Перейти до змісту

Хто зараз що читає / прочитав


t0rik

Рекомендовані повідомлення

тим часом, іншого немає.

Є, просто не повязаний з комерцією. Ще грає роль кількість цитат та афоризмів, що пішли в люди, кількість екранізацій та сценічних постанов, та ще багато чого.

Скільки б мільярдів примірників "гаріплотера" не продавалось, він ніколи не стане кращим за "Мастера та Маргариту" чи "Чуму", для прикладу.

і коли та сама книга коштує 20 у.о. - кожні оці 20 у.о. віддані за неї - це найоб'єктивніший голос евер

Не найобєктивніший й тим більше не "евер".

Платон взагалі не продавався, але про нього памятають, а твори його читають через тисячоліття.

Сумніваюсь, що через 20-30 років хтось купить "сутінки"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь
і коли та сама книга коштує 20 у.о. - кожні оці 20 у.о. віддані за неї - це найоб'єктивніший голос евер.

є ще така штука як "масовий психоз"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та не про то)

"кількість проданих копій" - то взагалі ніяк не характеризує саму книгу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну а хіба не очевидно, що література буває різна?

Так в тому то й справа, саме тому кількість проданих копій далеко не обєктивний показник :_08:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ви опять про загадочную рускую душу

Та ні, взагалі то...Але ви так вперлись, що не чуєте інших аргументів :)

Будемо важати, що ви праві й аргумент про "загадочную душу" подіяв...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

важку долю нонкомформістської книжки, виданої накладом 1 примірник, яку не оцінив світ?

але вона насправді така класна, що всі інші критерії ідуть лісом?

Ну де я про таке писав? Я думаю ви прекрасно зрозуміли про що мова, але просто не хочете відступати.

Вернімось до "гаріплотера", за вашою логікою це найкраща книга для дітей. А ви впевненні, що вона проіснує популярною стільки ж, скільки популярні казки братів Грімм? Що за мотивами "гаріплотера" знімуть стільки ж фільмів, мультиків, поставлять стільки ж вистав? Впевненні, що герої "гаріплотера" проіснують так само довго, як Гріммовські?

Я не веду мову про "широкую душу" чи "нєпризнанага паета"...Але заява про найбільш обєктивну оцінку літератури доларом передчасна та безпідставна...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання - які швидше стануть тою самою класикою? ті, яких ніхто не читав? яких ніхто не купив?

Так для чого ви берете до порівняння купу "хламу"? Я ж ніде не писав, що всі книги "однаково корисні".

Та й не кажу, що система оцінювання через продажі є геть безглуздою, я про те, що вона не головна оцінка.

а давайте разом задумаємося, як працює механізм?

Виходячи з описаного вами механізму отримуємо те, що всі книги, які існували до комерціалізації книгодрукування (до перетворення видавництва у потужний бізнес) нічого не варті (а відповідно й сенс книг)...Де ж тут обєктивність?

Що таки справді "сутінки" кращі Шекспіровських сонетів, бо в цьому році "сутінок" продалось більше?

п.с. що за "сутінки" такі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пропоную припинити дискусію, ви не можете переконати мене, я вас. Аргументи одне одного не сприймаємо, дискусія приречена.

Залишимось кожен при своїх. Гаразд?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запросто - але які критерії ви пропонуєте натомість?

Ви про які критерії? Оцінювання літератури?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nd_, ну так я вже писав. Зараз почнем ходити колами))

Зупинимось на тому, що я поважаю ваш підхід, хоча й не згоден з ним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

п.с. що за "сутінки" такі?

Так як ви не дівчинка 14ти років, вам буде не цікаво ^_^

http://lurkmore.to/Сумерки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так як ви не дівчинка 14ти років, вам буде не цікаво ^_^

http://lurkmore.to/Сумерки

А, зрозумів про що мова. Тепер точно жодні аргументи не переконають мене, що продажі є обєктивним мірилом оцінки в літературі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вы считаете, что именно деньги — источник всех бед и корень зла?

Ви мене не розумієте й починаєте мислити шаблонно по відношенню до моїх тез))

Я дуже прагматична людина, гроші та бізнес ніколи не вважав злом...

