Перейти до змісту

Мережевий бекап. (резервне копіювання по мережі)


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні, нарешті, спробував цікаву і корисну (на мою думку), систему резервного копіювання.

Проста (кросплатформенна) клієнт-серверна система для бекапів.

Що можна бекапити?  Все (файли, конкретні папки). Мене підкупило резервне копіювання цілих образів системи.

Я вказую, що хочу забекапити цілий Диск С. Резервна копія робиться в межах ~30хв.  (залежить від об'єму розділу, зайнятого місця). і кладеться на мій сервер бекапів.

Для відновлення образу із бекапу, я створюю спеціальну флешку (або диск) вантажуся з нього.

Вказую, де в мережі знаходиться мій сервер бекапів (ір адреса, чи ім'я), вибираю потрібний мені образ (по імені ПК) і натискаю кнопочку "відновити". Вказую розділ на HDD і все.

десь за 30хв маю відновлений образ системи. І це по мережі. Без зовнішніх вінчестерів і т.д.

А, саме головне! Безкоштовно. Абсолютно. Повністю. Без кряків і ломалок.

https://www.urbackup.org/

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок бесплатних, є ще такий Veeam Agent для Microsoft Windows FREE, під вінду теж вміє як весь комп бекапити так і окремо диски і папки. Правда не дає створювати декілька завдань на одній машині (або я не знайшов як), і не вміє бекапити на фтп, тільки в мережеву шару.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Lisovic бачив, намагався юзати. Не то. Цей же ставиш сервак хоч на Лінух,  Хоч на Вінду.

Як і клієнти. Керуєш з вебморди.

спробуй.  Я зробив бекап, загрузився з флешки і відкатав систему на інший вінт.

Штука прикольна тим, що  всякі компи юристів, бухів і інших манагерів, де є тонни файло-фото-документів і різні специфічні проги, із установкою яких завжди виникає купа гемору, можна бекапити в фоні. (вони про це не знають :) )

І відкатати за півгодини, хай за годину, але не довбешся з дровами, прогами, файлами і т.д.

Типу акроніса :)

Між іншим, він робить файли VHD ;) (за замовчуванням VHDZ - компресований, є утилітка для декомпреса).

Ще буду гратися з понеділка.

UPD. Базу можна прикрутити до будь-якого SQL сервака, хоч PostreeSQL, хоч Oracle або MS-SQL. Єслішо. з цим ще не розбирався.

Ну і да, мережа для таких штук мала б бути гігабітна, ХОЧА, в налаштуваннях є вибір швидкості копіювання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ ну тут шо кому привичніше. віім тоже має загрузочний диск і так само дозволяє відновлюватись на іншу машину. Він класний тим шо простий як двері і може працювати без серверної частини, для маленьких контор штука шо надо.

Жаль шо UrBackup  не вміє працювати з віртуалками, шоб вмів працювати з vmware то можна булоб задуматись про перехід, з виду штука цікава.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Lisovic сказано:

Жаль шо UrBackup  не вміє працювати з віртуалками

Тобто? Hyper-V вміє.

4 хвилин тому, Lisovic сказано:

шоб вмів працювати з vmware

Клієнтську машину бекапити?

 

Хоча, на ProxMox є снепшоти. Надійно, швидко.

Як і для ВіртуалБоксів. Робиш снепшот і не паришся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zheny@ сказано:

Клієнтську машину бекапити?

віртуалку, напряму з esxi, без встановлення клієнта на гостьову систему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я проглянув сайт, не знайшов такої функції в описі, якшо знайдеш напиши

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, Lisovic сказано:

без встановлення клієнта на гостьову систему

ну він клієнт-серверний.  Інакше не працює. Як він знатиме,  що бекапити?

Можеш глянути в сторону Bacula, або Amanda.

Перший перейшов у платне русло, але, ніби, є багато халявних функцій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ там трохи інший принцип, ти в серверній частині створюєш підключення до esxi і вказуєш логін-пароль для авторизації, і резервна копія робиться за допомогою api самої vmware, але при цьому доступні всі фішки типу дедуплікації, стиснення і т.д., якшо тобі потрібна узгоджена копія системи де наприклад sql чи exchange то ще додатково вказуєш логін і пароль користувача який має відповідні права в гостьовій системі. При цьому встановлювати клієнт ні на віртуалізатор ні на гостьові системи непотрібно, це дуже зручно коли в тебе куча віртуалок. Правда працює така схема тільки з платною версією ESXI на безплатній функціонал програмно заблокований.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Lisovic bacula

Покури  ще це. я не розглядав по причині купівлі. Хоча проект і опенсорсний. Типу. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кхм, шановні адміни, поясніть мені що з заліза найоптимальніше  купити для мережевого типу накопичквача, ну так вінтів закладем до 8ми(прям геть на майбутнє), 

 

1)планую між моїми будівлями оптику закинути,

2)це для рекордера з запасом на майбутнє, всі вінти я зразу точно не куплю

3)що з свічів порадите, я просто вперся що локального гігабіта під камери не вистачить :) 4к потоки вони жруть.....

