Перейти до змісту

Потрібна допомога з налаштуванням доступу до підмереж


Рекомендовані повідомлення

Привіт, ніколи з таким не мав справу, є 2 підмережі:192.168.0.Х і  192.168.1.Х  є роутер TP-Link 841, є ПК з якого треба мати взаємний доступ до обладнання з обох підмереж.

 

Що не робив на цьому роутері ніц не виходить.

Також є ще керваний свіч TL-SG108PE, але цього звіра я ще не лапав.

 

Більше нічого докуповлювати не можу, тому з пропозиціями взяти мікротік прошу не засмічувати тему. Як зліпити те що я хочу з того що є.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Ukrainec  Мабуть треба роутеру призначати ip адресу двох підмереж  192.168.0.1 та 192.168.1.1 і налаштовувати маршрутизацію між ними прописавши статичний маршрут.

Теоретично це можна на прошивці openwrt. Але сам такого ще не робив .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто виступає dhcp сервером двох підмереж?

Який сенс в двох підмережах, якщо має бути взаємний доступ?

Підозрюю що там може бути нюанс з маскою мережі...

Думаю треба для початку спробувати зробити проброс всіх портів з однієї підмережі в другу. Ця функція є у всіх роутерах без спецпрошивок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 хвилин тому, laser сказано:

Хто виступає dhcp сервером двох підмереж?

DHCP немає, все прописано статично

46 хвилин тому, laser сказано:

 

Який сенс в двох підмережах, якщо має бути взаємний доступ?

 

Це посуті 2 пристрої з багатьма елементами: PLC, драйвери, HMI, які з"'єднуються між собою по ethernet.  Зміни в програмі потребють значних ресурсів.  

46 хвилин тому, laser сказано:

Підозрюю що там може бути нюанс з маскою мережі...

маска в обох випадках однакова 

46 хвилин тому, laser сказано:

Думаю треба для початку спробувати зробити проброс всіх портів з однієї підмережі в другу. Ця функція є у всіх роутерах без спецпрошивок.

Не працює, пробував прокидати всі потрібні порти

 

Ех... Був би це мікротік, говорити не було б про що :( 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Ukrainec сказано:

Привіт, ніколи з таким не мав справу, є 2 підмережі:192.168.0.Х і  192.168.1.Х  є роутер TP-Link 841, є ПК з якого треба мати взаємний доступ до обладнання з обох підмереж.

а ПК з якої сторони роутера?

 

а можеш намалювати схему?

бо деколи таке навключають .....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

а ПК з якої сторони роутера?

З якої буде працювати, з такої і поставлю. Зараз все підключено просто до комутованих портів  роутера і при необхідності конфігурування однієї з машин просто міяю ІР мережевої на ПК на необхідну менежу.

 

49 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

а можеш намалювати схему?

бо деколи таке навключають .....

Спойлер

cxdsd.thumb.jpg.c0b0fae428caced801c93f149a45414e.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки я пам'ятаю, то в рідній прошивці в тплінка такого функціоналу немає. По ідеї dd-wrt, таке повинна вміти (сам не працював з неї, тому можу помилятись). Тобі потрібно на роутері створити два vlan, налаштувати на них IP адреси і правильні маски і переключити порти у відповідний vlan. Тако ж в dd-wrt можливо прийдеться ще правила у фаєрволі прописати шоб трафік міг ходити між мережами

 

п.с. так як ти намалював, якщо просто підключити роутера пристрої з різних підмереж, то вони один одного бачити не будуть, і пристрої із однієї з підмереж роутера теж бачити не будуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, Lisovic сказано:

Наскільки я пам'ятаю, то в рідній прошивці в тплінка такого функціоналу немає. По ідеї dd-wrt, таке повинна вміти (сам не працював з неї, тому можу помилятись). Тобі потрібно на роутері створити два vlan, налаштувати на них IP адреси і правильні маски і переключити порти у відповідний vlan. Тако ж в dd-wrt можливо прийдеться ще правила у фаєрволі прописати шоб трафік міг ходити між мережами

Маски змінювати я теж не можу, бо вони вже в конфігуації обладнання.

