Перейти до змісту

Позитив України


zaHARE

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 2,5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь
17 хвилин тому, volks сказано:

А зараз ні? Тільки не для всіх.

Компенсовується, але не в таких розмірах, як раніше. Але рано чи пізно МВФ таки дожме і це скінчиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Віталій СК сказал:

Компенсовується, але не в таких розмірах, як раніше

Зате схема веселіша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, volks сказано:

Зате схема веселіша.

Не люблю загадок. Ти маєш на увазі мутки з облгазами Фірташа чи що?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не про Україну,але шоб ви розуміли в порівнянні. І це не перша людина,яка говорить,що насправді реформи в Румунії(як і боротьба з корупцією) відбулись поверхнево. 

Цитата

Все пізнається у порівнянні. Повернувся з Румунії де довелося стикнутися з їх совдеповською бюрократією. Друзі, ви навіть не уявляєте як я радий, що живу в Україні. Всі реформи, сервісні центри, електронні способи комунікації з владою, е-банкінг. Це все чудо яке там недоступно
 

Спойлер
Роман Пелех разом з Roma Pelekh та Maryna Pelekh у Pitesti.

Як Румунії вдалося в ЕС потрапити.

Сьогодні нам пощастило ознайомитись з реформами Румунії, яка змогла увійти до ЕС і успішно там залишається.

Вчора я писав про штраф 300 Евро, але виявилось, що я просто не всю інформацію зміг почитати в тому талоні і не правильно все зрозумів. Тим паче, що поліцейський, що мене зупинив, не вмів (не хотів) говорити англійською з нами і розповів нам, що робити зі штрафом румунською. Коли я спитав чи колега говорить англійською, він сказав «Ноу» і пішов собі далі тормозити автомобілі. Ну, але то таке, він занятий, немає часу розсусолювати тупуватим нерумуномовним туристам, що і як їм робити. Тим більше, що процедура оплати штрафу виявилася доволі простою і розумною.

Отже, я тоді все ж підійшов до його колеги (він сидів у патрульній машині) і виявилося (сюрприз), що він вміє говорити англійською. Тож він мені дуже докладно розповів про те, що оплатити штраф я можу у банку у понеділок, але потім коли ми вже від’їжджали він покликав мене пальчиком, порадився зі своїм колегою і сказав: «Краще щоб ви даремно не їхали - приїжджайте у вівторок, тоді точно все вийде».

Супер. Сьогодні ми прокинулись досить рано і вирушили на Трансфагараш, а по дорозі вирішили зупинитися у невеличкому містечку на 10 хв біля банку, щоб оплатити штраф.

Коли ми зайшли у перший банк, що потрапив нам на очі, нажаль ніхто там англійською не розмовляв і хвилин 5-7 порозмовлявши між собою, порадившись із клієнтом що сидів і чекав своєї черги ми вперше почули це слово «Прімарія!». Одна з банківських працівниць дуже повільно, з розстановкою, відчеканюючи кожне слово повторювала одну і ту саму фразу а-ля «ДЛЯ ДЕБІЛІВ» і сміялася кожен раз коли ми казали що не розуміємо. Згодом її фраза скоротилася до одного слова «Прімарія, ПРІ-МА-РІЯ».

Ми подякували, забрали талон і пішли шукати наступний банк. Добре, що поруч був великий банк «шось там трансільванія». Тут ми знайшли людину, що сказала, що говорить англійською, але до нас чомусь він мало звертався. Знову 10-15 хвилин вони роздивлялися талон, знову підключали всіх людей в банку. На наше прохання, молитву «We just want to pay it” нам казали: це не можливо. Справа в тому що вас оштрафували в одному регіоні, а ви в іншому хочете платити. Так ні пайдьот.

Нарешті нам порадили сходити у державний банк, там ми точно зможемо заплатити. «Ідіть тут поруч є держ банк, там заплатите точно» - каже нам англомовний працівник показуючи на банк звідки ми тільки но вийшли 10 хвилинами раніше. «Чи не могли б ви по румунськи написати що нам треба, бо там ті дві жіночки нас не розуміють». «Звичайно» каже наш друг і ми вже з папірцем ідемо до наших (вже) знайомих в держ банк.

У держ банку нам дуже потішилися, жіночка нам показала іти з нею і побігла до виходу з банку. Ми поспішили за нею. На вулиці вона вихопила в нас папірчик і написала на ньому «Прімарія». Вона вказувала нам в напрямку центру міста і повторювала це слово раз за разом. Прімарія!

