Перейти до змісту

Мережевий бекап. (резервне копіювання по мережі)


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

  • 3 тижня потому...

Надибав інфу шо у veem є і безкоштовна версія Veeam Backup & Replication правда з обмеженням на 10 вірталок, буде цікаво для тих в кого невелика кількість віртуальних машин.

http://blog.korphome.ru/2019/04/11/veeam-community-edition/

Правда для тих хто використовує безкоштовну версію vmware esxi то дане рішення мало підійде, так як vmware відключає api для бекапів в безкоштовних версіях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 04.06.2019 at 21:57, Zheny@ сказано:

Ось - пограйся. Тобі буде до вподоби.

Заключення в кінці тої статті просто супер))))

Заключение

Как и ожидалось, FreeNAS плохо подходит для реальных задач для обычных пользователей или специалистов не знакомых с *nix системами. А если сюда еще добавить то количество несуразиц и недоработок, то можно уверенно сказать, что FreeNAS это очередное вечно недоделанное говно, которое чуть лучше, чем NAS4Free.

  • Из-за неочевидности работы с жесткими дисками у вас есть реальный риск рано или поздно приехать на потерю данных.
  • Как и в NAs4Free нельзя гибко настраивать права доступа к сетевым папкам
  • Jails — это взрыв мозгов для нормального человека

Не могу рекомендовать этот дистрибутив ни для домашнего применения ни для корпоративного. Плюсы бесплатности просто меркнут по сравнению с количеством потенциальных проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Maniko сказано:

Заключення в кінці тої статті просто супер))))

Ти просто не читав коментарі до заключення.

Автор статті просто дилетант, походу.

Цитувати

Интересный вывод. По причине недостаточной квалификации делается вывод о качестве сборки. Если вам это кажется сложным — покупайте готовые системы NAS. Дешево, все есть.
Основное преимущество FreeNAS — это возможность использовать преимущества ZFS для создания дешевых дисковых хранилищ по стоимости соответствующим стоимости всего лишь 5-7 навороченным игровым компьютерам ( а не 100, как у типовых дисковых хранилищ).

Цитувати

Вообще-то фринас продукт корпоративного уровня, а не «вечно недоделанное говно». Качество обзора видно с первых строк — указано, что нужно 6 гигов, поставим на 2 и будем отважно преодолевать препятствия. Документацию читать не будем, а напишем, что права только из консоли настроим.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FreeNAS  це нефіга не корпоративний рівень навіть близько, це типовий SOHO рівень, аналог різних qnap, synology. Ну і знов таки сенс в ньому є коли є куча старого хламу і вільного часу в адміна. Ну і тримати там можна лише не важливі дані.

А комент з порівняння з типовими дисковими масивами, то взагалі фейспалм, типове SAN сховище, порве цей самозбор на фрі нас як тузік тряпку, як по можливостям так і по швидкодії, про надійність і резервування я взагалі мовчу. Це взгалі різні ніши.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Lisovic сказано:

Ну і знов таки сенс в ньому є коли є куча старого хламу і вільного часу в адміна. Ну і тримати там можна лише не важливі дані.

З чого б це?

31 хвилин тому, Lisovic сказано:

про надійність і резервування я взагалі мовчу.

 

Ти сам його юзав, маєш негативний досвід?

Я юзав, досвід позитивний, мені сподобалося.

 

Особливо тоді, коли керівництво жме бабло на нормальні машини і овердороге корпоративне платне ПЗ.

 

Виправдовує себе на всі 146% :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо трохи не в тему, але це хороший аналог FreeNas - https://www.openmediavault.org/

Особисто для мене плюси, це простота налаштування в порівнянні з іншими.

Screenshot_1.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, Zheny@ сказано:

З чого б це?

Того що якщо збирати з нових комплектуючих, то ціна буде близькою до готових рішень, сенс возитись з самозбором коли можна взяти вже готовий NAS з адекватною підтримкою, документацією і кучою плюшок у вигляді прог.

22 годин тому, Zheny@ сказано:

Ти сам його юзав, маєш негативний досвід?

Я юзав, досвід позитивний, мені сподобалося.

Мій комент стосувався приведеного тобою коментаря шо це аналог дискових масивів. Тут в мене є негативний досвід використання SOHO NAS в якості дискового масиву для віртуалок коли його глюкануло то стопорнулись всі віртуалки частина покаршилась.

Всі нормальні дискові масиви мають по два контролера і всі системи задубльовані того надійність там значно вище, їх навіть обновляти і перезавантажувати можна не зупиняючи роботу масиву. І насправність чи збій одного з контролерів не впливають на роботу масиву вцілому.

 

Я не кажу шо FreeNAS поганий, я кажу шо його ніша досить специфічна, це ентузіасти і малий бізнес в кого є старі незадіяні системи і на яких можна за невелку вартість його розвернути, ну і кому не потрібна висока надійність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...