я вже знайомим розповів....сміялися довго :angry::lol: :lol: :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда... иногда лучше жевать.

Хирурх - это я не тебе, а скорее, немногим остальным.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Согласен, ссориться не будем ))

Насчёт законодательной базы(если ещё автору топа интересно):

Использование нелицензионного ПО регулируется:

Законом України "Про авторські та суміжні права"

Законом України "Про інформацію"

ст. 176 КК України "Порушення авторського права і суміжних прав"

Збут, зберігання та використання контрафактних дисків регулюється ще більшим списком законів, постанов КМУ на указів Президента.....

Практическая сторона:

К сожалению(и к радости использующим нелицензионное ПО) сотрудники вышеуказанного отдела имеют слабые познания в данной отрасли. Поэтому проверяют относительно поверхностно за исключением случая, если действительно им не насолили.

З.Ы. Не думайте, что хочу продолжить конфликт, но реально смешно представить ГАИшника, указывающего жезл на комп и требуя предоставить лицензионные соглашения ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...