Ми погодились із нею і вирішили йти в напрямку Прімаріі, нам стало реально цікаво, що це за казкове створіння таке! Коли ми підійшли до будівлі, Прімарія виявилася зачиненою з центрального входу. Трохи постоявши і згадавши, що ми в Румунії, я вирішив зайти з фронту і «о, Прімарія» там виявилися ще входи. Коли ми зайшли туди я згадав часи СССР. Три жіночки під 60, жодна не говорить англійською, зачіски а-ля «С льогкім паром».

Все ж у нас був папірець на якому наш англомовний друг все написав, і жіночки порадившись вирішили відправити одну з них нам в допомогу. Одна з них погодилася провести нас у «Прімарію» витративши 15 хвилин свого дорогоцвнного часу. Господи, як повільно вона пересувалася у просторі! Ми пройшли метрів 30 не більше ніж за 10 хвилин, максимум 15. Але, дякую їй і за це. Ми увійшли до кас Прімаріі. Чекати видалося не довго і вже за 20 хв нам знайшли англомовну касирку.

Уважно дослідивши наш талон вона показала головою і я зрозумів, що це все ще не Прімарія. Виявилося що нам необхідно пройти трохи далі буквально не далеко на наступну вулицю і пройтися по ній і з лівої сторони ми побачимо щось пов’язане з фінансовою установою і вона буде червоного кольору. Як я це зрозумів з 4 англійських слів (зіс, стріт, ред, гоу) я досі не збагну.

Ми відправились далі в дорогу шукати червону будівлю. Знайшовши і зайшовши в середину ми відразу направились до кас з папірчиком на якому чорним по білому, на румунській написано що ми від них хочемо (дякую англомовному другу). Але і тут пані на касі після 15-ти хвилинного вивчення талону, порад від колег і консультацій з клієнтами що стояли в черзі на чистій румунській мові почала нам пояснювати що нам би треба в «Прімарію» і там у нас все вийде.

Ми намагалися з гумором поставитись до справи і сказали що ми вже були в Прімаріі в нас відправили в цю Прімарію, чим ще більше поставили їх в ступор. Дівчати ввічливо відправили нас в кінець будівлі в англомовну касу.

Не буду далі тягнути з розповіддю про румунські реформи, хвилин 20 ми стояли на тій касі, потім ходили по будівлі у інші каси, потім знов стояли в черзі, але в той момент ми вже знали що знайшли свою жертву.

Ми заганяли цього англомовного румуна так, що він накінець погодився нам по секрету показати справжню Прімарію і довести аж до кас. І він свою обіцянку виконав. Ми ще хвилин 10 йшли по дощу по вулиці, зайшли в якийсь закуток, пройшли через декілька будівель, піднялися по сходам і там у нас прийняли оплату. Правда не без допомоги начальниці Примаріі, що спустилася з кабінету вирішувати цей форс-мажор особисто.

Ось така проста і зрозуміла процедура оплати штрафу в Румунії. До речі, виявилося що штраф у половину менший якшо оплатити його до 72 годин, тобто у понеділок. Тепер ви зрозуміли, чому нам поліціянт порадив прийти оплатити його у вівторок.

 

 
Хоча основні дороги у них чудові і гарні парки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минут назад, zaHARE сказал:

Все пізнається у порівнянні. 

А ще можна з Африкою порівняти. То взагалі виявиться, що Україна на вершині прогресу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, volks сказал:

А ще можна з Африкою порівняти. То взагалі виявиться, що Україна на вершині прогресу.

Друже,можеш з чим хочеш порівняти,але я привів приклад країни Євросоюзу,яку часто тикають нам як приклад. Можу привести як приклад дику бюрократію італійських держструктур.Там взагалі клієнт для них-ніхто.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, halcogen сказано:

Не факт.

Нічого, вона прийде і ми зразу у всіх рейтингах вирвемося на верхні сходинки.:D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:0016: Берегиню, бл, знайшов! І шо ж вона коли зберегла, та лисиця?! Вона грабувала українців ще з часів її прислугуванню Лазаренку! Берегиня, так, але Лазаренківська, а не демократії і свобод для народу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 минут назад, jack74 сказал:

! І шо ж вона коли зберегла, та лисиця?!

Квартиру однокімнатну в Дніпрі.

59 минут назад, zaHARE сказал:

Друже,можеш з чим хочеш порівняти,але я привів приклад країни Євросоюзу,яку часто тикають нам як приклад. Можу привести як приклад дику бюрократію італійських держструктур.Там взагалі клієнт для них-ніхто.
 

