Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Цікаво на скільки реально побудувати і нашому місті таку децентралізовану мережу, і як довго вона зможе жити при якомусь блекауті.

Задача замінити можливі збої з телефонним зв'язком, та інтернетом, по факту якщо і когось з учасників є старлінк то може бути інтернет автономний.

Плюс можна буде телефонувати один одному через якийсь внутрішній месенджер.

 

Хочеться почути думки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можна вважати, що у кожного провайдера вже є така мережа. Тільки автономність не у всіх і ві-фі у більшості запаролений, але провайдер може свої розставити і не паролити. Тільки нащо воно їм? І чому ти цим заморочуєшся, якщо цю зиму пережили без блекаутів?

Згадай Фотаком з його локальною мережею і безкоштовним трафіком всередині мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.02.2024 в 13:05, nickel сказав:

Скільки тобі років? :)

ну скажімо так завуальовано, що коли було фідо популярне, то я іще палкою з кропивою воював :)

Але ідея ТС-а якби повторює принципи роботи тієї мережі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.02.2024 в 12:45, nickel сказав:

Можна вважати, що у кожного провайдера вже є така мережа. Тільки автономність не у всіх і ві-фі у більшості запаролений, але провайдер може свої розставити і не паролити. Тільки нащо воно їм? І чому ти цим заморочуєшся, якщо цю зиму пережили без блекаутів?

Згадай Фотаком з його локальною мережею і безкоштовним трафіком всередині мережі.

1. Від блекаутів ніхто не застрахований.

2. Це хоча б якийсь зв'язок принаймні в районі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.02.2024 в 16:07, MACCEN сказав:

1. Від блекаутів ніхто не застрахований.

Від усього не застрахуєшся

В 27.02.2024 в 16:07, MACCEN сказав:

2. Це хоча б якийсь зв'язок принаймні в районі.

Як надовго? Тільки в тебе чи у всіх? Є така порода людей, які навіть коли не було війни, чи взагалі з інших країн, а вони вчилися добувати вогонь без сірників, харчуватися підножним кормом, очищати болотну воду, відкривати консерву без ножа, хоча завжди ходили з ножем в сумці. Все життя готуються до кінця світу. Ніколи таких не розумів. Скільки було потрачено енергії не туди. Ти з цією нав'язливою ідеєю їх нагадуєш. Ну створиш ти мережу роутерів, які автономно зможуть працювати під час великого блекауту, до кого дзвонити будеш, якщо у більшості смарти сядуть в перший день, а павербанки на другий? А якщо готуватися до невеликих блекаутів, типу минулорічних, то чи потрібно взагалі втілювати твою ідею в життя, не такі вони й довгі були, щоб для цього треба було городити город. 

Спойлер

 

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.02.2024 в 16:41, nickel сказав:

Від усього не застрахуєшся

Як надовго? Тільки в тебе чи у всіх? Є така порода людей, які навіть коли не було війни, чи взагалі з інших країн, а вони вчилися добувати вогонь без сірників, харчуватися підножним кормом, очищати болотну воду, відкривати консерву без ножа, хоча завжди ходили з ножем в сумці. Все життя готуються до кінця світу. Ніколи таких не розумів. Скільки було потрачено енергії не туди. Ти з цією нав'язливою ідеєю їх нагадуєш. Ну створиш ти мережу роутерів, які автономно зможуть працювати під час великого блекауту, до кого дзвонити будеш, якщо у більшості смарти сядуть в перший день, а павербанки на другий? А якщо готуватися до невеликих блекаутів, типу минулорічних, то чи потрібно взагалі втілювати твою ідею в життя, не такі вони й довгі були, щоб для цього треба було городити город. 

  Приховати контент

 

 

 

як мінімум можна буде підтримувати мережу, і знати що робиться в районі поряд, зізвонитись з потрібними тобі людьми та зкоординувати якісь потрібні дії.

 

А не сидіти як колись їбашать ракети немає світла, а по радіо грає музика, і ти сидиш в коридорі і хз що робиться, чи то вже гайка чи ще не зовсім.

 

Хіба як придбати супутникові телефони і не паритись, але зараза кусається конкретно ціна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.02.2024 в 22:03, MACCEN сказав:

Хіба як придбати супутникові телефони і не паритись, але зараза кусається конкретно ціна.

То вже краще рацій купити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант 

InReach Messenger

 

Щодо знань та навиків їх за плечами як то кажуть не носити, хз що може статись в житті, і да добути вогонь і знати як вижити пару днів поки не прийде допомога це ОК.

І да, є купа бовдурів які йдуть в ліс, я там виріс все знаю, а потім губляться, але бляха лінь закинути в рюкзачок пачку сірників, ніж, пару снікерсів та літру води, ліхтарик - так про всяк випадок :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 03.03.2024 в 23:43, Factory сказав:

прочитавши тему суті не вловив,

але таки на шашлик потянуло....

тема проста щоб якщо ляжуть оператори інтернету та звязку був звязок хоча б мсенджерах поговорити та розказати що поряд робиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фігня це все...

 

Я думаю що треба це розвивати

 

 

 

https://hamlutsk.pp.ua/wp-content/uploads/2021/01/azimut1.png

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 11.03.2024 в 20:20, Oli сказав:

Фігня це все...

 

Я думаю що треба це розвивати

 

 

 

https://hamlutsk.pp.ua/wp-content/uploads/2021/01/azimut1.png

 

 

Яке обладнання придбати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 12.03.2024 в 04:57, MACCEN сказав:

Яке обладнання придбати?

 

Навіть не знаю що зараз краще...

Може @laser підкаже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
В 11.03.2024 в 14:42, MACCEN сказав:

тема проста щоб якщо ляжуть оператори інтернету та звязку був звязок хоча б мсенджерах поговорити та розказати що поряд робиться.

оптика думаю працюватиме, сумніваюсь що буде блекаут більше тижня...

скоріше будуть графіки відключень...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...