4)якщо розділити камери і рекордер в підмережу 192.168.0.1 а трафік з інтернетом для всіх девайсів в 192.168.0.2

катить чи краще їх фізично роділити різними лініями і прицепити разом в маршрутизатор який дивиться в інтернет?

 

тапки вітаються

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Voronin10 сказано:

з заліза найоптимальніше  купити для мережевого типу накопичквача, ну так вінтів закладем до 8ми(прям геть на майбутнє), 

 

Якщо на 8 вінтів, то це, звісно, має бути якийсь або NAS або просто сервак (тут напрошується 2U сервер в стойку, з контролерами і т ін.), якщо не 2Ю, то хоча б башений корпус, з можливістю запіляти туди таку кількість вінтів.

1) Правильно.

2) + візьмеш простого компа, а вінти потім додавати як будеш?

3) Свічі мають бути гігабітні з 10-Гігібітними аплінками для оптики між собою. Бажано, щоб їх (аплінків) було 2 шт.

4) в оптиці можеш  все одним кабельом . В міді вже треба було б розділяти.  Камери одним кабельом, мережа іншим.

 

Якось матиму час - намалюю тобі схемку.  Хоча, думаю, суть ти зрозумів. 

Оптичний кабель вартує трохи дорожче мідного. Є люди, які варять оптику, відносно не дорого.

 

+ є серваки б.в., можна чота придумати. ;)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мережеве сховище бери qnap або synology, шо до душі ближче. На ньому ж можеш і ще кучу різних приколів для дому типу свого хмарного сховища. Якшо бюджет дозволяє то я брав саме готове сховище, воно і простіше в налаштуванні і в обслуговуванні, місця займає мало і практично не шумить. Сайнолоджі дозволяє докидувати диски і розширювати існуючий масив на льоту, з qnap не перевіряв.

 

По мережі, почнемо з того скільки камер? І який потік кожна з них видає? Звідси і рахувати хватить чи ні. 10g то ще поки досить дорога штука як і по конверторам так і по свічам, плюс відносно недорогі конвертори вимагають два волокна на лінк, тоді як для гігабіта достатньо одного, який в принципі можна самому протягнути і обжати без зварювального апарату, потрібно тільки конектори і  сколувач. Якшо гігабіта буде мало, можна буде об'єднати два лінка, це все одно буде дешевше ніж 10g

Камери і рекодер краще винести в іншу підмережу, якщо NAS буде використовуватись для постійного запису з камер то його теж в ту мережу винести щоб не грузити роутер лишнім трафіком, ну або обирати нормальний свіч з можливістю статичної маршрутизації вони з таким будуть справлятись краще за роутер.

 

2 годин тому, Zheny@ сказано:

Оптичний кабель вартує трохи дорожче мідного.

оптика вже коштує значно дешевше нормальної міді, але конвертори і пайка значно додає в ціні в загальному.

 

Ну і головне, це організація чи домашнє?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Lisovic  Готові рішення не завжди дешевше кастомних.

Старенький сервер на 1366 / 2011v2 або ж самому просто зібрати потужного компа на ксеоні у великому корпусі типу Чіфтек драгон. не забувай 8(!) вінтів.

Навряд чи потрібен буде hotSwap. Хоча якщо візьме якого Супермікро, Дела чи НР б.в., то не прогадає. Їхні плюси - віддалене керування.

Щодо ОС - FreeNAS  - ОТЛІЧНЄЙША штука. Стає куди хочеш. присутня Вебморда.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я і не казав що дешевше, я казав що простіше і надійніше, плюс значно функціональніше за рахунок різних приложух які туди можна накатати, сучасні nas системи це вже цілий мультимедійний комбайн, навіть ір камери можна підключити, правда грошей за ліцензії хоче.