То може порівнювати себе з кращими і тими, в кого все ок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 минут назад, jack74 сказал:

але Лазаренківська

Там Югик обіцяв ті гроші повернути і що? Коли? :) Всі вони там одна шайка-лейка тільки час від часу (від виборів до виборів) місцями міняються і так по колу, а піпл як хавав - так і хаває... :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, ForZa сказал:

Там Югик обіцяв ті гроші повернути і що? Коли? :) Всі вони там одна шайка-лейка тільки час від часу (від виборів до виборів) місцями міняються і так по колу, а піпл як хавав - так і хаває... :(

Так добре було, коли їх обох посадили. Навіщо було випускати? Так може потрохи би і всіх пересадили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, volks сказал:

Так може потрохи би і всіх пересадили.

Ну так! Папереднікі хоч когось садили, а ці навіть тих, хто війну розв'язав і стільки людей скалічив і розграбовував все - нічого зробити не можуть, а самі за теж-саме взялись! То про що ми говоримо... :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, fedot сказано:

@ForZa дозволю собі поцікавитися: хто розв'язав війну?

Ну так Порошенко і ко бізнес робить на війні, значить він.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 минут назад, ForZa сказал:

Ну так! Папереднікі хоч когось садили, а ці навіть тих, хто війну розв'язав і стільки людей скалічив і розграбовував все - нічого зробити не можуть, а самі за теж-саме взялись! То про що ми говоримо... :(

Добре хоч Єфремова закрили. Хоча треба було всю ПР і всю верхушку державних органів лугандону і криму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, fedot сказал:

дозволю собі поцікавитися: хто розв'язав війну?

Треба так дой...колупуватись, не зрозуміло? Яник, Ахмет і Ко. Один втік і його прибічники, а інший зі своїм кодлом і далі країну грабують і тиша...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, ForZa сказано:

Треба так дой...колупуватись, не зрозуміло?

Треба...Бо незрозуміло. Тим більше, що розв'язати війну та грабувати - таки дуже різні речі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кабінет міністрів України на засіданні 3 жовтня ухвалив рішення для впровадження сучасних засобів фото- і відеофіксації порушень на дорогах.

Зокрема, уряд прийняв рішення про запровадження більш сучасних засобів фіксації порушень на дорогах в автоматичному режимі. Зазначимо, на сьогодні контроль за дотриманням ПДР проводиться виключно приладами TruCAM або Візир. Цим рішенням Кабмін розширив перелік технічних засобів, які можуть фіксувати порушення.

Також постанова вносить зміни до технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки. Очікується, що запровадження автоматичної фіксації порушень підвищить якість контролю та безпеку на дорогах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 часов назад, fedot сказал:

війну та грабувати - таки дуже різні речі.

Ну зрозуміло ваш хід думок :) Це все розжувати і покласти треба - тільки тоді дойде? А у іншому випадку тебе будуть звинувачувати і клеймо повісять ...

1) Яник і Ко. так все "будували" і довели до війни - зрозуміло?

2) Ахмет був головною рушійною силою, що того Яника на "трон" посадила, а зараз сидить у Лондоні і продовжує грабувати країну, запустивши свої щупальця у всі сфери життєдіяльності України не кажучи вже про політикум...

  То які дуже різні речі? Невже не зрозуміло? Це, вищеперелічине, і малось на увазі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, ForZa сказано:

А у іншому випадку тебе будуть звинувачувати і клеймо повісять ...

Абсолютно правильно - саме тому й хотів почути розгорнуту відповідь - сарказм мені незрозумілий, але хай так і буде.

З сказаного роблю висновок - в розв'язанні війни винен ахметов (підтримку та участь януковоча і Ко я зараз не беру до уваги, оскільки варто їх розглядати як окрему, хоч і другорядну тему). Правильно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, fedot сказал:

З сказаного роблю висновок

Висновок взагалі-то про політикум який в нас є! І що б не робилось і навіть війна, нічого не змінюють. Все продовжується по колу, а війна, для декого, взагалі стала  джерелом збагачення! :( От і все! А хто розв'язав і т.д. і т.п. - то вже зовсім інша історія...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, ForZa сказано:

а війна, для декого, взагалі стала  джерелом збагачення!

От цікаво, а для кого ж це?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45 минут назад, Віталій СК сказал:

От цікаво, а для кого ж це?

А вгадай з ...1 разу?! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Позитифф - так!

Трудових мігрантів позбавлятимуть субсидії у разі несплати податків в Україні

Роз'іздились по закордонах! Не хочуть отримувати як всі - платіть! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...