Перейти до змісту

Скидання контролера ноутбучної батареї


Рекомендовані повідомлення

Цікавить, хто у луцьку може скинути(без розбирання) до заводського стану батерею ноутбука(скидання циклів зарядки, оновлення дати виготовлення та початкової ємності), і скіки це може коштувати?

Батарея 4 баночна оригінал asus.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

5 годин тому, Foxit сказано:

контроллер не зкидається ніколи а замінюється

 

 

Я ж не просто так питаю, трішки вже форумів покурив ...  Може й сам би зробив би , якби був програматор і ліцензія на програму

Інфа звідси

Программа UBRT в первую очередь предназначена для ремонта «прошивок» в чипах контроллеров, которые установлены в аккумуляторных батареях ноутбуков.
    Отличительной особенностью программы является то, что снимать чип контроллера с платы, или менять данный чип на новый – нет необходимости. Все операции по перепрограммированию чипа, производятся путём подключения на штатный разъём аккумулятора, через соответствующий переходник-программатор.


 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.03.2018 at 12:20, Volt сказано:

Цікавить, хто у луцьку може скинути(без розбирання)

я так розумію, що ніхто. Ще й суто в Луцьку. Купи нову китайську, а стару пусти на банки, і заспокойся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спаяв адаптер, зчитав дамп, FCC в дампі можна поміняти, але дамп залити треба платна версія. Стара LPT-версія коштує 90 доларів або 10 доларів на день. Готовий купити? Крім того, контроллерів різних куча, якщо запаролені і пароль невідомий, то взагалі фіг скинеш. При обриві одного з блоків батарей, контроллер відразу блокується, перепалює запобіжники. В деяких треба випаювати eeprom, впаювати в програматор, зчитувати і редагувати, зашивати і запаювати назад. Виробники постарались на славу, щоб заробляти на батареях , перевикористовувати ресурси і забруднювати навколишнє середовище. З появою китайських дешевих акумуляторів займатись відновленням стало невигідно.

 

Цитувати

Може й сам би зробив би , якби був програматор і ліцензія на програму

Ха, якби я мав завод, то ще їх і виготовляв би! )))

 

t_img_20180305_105103_151.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скинув я контроллер BQ2084 SMBus-командами, зняв seal стандартним паролем:

Пишем в 0x00 2084, пишем в 0x00 7A43 - Chip is unsealed

Отримали Manufacturer Access - 0133

Міняєм FCC - Full Charge Capacity, повинно бути 4000 - в hex 0FA0

Дивимся даташіт, адреса FCC в DataFlash - 0x36-0x37:

Пишем в 0x50 0F36 - дані/адреса

Пишем в 0x50 A037 

Читаємо записане:

Пишем в 0x51 потрібну адресу 36

Читаємо 0х52 00 результат 0F

Пишем в 0x51 потрібну адресу 37

Читаємо 0х52 00 результат A0

По приколу змінимо кількість циклів розряду/заряду

Пишемо в 0x17 - 0

Змінимо дату

Рахуємо сьогоднішню дату по формулі (рік-1980)*512+місяць*32+день

19559 в hex 4C67

Пишемо значення в 0x1b

done.

 

 

 

 

 

hp.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, Black сказано:

Пишем в 0x00 2084, пишем в 0x00 7A43 - Chip is unsealed

Не впевнений чи правильно зрозумів.

В обидві адреси, 0x00 2084 і 0x00 7A43, пишем "Chip is unsealed" ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це команди чіпу, в 0x00 пишем 2084, потім  в 0x00 пишем 7A43 . В ту саму і він розблоковується. Chip is unsealed - це я написав, що чіп розблокувався ))). Щоб заблокувати назад 0x062b. Все це через LPT-адаптер на базі 74LS05.

 

даташіт http://www.ti.com/lit/ds/slus758/slus758.pdf

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, Black сказано:

Скинув я контроллер BQ2084 SMBus-командами, зняв seal стандартним паролем:

Пишем в 0x00 2084, пишем в 0x00 7A43 - Chip is unsealed

Отримали Manufacturer Access - 0133

Міняєм FCC - Full Charge Capacity, повинно бути 4000 - в hex 0FA0

Дивимся даташіт, адреса FCC в DataFlash - 0x36-0x37:

Пишем в 0x50 0F36 - дані/адреса

Пишем в 0x50 A037 

Читаємо записане:

Пишем в 0x51 потрібну адресу 36

Читаємо 0х52 00 результат 0F

Пишем в 0x51 потрібну адресу 37

Читаємо 0х52 00 результат A0

По приколу змінимо кількість циклів розряду/заряду

Пишемо в 0x17 - 0

Змінимо дату

Рахуємо сьогоднішню дату по формулі (рік-1980)*512+місяць*32+день

19559 в hex 4C67

Пишемо значення в 0x1b

done.