Але література, музика, живопис не оцінюється лише фінансовим успіхом. Якби так було, у нас залишилися б самі "стівеникінги" та "гаріплотери"...

п.с. ми ж ніби прининили дискусію?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якби так не було, були би тільки драчі та павлички

трішки класики ^_^

Краще з*їсти кирпичину ніж учить Павла Тичину
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nd_, я згоден, ви повністю праві. Вибачайте, що взагалі дозволив собі ставити вашу систему ціностей під сумнів))

Так краще?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А шо не так з драчами і павличками?

nd_, я згоден, ви повністю праві. Вибачайте, що взагалі дозволив собі ставити вашу систему ціностей під сумніви))

Так краще?

Боюсь,ето тєбя нє спасьот

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nd_, дивно, але викладений вами ролик, якраз підтверджує те, що я намагаюсь весь вечір вам довести.

Виявляється ви знову праві))

Ну так вже краще?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так в тому то й справа, саме тому кількість проданих копій далеко не обєктивний показник

Об"єктивний.

Популярний – це ще не означає поганий.

Згадується мені Меньшов, якого, свого часу, не дуже поважали і вважали його фільми "ширпотрєбом", який зняти, що 2 пальця об асфальт.

І всі чомусь вважали себе гуру інтєлєктуального кіно, і всі вважали себе Тарковськими.

От тільки Тарковський один. І немає більше таких. А відеоряд знятий такими "гуру" по принципу: чим заплутаніше і не зрозуміліше – тим крутіше, давно у смітті.

А Тарковський є. І Меньшов є.

І «Дзеркало» Тарковського і "Любов та голуби" Меньшова – вже давно класика. Жанри тільки різні.

Якби так було, у нас залишилися б самі "стівеникінги" та "гаріплотери"...

А я, наприклад, радію, що ХОРОША література видається великими тиражами і є затребуваною.

І чудово читається в якісному українському перекладі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

що українські народні казки якось тяжко порівняти із довідником по обробці металів?

ото НІНАДА! Тут доводять зворотнє (див. останнє фото).

Щодо показника якості тієї чи іншої книжки. Імхо, справді недоречно порівнювати книжки, написані в різні епохи (тут маю на увазі навіть різні десятиліття - люди змінюються, хоча й не змінюються :) ). Більш чутливим щодо якості є показник суми касових зборів у кожній окремій країні: не завжди та книга, яка прекрасно продається, наприклад, у сша, буде мати такий самий успіх, наприклад, у нас.

Згадується мені Меньшов, якого, свого часу, не дуже поважали і вважали його фільми "ширпотрєбом", який зняти, що 2 пальця об асфальт. І всі чомусь вважали себе гуру інтєлєктуального кіно, і всі вважали себе Тарковськими. От тільки Тарковський один. І немає більше таких. А відеоряд знятий такими "гуру" по принципу: чим заплутаніше і не зрозуміліше – тим крутіше, давно у смітті. А Тарковський є. І Меньшов є. І «Дзеркало» Тарковського і "Любов та голуби" Меньшова – вже давно класика. Жанри тільки різні.
зааа-чьорківаєм! тут ніби як про літ-ру мова... :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виходячи з вашої логіки - ви в сотні разів гірші за Тьому Лєбєдєва й входите до когорти людей, яким взагалі не варто було починати займатись дизайном :_08:

якщо джошуа белл - знову ж - хіт із середнім квитком за 100 баксів. а без цього квитка - талановитий хлопчина, яким свого часу заслуховувалася вся музична школа, і який чомусь пішов працювати токарем.

Так отож. Оцінка доларом - фігня, а не обєктивна система)) Тому що талоновитий музикант, залишається талановитим музикантом, навіть тоді, коли йому доводиться працювати токарем. Ви говорите лише про визнання...Ван Гог, доречі, не художник, а лайно, бо помер в злиднях...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

літературне: аналогія знайоме? вапроси?

Ваш сарказм мене "доставляє". Після питання "вапроси?" я, як правило, знічуюсь і починаю битись у конвульсіях. Тому питань нема і буть не може. :0011::_07:

Виходячи з вашої логіки - ви в сотні разів гірші за Тьому Лєбєдєва й входите до когорти людей, яким взагалі не варто було починати займатись дизайном :_08:

Ннаа в пах! )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...