24 хвилин тому, Lisovic сказано:

п.с. так як ти намалював, якщо просто підключити роутера пристрої з різних підмереж, то вони один одного бачити не будуть, і пристрої із однієї з підмереж роутера теж бачити не будуть.

Мені не треба щоб вони між собою бачились, мені треба щоб їх бачив ПК і вони його. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Ukrainec сказано:

Мені не треба щоб вони між собою бачились, мені треба щоб їх бачив ПК і вони його. 

ну на компі на мережевій карті пропиши 2 ІП адреси  і все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zevs_Isver сказано:

ну на компі на мережевій карті пропиши 2 ІП адреси  і все

:blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Zevs_Isver сказано:

ну на компі на мережевій карті пропиши 2 ІП адреси  і все

З цього моменту можна детальніше?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

5 хвилин тому, Ukrainec сказано:

З цього моменту можна детальніше?

 

 

це 7мка, в інших схоже

Спойлер

ddd.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Мені не треба щоб вони між собою бачились, мені треба щоб їх бачив ПК і вони його.

Щоб підмережі бачили одна одну - у кожної повинен бути свій "шлюз" - роутер, котрі будуть підключені до центрального роутера, котрий буде здійснювати маршрутизацію між мережами. Роль шлюзів може виконати якась циска чи мікротік, де на порти можна вказати свій окремий айпі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, YVitaliy сказано:

Щоб підмережі бачили одна одну - у кожної повинен бути свій "шлюз" - роутер, котрі будуть підключені до центрального роутера, котрий буде здійснювати маршрутизацію між мережами. Роль шлюзів може виконати якась циска чи мікротік, де на порти можна вказати свій окремий айпі.

воу, гайз стопе !!!!

 

написано ж:

Мені не треба щоб вони між собою бачились, мені треба щоб їх бачив ПК і вони його

до чого тут сиска? до чого мікротік?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

до чого тут сиска? до чого мікротік?

Ну так на сіські то тоже можна таку схему реалізувати, комп буде бачити і то і то а мережі між собою ні :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Lisovic сказано:

Ну так на сіські то тоже можна таку схему реалізувати, комп буде бачити і то і то а мережі між собою ні :)

на 2х цисах ще й "отказоустойчівость" можна реалізувати, тільки порти 10Г - інакше адмін лошара

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Ukrainec сказано:

Це якраз на 7ку і треба!

Додавання додаткового IP у всіх віндах однаково робиться, починаючи з ХР. Єдине шлюз там не прописуй, шлюз має бути тільки один і прописаний для основної мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Ukrainec сказано:

Це якраз на 7ку і треба!

ну і все,

 

а ще є рішення для тих хто не знає про 2 адреси на мережевій....

Спойлер

2 мережевих.....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

на 2х цисах ще й "отказоустойчівость" можна реалізувати, тільки порти 10Г - інакше адмін лошара

Ги, в мене так і реалізовано, тіко не на цисках, два фаєрвола в актів-актів кластері і з конектами по 10Г :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zevs_Isver сказано:

ну і все,

 

а ще є рішення для тих хто не знає про 2 адреси на мережевій....

  Hide contents

2 мережевих.....

 

Не варіант, це моноблок. Хіба зовнішній юсб, що ставити в умовах сотні загребучих рук не бажано :)  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Zevs_Isver сказано:

2 мережевих.....

А якщо 2 мережевих, то можна зробити так, щоб і 2 підмережі одна одну побачили...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Lisovic сказано:

Ги, в мене так і реалізовано, тіко не на цисках, два фаєрвола в актів-актів кластері і з конектами по 10Г ?)

а в мене на 5ти портовому хабі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Ukrainec сказано:

Не варіант, це моноблок. Хіба зовнішній юсб, що ставити в умовах сотні загребучих рук не бажано :)  

ну тоді 2 адреси на мережеву наще все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, YVitaliy сказано:

А якщо 2 мережевих, то можна зробити так, щоб і 2 підмережі одна одну побачили...

а нафіга?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...