 

 

 

 

 

hp.JPG

 А що говорить контроллер батареї після двох 3 х калібровок батареї , ємність батареї та зношування падає ?

І чи можливо взнати який чип в батареї без розбирання її ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шукав інфу по цьому питанню, і на трапив на цікаве відео в Youtube.

Може хтось щось нове для себе взнає

https://youtu.be/zNHWp7esEjA

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Калібрував два рази, ємність стала 3200 з 4000. Була взагалі 1, але батарея тримала більше години. Батарейці 13 років. Чіп напевно без розбору не ідентифікуєш. Я ідентифікував методом тика в BE Works. Батарейку не розбирав і елементи не міняв. Це взагалі мій перший досвід роботи з контролером, спаяв адаптер на монтажній платі, переплутав - з +, спалив мікросхему, купив нову, вчора півдня вивчав даташіт і форум Texas Instruments.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Black сказано:

Калібрував два рази, ємність стала 3200 з 4000. Була взагалі 1, але батарея тримала більше години. Батарейці 13 років. Чіп напевно без розбору не ідентифікуєш. Я ідентифікував методом тика в BE Works. Батарейку не розбирав і елементи не міняв. Це взагалі мій перший досвід роботи з контролером, спаяв адаптер на монтажній платі, переплутав - з +, спалив мікросхему, купив нову, вчора півдня вивчав даташіт і форум Texas Instruments.

відпишись коли з 10 - 15 циклів пройде, цікаво які дані будуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схоже, що тепер на борді стане стрьомно б/вшні гаджети купувати, особливо, якщо продаван писатиме, що стан "здоров'я"батареї - 100%, аідою клянусь! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Yarchik сказано:

Схоже, що тепер на борді стане стрьомно б/вшні гаджети купувати, особливо, якщо продаван писатиме, що стан "здоров'я"батареї - 100%, аідою клянусь! :)

Ще не зутрічав бв ноутів з нормальною батреєю. Тим більше на борді як купуєш то можна потестити хоч 15-20 хвилин, а коли з олх купуєш то там все що хоч може бути.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це батарея від hp nx6110, я розбирав nc6120 там 37517+93С66.

 

Yarchik, вона і так показувала износ 0%, це такий контроллер. Взагалі думаю в 90% батарей достатньо замінити підібравши один-два елементи і вони ще б працювали роками, а деякі і так би працювали, якби контроллер не блокував, а корегував якісь свої параметри під зміни внутрішнього опору і ємності. Вони в принципі це роблять і балансують, але все заточено під те, щоб купували нову батарею.

 

Тих контролерів є сотні різних і робота з ними відрізняється. На більшість немає даташітів і паролів взагалі. Якщо в мене батарея тримає годину, то контролер неправильно зконфігурований, не подобаються йому батареї, хоча вони ще робочі. Розібратись з тим всім дуже важко не маючи знань. Судячи з софту UBRT, прогу писали круті специ, які знають фізику і хімію процесів, математику і програмування. Такий рівень освіти повинен давати ВУЗ, а не штампувати дебілоїдів з пластиком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, Black сказано:

Розібратись з тим всім дуже важко не маючи знань. Судячи з софту UBRT, прогу писали круті специ, які знають фізику і хімію процесів, математику і програмування. Такий рівень освіти повинен давати ВУЗ, а не штампувати дебілоїдів з пластиком.

В Україні майже немає нормальних тех форумів, здебільшого вони російськомовні хабр і тд. І як би не було, потрібно сказати що в кацапів більше культивується тех грамотність. Так що треба по можливості робити  тех гайди  тут - на Борді)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Volt сказано:

потрібно сказати що в кацапів більше культивується тех грамотність

Як би ти знав скільки на тих форумах українців з білорусами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.03.2018 at 12:20, Volt сказано:

Цікавить, хто у луцьку може скинути(без розбирання) до заводського стану батерею ноутбука(скидання циклів зарядки, оновлення дати виготовлення та початкової ємності), і скіки це може коштувати?

Батарея 4 баночна оригінал asus.

 

 

Яка причина скидання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...