Якшо бюджету нема і є час і натхнення і головне розуміння то питань нема. Якшо ж в тому не шариш, то в результаті воно може ще дорожче вийти, тут краще взяти готове рішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Lisovic сказано:

Якшо бюджету нема і є час і натхнення і головне розуміння то питань нема.

тут цей варіант, швидше.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мій варіант - сервак (якраз, як писав @Zheny@, 2U Supermicro) з великим обсягом HDD (здається, 14,8 Тб під бекапи), на якому встановлено FreeNAS, плюс безкоштовна прога CobianBackup на всіх клієнтських машинах. Юзерам суворо заборонено зберігати робочі файли деінде, крім папки ROBOTA на диску D. Образи системи для всіх, уже з налаштуваннями, ІР-адресами, софтом, в т.ч. і налаштуванням пошти - на окремому жорсткому диску зразу з бутом і Акронісом + на тому ж бекапнику окреме місце для гарантії під них відведене.

На FreeNAS налаштовано ФТП, в програмі - бекап на ФТП з зберіганням зліпків 7, 14, і т.д., де скільки треба, днів. Мережева папка-файлообмінник теж бекапиться так само з одного з серваків вночі.

Юзер йде додому, автоматом запускається бекап, комп'ютер сам виключається.

Запустили шифруючого віруса - 10 хвилин на відновлення системи на машину, +- 10-15 хвилин на скачування і розпаковку файликів з папки робота і пошти з ФТП. Жоден вірус не влупить дані - вінда тупо тої ФТП не бачить, і "не знає" туди пароля - пароль в програмі. З під Linux/FreeBSD теж бекап туди робиться.

Зберіг важливе на робочий стіл (в мої доки) і пошифрувало - ССЗБ... Накидав фільмів/музики/фото в папку, що бекапиться - по вухам!

Від "петрикоподібного"  - єдине спасіння.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, AgentSmith13 сказано:

і Акронісом

Ну,.. Акроніс за гроші. Хоча розгортає образ за лічені хвилини. Теж по мережі. З фтп.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 годин тому, Lisovic сказано:

Ну і головне, це організація чи домашнє?

-це домашні умови як каже один блогер, то для себе, я хочу зробити з рарубом на років на 10ть щоб не вертатись.....(тяп ляп робить потім мізки у всіх місцях то є практика)

 

дякую @Zheny@  та  @Lisovic

я схему сам намалюю, непарся, потіс додам, ваші настанови записав. потім відпишусь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще одне, чи можливо буде налаштувати на тому насі окремий вінт для свого так би мовити облака, 

якщо так як це робиться і чи можна буде приконектити до цієї хмарки як пк він7\10 unix,  так і андроіди?

 

бачив в wd є якась муля схожа, але як варіант планую її як додаток до всього на план d

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Voronin10 сказано:

бачив в wd є якась муля схожа,

WD My Cloud - є таке.

9 хвилин тому, Voronin10 сказано:

чи можливо буде налаштувати на тому насі окремий вінт для свого так би мовити облака

Можна. Ти сам будеш строїти собі Рейди/Не рейди і т.д.

Щось в рейд щось в запас, щось саме по собі.

Можеш просто місце виділяти собі із загального на різні потреби: ФТП / хмарка / медіацентр

Ось - пограйся. Тобі буде до вподоби. 1 штука для Всього. Модерн таку юзає ;)

Саму ось, я б втулив на ССД, якусь 240гб, ну мінімум 128.

А диски - роздав під потреби.

Ну і для нета або мікротік, або PFSense. Я б віддав перевагу останньому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zheny@ сказано:

WD My Cloud - є таке.

Можна. Ти сам будеш строїти собі Рейди/Не рейди і т.д.

Щось в рейд щось в запас, щось саме по собі.

Можеш просто місце виділяти собі із загального на різні потреби: ФТП / хмарка / медіацентр

Ось - пограйся. Тобі буде до вподоби. 1 штука для Всього. Модерн таку юзає ;)

Саму ось, я б втулив на ССД, якусь 240гб, ну мінімум 128.

А диски - роздав під потреби.

Ну і для нета або мікротік, або PFSense. Я б віддав перевагу останньому.

пограюсь,

тут мисля прийшла, берем бук, туда пфсенс, туда перехідничок на два лана гігібітку, плюс вінт в нагрузку який може бутти облаком, хм, цікваво

плюс то всьо я можу доколхозити з нормальними акумами які будуть тримати файно.... тільки замість матриці монітор або хардварно вирубати матрицю

записав на майбутнє......

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...